BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 00:30

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Porównania BMW z konkurencją
PostNapisane: 10 stycznia 2014, 07:49 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 108
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: sprzedane
Witam;

Przeglądając zagraniczne fora internetowe natknąłem się na materiał w którym prowadzący zastanawia się nad kupnem auta sportowego poniżej 25k$. Do porównania wybrał BMW e46 M3 z 2003 roku i nowego Forda Fiestę ST.



Czy takie porównanie w ogóle ma sens? Co o tym myślicie? Dla laika być może takie porównanie nie jest czymś dziwnym ale dla fana bmek to trochę dziwne zestawienie. W końcu to auta z zupełnie innych bajek, o innych założeniach konstrukcyjnych i przeznaczeniu.

Link do całego artykułu: http://www.thesmokingtire.com/2014/vide ... fiesta-st/

Pozdrawiam i czekam na opinię.


Ostatnio edytowano 16 sierpnia 2014, 15:41 przez suchin, łącznie edytowano 8 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] M3 kontra Fort Fiesta ST - czy to ma sens?
PostNapisane: 10 stycznia 2014, 08:02 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 50
Posty: 817
Lokalizacja: mazury
Moje BMW: Z4 e89, e60 LCI
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=129051
Oczywiście, że porównanie ma sens, bo prowadzący:
suchin napisał(a):
zastanawia się nad kupnem auta sportowego poniżej 25k$.

a nie auta z palety BMW.
Tu zaś sam sobie odpowiedziałeś:
suchin napisał(a):
Dla laika być może takie porównanie nie jest czymś dziwnym

Wiele osób nie mających żadnego doświadczenia z autami BMW zakupi nowe auto w tej cenie, przy okazji będzie przez jakiś czas serwisować auto na gwarancji.
Rozsądek wskazuje na to by kupić forda.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] M3 kontra Fort Fiesta ST - czy to ma sens?
PostNapisane: 10 stycznia 2014, 09:32 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Jak widzę tą fiestę to rzygać mi się chce.

Naprawdę, może być dobry, świetnie jeżdżącym autem, ale raz że 4 furtki w aucie niby sportowym to jakaś porażka, dwa wygląda jak mikrovan.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] M3 kontra Fort Fiesta ST - czy to ma sens?
PostNapisane: 10 stycznia 2014, 09:49 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1721
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
Może dla kupującego takie porównanie ma sens, ale ja nie widzę żadnego.. Brałbym M-kę i tyle :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] M3 kontra Fort Fiesta ST - czy to ma sens?
PostNapisane: 10 stycznia 2014, 09:51 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Bez sensu totalnie. Jakby to miało mieć jakikolwiek sens to musieliby zestawić Focusa RS z tym E46 M3... wtedy ktoś może się zastanawiać.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] M3 kontra Fort Fiesta ST - czy to ma sens?
PostNapisane: 10 stycznia 2014, 09:53 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Focus a e46 to też inna półka. Do Focusa to raczej jakiegoś golfa RR czy inne GTI, MDFK można by porónywać, a m3 do rs4 czy jakiegoś c amg.

Tu chodzilo o cos innego, czy lepiej stary, typowo sportowy samochod, czy nowy, z dużo niższej półki, wyglądający kasztarniarsko ale mimo wszystko przyzwoicie jeżdzący, coś za coś.

Na to pytanie ciężko odpowiedzieć, bo jeden woli rybki a drugi akwarium.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] M3 kontra Fort Fiesta ST - czy to ma sens?
PostNapisane: 10 stycznia 2014, 10:08 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Focus RS to sportowe auto FWD o podobnych osiągach. Po prostu jakaś alternatywa powiedzmy.

Natomiast FIESTA ST to nadal wózek na zakupy w wersji szybkiej, który nie ma podejścia na prostej i torze do starego zwykłego BMW typu E36/E30 328i.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] M3 kontra Fort Fiesta ST - czy to ma sens?
PostNapisane: 10 stycznia 2014, 11:36 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23096
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Kupił bym sobie Fiestę na dojazdy do parkingu strzeżonego po eMkę :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] M3 kontra Fort Fiesta ST - czy to ma sens?
PostNapisane: 10 stycznia 2014, 13:41 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
jiGsaw napisał(a):
Focus RS to sportowe auto FWD o podobnych osiągach. Po prostu jakaś alternatywa powiedzmy.


po części tak, bardziej alternatywa dla gti czy 1er M.
3/4 er to wyzsza nazwijmy to polka.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] M3 kontra Fort Fiesta ST - czy to ma sens?
PostNapisane: 10 stycznia 2014, 13:47 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 10684
Moje BMW: E46 | E46 M3
Kod silnika: M54B30| S54B32
tu nie chodzi o to jakie auto jest dla jakiego konkurentem
tylko co lepiej kupic majac 25k $ stare zmeczone auto sportowe, czy nowy usportowiony babski wózek na zakupy

_________________
Obrazek
Because life is too short to drive boring cars.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] M3 kontra Fort Fiesta ST - czy to ma sens?
PostNapisane: 10 stycznia 2014, 13:53 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 50
Posty: 817
Lokalizacja: mazury
Moje BMW: Z4 e89, e60 LCI
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=129051
Santino napisał(a):
tu nie chodzi o to jakie auto jest dla jakiego konkurentem
tylko co lepiej kupic majac 25k $ stare zmeczone auto sportowe, czy nowy usportowiony babski wózek na zakupy

W tym cały sens tegoż porównania.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] M3 kontra Fort Fiesta ST - czy to ma sens?
PostNapisane: 10 stycznia 2014, 13:58 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Szkoda mi czasu na oglądanie takich bzdetów, bo nikt poważny mający jakieś pojęcie o autach nie będzie w ogóle miał takiego dylematu. Równie dobrze można tam wstawić zestawienie Stare Porsche 911 turbo, czy nowy Fiat Doblo.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] M3 kontra Fort Fiesta ST - czy to ma sens?
PostNapisane: 10 stycznia 2014, 14:01 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15729
''Dylemat stary jak świat'' czy auto większe i starsze czy mniejsze i nowsze, można dodać tu jeszcze inne konfiguracje.
Druga sprawa, Fiesta ST sama w sobie porównując do aktualnych hot hatchy segmentu B: Clio, Ibiza, Ds3, 208 to dobra oferta, osiągi i cena.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] M3 kontra Fort Fiesta ST - czy to ma sens?
PostNapisane: 10 stycznia 2014, 14:21 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 8338
jiGsaw napisał(a):
Natomiast FIESTA ST to nadal wózek na zakupy w wersji szybkiej, który nie ma podejścia na prostej i torze do starego zwykłego BMW typu E36/E30 328i.

Z tym wózkiem się zgodzę,ale patrząc na suche fakty,czyt. na papierze to przyśpieszenie Fiesty jest nawet lepsze od e36 328i,a prędkość maksymalna niewiele niższa,no,ale jak to jest w rzeczywistości to niech każdy sobie dopowie :D
Porównanie m3 do Fiesty też jest dla mnie bez sensu,jeśli chodziło by o wspomniane wcześniej osiągi to prędzej mogli wziąć coś nie z serii M,ale wtedy było by to już młodsze BMW,a nie o to im w tym porównaniu chodziło.
No,ale w tym przypadku chodzi o cenę,więc wzięli takie auta,a nie inne,dziwne porównanie,aczkolwiek wzbudzające kontrowersje u fanów BMW,bo jak można porównywać w ogóle jakiegoś gównianego Forda do BMW i to na dodatek m3 :przestraszony: :D
Dzięki takim porównaniom nie jest nudno,a niejednemu fanatykowi niemieckiej marki ciśnienie podskoczyło :D
Odpowiadając na pytanie zawarte w temacie,czy takie porównanie ma sens to moim zdaniem nie ma sensu.

Kilka lat temu widziałem w jakiejś motoryzacyjnej gazecie lepsze porównanie,a mianowicie Land Rover Defender vs. Honda NSX :rotfl:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] M3 kontra Fort Fiesta ST - czy to ma sens?
PostNapisane: 10 stycznia 2014, 14:28 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 28
Posty: 2578
Moje BMW: F20
Kod silnika: N55B58
Na torach czy to Megane III RS czy Foczka RS500 tak czy siak dostanie w tyłek.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] M3 kontra Fort Fiesta ST - czy to ma sens?
PostNapisane: 10 stycznia 2014, 14:33 
jiGsaw napisał(a):
Natomiast FIESTA ST to nadal wózek na zakupy w wersji szybkiej, który nie ma podejścia na prostej i torze do starego zwykłego BMW typu E36/E30 328i.


jiGsaw, no offence, ale przestań pieprzyć głupoty.

Kliknąłem sobie fiesta ST.

Hockenheim - czas lepszy, niż M3 E36 286PS.

Autozeitung test track - lepszy, niż 330i E92, 535 F10

Stig na torze TG test track - 0,9 gorzej, niż E46 M3

Circuit de Nevers Magny-Cours Club - bije 130i

Bedford Autodrome West Circuit - bije o 0,4s M3 E30

Ring Knutstrop (Conf 2), Sweden (2070 m) - dostaje lanie o całe wieczności - 0,7s

Raceland - Z4 3.0si dostaje

Aha, mowa o wersji 185PS.

Niech będzie, że może i naciągane czasy, ale jakoś przepaści nie ma tutaj - a nie mówię o starych zdezelowanych E30/E36 328i.

Fiesta ma podobną moc do M52B28, przy tym niską masę i fajny zawias, to w końcu Ford.

Całkiem fajne auto, jak widać ma sens porównanie, owszem, jest to z cyklu nowe, fajne, hothachowe, czy muscle car, rwd i palenie kapcia, ale 10 letnie auto.

Jak Ci jig szkoda czasu, to nie czytaj, a jak już, to napisz, że Cię nie interesuje, ale nie pisz bzdur i bajek, że ten samochód to jakaś straszna kaszana, bo tak nie jest.

Aha, M3 to też jest usportowiona wersja samochodzika na zakupy, nie ma się co oszukiwać. Większy, owszem, więcej mocy, owszem, więcej adrenaliny, jak najbardziej, ale to nie jest samochód wyścigowy.


Ja tam w pełni rozumiem autora pomysłu, sam również wydałem kupę szmalu na kieszonkowy samochód z silnikiem od Fiata 126p i zawieszeniem od taczki dla pseudosportowych wrażeń - o zgrozo - w przeciwieństwie do Fiata 126, mój kaszel ma napęd na przedniO ośkę, a mógłbym kupić ze dwie e30 po swapie na 2.8, miałbym mocy 4x tyle, co mam teraz, ale zrobiłem inaczej, ze względu na inne walory użytkowe samochodu do jazdy cywilnej, a przy tym uważam się za entuzjastę sportów samochodowych i uważam siebie za osobę, która JAKIEŚ pojęcie o autach mam.

Aha, nie widzę analogii do fiata doblo :zdziwko: No nie wiem, może po prostu jestem nienormalny i powinienem się leczyć.

Pozdro!

PS. Konkluzje z artykułu, że mało mocy M3 na niskim zakresie, że utrata wartości zrekompensuje kasę napraw M3 itd. to inna bajka i oczywiście zgadzam się, że to bzdura.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [e46] M3 kontra Fort Fiesta ST - czy to ma sens?
PostNapisane: 10 stycznia 2014, 14:49 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
To jaki sens RWD w naszych bolidach? Gdzie ta fizyka zniknęła? Bo chyba przeoczyłem coś. Skoro auto klasy B FWD ciśnie mocniejsze auta klasy sportowej D premium RWD na torze.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] M3 kontra Fort Fiesta ST - czy to ma sens?
PostNapisane: 10 stycznia 2014, 15:14 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 1590
Moje BMW: X1
Kod silnika: N47D20C
jiGsaw napisał(a):
To jaki sens RWD w naszych bolidach? Gdzie ta fizyka zniknęła? Bo chyba przeoczyłem coś. Skoro auto klasy B FWD ciśnie mocniejsze auta klasy sportowej D premium RWD na torze.


Przez dziesięć lat technologia się "trochę" zmieniła, co ?

_________________
Obrazek
Typer 07 / 2013 - III miejsce, 09 / 2013 - III miejsce,
Typer 1 / 2014 - I miejsce, Typer 4 / 2014 - III miejsce, Typer 5 / 2014 - II miejsce, Typer 7 / 2014 - I miejsce, Typer 8 / 2014 - III miejsce, Typer 09 / 2014 - I miejsce, Typer 11 / 2014 - 3 miejsce, Typer 12 / 2014 - III miejsce
Typer 01/2015 - III miejsce, Typer 2/2015 - III miejsce, Typer 05 / 2015 - II miejsce, Typer 8 / 2016 - III miejsce, Typer 10 / 2015 - III miejsce, Typer 02 / 2016 - II miejsce


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] M3 kontra Fort Fiesta ST - czy to ma sens?
PostNapisane: 10 stycznia 2014, 16:09 
jiGsaw napisał(a):
To jaki sens RWD w naszych bolidach? Gdzie ta fizyka zniknęła?


Jaki jest sens, to powinieneś dobrze wiedzieć. Fizyka nigdzie nie zniknęła. Dobrze wiesz, że w kilku kwestiach RWD jest ułomne.

jiGsaw napisał(a):
Bo chyba przeoczyłem coś. Skoro auto klasy B FWD ciśnie mocniejsze auta klasy sportowej D premium RWD na torze.


Właśnie dlatego takie małe autka mają urok ...a dlaczego mają nie cisnąć? Bo ktoś na forumie tak napisze, że nie? Co ma znaczenie pochodzenie, czy to premium, sremium, klasa B, R, V, Z, liczą się inne bzdety, ale nie tylko i wyłącznie moc. Jak widać taka popierdółka może dotrzymać kroku i też dawać fun.

Hot hatche są fajne. Potrafią być też szybkie. Aczkolwiek wiadomo, dla mistrza prostej o wiele lepiej będzie nawet 740i kupić, czy cokolwiek, aniżeli hot hatcha.

Nie każdemu muszą się podobać, ale nie można mówić, że jak ktoś chce taki, to jest dyletant, albo coś tam.

Jak ktoś lubi stare wózki i restauruje samochód, który ma 70 koni, to nie jest prawdziwym fanem motoryzacji, bo mógł ten hajs wydać na włożenie M52 do E30? No bez przesady.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [e46] M3 kontra Fort Fiesta ST - czy to ma sens?
PostNapisane: 10 stycznia 2014, 16:34 
jiGsaw napisał(a):
E36/E30 328i.


Wchodzą w ten temat, zastanawiałem się czy ktoś da wzmiankę o 328i... no i jest. :wstyd: .


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL