BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 08:55

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: zakup bmw [e46 330d, 330i, 320d+ chip]
PostNapisane: 20 czerwca 2015, 17:47 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15730
Zimny napisał(a):
Przerysowuje sytuacje,o czym piszesz? :D Styl jazdy podobny,brak nagłych niepotrzebnych przyspieszeń[nie każdy myśli o programie tak jak Ty]Zmiany przeprowadzone w sofcie były wykonywane w każdym z samochodów.czyt różnych w innym zakładzie[nie jeden przypadek tak jak twierdzisz]Możesz doczytać wypowiedzi np.renoreines,Berbela007czybośniaka,nie zakładając bezsensu,że ich posty są złe, przekolorowane i niewnoszą nic do tematu argumentując to, bo tak mówi wiekszośc chłopaków o której nawet niewiesz .ps palenie kapcia -bujną masz wyobraźnię.Wracając do głównego tematu autorowi polecałbym wersje 330d opisaną wyżej przez kolegów-wybór oczywiście zależy od przyszłego nabywcy.



Odniosłeś się do mojej wypowiedzi, to ja odniose się do Twojej. Dobrze to ująłeś -słowo klucz doczytać. Także dział ''Zrob to sam'' o kalibracji komputera/wskazania spalania. Być moze wtedy nie będą pisane na forum bzdury w stylu, że 330i na dystansie niecałego 1 km na zimnym nie spali więcej niż 12 litrów.





crims napisał(a):
bmw kupione, jak na 330d ma troche za mało mocy, ale korekcje wtrysków dobre, nie kopci wogóle na zimnym ani jak się go przeciągnie na 3 do końca, może coś z egr/ dolotem co myślicie ? wężyki podciśnienia ?


Do sprawdzenia wężyki/lewe powietrze. Czyszczenie elektrozaworów i EGR- tez jest opisane w dziale ''Zrób to sam''.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: zakup bmw [e46 330d, 330i, 320d+ chip]
PostNapisane: 20 czerwca 2015, 17:54 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznan
Moje BMW: C400 4matic
crims, jak wrazenia z przesiadki z afy 2.5 v6 na 330d?

_________________
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=91120 ocen moja Becie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: zakup bmw [e46 330d, 330i, 320d+ chip]
PostNapisane: 20 czerwca 2015, 21:14 
deejeys napisał(a):
A tak serio to nie wiem o czym mówisz


a takie pierdoły czasami, tzn. piszesz językiem forumowym, który czasami zawiera uogólnienia :D

renoraines napisał(a):
Być moze wtedy nie będą pisane na forum bzdury w stylu, że 330i na dystansie niecałego 1 km na zimnym nie spali więcej niż 12 litrów.


widzę, że odwołujesz się do mojej wypowiedzi i nazywasz to bzdurą, fajnie, jakbyś podjął jakąś dyskusję i może jakoś byśmy doszli do jakiegoś konsensusu, nawet jeśli początkowo masz sceptyczne podejście - no cóż, trudno, skoro wolisz passive-aggresive hejtem, że bzdury... to nie mam zamiaru tego łopatologicznie rozcinać na czynniki pierwsze. Zapewniam Cię jednak, że bzdur nie zwykłem pisać, a i w tym szczególnym przypadku bzdury nie napisałem.

BAWARA napisał(a):
crims, jak wrazenia z przesiadki z afy 2.5 v6 na 330d?


No właśnie, też mnie to ciekawi. Opowiadaj! My się tu produkowaliśmy, teraz Twoja kolej :P albo nie! Zaczekaj i w galerii już z fotkami nowego autka pokaż nam i opowiedz co z czym :P


Góra
  
 
 Tytuł: Re: zakup bmw [e46 330d, 330i, 320d+ chip]
PostNapisane: 20 czerwca 2015, 22:32 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 68
Moje BMW: e46
Kod silnika: m57d30
Powiem tak oczami laika:

Przewaga 2.5 v6 busso 156:

-krótsze przełożenie przekładni kierowniczej, (tzn skręcasz i auto odrazu jest gdzie chcesz, w 330d jest mili sekundowe opóźnienie)
-dźwięk silnika busso
-liniowy przebieg mocy ("krzywa" momentu prosta :D )

Przewaga 330d:
-wykończenie wnętrza, jakość materiałów,
-zawieszenie mpakietowe, które jest sztywne i świetnie wybiera nierówności,
-spalanie 7,1 L na odcinku 560km (130-160 km/h + warszawa )
-nagłośnienie harman/kardon


Mocy mi troche brakuje może przez to że mam założonego kapcia z tyłu 255 bridgeston potenza, a z przodu 225, kolega jeździł który miał touringa 330d, i mówi że brakuje mu z 20km, a mi ciężko nim zmielić oponą na 3jce z wyłączonym DSC także coś jest lekko nie tak. Okolice poduszki silnka podlane lekko olejem (odma ?), i coś z maglownicą jeszcze jest nie tak, bo jak się kręci kołami to coś delikatnie wyje. i dzisiaj chyba coś się rozsypało bo przy powolnej jeździe słychać co jakiś czas wyraźne chrobotanie z kół (szczęki ręcznego poszły ? )


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: zakup bmw [e46 330d, 330i, 320d+ chip]
PostNapisane: 20 czerwca 2015, 22:37 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1658
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57
Czarnypiszesz,że najlepszy obraz[pogląd]ma się jak jedna osoba prowadzi setki sztuk samochodów[spalanie]Niestety muszę Cię zdziwić,jedna osoba może być stronnicza[nie mam tutaj na myśli rybika]Dlatego właśnie dla obiektywnej oceny powstają statystyki,portale w których wypowiadają się użytkownicy i na tej podstawie przedstawiane są poprawne dane. Nie każdy ma takie zdanie jak Ty i wcale nie musisz robić nic na przekór.W moim przekonaniu każdy ma tu miejsce i chęć wyrażania swoich opinii potwierdzonych faktami,więc takimi stwierdzeniami to sobie plantacje[kwiatków]założysz w niedługim czasie i dostąpisz zaszczytu nadwornego znawcyBMWsport. :hyhy: a wnioski wyciągną wszyscy użytkownicy nie tylko jednostki.ad2Jak świetnie zauważyłeś postawę deejeys i określiłeś lekkim kłamczuchą[kłamie nieświadomie :rotfl: :rotfl: :rotfl: ]który to może i miał dużo diesli i programów,tylko czy jego opinie będą postrzegane na poważnie? :hyhy:.deejeys podobne zdania można usłyszeć z ust ludzi z OHP gdy rozmawiają ze sobą.Dzięki za wykład,był bardzo na temat-fajnie poczytać raz jeszcze,tylko dylemat jest piszesz prawdę czy kłamiesz nieświadomie? ;) Mam do Ciebie pytanie, czy mówisz o 330d począwszy od CR1?Soft u dobrego tunera musi kosztować,tu akurat masz racje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: zakup bmw [e46 330d, 330i, 320d+ chip]
PostNapisane: 20 czerwca 2015, 23:25 
Zimny, powiem tak, tutaj:

viewforum.php?f=11

masz dział do żalenia się. Ponieważ jestem moderatorem, nie wypada, żebym pieprzył 3 po 3, prawda?

Tak więc do dzieła, resztę osobników, którym się coś wydaje i coś ich boli, tak samo zapraszam, nie ma co robić OT w temacie. Ponieważ pojawia się coraz więcej postów, które nic nie wnoszą, bardzo proszę o nie śmiecenie i dostosowanie się do mojej prośby, w przeciwnym razie będę musiał zamknąć temat.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: zakup bmw [e46 330d, 330i, 320d+ chip]
PostNapisane: 21 czerwca 2015, 09:27 
crims, przy skręcie kołami "coś wyje" - sprawdź poziom płynu od wspomagania, praktycznie każde BMW z tamtego kresu ma wyciek spod uszczelki korka i być może masz za mało płynu, ewentualnie uszkodzona pompa wspomagania.

Temperatura stoi w pionie?
Kupiłeś tą E46 touring w topasblau?

Widzisz... coś niedomaga, spalanie za duże i brak mocy ;) tematów odnośnie tego problemu na forum jest bardzo dużo, więc do dzieła!


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 54 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL