BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 15:09

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Bawaria motors czerniakowska - wycena części - jakaś kpina?
PostNapisane: 28 lutego 2012, 09:12 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 737
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: E39 525iaT, E46 325
Kod silnika: M54B25
Qwa jak w Pewexie... Klient ma zaszczyt zostać olanym... A jak mu powiesz że istnieje alternatywa dla zakupu u nich to sie obrazi i jebnie focha? :szok:

_________________
e///M-tuzjasta :)

E46 323i --> SPRZEDANY

E36 316i Compact --> SPRZEDANY

E36 320i Coupe --> SPRZEDANY


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bawaria motors czerniakowska - wycena części - jakaś kpina?
PostNapisane: 28 lutego 2012, 09:43 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1293
Moje BMW: Corvette Z06
Kod silnika: LSX
GP-T1000 napisał(a):
Pafu, ale taka jest ich praca!! A co mają siedzieć cały dzień i niech im wszyscy dają spokój, to po co oni są?


Z doświadczenia wiem ,że po takim zapytaniu i przekazaniu informacji zakupu dokonuje ok.5% klientów -więc nie dziwię się że tak postępują - i sam pewnie na ich miejscu zrobiłbym to sam - bo wielu klientów chce tylko usłyszeć cenę by mieć odniesienie do cen używek lub zamienników.
Na miejscu masz możliwość dogadania ceny - cena cennikowa często zabija.
I żeby nie było - znam chłopaków z Czerniakowskiej bo jestem ich dobrym klientem i nigdy sam takich praktyk z ich strony nie doswiadczyłem.
Mogę natomiast pomóc i umożliwić zakup na moich rabatach .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bawaria motors czerniakowska - wycena części - jakaś kpina?
PostNapisane: 28 lutego 2012, 09:57 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Pafu napisał(a):
Z doświadczenia wiem ,że po takim zapytaniu i przekazaniu informacji zakupu dokonuje ok.5% klientów -więc nie dziwię się że tak postępują - i sam pewnie na ich miejscu zrobiłbym to sam - bo wielu klientów chce tylko usłyszeć cenę by mieć odniesienie do cen używek lub zamienników.


5% kupuje? Złoty biznes. Ale jak widać niektórych sprzedawców nawet to przerasta :wstyd:

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bawaria motors czerniakowska - wycena części - jakaś kpina?
PostNapisane: 28 lutego 2012, 10:18 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2740
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: F10 550i
Pafu napisał(a):
GP-T1000 napisał(a):
Pafu, ale taka jest ich praca!! A co mają siedzieć cały dzień i niech im wszyscy dają spokój, to po co oni są?


Z doświadczenia wiem ,że po takim zapytaniu i przekazaniu informacji zakupu dokonuje ok.5% klientów


Również się nie dziwie, ale serwis sobie narzuca taką marże, że głowa boli :)

Przykład. Zamawiałem kiedyś przepływke do 320d, zapłaciłem w serwisie coś koło 700 albo 750zł- 2009r.
Po roku zaczełem przy niej coś dlubać, czyścić itd. oczywiście uszkodziłem :D wpisałem numery przepłwki na allegro i.... 480zł orginał... To blisko 250zł różnicy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bawaria motors czerniakowska - wycena części - jakaś kpina?
PostNapisane: 28 lutego 2012, 10:52 
:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

kpina, żenada, jednym słowem.

To, że ludzie dzwonią i pytają, to normalne, po to są WYCENY. W dupach się poprzewracało. Mam nadzieję, że konkurencja wyniszczy takie zachowania.

Pafu napisał(a):
Codziennie dostają takich maili kilka - zwykle po podaniu cen cennikowych klient zaczyna szukać zamienników lub na Allegro.
Szkoda im poprosi czasu :)


Przecież to ich zakichana praca!!!!!!!

Za to dostają na chleb.

Jakbym był szefem, od razu na dywanik bym wziął człowieka, który takie rzeczy wymyśla. Albo jeśli problem jest faktycznie ogromny, zatrudnił jeszcze jedną osobę lub też sporządził odpowiedni system informatyczny do sprawdzania cen i narty.

Ja też robię wyceny. Też jakieś 5% przechodzi dalej. Tyle, że nie polega to na wklejeniu numerka do katalogu i przepisaniu do maila ceny, tylko skomplikowanych obliczeń, mnóstwa telefonów, co zajmuje czasem kilka dni lub tygodni. Nienawidzę tego jak cholera.

W skrajnym przypadku oferty po prostu się nie powinno składać, ale proszenie o przedpłatę, a to przy jeszcze jak się okazuje- szansa na zamówienie na kilka, kilkanaście k PLN - szczał w kolano.

Pafu napisał(a):
Mogę natomiast pomóc i umożliwić zakup na moich rabatach .


Radzę Ci się tym nie chwalić, bo potem będziesz miał regularnie zawracaną gitarę z jakimiś śrubkami do uchwytu do podsufitki E46 itd. ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Bawaria motors czerniakowska - wycena części - jakaś kpina?
PostNapisane: 28 lutego 2012, 10:59 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1247
Lokalizacja: Польша
Moje BMW: G70, F92
del


Ostatnio edytowano 28 lutego 2012, 21:39 przez A, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bawaria motors czerniakowska - wycena części - jakaś kpina?
PostNapisane: 28 lutego 2012, 11:01 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 122
Moje BMW: E46
Kod silnika: M52TUB28
...ale skoro nie chcą to niech nie zarabiają. Może wiedzą, że cenę podadzą najwyższą i nie ma co bawić się w kosztorys.
Nie pracują za wasze podatki, więc to żaden ich obowiązek robić wasze kosztorysy czy nawet zlecenia.
Tu prędzej BMW, które dało licencje Bawarii mogło by mieć pretensje, jeśli takowa zakazuje takich praktyk.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bawaria motors czerniakowska - wycena części - jakaś kpina?
PostNapisane: 28 lutego 2012, 11:11 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1293
Moje BMW: Corvette Z06
Kod silnika: LSX
Fryderyk napisał(a):
Pafu napisał(a):
Mogę natomiast pomóc i umożliwić zakup na moich rabatach .


Radzę Ci się tym nie chwalić, bo potem będziesz miał regularnie zawracaną gitarę z jakimiś śrubkami do uchwytu do podsufitki E46 itd. ;)


Hehhe ... No tego nie przemyślałem - a tak na serio przy grubszych tematach mogę pomóc :ok:

Tomek-E46 napisał(a):
Również się nie dziwie, ale serwis sobie narzuca taką marże, że głowa boli :)

Przykład. Zamawiałem kiedyś przepływke do 320d, zapłaciłem w serwisie coś koło 700 albo 750zł- 2009r.
Po roku zaczełem przy niej coś dlubać, czyścić itd. oczywiście uszkodziłem :D wpisałem numery przepłwki na allegro i.... 480zł orginał... To blisko 250zł różnicy.


Niektórzy maja poprostu rabaty :)


Ostatnio edytowano 28 lutego 2012, 11:15 przez Pafu1, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bawaria motors czerniakowska - wycena części - jakaś kpina?
PostNapisane: 28 lutego 2012, 11:13 
Krzysio Kaczynski bardzo mily czlowiek, szybko wycenia, dzwoni pyta sie,nawet potrafi mi czesci zamowic bez zaliczki,kiedys nawet wyszedl obejrzec auto. Nie mam zastrzezen, jedynie co to terminy, juz szybciej mam u Stonsa, zamowie i szybciej mi kurierem przysle niz w aso.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Bawaria motors czerniakowska - wycena części - jakaś kpina?
PostNapisane: 28 lutego 2012, 11:16 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2098
Lokalizacja: Warszawa Włochy/Wola
Moje BMW: BMW
Kod silnika: 007
Garaż: Taki tam stary rupieć.
Skoro postępują w ten sposób, to wyraźnie im się kalkuluje.
Jeśli szansa jest faktycznie 5% na to, że sprzeda te części - a w tzw. "międzyczasie" moze obsłużyć klienta, który faktycznie chce coś kupić - to się nie opyla.
Faktycznie dobrze ocenili użytkownika qqiz - intuicja?
qqiz, możesz mówić, że kupisz te części z ASO ale i tak Ci nie uwierzę :).
Sam robię w handlu i takie są realia, jeśli nie ma czasu to nie zawracam sobie zadka klientami farmazonami co szukają 10 zł taniej. Wolę w tym czasie obsłużyć normalnego klienta w szybszym terminie.
Jak coś potrzebuję z ASO - idę i kupuję. W Inchcape nawet ceny śrubek głupich na miejscu mi sprawdzają:)


Ostatnio edytowano 28 lutego 2012, 11:19 przez Bauer, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bawaria motors czerniakowska - wycena części - jakaś kpina?
PostNapisane: 28 lutego 2012, 11:17 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1293
Moje BMW: Corvette Z06
Kod silnika: LSX
LeSiO napisał(a):
Krzysio Kaczynski bardzo mily czlowiek, szybko wycenia, dzwoni pyta sie,nawet potrafi mi czesci zamowic bez zaliczki,kiedys nawet wyszedl obejrzec auto. Nie mam zastrzezen, jedynie co to terminy, juz szybciej mam u Stonsa, zamowie i szybciej mi kurierem przysle niz w aso.


Dokładnie takie samo zdanie mam Krzyśku :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bawaria motors czerniakowska - wycena części - jakaś kpina?
PostNapisane: 28 lutego 2012, 11:22 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2098
Lokalizacja: Warszawa Włochy/Wola
Moje BMW: BMW
Kod silnika: 007
Garaż: Taki tam stary rupieć.
Zgadnij dlaczego Pafu nie ma problemów? Pewnie dzięki temu, że jest szybko obsługiwany - jak coś potrzeba to kupuje i taki klient się liczy. Temat starych beemek przerabiają pewnie codziennie. Myślisz, że to jedyna wycena - ta twoja? A jakbyś miał takich zapytań 50 dziennie ? I z doświadczenia jeszcze nikt nie kupił tych części?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bawaria motors czerniakowska - wycena części - jakaś kpina?
PostNapisane: 28 lutego 2012, 11:34 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1293
Moje BMW: Corvette Z06
Kod silnika: LSX
Bauer napisał(a):
Zgadnij dlaczego Pafu nie ma problemów? Pewnie dzięki temu, że jest szybko obsługiwany - jak coś potrzeba to kupuje i taki klient się liczy. Temat starych beemek przerabiają pewnie codziennie. Myślisz, że to jedyna wycena - ta twoja? A jakbyś miał takich zapytań 50 dziennie ? I z doświadczenia jeszcze nikt nie kupił tych części?


Ściągałem ze Szwajcarii Mini Coopery - w sumie zrobiłem 4 szt po lekkich stłuczkach i wszystko kupowałem u nich ( głownie plastiki i drobne rzeczy do pasa przedniego) - bo porównując ceny na allegro za używkę miałem często zapłacić więcej niż za nowe w serwisie.
Teraz wszystko kupuję w serwisie - szkoda kasy , czasu i nerwów na sprzedawców używek z Allegro - no ale to też dlatego że pojawiły się dobre rabaty w serwisie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bawaria motors czerniakowska - wycena części - jakaś kpina?
PostNapisane: 28 lutego 2012, 12:03 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Rzeczywiście dziwna sytuacja, nigdy podobnej nie miałem. Może dużo wycen wysyłasz a jeszcze nic u nich nie kupiłeś? :niepewny:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bawaria motors czerniakowska - wycena części - jakaś kpina?
PostNapisane: 28 lutego 2012, 12:13 
Bauer napisał(a):
qqiz, możesz mówić, że kupisz te części z ASO ale i tak Ci nie uwierzę :).


akurat qqiz jest zdolny do takich rzeczy.

dlaczego miałby nie być?

btw. qqiz pisze, że podał numery katalogowe części - odpada więc szukanie po VINie właściwych części.

Przy zamówieniu na kilkanaście K, to wycena powinna raz dwa być na mailu razem z rabatem.

Każdy myślący człowiek, jak robi takie coś, składa w kilka miejsc zapytanie.

To jest złe, jak firma, która sprzedaje, myśli, że robi łaskę komuś. Nie te czasy.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Bawaria motors czerniakowska - wycena części - jakaś kpina?
PostNapisane: 28 lutego 2012, 12:26 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 9443
Lokalizacja: PL
Pafu masz rabaty bo nabrales kilkanascie czesci,podjechales pod salon nowa 6 i dlatego wlazili ci w dupe,bo bogaty klient przyjechal. A jak prosisz o wycene czesci do starszego auta to maja cie gdzies bo jestes za biedny? Tak jak Fryderyk napisal to jest ich praca i nie obchodzi mnie czy maja takich zapytan 5 czy 55 dziennie, to nalezy na nie odpowiadac. A jak sie nie podoba to moga isc na kase do tesco. Sami jako sprzedawcy nie zarabiaja kokosow a czasami traktuja klienta z gory. Ale to takie typowe w naszym kraju no i zalosne zarazem. Byla nawet kiedys historia na forum jak ktos chcial kupic w salonie x6 zostal totalnie olany, pojechal do Niemiec i tam kupil, bo tam byl traktowany jak klient. Zreszta sam mialem podobna sytuacje z bmw i audi. Z tym ze w audi na ogromny plus.

_________________
BMW E46 Touring
viewtopic.php?f=6&t=150081&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bawaria motors czerniakowska - wycena części - jakaś kpina?
PostNapisane: 28 lutego 2012, 12:42 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1293
Moje BMW: Corvette Z06
Kod silnika: LSX
spider napisał(a):
Pafu masz rabaty bo nabrales kilkanascie czesci,podjechales pod salon nowa 6 i dlatego wlazili ci w dupe,bo bogaty klient przyjechal. A jak prosisz o wycene czesci do starszego auta to maja cie gdzies bo jestes za biedny? Tak jak Fryderyk napisal to jest ich praca i nie obchodzi mnie czy maja takich zapytan 5 czy 55 dziennie, to nalezy na nie odpowiadac. A jak sie nie podoba to moga isc na kase do tesco. Sami jako sprzedawcy nie zarabiaja kokosow a czasami traktuja klienta z gory. Ale to takie typowe w naszym kraju no i zalosne zarazem. Byla nawet kiedys historia na forum jak ktos chcial kupic w salonie x6 zostal totalnie olany, pojechal do Niemiec i tam kupil, bo tam byl traktowany jak klient. Zreszta sam mialem podobna sytuacje z bmw i audi. Z tym ze w audi na ogromny plus.


No i tu się mylisz.
Mini Coopera S robiłem już 3 lata temu i wtedy dostałem odpowiednie rabaty -to raczej kwestia umiejętności negocjacji i nawiązywania dobrych relacji.
650i pojawilo się ponad rok temu - więc nie traktowali mnie tak jak mówisz.
Mało jest salonów które chwalę - a wiele ich w zyciu odwiedziłem- jesli chodzi o części i chłopaków ze sklepu na Czerniakowskiej to daję im najlepszą opinię. :ok:
Nie chcę się wypowiadać na temat serwisu na Czerniakowskiej jeśli chodzi o naprawy bo im obiecałem ,że nie będę głośno mówił jak to cztery sprężarki klimatyzacji wymieniali na gwarancji ... ups... hehehhe :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bawaria motors czerniakowska - wycena części - jakaś kpina?
PostNapisane: 28 lutego 2012, 13:04 
Offline
Compact z wyboru
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 3741
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: e36 316i
Kod silnika: M43B16
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t ... lit=malina
w aso w Świlczy koło Rzeszowa, zrobili mi wycenę już xxx razy w ciągu 10-15 min, niezależnie czy chciałem jedną spinkę za 0,97 zł , czy miałem całą listę i zostawiłem kilka stów

a do tego przychodzę po spinkę a jestem obsługiwany jakbym samochód chciał kupić

ogólnie dział sprzedaży polecam, to co dzieje się w dziale serwisu to już inna historia, nigdy nie zostawiłbym tam samochodu, najgorsze opinie w Polsce

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bawaria motors czerniakowska - wycena części - jakaś kpina?
PostNapisane: 28 lutego 2012, 13:11 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2098
Lokalizacja: Warszawa Włochy/Wola
Moje BMW: BMW
Kod silnika: 007
Garaż: Taki tam stary rupieć.
Fryderyk napisał(a):
Bauer napisał(a):
qqiz, możesz mówić, że kupisz te części z ASO ale i tak Ci nie uwierzę :).


akurat qqiz jest zdolny do takich rzeczy.

dlaczego miałby nie być?


Bo nikt przy zdrowych zmysłach nie kupuje czegoś 3 razy drożej. Z OC się robi tak, żeby zarobić a fakturę z ASO - żeby od TU wyrwać więcej kaski - to normalne.
W ASO pewnie "wyczuli" klienta i olali sprawę, bo mają takich pewnie sporo w ciągu tygodnia/dnia.
Skoro stać ich na takie olanie klienta, to o co chodzi? J...ć ich i pisać gdzie indziej, a nie płakać na forum :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bawaria motors czerniakowska - wycena części - jakaś kpina?
PostNapisane: 28 lutego 2012, 13:16 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 36
Posty: 617
Lokalizacja: Ciecin
Moje BMW: 320d+
Kod silnika: M47D20
Ja mam za to inne pytanie, czemu nie moge zamowic w ASO czesci za kilkadziesiat zlotych bez osobistego stawienia sie i wplacenia zaliczki? :wstyd: Zamawiam sprzet agd czy rtv przez neta za kilka tysiecy za pobraniem i gitara, a za glupia listwe musze dwa razy kursowac robiac po 60km zeby laskawia ja dostac i bynajmniej nie jest to pierwsze moje zamowienie, zamawialem juz kilka czesci :wstyd:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL