BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 kwietnia 2024, 19:21

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: X1 - opinie, wrażenia.
PostNapisane: 2 września 2015, 21:18 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 167
Lokalizacja: Ząbki
Moje BMW: e34 540i
Kod silnika: m60b40
Witam

Zastanawiam się nad kupnem takiego autka dla żony, obecnie jeździ e90, proszę wszystkich posiadaczy X1 o wszystkie opinie, porady, doświadczenia.


Jeżeli wybrałem zły dział, proszę o przeniesienie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: X1 - opinie, wrażenia.
PostNapisane: 12 września 2015, 22:48 
Wszystko zależy ile planujesz przeznaczyć na zakup X1 - wtedy można rozmyślać nad sensem zakupu takiego modelu.
Jeżdżę czasami.. a czasami częściej... czasami rzadziej X1 sDrive 2,0d 177KM. Ponoć po programie, nie sprawdzana na hamowni, więc nie potwierdzone. 2010r, 150 tys przebiegu, auto zadbane. Podaję dane powyżej jak i poniżej ze względu na moje odczucia w stosunku do opisywanego egzemplarza.

Zewnątrz auto prezentuje się świeżo ze względu na:
- kolor schwarz2, srebrne dodatki na przednim/tylnym zderzaku oraz progach plus 18stocalowe koła i sportowe dostosowanie podwozia (które dodatkowo wpływa na lepsze prowadzenie auta)

Wewnątrz jazdę umila panoramiczny dach, nawigacja business ale ze świetnym CICiem, sportowe fotele oraz kierownica.
Osobiście nie urzeka mnie jakość wykonania. Jest po prostu słabo.

Tak skonfigurowany samochód jest świetnym wyborem dla kobiety do jazdy na co dzień. Auto małe, zwinne, ładnie wyglądające.

Jeżeli jednak macie dwójkę dzieci - to samochód będzie za mały na dalsze wypady, owszem do jazdy po mieście wystarczy, ale dalszy wyjazd możliwy tylko i wyłącznie bez zapakowania wózka dziecięcego (tzn. parasolka wejdzie :), typowa spacerówka czy gondola już nie). W takim przypadku polecam... Forda S-maxa ;).

Pomimo wyższego prześwitu niż typowej osobówki - samochód dalej prowadzi się na typowe BMW.

Szczególnych wad nie posiada, wszystko wspólne/typowe np. dla E87 czy E9X.

Po zakupie należy zweryfikować stan rozrządu - mówimy o N47D20.
Warto zadzwonić do ASO i sprawdzić czy auto nie podlega wymianie tego elementu ze względu na akcje serwisową.
Ewentualna wymiana ok 1200zł na zamiennikach, ok 2200zł na częściach oryginalnych - w moim regionie u mojego mechanika.

Polecam... znaleźć X1 jakie Cię interesuje i odbyć jazdę próbną, wtedy przekonasz się czy takie auto jest dla Ciebie... dla żony. Tylko odpuść słabo wyposażone egzemplarze, one nie dają "radości z jazdy" i wyglądają kiepsko...


Góra
  
 
 Tytuł: Re: X1 - opinie, wrażenia.
PostNapisane: 13 września 2015, 17:58 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 167
Lokalizacja: Ząbki
Moje BMW: e34 540i
Kod silnika: m60b40
Dzieki Rybik .

Zastanawiałem się nad konkretnym egzemplarzem,X1 23d z 2009 roku, niecałe 100tkm nalotu, pierwszy wlasciciel od nowości, salon polska. Jako że samochód należy do mojego dobrego znajomego dostałem go na kilka dni do potestowania, zaznajomienia się z nim. Autko bardzo fajne, z minusów napewno jest głośniej niż w e90, poza tym całkiem przyjemnie, napęd Xdrive fajna sprawa, miejsca w porównaniu z e90 prawie tyle samo. Jednakże nie przypadł mojej żonie do gustu, a miało to być auto dla niej więc pozostajemy przy e90.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: X1 - opinie, wrażenia.
PostNapisane: 13 września 2015, 20:10 
Zgadza się, brakuje lepszego wyciszenia w X1.
Moim zdaniem to będzie ogromny hit jak te auta potanieją w granice 30 000zł.


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL