BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 2 maja 2024, 01:24

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Pomoc przy zakupie E60.
PostNapisane: 6 lutego 2015, 20:48 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 1782
Lokalizacja: Włodawa/Stoke on Trent
Moje BMW: A8L W12/ E34 518i
Garaż: Bylo:
X5 E70 4.8i
E61 535d
E63 630i
E60 530D
E39 525i
E39 530D
X3 2.5i SE
MB CLS 5.5
pawelek napisał(a):
Nie słuchaj lepiej tych bzdur z tego forum, tu większość doradza na przekór temu co dany użytkownik chce mieć, a tak naprawdę to tej E60 będzie naprawdę wszystko jedno czy zrobi dziennie 10 kilometrów, czy zrobi 1000 :) Myślisz, że Niemiec który kupuje E60 z fajnym benzyniakiem, nie pojedzie nią 3 kilometry do suopermarketu, bo będzie się zastanawiał czy to dla tego samochodu dobre ? :D Takich debilizmów jak tu wypisują niektóre osoby, to naprawdę, gdyby ludzie myśleli takimi kryteriami, to limuzyn typu E60 na rynku wtórnym byłoby jakieś 80% mniej niż teraz jest :D

Bierz E60, a nie jakieś gówno 1er.



też mnie zawsze zastanawia fakt, że gdy wchodzi w grę auto używane to zawsze są jakies ale co do dojazdów - "A bo za krótkie odcinki" itp.. to jak to auto przejechało 128tyś mil? Angole mają w dupie nawe to żeby zagrzać trochę silnik przed pałowaniem, a nie mówiąc już o tym, że 1km to oni na piechotę na pewno nie przejdą jak trzeba odebrać kebab z fast food'u :D

Jutro Łukasz będzie oglądał E60 więc trzymam kciuki aby podpasowało.

Jedno jest pewne: Będzie paliło tyle co N52B30 :D

_________________
Life is too short to be slow.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomoc przy zakupie E60.
PostNapisane: 6 lutego 2015, 21:17 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1329
Lokalizacja: Bytom
No bo jak się nie jest zdecydowanym i pyta na forum, to są różne wypowiedzi. To normalne przecież. Co użytkownik to jego zdanie, opinia. Nie pytaj, rób po swojemu, to nie będziesz się żalić, że ktoś doradza np. hot hatcha - który nie jest po myśli pytającego i innych niezadowolonych.
Bierz e60 z 3.0i w mpakiecie. Im mniejsze BMW, tym się gorzej jeździ ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomoc przy zakupie E60.
PostNapisane: 6 lutego 2015, 21:24 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 32
Posty: 2977
Lokalizacja: RMI
Moje BMW: e90 330d +
Kod silnika: m57t2
pawelek napisał(a):

Bierz E60, a nie jakieś gówno 1er.



Nie ma jak to konkretny argument. :niepewny:


Dżordż napisał(a):
Idąc tym tokiem myślenia, już wolałbym peżeta 206 w dizlui tym samym płaciłbym połowę mniej ubezpieczenia.


Tylko taki peżet ani reszta tego typu wynalazków nie będzie jeździł tak dobrze jak seria 1 i nie dawał z jazdy takiej przyjemności. Zrozumieją to osoby które pojeździły 1er więcej niż do przodu i do tyłu takim autem w komisie.


A co do e60 ta z linku wygląda na fajną sztukę. Nie ma się co przejmować przejechanym dziennie dystansem, zalejesz dobry olej, przegonisz od czasu do czasu i nie będzie źle, bo R6 w końcu nie grzeje sie tragicznie długo :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomoc przy zakupie E60.
PostNapisane: 6 lutego 2015, 21:29 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 620
Lokalizacja: Dębica
Hehe, naucz się czytać to znajdziesz argument co najmniej jeden za w mojej wypowiedzi ;)

Ale może Ty podaj jakiś dlaczego nie E60 z benzyniakiem, i go uzasadnij. Tylko nie jakoś głupio, że nie nadaje się na krótkie odcinki, bo ja czasami V12 przejeżdżam 2 kilometry dziennie i nic się mu nie dzieje ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomoc przy zakupie E60.
PostNapisane: 6 lutego 2015, 22:06 
pawelek napisał(a):
Ale może Ty podaj jakiś dlaczego nie E60 z benzyniakiem, i go uzasadnij. Tylko nie jakoś głupio, że nie nadaje się na krótkie odcinki, bo ja czasami V12 przejeżdżam 2 kilometry dziennie i nic się mu nie dzieje ;)

pawelek, wejdź w temat o N52 przeczytaj go uważnie, i wtedy wypowiedz się na ten temat posiadając chociaż minimum wiedzy o tej jednostce ;) Na razie w temacie wypowiedziało się dwóch użytkowników tego silnika i ich wypowiedzi są ze sobą zgodne ;)
Są wersje N52 w których jazda koło komina i ciagle niedogrzany silnik będzie powodować stukanie popychaczy - niby pierdoła ale może denerwować. Każdemu polecam ten silnik bo wg mnie jest rewelacyjny ale niektóre jego wersje na prawdę nie lubią krótkich odcinków.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Pomoc przy zakupie E60.
PostNapisane: 6 lutego 2015, 22:20 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 620
Lokalizacja: Dębica
I jesteś pewny że nie da rady tego stukania wyeliminować ? ;) Jesteś pewny że każdy z tych silników zawsze robi minimum 20 kilometrów żeby się nagrzać ? ;) Miałem już masę silników benzynowych, w tym i takie które wymagają specjalnego traktowania, akurat żadnego z N52 nie, ale tak się składa że branża serwisowa nie jest mi obca, dlatego pozwolę sobie jednak na komentarze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomoc przy zakupie E60.
PostNapisane: 6 lutego 2015, 22:47 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 32
Posty: 2977
Lokalizacja: RMI
Moje BMW: e90 330d +
Kod silnika: m57t2
pawelek napisał(a):
Hehe, naucz się czytać to znajdziesz argument co najmniej jeden za w mojej wypowiedzi ;)

Ale może Ty podaj jakiś dlaczego nie E60 z benzyniakiem, i go uzasadnij. Tylko nie jakoś głupio, że nie nadaje się na krótkie odcinki, bo ja czasami V12 przejeżdżam 2 kilometry dziennie i nic się mu nie dzieje ;)




A czy ja odradzam e60 z benzyniakiem? Nie, a wręcz przeciwnie jakieś argumenty przecież podałem jak wyzej.


Nie rozumiem tylko skąd ta opinia:

pawelek napisał(a):

a nie jakieś gówno 1er.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomoc przy zakupie E60.
PostNapisane: 6 lutego 2015, 22:56 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 620
Lokalizacja: Dębica
Gówno jeden er, dlatego że autor wyraźnie zaznaczył jakiego auta potrzebuje, jakie się mu podoba, i ja go w tym popieram. Każdy tu proponuje w większości tematów jeden er,a tak naprawdę to to auto daje bardzo mało jeżeli patrzeć kryteriami takimi jak dżordż.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomoc przy zakupie E60.
PostNapisane: 6 lutego 2015, 22:58 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Dżordż napisał(a):
Bardzo szybko rozgryzłeś mój zawód, i moje stanowisko.
Chcesz to zapytam ciapucha i może dla Ciebie znajdę robotę tymczasową na 3 miechy w sezon wakacyjny. Dorobisz sobie trochę grosza, może akurat i na E60 starczy.


Kolego na szczęście nie muszę, a jak będę chciał to w mojej branży przez 3 miechy w UK odłożę, ale na F10 z salonu nowe. Niemniej jednak dzięki za ofertę.

Rób jak uważasz, po prostu kompletnie nie wykorzystasz tego co E60 oferuje, a poniesiesz wszystkie bolączki związane z tą klasą samochodu. Po prostu nie wykorzystasz zalet, a wady odczujesz.

N52 w ogóle bym nie brał pod uwagę... jakby to mało zainteresowań z elektroniką w E60 było... M54 będzie git.

Ps. Z tym wyznacznikiem ceny E30 w postaci jakiegoś E46 328i to nieźle popłynąłeś. :rotfl:

Pawełek - jak mało? Do miasta super, a i na trasie nie skiśnie.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomoc przy zakupie E60.
PostNapisane: 6 lutego 2015, 23:14 
jiGsaw napisał(a):
Dżordż napisał(a):
Bardzo szybko rozgryzłeś mój zawód, i moje stanowisko.
Chcesz to zapytam ciapucha i może dla Ciebie znajdę robotę tymczasową na 3 miechy w sezon wakacyjny. Dorobisz sobie trochę grosza, może akurat i na E60 starczy.


Kolego na szczęście nie muszę, a jak będę chciał to w mojej branży przez 3 miechy w UK odłożę, ale na F10 z salonu nowe.


W M-pakiecie czy bez?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Pomoc przy zakupie E60.
PostNapisane: 6 lutego 2015, 23:14 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
jiGsaw napisał(a):
Kolego na szczęście nie muszę, a jak będę chciał to w mojej branży przez 3 miechy w UK odłożę, ale na F10 z salonu nowe. Niemniej jednak dzięki za ofertę.


Mocne :D W jakiej to branzy w UK sa zarobki minimum 120k rocznie? Juz pomijajac koszty zycia i to ze przeciez bys chyba nie kupil 520d w podstawie? :rotfl:

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pomoc przy zakupie E60.
PostNapisane: 6 lutego 2015, 23:15 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 620
Lokalizacja: Dębica
A np. to że ktoś może lubić inny typ samochodu, ja np. nie wyobrażam sobie jazdy jedynka, poza tym druga rzecz, jest wyraźna różnica między skiśnięciem na trasie, a komfortem na trasie. 5er prezentuje sobą co najmniej 2 klasy wyższy komfort, i to jest niezaprzeczalne. Skoro Dżordż chce E60, niech je kupuje, będzie mu służyć co najmniej tak jak jeden er, a patrząc na jego wymagania dużo lepiej.

Ja od siebie dodam, że będąc w jego sytuacji, brałbym E60, a gdyby była to np. sytuacja zmodyfikowana do moich preferencji, to brałbym E39 540i i nic innego.


P.S. Dajcie spokój panowie, forum samochodowe jest najlepsze na leczenie smutków że mogę zarobić ale nie zarabiam bo mi się nie chce :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomoc przy zakupie E60.
PostNapisane: 6 lutego 2015, 23:22 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
rybik napisał(a):
jiGsaw napisał(a):
Dżordż napisał(a):
Bardzo szybko rozgryzłeś mój zawód, i moje stanowisko.
Chcesz to zapytam ciapucha i może dla Ciebie znajdę robotę tymczasową na 3 miechy w sezon wakacyjny. Dorobisz sobie trochę grosza, może akurat i na E60 starczy.


Kolego na szczęście nie muszę, a jak będę chciał to w mojej branży przez 3 miechy w UK odłożę, ale na F10 z salonu nowe.


W M-pakiecie czy bez?


Nie wiem, ale jak mój partner z UK mi powiedział, że ma ponad 500 funciaków na rękę za dzień ze wszystkim to zdębiałem. :D Ale to i tak nic, bo Norweg, z którym robiłem za 18 dni pracy dostał na plny ponad 100 tys... I to był koleś z najniższą stawką tam, świeżo zatrudniony. Trzeba Panowie torby zwijać, bo na E60 nie zarobimy. ;)

Dżordż - bierz E60 jeżeli to Twoje marzenie i tyle... bo potem faktycznie może nie być okazji.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomoc przy zakupie E60.
PostNapisane: 6 lutego 2015, 23:28 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 620
Lokalizacja: Dębica
500 "funciaków" na dzień i nie chcesz ? Coś mi tu nie gra... No chyba że w Polsce dają Ci więcej :D A może jednak wolisz ten zmywak, tylko nie dasz po sobie poznać ? Pamiętaj że żadna praca nie hańbi, a zbyt wysokie mniemanie o sobie jest idiotyczne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomoc przy zakupie E60.
PostNapisane: 6 lutego 2015, 23:34 
pawelek napisał(a):
I jesteś pewny że nie da rady tego stukania wyeliminować ? ;)

jak przejmiesz auto po motoryzacyjnym debilu to nie będzie to takie łatwe.
pawelek napisał(a):
Jesteś pewny że każdy z tych silników zawsze robi minimum 20 kilometrów żeby się nagrzać ? ;)

nie chodzi tu o samo nagrzanie ale o "odpowietrzenie" komór popychaczy po stronie wydechowej. Ciśnienie oleju odgrywa to kluczową rolę.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Pomoc przy zakupie E60.
PostNapisane: 6 lutego 2015, 23:37 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 620
Lokalizacja: Dębica
Smokin, sądzę że po motoryzacyjnym debilu może kupić tylko inny motoryzacyjny debil, a dżordż nie popełni błędu. I będzie sobie chwalił jazdę E60.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomoc przy zakupie E60.
PostNapisane: 7 lutego 2015, 10:10 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 8579
Lokalizacja: Lubelskie LJA
Moje BMW: Mercedes-Benz CLS
Kod silnika: 320CDI 7G-Tronic
Garaż: 93' E36 Sedan Calypsorot
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=107879

99' E46 Coupe Topasblau
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=119679

07' CLS W219 7G-Tronic
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=55&t=151028
Jestem zwarty i gotowy, mam w planie dogłębnie obejrzeć silnik i ocenić wycieki, biorę też ze sobą INPE i nie zawacham się jej użyć.

Jadę o 13 i to moje pierwsze E60 które jadę oglądać dla siebie.

Zdam relacje co i jak, i najważniejsze moje odczucia.

_________________
"Nie sztuką jest zwrócić uwagę swoim autem spojlerami i laminatami, sztuką jest zrobić to bez nich"
Obrazek
Był: 93' E36 Sedan 316i Calypsorot Metallic - Bimbrowóz (2009-2012)
Był: 99' E46 Coupe 320Ci Topasblau - Smerfeta (2012-2015)
Jest: 07' Mercedes-Benz CLS W219 320CDI 7G-Tronic - Czarna Locha (2015-Obecnie)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomoc przy zakupie E60.
PostNapisane: 7 lutego 2015, 11:37 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23105
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Dżordż mam nadzieję że to Twój wybór a nie presja kobiety :hyhy: :hyhy: :hyhy: :super:

_________________
''Dobrze że za BAN-y płacą''


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomoc przy zakupie E60.
PostNapisane: 7 lutego 2015, 16:04 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1884
Moje BMW: E92 335i Msport
Kod silnika: N55
jiGsaw napisał(a):
Kolego na szczęście nie muszę, a jak będę chciał to w mojej branży przez 3 miechy w UK odłożę, ale na F10 z salonu nowe. Niemniej jednak dzięki za ofertę.

:rotfl:
Dlaczego nie wyjeżdżasz?

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomoc przy zakupie E60.
PostNapisane: 7 lutego 2015, 16:24 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Lukasz_S napisał(a):
jiGsaw napisał(a):
Kolego na szczęście nie muszę, a jak będę chciał to w mojej branży przez 3 miechy w UK odłożę, ale na F10 z salonu nowe. Niemniej jednak dzięki za ofertę.

:rotfl:
Dlaczego nie wyjeżdżasz?


Bo relatywnie co do poziomu mojego doświadczenia i cen w PL nie ma tragedii, a czasem lepiej dobrze inwestować kasę i siedzieć na miejscu. Niemniej nie wykluczam wyjazdu gdy poczuję się już pewniej, na razie dużo przede mną do nauczenia się. ;) Nie róbmy już offtopicu, jak coś to na pw.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 81 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL