BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 08:13

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: BMW z Anglii
PostNapisane: 12 maja 2015, 19:18 
Offline
Forumowicz

Wiek: 26
Posty: 226
Lokalizacja: Jasło
Moje BMW: f13 640i
Witam, mam pytanie do osób które miały lub mają bmw sprowadzone z Anglii i jeżdżą już jeździli nim tutaj. Otóż chodzi mi najbardziej o sprzedaż takiego samochodu. Jeśli samochód był by przełożony w dobrej firmie nie wiem jakieś papiery o przekładce bym miał i wszystko. Jak na to ludzie patrzą w Polsce? Idzie taki samochód sprzedać czy jednak wszyscy omijają go z daleka? Prosił bym o odpowiedzi tutaj lub na pw.

pozdrawiam ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW z Anglii
PostNapisane: 12 maja 2015, 19:40 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 124
Lokalizacja: Szczecin
Moje BMW: e46 330ci cabrio lsd
Kod silnika: m54b30+
przekładka jest prosta, auto taniej kupisz i z mniejszym przebiegiem niż u turasa z pół milionowym cofniętym na 150tkm i 90% forumowiczów ma kręcone przebiegi - taki kraj to ustawia się pod klienta.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW z Anglii
PostNapisane: 12 maja 2015, 19:48 
Offline
Forumowicz

Wiek: 26
Posty: 226
Lokalizacja: Jasło
Moje BMW: f13 640i
patriic napisał(a):
przekładka jest prosta, auto taniej kupisz i z mniejszym przebiegiem niż u turasa z pół milionowym cofniętym na 150tkm i 90% forumowiczów ma kręcone przebiegi - taki kraj to ustawia się pod klienta.



Znaczy nie chciałbym, że mnie ktoś źle zrozumiał. Ja nie boje się przekładki czy auta przełożonego. Tylko boje się tego, że później takiego samochodu nie sprzedam lub sprzedam za 50% ceny..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW z Anglii
PostNapisane: 12 maja 2015, 20:46 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2197
Moje BMW: e60 f25
Kod silnika: m54b30 n52b30
No bo tak będzie. Wejdź sobie w dział z ogłoszeniami i poczytaj a dowiesz się jakie są opinie o anglikach.
Nigdy takiego auta nie sprzedaż za cenę europejczyka, chyba, że zataisz pochodzenie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW z Anglii
PostNapisane: 13 maja 2015, 14:57 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: RS100
Kod silnika: M43B16
A ktoś sprowadza regularnie BMki z Wyspy. Oczywiście ze zmną kierownicy ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW z Anglii
PostNapisane: 14 maja 2015, 11:50 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Żeby sprzedać przekładaną bemkę w dobrej cenie to byś musiał trafić chyba na idiotę... Za taić będzie ciężko bo każdy kto ma łeb i nim rusza to pierwsze co zrobi przed zakupem to zwyczajnie rozkoduje VIN ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW z Anglii
PostNapisane: 18 maja 2015, 09:14 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 34
Posty: 1076
Moje BMW: / Chevrolet Evanda
Kod silnika: T20SED
Garaż: viewtopic.php?f=55&t=171130
Polacy mają to do siebie że wolą kupić "ideała" z licznikiem razy x2 lub x3 niż porządnie przełożonego Anglika, znam gości który bardzo długo jeździł przekładkami i żadnych problemów nie miał. (Przekładki robił profesjonalnie), ale nasz naród dalej woli diesla 15 letniego z przebiegiem 187 tysicy :przestraszony: niż Anglika gdzie aż tak nie kombinują jak u nas na każdym kroku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW z Anglii
PostNapisane: 18 maja 2015, 09:24 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1329
Lokalizacja: Bytom
Trochę za dużo tego generalizowania i przesądów o Polakach, narodzie i naiwniactwie :chytry: Warto się wypowiadać w liczbie pojedynczej i nieuogólniać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW z Anglii
PostNapisane: 18 maja 2015, 09:53 
j27 napisał(a):
Trochę za dużo tego generalizowania i przesądów o Polakach, narodzie i naiwniactwie :chytry: Warto się wypowiadać w liczbie pojedynczej i nieuogólniać.


O właśnie!

W Anglii są same ideały, a w całej Europie są tylko samochody z dużymi przebiegami i zajeżdżone. Jak płytkim intelektualnie trzeba być człowiekiem, żeby mieć tak tępe myślenie :mur:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: BMW z Anglii
PostNapisane: 18 maja 2015, 13:29 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 34
Posty: 1076
Moje BMW: / Chevrolet Evanda
Kod silnika: T20SED
Garaż: viewtopic.php?f=55&t=171130
rybik napisał(a):
j27 napisał(a):
Trochę za dużo tego generalizowania i przesądów o Polakach, narodzie i naiwniactwie :chytry: Warto się wypowiadać w liczbie pojedynczej i nieuogólniać.


O właśnie!

W Anglii są same ideały, a w całej Europie są tylko samochody z dużymi przebiegami i zajeżdżone. Jak płytkim intelektualnie trzeba być człowiekiem, żeby mieć tak tępe myślenie :mur:


Ja nie mówiłem że tak jest, w PL też da się znaleźć zadbany nie kombinowany samochód, ale w Anglii jest o to o wiele łatwiej niestety tak samo w Niemczech.
Dla mnie płytkie jest myślenie że przekładaniec się rozpadnie na zakręcie itp (słyszałem takie opnie).

Sam jakbym miał kupować samochód to wolałbym kupić Anglika i przełożyć niż "zadbane" Polskie auto, bo Anglik w 90% przypadków będzie dużo bardziej zadbanym samochodem nawet ze względu na warunki drogowe.

Wystarczy popatrzeć na serwisy aukcyjne jak u nas kombinują (NIE WSZYSCY), u nas standard to przebieg 180-220 tysięcy dla 10-15 letniego diesla, a tam dużo więcej.
Nadal dużo handlarzy cofa liczniki i będzie tak jeszcze długo. Są ludzie którzy ściągają realne i zadbane auta z dokumentami, ale dużo komisów po prostu kombinuje jak się da. (Sam byłem świadkiem takich kombinacji).

Ja do przekładańców nie mam nic o ile jest to zrobione poważnie a nie po najmniejszej linii oporu "żeby tylko jakoś jechało".


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW z Anglii
PostNapisane: 18 maja 2015, 13:30 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 34
Posty: 1076
Moje BMW: / Chevrolet Evanda
Kod silnika: T20SED
Garaż: viewtopic.php?f=55&t=171130
j27 napisał(a):
Trochę za dużo tego generalizowania i przesądów o Polakach, narodzie i naiwniactwie :chytry: Warto się wypowiadać w liczbie pojedynczej i nieuogólniać.


Niestety standardowy Kowalki kupuje samochód w pierwszy komisie w swoim mieście, jedzie na przegląd żeby go jako tako sprawdzili i tak jeździ.
Tylko pewne grono ludzi szuka opinii w necie i sprawdzonych sprzedawców.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW z Anglii
PostNapisane: 18 maja 2015, 13:53 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7454
Lokalizacja: Tarnów
Moje BMW: E12 520A
Kod silnika: m20b20
Garaż: E12
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=67421&start=400
e46 328ci Santorini Blue
https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6& ... &start=200
E36/7 2.8i
Mini countryman SE
F87
kryst16 napisał(a):
Polacy mają to do siebie że wolą kupić "ideała" z licznikiem razy x2 lub x3 niż porządnie przełożonego Anglika, znam gości który bardzo długo jeździł przekładkami i żadnych problemów nie miał. (Przekładki robił profesjonalnie), ale nasz naród dalej woli diesla 15 letniego z przebiegiem 187 tysicy :przestraszony: niż Anglika gdzie aż tak nie kombinują jak u nas na każdym kroku.


Ale mu tutaj nie rozmawiamy o "preciętnym kowalskim" kupującym swoje wymarzone b6 tdi ale o miłosniku bmw , który wie czego chce.
Angliki z reguły kupują osoby których nie stać na taką samą , zadbaną wersję LHD. Ot cała filozofia. W większości przypadków jest to podyktowane tym ,że chcemy mieć fajniejszą wersję , silnik, wyposażenie za cenę biedniejszego "europejczyka". Je nie mam nic do przełożonych anglików bo mi też chodził taki zakup po głowie , żeby zaoszczędzić parę groszy w stosunku do zadbanego "niemca" ale odpuściłem ze względu na pózniejszą odsprzedaż i w sumie już nie tak dużą "oszczędność" jak to było kilka lat temu :]

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL