BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 02:39

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: czy warto dalej inwestować ?
PostNapisane: 16 grudnia 2015, 14:59 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2220
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57D30
Cytuj:
frrider napisał(a):
pierwsze co dorżnąłeś go jeszcze gazem


Wina Tuska.

_________________
" Jeśli Twoje dziecko kręci gwintem to wiedz że coś się dzieje...."


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: czy warto dalej inwestować ?
PostNapisane: 16 grudnia 2015, 15:16 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15793
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
DanyU napisał(a):
frrider napisał(a):
pierwsze co dorżnąłeś go jeszcze gazem
faktycznie, sprzęgło i stukanie to od gazu na pewno :wstyd: uszczelki, filtry, oleje to też wymieniał bo gaz zakładał :wstyd:

Ludzie uświadomcie sobie że obecne sekwencyjne instalacje gazowe to nie to samo co pierwsza generacja, która strzelała i nie jechała.. zły montaż może być przyczyną falowania silnika, ale to samo można powiedzieć jeśli ktoś źle założy Disę na przykład i podwinie mi się uszczelka i będzie łapał lewe powietrze, to raczej nie będę zwalał na Disę tylko na to że została źle założona...


Tu raczej chodzi o to, że zamiast najpierw zobaczyć co się za parcha kupiło i spróbować go doprowadzić do ładu to koleś go zagazował. :wstyd:

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: czy warto dalej inwestować ?
PostNapisane: 16 grudnia 2015, 15:55 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 13607
Lokalizacja: WWY
Moje BMW: E38
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 08&start=0
jiGsaw napisał(a):
Tu raczej chodzi o to, że zamiast najpierw zobaczyć co się za parcha kupiło i spróbować go doprowadzić do ładu to koleś go zagazował.
to wtedy należałoby napisać że niepotrzebnie gaz wkładałeś i inwestowałeś w parcha, a nie że dorżnął go nim :kwasny:

Ja też miałem podobną opcję, że kupiłem, założyłem gaz i potem wymieniałem silnik, ale nie zwalałem wszystkiego na LPG, jedynie mogłem mieć pretensje do siebie że dobrze nie sprawdziłem silnika przy kupnie.

A co do głównego wątku, to musisz przekalkulować sobie, za ile kupisz zdrową sztukę, i ile do niej mimo wszystko dołożysz ;) bo nie ma tak że kupisz i nie będzie wkładu w auto. może się okazać, jak w moim przypadku, że kupiłem taniej, dołożyłem, i wyszło mnie jak za zdrową sztukę, tyle że dodatkowo miałem duży serwis startowy w postaci płynów ale też i układu chłodzenia czy uszczelek kolektorów, a tego nie robi się raczej przy serwisie startowym ;)

_________________
"Ja to chętnie napiłbym się kawy, ale wszyscy myślą, że ja tylko tą wódę, no i stawiają, a ja nie mam śmiałości, żeby im odmówić"-Jan Himilsbach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: czy warto dalej inwestować ?
PostNapisane: 16 grudnia 2015, 16:05 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15793
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
No tak, ale nie gazuje się źle pracującego silnika... to też świadczy o gazownikach. No chyba, że wtedy chodził jak malina.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: czy warto dalej inwestować ?
PostNapisane: 16 grudnia 2015, 16:25 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 13607
Lokalizacja: WWY
Moje BMW: E38
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 08&start=0
jiGsaw napisał(a):
to też świadczy o gazownikach
oczywiście, ale nie też, a tylko, świadczy to o gazownikach, a nie o instalacji LPG ;)

_________________
"Ja to chętnie napiłbym się kawy, ale wszyscy myślą, że ja tylko tą wódę, no i stawiają, a ja nie mam śmiałości, żeby im odmówić"-Jan Himilsbach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL