BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 kwietnia 2024, 17:14

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kilka prostych pytań do użytkowników E39
PostNapisane: 13 grudnia 2015, 21:58 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 31
Posty: 36
Lokalizacja: Jastrzębie
Moje BMW: E34 520i
Kod silnika: M20B20
Witam !
Po kilku latach rozstania z marką i patrzenia na nie z sentymentem postanowiliśmy w domu wrócić do marki ;)

Zakup planuję w okresie wiosna- lat może coś w Polsce znajdę a jak nie to się kopsnę do Niemcowni lub Szwajcarii .
Mam kilka pozornie prostych pytań do użytkowników E39 , a które mają dla mnie duże znaczenie z uwagi na przeznaczenie auta .

Cel : BMW e39 z silnikiem co najmniej 2.5 2.8 lub 3.0 manual + montaż LPG , haka i uzbrojenie w trasy. ( który silnik najlepszy ? ) Ew. chodzi mi po głowie E38 ale z silnikiem 2.8 lub 3.0 ( demon to nie będzie a swoje spali )
Sporo jeżdżę na krótkich odcinkach po krętych drogach , czasami krótsze trasy , ale kilka razy w roku mam na prawdę solidne maratony z obładowanym autem , które służy też jako hotel, biuro , restauracja i holownik przyczepy . 3/4 przebiegu rocznego to jazda nocą .

Pytania kieruję do użytkowników zarówno kombi jak i sedana :

Czy w sedanie jest składana tylna kanapa ? Jak nie to czy rękaw na narty jest standardem ? Czy po złożeniu kanapy powstaje równa podłoga ? ( to samo tyczy kombika )

Czy wszystkie schowki/ kieszonki w drzwiach są wyłożone materiałem ?
Czy z tyłu zawsze są nawiewy dla pasażerów ?

Ile miejsca nad głową zajmuje szyberdach ? Trzyba jeździć na maxa nisko ? ( mam 2 metry wzrostu )
CZy E39 ma dobre światła ? (Słyszałem , że pierwsze roczniki dość kiepskie )
CZy pod fotelami jest jeszcze miejsce na jakieś graty ( np. gaśnice )
Jak oceniacie fabryczne nagłośnienie ? Daje rade , ile jest głośników ?

Jaka jest dopuszczalna masa całk. DMC przyczepki lekkiej a jaka ciężkiej z hamulcem ? ( Podajcie silnik i jaka waga z dowodu )
Czy występują różnice w hamulcach i zawieszeniu wersji sprzed i po lifcie lub między silnikami ?
Czy touringi mają zawsze tylny zawias z tzw. NIVO ?

Jakie przebiegi wytrzymują silniki R6 2.5 , 2.8 , 3.0 ( Resurs ) Z jakim najwyższym się spotkałeś ?

Jak napędzana jest pompa wody i co ile ją wymieniać ?
Ile wytrzymują łańcuchy i jakie są koszty ew. wymiany ?

Jak szybko nagrzewa się silnik i nagrzewnica - tak by dmuchała już ciepełkiem ;)

I na koniec proste pytanie : Czy z budżetem ok 16-18 tyś całość ( auto z papierami + naprawy i gazownia ) warto się decydować na E39 ? Czy może lepiej popatrzeć za A6 C5 lub ostatecznie Vectrą C ? O samochody bardzo dbamy i jest to zakup na parę lat ;)

_________________
Zdrowe karmy dla psów i kotów , karmy lecznicze i hipoalergiczne
http://sklepzkarmami.pl/


Ostatnio edytowano 13 grudnia 2015, 22:15 przez House, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kilka prostych pytań do użytkowników E39
PostNapisane: 13 grudnia 2015, 22:06 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 45
Posty: 7448
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: e39 530d
Kod silnika: M57D30
Garaż: www.tinyurl.com/podol-e39
House napisał(a):
Czy w sedanie jest składana tylna kanapa ? Jak nie to czy rękaw na narty jest standardem ?
Są wersje ze składaną kanapą, rękaw na narty nie jest standardem.
House napisał(a):
CZy E39 ma dobre światła ? (Słyszałem , że pierwsze roczniki dość kiepskie )
Na xenonie jest dobrze.
House napisał(a):
CZy pod fotelami jest jeszcze miejsce na jakieś graty ( np. gaśnice )
Jest możliwość fabrycznego zamontowania gaśnicy przy fotelu kierowcy, natomiast po stronie pasażera jest apteczka.
House napisał(a):
Jak oceniacie fabryczne nagłośnienie ? Daje rade , ile jest głośników ?
Nie daje rady, jedynie DSP dobrze gra.
House napisał(a):
Czy występują różnice w hamulcach i zawieszeniu wersji sprzed i po lifcie lub między silnikami ?
Tak, występują różnice, chociażby w przypadku M57 przed FL i po.
House napisał(a):
Jakie przebiegi wytrzymują silniki R6 2.5 , 2.8 , 3.0 ( Resurs ) Z jakim najwyższym się spotkałeś ?
Nie ma żadnej reguły, wszystko zależne od dbania przez właściciela.

_________________
Obrazek
Kupię deskę w skórze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kilka prostych pytań do użytkowników E39
PostNapisane: 14 grudnia 2015, 00:18 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2516
Lokalizacja: Nadrenia (DE)
Moje BMW: E39 540&E39 528
Kod silnika: M62B44&M52B28TU
House napisał(a):
I na koniec proste pytanie : Czy z budżetem ok 16-18 tyś całość ( auto z papierami + naprawy i gazownia ) warto się decydować na E39 ? Czy może lepiej popatrzeć za A6 C5 lub ostatecznie Vectrą C ? O samochody bardzo dbamy i jest to zakup na parę lat

warto kupić E39 z budżetem 18 tysi, ale raczej jakiś przedlift (do 2000r, nie pamiętam jaki miesiąc), bo polifty za drogie. Polecam znaleźć auto z instalacją gazową. Ja kupiłem z PRINSem i jestem mega zadowolony!
Ja jako właściciel 528 sedan od 3 lat polecam ten model, nie trzeba dolewać/dokupować oleju do silnika w przeciwieństwie do 530i. Serwis tego silnika też jest chyba tańszy/prostszy.
House napisał(a):
Jak napędzana jest pompa wody i co ile ją wymieniać ?

napędzana paskiem wieloklinowym. Wymieniasz raz i spokój :)
U mnie była wymieniana profilaktycznie przy jakichś 280tkm i wyglądała w porządku. Oryginalnie siedziała INA. Kupiłem SKF.
House napisał(a):
Ile wytrzymują łańcuchy i jakie są koszty ew. wymiany ?

u mnie w 528 wytrzymał na razie 308tkm, ale słyszałem o duuuuużo większych przebiegach. Nie słyszałem żeby ktoś miał problem z łańcuchem w 2.8
House napisał(a):
Jak szybko nagrzewa się silnik i nagrzewnica - tak by dmuchała już ciepełkiem

u mnie po wymianie termostatu jest to z 500 metrów (wiadomo, zależy od temperatury na dworze czy w garażu) żeby poczuć ciepełko, choć ogólnie rzędowe szóstki nagrzewają się powoli i żeby nawiew był na prawdę gorący to trzeba trochę poczekać...
House napisał(a):
Czy występują różnice w hamulcach i zawieszeniu wersji sprzed i po lifcie lub między silnikami ?

ja mam z tyłu wentylowane tarcze, ale podobno w 528 były też niewentylowane, pewnie we wcześniejszych latach, moje jest ze stycznia 99
House napisał(a):
CZy E39 ma dobre światła ? (Słyszałem , że pierwsze roczniki dość kiepskie )

u mnie xenon świeci bardzo dobrze i przez 3 lata bez zmiany żarówek... Przejechałem 60tkm ponad.

House napisał(a):
ale kilka razy w roku mam na prawdę solidne maratony z obładowanym autem

poszukaj sobie e39 z fotelami "komfortsitze", pompowane w odcinku lędźwiowym, oparcie łamane w pół. Jak pierwszy raz je pod siebie ustawiłem to byłem w pozytywnym szoku! Teraz już się przyzwyczaiłem, ale siedzi się wygodnie jak zawsze.

House napisał(a):
z obładowanym autem

potrzebujesz dobre hamulce, przednie tarcze w E39 często się krzywią, dlatego warto zainwestować w coś z najwyższej półki, ja mam zimmermann sport.

Jeżeli może interesuje Cię spalanie to 11,5 L/100km gazu pali mi jak lecę 140-150km/h, bardzo powtarzalny wynik. Wolniej 10L, szybciej 13,5L...

_________________
E39 M-pakiet 19" Hartge
viewtopic.php?f=6&t=125307&p=1576641#p1576641

V8 Eisenmann, 10J, Dupowóz
viewtopic.php?f=6&t=146942


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kilka prostych pytań do użytkowników E39
PostNapisane: 14 grudnia 2015, 08:00 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 45
Posty: 7448
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: e39 530d
Kod silnika: M57D30
Garaż: www.tinyurl.com/podol-e39
Pablo325i napisał(a):
u mnie xenon świeci bardzo dobrze i przez 3 lata bez zmiany żarówek... Przejechałem 60tkm ponad.
U mnie prawie 7 lat i jakieś 120 tys. a nie wiem czy poprzednik wymieniał żarówki.
Pablo325i napisał(a):
przednie tarcze w E39 często się krzywią, dlatego warto zainwestować w coś z najwyższej półki, ja mam zimmermann sport.
Oryginalne tarcze się nie krzywią, przynajmniej u mnie, no chyba że coś nie tak jest z piastami lub zawiasem.

_________________
Obrazek
Kupię deskę w skórze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kilka prostych pytań do użytkowników E39
PostNapisane: 14 grudnia 2015, 15:57 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1926
Lokalizacja: Częstochowa
Moje BMW: 530i
Kod silnika: M54B30
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=149340
dopuszczalna masa zestawu z przyczepą to jest 4300 w 530 po lifcie, kombi. 2000 max waga przyczepy z hamulcem, 700 bez hamulca. Dane z mojego dowodu ;)

a co do lamp - xenon u mnie wcale tak rewelacyjnie nie świeci.

jak złożysz tylne oparcie w kombi jest równa powierzchnia. (siedziska się nie rusza, tylko oparcie składa)

spalanie 530 w kombi lpg = 12 do 15 litrów podtlenku. Poniżej 12 ciężko mi zejść. Ale to może też zasługa automatu.

_________________
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=149340
Niebieski junkers w mpaku !


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kilka prostych pytań do użytkowników E39
PostNapisane: 14 grudnia 2015, 16:31 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2080
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: E81
Kod silnika: N54b30a
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=172345
MichcioManiak napisał(a):

a co do lamp - xenon u mnie wcale tak rewelacyjnie nie świeci.



Pewnie to zależy od stanu/przebiegu, ale akurat w kwestii oświetlenia to w starszych beemkach rewelacji nie ma... e46 po lift- xenony świecą beznadziejnie, to samo w e91, jest bardzo kiepsko, moja służbowa toyota verso miała zwykłe lampy i świeciły lepiej od xenona z e91 (szerzej i dalej)... Wiadomo- zalety xenonów wychodzą jak jedziesz w deszczową noc, albo we mgle, wtedy będą lepsze od zwykłych...

e39 jeździłem dwiema
- polift- było tak sobie
-przedlift (duży przebieg poliftowe, ale bardzo zmęczone lampy)- dramat

Ogólnie rewelacji nie będzie, ale to też zależy z czego się przesiadasz...

Edit: Co do pompy wody to do m52 jest tania, nawet te "zamienniki" z górnej półki, więc grzech nie wymienić przy pierwszym serwisie

_________________
Galeria Turasa 328iT:
https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=137931

Galeria Compacta 325ti
https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=161392&start=0

Galeria M5:
https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=89&t=158685&start=0

Galeria jedynki 135i:
https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=172345


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kilka prostych pytań do użytkowników E39
PostNapisane: 14 grudnia 2015, 16:59 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 254
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: Brak
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=146096
Krisu_K13TL napisał(a):
e46 po lift- xenony świecą beznadziejnie


co to za dyrdymały?

jak się ma palniki wypalone bądź soczewki i zmatowiałe klosze to słabo świeci
u mnie świeci rewelacyjnie lepiej jak w Auris z 2012 z 80 000 km na blacie
kolega miał xenon w e39 polift świecił słabiej ale miał bardziej zjechany klosz

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kilka prostych pytań do użytkowników E39
PostNapisane: 14 grudnia 2015, 19:03 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 4977
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Moje BMW: e91
Kod silnika: N52B25
co do świecenia to stan reflektorów jest ważny ale hasła "świeci dobrze/licho" są subiektywne - ktoś wsiądzie do e39 i powie że jest ok a po chwili ktoś inny powie o tym samym samochodzie, że się jechać nie da. Ja na xenon w przedlifcie e46 nie narzekam, świeci ok chociaż rewelacji nie ma, porównując np do nowego a3 brata na bixenonie to jest masakra, lata lecą i konstrukcje lamp też są rozwijane. w przedliftach e39 nie raz widzę takie klosze, że odbłyśników nie widać :rotfl:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kilka prostych pytań do użytkowników E39
PostNapisane: 14 grudnia 2015, 19:55 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2080
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: E81
Kod silnika: N54b30a
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=172345
Rafi90 napisał(a):
Krisu_K13TL napisał(a):
e46 po lift- xenony świecą beznadziejnie


co to za dyrdymały?


Rafii może Twoje świecą fantastycznie, nie wiem... Egzemplarz, którym jezdziłem może miał jakieś słabe, ale było to 318i, sedan, bezwypadek 2003r. 165k km przebiegu

Ja pisałem o swoich subiektywnych odczuciach, w e91 świeciły lepiej niż w e46, ale i tak gorzej niż zwykła lampa toyoty verso 2011...

Moje roczne przebiegi to ok. 60kkm rocznie i zwracam na to uwagę.. Moim zdaniem jak na premium jest "tak se", ale z drugiej strony to są stare auta i tak jak trollu pisał wszystkie relacje są mocno subiektywne...

_________________
Galeria Turasa 328iT:
https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=137931

Galeria Compacta 325ti
https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=161392&start=0

Galeria M5:
https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=89&t=158685&start=0

Galeria jedynki 135i:
https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=172345


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kilka prostych pytań do użytkowników E39
PostNapisane: 14 grudnia 2015, 22:47 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 259
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47DO1
House napisał(a):
Jak oceniacie fabryczne nagłośnienie ? Daje rade , ile jest głośników ?

te podstawowe wersje porównywalne z Safari 5 z Fiata 126p
Cytuj:
Czy touringi mają zawsze tylny zawias z tzw. NIVO ?

nie
Cytuj:
Czy z tyłu zawsze są nawiewy dla pasażerów ?

tak, ale chyba nie wszystkie mają ciepło/zimno


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kilka prostych pytań do użytkowników E39
PostNapisane: 14 grudnia 2015, 23:22 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 33
Posty: 7716
Lokalizacja: Bolesławiec
Garaż: Mercedes E63 AMG 514KM 2007
Audi A4 b9 2.0TFSI 252KM 2018
akurat ksenon w e39 to jest coś do czego nie można się przyczepić, bo świeci bardzo dobrze, oczywiście na niezajechanych odbłyśnikach i nowych żarnikach, ogólnie świecą dobrze, ja dużo jeżdżę w nocy i to po trasie gdzie biega pełno zwierzyny i nigdy nie miałem problemu z dostrzeżeniem czegoś

_________________
Kiedy ostatni raz wstałeś i pojechałeś na przejażdżkę. Nie dokądś, nie po coś-po prostu by pojeździć. To jest wspaniałe. Bez Telefonu.
Nic mi nie przeszkadza. Tylko ja w mojej małej metalowej skorupie. Czas do myślenia, uporządkowania myśli.
Jeremy Clarkson


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kilka prostych pytań do użytkowników E39
PostNapisane: 15 grudnia 2015, 09:31 
Offline
Forumowicz

Posty: 176
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: 530d 01' Turing
Kod silnika: M57
Krisu_K13TL napisał(a):
Rafi90 napisał(a):
Krisu_K13TL napisał(a):
e46 po lift- xenony świecą beznadziejnie


co to za dyrdymały?


Rafii może Twoje świecą fantastycznie, nie wiem... Egzemplarz, którym jezdziłem może miał jakieś słabe, ale było to 318i, sedan, bezwypadek 2003r. 165k km przebiegu

Ja pisałem o swoich subiektywnych odczuciach, w e91 świeciły lepiej niż w e46, ale i tak gorzej niż zwykła lampa toyoty verso 2011...

Moje roczne przebiegi to ok. 60kkm rocznie i zwracam na to
uwagę.. Moim zdaniem jak na premium jest "tak se", ale z drugiej strony to są stare auta i tak jak trollu pisał wszystkie relacje są mocno subiektywne...

Kolego proponuje wyczyścić odblask i soczewkę. Ja to zrobiłem bez zdejmowania lampy, jest trochę wyginania palca i kombinowania z mocowaniem wacika do wykałaczki by wyczyścić soczewkę ale efekt jest super. Waciki po czyszczeniu odblasku były mocno brudne. Polerke odblasków robiłem ściereczką do czyszczenia okularów. Jeżdze na ksenonach firmy BOSMA.
Proponuje ci jeszcze czyszczenie lamp o zewnątrz pastą typu K2 lub pastą do szlifowania szyb (jest lepsza bo nie wysycha tak szybko). Ja to robię dwa razy w roku, przed zimą i po.
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kilka prostych pytań do użytkowników E39
PostNapisane: 15 grudnia 2015, 20:38 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 31
Posty: 36
Lokalizacja: Jastrzębie
Moje BMW: E34 520i
Kod silnika: M20B20
Przesiadam się z starego , pancernego łupa produkcji japońskiej czyli Mazdy 626 kombi przed liftem rocznik 99 , w dieselku 101 km :super: Auto mega przestronne , praktyczne , spałem w nim nie raz ( we 2), z wnętrza można zrobić sypialnię , biuro czy też jadalnię Przy wzroście 2m jest to największe ( wewnątrz ) osobowe auto w którym jeździłem . W Insigni odczuwam lekką klaustrofobię , E38 pasowało mi idealnie a niestety E39 nie miałem okazji jeszcze pojeździć dłużej ;) W Maździe silnik padaka ale pali 6l i daje radę pracować w trasach 12h z przyczepą non stop ( postoje tylko na siku i jedzenie , bez gaszenia ) .

Ale niestety komfort akustyczny , moc i ceny części dają się we znaki .Ponad 400 tyś przebiegu też nieco się odbiło na aucie . Póki auto sie nie psuje to super ale jak już coś się zużyje lub zepsuje to części bywają droższe niż do audi D2 o ile w ogóle się je dostanie . No i korozja powoli zaczyna się pojawiać .

Jeśli chodzi o światła mazda ma zwykłe żarówki H7 i są całkiem niezłe jak na takie auto , dodatkowo halogeny + długie i można jechać do mordoru . Światła w vectrze B , masterze 05' czy seicento są cieńkie w stosunku do mazdy .

Ogólnie widzę pozytywne opinie o ksenonach w E39 ale nie mam pewności czy uda mi się taką kupić , dlatego jestem ciekaw opinii kogoś kto ma zwykłe żarówki . W poprzednim aucie ( E34 ) zwykłe światła mijania były kiepskie , czego o długich nie mogę powiedzieć ;)

Dziękuję za opinie o silniku 2.8 , pompie wody i równej podłodze . Radują moje serce :D

_________________
Zdrowe karmy dla psów i kotów , karmy lecznicze i hipoalergiczne
http://sklepzkarmami.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kilka prostych pytań do użytkowników E39
PostNapisane: 15 grudnia 2015, 22:06 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2516
Lokalizacja: Nadrenia (DE)
Moje BMW: E39 540&E39 528
Kod silnika: M62B44&M52B28TU
House, Moim zdaniem spokojnie znajdziesz e39 na ksenonie w tej kasie co pisałeś, tym bardziej że nie spieszy Ci się z kupnem jak dobrze rozumiem.
A jeśli chodzi o przednie lampy bez ksenonu to pewnie wystarczy je wyczyścić, wypolerować, czy po prostu coś w nich wymienić. Ewentualnie można poszukać używek w dobrym stanie, lub jak starczy kasy kupić nowe lampy Hella.
Nie przekreślałbym auta/modelu przednimi lampami, na pewno można sobie ogarnąć oświetlenie przednie.
Na forum masz też dział "zrób to sam". Tam powinno coś być :)

_________________
E39 M-pakiet 19" Hartge
viewtopic.php?f=6&t=125307&p=1576641#p1576641

V8 Eisenmann, 10J, Dupowóz
viewtopic.php?f=6&t=146942


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL