BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 kwietnia 2024, 19:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: M3 vs. M5 - musicie to zobaczyc!
PostNapisane: 25 czerwca 2006, 21:04 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 18
Dlatego nie warto kupowac M5

http://www.yousendit.com/transfer.php?a ... 2766885BB4


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 czerwca 2006, 22:18 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 233
Lokalizacja: Trójmiasto
zakładając ze oba auta sa sprawne i dobre to M3 3.0 i 3.2 nie ma szans do M5, M3 może na poczatku troche wyskoczyc do przodu ale koniec 2, potem 3 bieg i zabawa dla m3 sie kończy. M5 faktycznie ma kłopoty ze startem, ogromny monent obrotowy V8 powoduje ze pierwsze 3 biegi dymi sie z kół. co nie zmienia faktu że M3 czy M5 E34 mozna kupić za 20 tys a M5 E39 ponad 60 za ładne a ogromnej róznicy na takich wyscigach nie ma.

druga sprawa to to ze M3 E46 i M5 E39 nafaszerowane są elektronika która bardzo czesto robi psikusy. sam miałem taki przypadek że jeździłem nie wiedząc ze nie mam tylu koni ile powinienem przez głupi czujnik. lubia tez padac przepływki i wcale tego nie czuc a auto ma jakies 30% mocy mniej. znam trzy przypadki z mojego otoczenia gdzei włascicele nowych M jeździli miesiącami ciesząc sie swoimi autami nie wiedzac że nie do konca sa sprawne. wystarczy poczytac zagraniczne fora zeby sie przekonac ze te auta lubia robic takie małe psikusy.

_________________
.....:::::::: em fynf ::::::::.....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 czerwca 2006, 23:42 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 196
Lokalizacja: Grchw
Cytuj:
Dlatego nie warto kupowac M5


Jak by M5 było w moim zasięgu finansowym, nic by mnie nie przekonało do zaniechania zakupu...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 czerwca 2006, 00:00 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 3355
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E36 323ti Compact
Kod silnika: M52B25
Polak napisał(a):
Jak by M5 było w moim zasięgu finansowym, nic by mnie nie przekonało do zaniechania zakupu


no ale nie tylko chodzi o zasieg finansowy przy kupnie ,ale głownie o koszta utrzymania ,które są olbrzymie w porownaniu do zwykłej 5-tki

_________________
Kierowca BMW bez punktów karnych ,nie ma takiego ,chyba że uciekł... lub ma CB ;)


moje CB -- > President Harry II ASC + Sirio ML-145

Mój mały czarny diabełek BMW 323Ti Compact


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 czerwca 2006, 00:07 
Tak koszty utrzymania M5 sa dużo wyzsze niz np utrzymanie 540 :mrgreen:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 czerwca 2006, 00:12 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 196
Lokalizacja: Grchw
Pisząc o zasięgu finansowym miałem na myśli wszytko co związane z tym modelem, cena, koszty utrzymania itd. :wink:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 czerwca 2006, 15:30 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 233
Lokalizacja: Trójmiasto
DAREX napisał(a):
Tak koszty utrzymania M5 sa dużo wyzsze niz np utrzymanie 540 :mrgreen:


ja tam nie widze róznicy, sprzegło np. do M5 950 zł.

_________________
.....:::::::: em fynf ::::::::.....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 czerwca 2006, 21:36 
Witam! Orientuje sie ktoś jaki czas m5 e39 kręci na 400 metrow..szukałem ale nic nie mogłem znależć a na 1/4mili SSS niestety jeszcze nigdy nie wiedziałem. Najlepsze m3 S50 zrobiło 13,34 (na slickach) i z tego co wiem nie miało dużo grzebane poza wydechem, dolotem i chipem! Pozdrawiam!


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 czerwca 2006, 21:44 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 233
Lokalizacja: Trójmiasto
wysokie 12-stki

_________________
.....:::::::: em fynf ::::::::.....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 czerwca 2006, 21:48 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2408
Lokalizacja: dolnoÂślÂąskie
maleckis napisał(a):
Dlatego nie warto kupowac M5

Nie dosc, ze "wyscig" troche nieskladny, to i przejady troszke nieudane, a tu juz zarzut, ze 'nie warto kupowac M5'. MEGA LOL =D>

_________________
pozdro!
| a w uszach koncert rzędowej szóstki |


-> Zobacz Moja Bunie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 czerwca 2006, 23:34 
A orientuje sie ktoś jakie czasy na 400 metrow maja mowe m5 i m6?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 czerwca 2006, 23:59 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2408
Lokalizacja: dolnoÂślÂąskie
MPower napisał(a):
A orientuje sie ktoś jakie czasy na 400 metrow maja mowe m5 i m6?


Według tego linku dla M6 jst to jakies 12:20
http://www.carfolio.com/specifications/ ... car=125378

_________________
pozdro!
| a w uszach koncert rzędowej szóstki |


-> Zobacz Moja Bunie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 czerwca 2006, 20:59 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 37
Lokalizacja: Wa-wa
Tomas_M5 napisał(a):
zakładając ze oba auta sa sprawne i dobre to M3 3.0 i 3.2 nie ma szans do M5, M3 może na poczatku troche wyskoczyc do przodu ale koniec 2, potem 3 bieg i zabawa dla m3 sie kończy.


nie zgodzę się z Tobą, M3 chodzi trochę lepiej, a szczególnie w wersji 3.2, oczywiście pod warunkiem, że jest sprawna, M5 na 400 ma gorszy czas niż M3, seryjne M5 robi wysokie 13. Inna sprawa, że to super auto, i chętnie bym się w nie przesiadł :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 czerwca 2006, 22:28 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 233
Lokalizacja: Trójmiasto
a skąd wiesz?

_________________
.....:::::::: em fynf ::::::::.....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 czerwca 2006, 23:58 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 14119
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
Najpierw sie dogadajcie czy o tych samych autach mowicie , bo chyba Tomas miał na mysli ,ze z E39 M5 , E36 M3 nie ma szans - co potwierdzałyby wyniki testów niemieckich. Natomiast E46 M3 na 18" felgach ( na 19 wyniki miało gorsze) chyba dla E39 M5 do 200km/h pola nie oddaje.

_________________
Obrazek
"Yes, Lucifer has come to our little world of milk and petrol"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 czerwca 2006, 00:00 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 37
Lokalizacja: Wa-wa
to zółte M3, które ściga się z M5, to wersja 3.0, nawet znam to auto, bo kiedyś było moje....
co masz na myśli zadając pytanie? co do czasów na 1/4, to było kilka M5 w historii tych zawodów, startowały sporadycznie i żadna nie odniosła większego sukcesu, czasy oscylowały wokół wysokich 13. M3 E36 robi czasy w ok. 13.4..-13.8.., niby nie duża różnica, ale oznacza ona co najmniej długość auta na mecie. M5 mimo większej mocy, a przede wszystkim większej wartości Nm (a to ma największe znaczenie przy przyśpieszaniu), jest przy tym dużo cięższe, i róznica ok 300 kg (z tego co pamietam) niweluje różnice parametrów silnika w obu autach. Myślę o zbudowaniu auta na bazie E30 z motorem od M5 e39, szukam silnika i skrzyni, myslę, że takie auto ma szanse powalczyć w wyścigach równoległych. Ale nie odbiegając od tematu, nie ścigałem się z M5 e39, nie miałem po prostu okazji, swoje uwagi/spostrzeżenia opieram na matematyce i znajomosci obu modeli. Jeśli bedzie szansa, to chętnie sprawdzę to organoleptycznie. Myślę, że spór pozostanie, M3 z filmu to egzemplarz z 93 roku, trochę już przeszedł i odbiega osiągami od serii, z M5 może być tak samo, zupełnie inaczej mógłby wyglądać pojedynek innych aut. Pozostaje poczekać i przekonać się osobiście, które szybsze (od dziś wypatruję M5 e39)...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 czerwca 2006, 08:46 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 233
Lokalizacja: Trójmiasto
to fakt że M5 jest bardzo cięzkie i mozna by sie spodziewac czegoś wiecej po tych 400 KM ale Yanaki ja już sie scigałem z róznymi M3 i nie musze czekac na twoje wyniki.

mamy u nas M3 3.0 ( zdrowe), M3 3.2 manual 1998 rok, M3 3.2 SMG 1998 zreszta kreciło jedne z pepszych czasów M3 na SSS, znalażłem na szybko 13.4 i na wyścigach u nas żadna nie ma sznas do M5. do 100 ładnie sie trzymaja ale zawsze z tyłu. ;) potem róznica sie powieksza.

na tym filmie nie wiem co facet od M5 planował ale nie wygląda to na wyścig.

_________________
.....:::::::: em fynf ::::::::.....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 czerwca 2006, 09:42 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 37
Lokalizacja: Wa-wa
Ha, przypomniałem sobie,... w tym roku w Toruniu było kilka M5 E39 (5 obok siebie), w tym i Twoja, w trakcie rozmowy (a obok stała M3 e36), rozmawialiśmy o wyścigach i był poruszany wątek M3/M5, ktoś (nie znam z nazwiska, ale użytkownik M5), opowiadał o porównaniu M3 E36 i M5 E39, i M5 dostało "baty", choć nieznacznie...
czasy uzyskiwane na odcinku 400 m również przemawiają na korzyść M3, być może na dłuższym odcinku M5 będzie lepsze...
W sumie jak dla mnie nie ma to znaczenia, jeżdzę M3 i pewnie niedługo będę jeździł M5, jedno i drugie to super auto...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 czerwca 2006, 10:06 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 233
Lokalizacja: Trójmiasto
M3 stała ale tylko Twoja :D M5 kolegi faktycznie dostawała na krótkim dystansie od M3 3.0 innego kolegi, na trasie M3 była bez sznas. potem przyjechała inna M5 i wynik już był na kozyśc M5. wychodzi na to ze M5 nie była do końca sprwana, miała jakieś kłopoty z przepływkami.

_________________
.....:::::::: em fynf ::::::::.....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 czerwca 2006, 11:05 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 37
Lokalizacja: Wa-wa
no...dobra, nie ma znaczenia, musimy się spotkać i sprawdzić empirycznie, 29.07 są zawody w Pruszczu, wybieram się i sprawdzimy...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL