BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 12:58

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e91/e46/e39/e61] które wybrać?
PostNapisane: 20 maja 2016, 19:42 
Offline
Forumowicz

Wiek: 34
Posty: 117
Moje BMW: Infi EX37
Witam. Zamierzam zmienić swoje e46 320d w które wpakowalem już worek kasy, a i tak nie jest i nie będzie idealne. Przy przebiegach które robię (ok 45tkm rocznie) co miesiąc jestem lżejszy tysiaka mimo, że silnik jest po remoncie z nowymi wtryskami, sprzęgłem i turbina. Potrzebuje diesla w touringu z automatem, rozważam 4 modele, dokładniej e91 320d, e46 330d polift, e39 530d polift i e61 525d/530d. Który model powinien być najmniej problematyczny i kosztowny przy w/w przebiegach? E46 i e39 ma chyba jeszcze 5 bieg automat? Ile to pali przy prędkościach 150-160km/h? Pomóżcie bo w desperacji kusi mnie już jakis passat w tediku lub inne ałdi :mur:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e91/e46/e39/e61] które wybrać?
PostNapisane: 20 maja 2016, 19:55 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15793
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Kup e39 528i wstaw lpg i odkujesz sie finansowo :)

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e91/e46/e39/e61] które wybrać?
PostNapisane: 20 maja 2016, 20:07 
Offline
Forumowicz

Wiek: 34
Posty: 117
Moje BMW: Infi EX37
jiGsaw napisał(a):
Kup e39 528i wstaw lpg i odkujesz sie finansowo :)

Benzyna nie wychodzi w gre chyba, że jest jakas minimum 170km która pali do 10l po mieście, tym bardziej gaz bo na codzień jeżdżę po Danii, a tu nie ma gazu a benz drozsza od ropy o zeta. Gdyby nie to, to tylko i wyłącznie benzyna wchodziła by w grę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e91/e46/e39/e61] które wybrać?
PostNapisane: 20 maja 2016, 20:42 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Najmniejsze ryzyko to chyba e46 330d ale typowe bolączki diesla oczywiście występują + klapki. Do tego ma 2 gary więcej niż obecne auto co też za darmo nie będzie. Przy przebiegach 45 kkm/rok to każdy samochód będzie sporo kosztował, tym bardziej jeśli sporo robisz po mieście. Jak ma być taniej to rozważ coś innej marki z mniejszym silnikiem ale młodsze. Może jakiś golf/octavia? Do beemki sporo im brakuje ale będą tańsze- zawsze jest coś za coś.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e91/e46/e39/e61] które wybrać?
PostNapisane: 20 maja 2016, 20:58 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 36
Posty: 617
Lokalizacja: Ciecin
Moje BMW: 320d+
Kod silnika: M47D20
Przy takich przebiegach rocznych i serwisowaniu auta w tak drogim kraju jakim jest Dania to kupuje sie jak najmlodsze auto pokroju Focusa, Golfa czy Meganki, a nie kolejne nastoletnie BMW. Masz przyklad ze swoim 320d, jak myslisz ze bedzie inaczej przy jeszcze starszym E39 to jestes optymista :super:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e91/e46/e39/e61] które wybrać?
PostNapisane: 20 maja 2016, 21:14 
Offline
Forumowicz

Wiek: 34
Posty: 117
Moje BMW: Infi EX37
Auto serwisuje w Polsce, szukam czegoś innego bo mój jest trefny, zaniedbany i zajechany. Żebym wydawał te pieniądze tylko na elementy eksploatacyjne to się rozumie, ale tu co chwila jakąś niespodzianka się pojawia. Forum bmw i skody polecacie i fordy? Dużo km jeżdżę po autostradzie i zalezy mi ciut na wygodzie też, poza tym nie wiem czy przetrawie przód napęd. Potrzebuje kombi bo posiadam sedana no i automat bo na codzień kręce się po mieście i manual jest tu mocno uciążliwy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e91/e46/e39/e61] które wybrać?
PostNapisane: 20 maja 2016, 21:56 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 36
Posty: 617
Lokalizacja: Ciecin
Moje BMW: 320d+
Kod silnika: M47D20
E39 530d czy E46 330d w wiekszosci beda mialy po 400-500 tys km. Jak dolozysz do tego swoje 45 tys km rocznie to nie nadarzysz tego naprawiac. W zadnym kraju na zachodzie nikt kto duzo jezdzi nie uzywa do tego nastoletnich aut. W Niemczech czy Holandii jak widze E39 czy E46 to na 90% jedzie Polak :) Nie wiem po co Ci tyl naped na autostradzie, jak chcesz komfort to wez sobie 508ke, Mondeo czy V70ke.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e91/e46/e39/e61] które wybrać?
PostNapisane: 20 maja 2016, 22:19 
Offline
Forumowicz

Wiek: 34
Posty: 117
Moje BMW: Infi EX37
Raczej skłaniałbym się ku audi a4 w b7 jeśli już. No ale wśród wymienionych przeze mnie aut jest tez np e91 320d powiedzmy z ok 2007r, też nie polecacie? Są takie które mają po 200tys prawdziwego przebiegu, ma nawet znajomy taka lalkę na sztosie, ale nie chce mi sprzedać. Najgorsze jest to, że ja o innych markach nic nie wiem, o silnikach, co dobre co nie. Przyzwyczailem się już do bmw, oczytany jestem w temacie, wiem gdzie w każdej chwili dowiem się co mi potrzeba itp. Nie znam forum audi czy forda i nie zamierzam poznawać. Poza tym sądzę, ze nie latwo znaleźć takiego focusa czy octavie z niskim przebiegiem, bo wiadomo jak sie eksploatuje takie auta.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e91/e46/e39/e61] które wybrać?
PostNapisane: 21 maja 2016, 20:13 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 36
Posty: 617
Lokalizacja: Ciecin
Moje BMW: 320d+
Kod silnika: M47D20
Jak nie przeszkadza Ci brak bagnetu oleju czy wskaznika temperatury to jakies sensowne e90 320d nie jest zle. Sensowne = mniej niz 300 tys km, bo patrzac na np.BMW Check na fb to takich chyba nikt nie sprowadza :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e91/e46/e39/e61] które wybrać?
PostNapisane: 21 maja 2016, 20:26 
Offline
Forumowicz

Wiek: 34
Posty: 117
Moje BMW: Infi EX37
Krzysiek_E34 napisał(a):
Jak nie przeszkadza Ci brak bagnetu oleju czy wskaznika temperatury to jakies sensowne e90 320d nie jest zle. Sensowne = mniej niz 300 tys km, bo patrzac na np.BMW Check na fb to takich chyba nikt nie sprowadza :D

Brak wskaźnika irytowal mnie jak jeździłem kiedys sporo e60, ale że bagnetu nie ma w e90 to nawet nie wiedziałem. Taka cena 'nowoczesnosci'. Myślę, ze cos by się znalazło poniżej 300tys, wbrew opiniom niektórych takie przebiegi istnieją, nie kazdy, jeździ 50tys rocznie. Kolega miał x3 3.0SD z 08' z przebiegiem 80tys od nowości u niego ale bylo juz zarezerwowane rok przed sprzedażą.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e91/e46/e39/e61] które wybrać?
PostNapisane: 22 maja 2016, 17:41 
Przemo432 jakie masz awarie i problemy z E46 320d?

E91 320d - bardzo przyzwoity samochód, skrzynie 6ściobiegowe. Znaleźć dobry egzemplarz i jeździć :).

E46 330d / E39 530d - zdecydowanie odradzam ze względu na wadliwą skrzynię biegów GM. Awaryjna, wolna, podnosząca spalanie, 5 biegów, koszt naprawy ok 3000-4000zł w zależności od uszkodzeń/miejsca naprawy itd. Silnik świetny, M57 184KM - najbardziej wytrzymały diesel w historii BMW, koszt silnika używanego... 1000zł. Ewentualnie M57N 204KM, dużo lepsza kultura pracy niż starszej konstrukcji, niższe spalanie, auto zdecydowanie szybsze. Jeżeli zrezygnujesz z automatu, dostajesz w zamian 6 biegów.

E61 525/530d - z reguły początkowe egzemplarze E6X są bardzo zmęczone życiem i niedopracowane. Jeżeli E46 sprawia Ci problemy, to BMW znienawidzisz ze względu na awaryjność serii E6X. Bardzo duże spalanie egzemplarzy ze skrzynią automatyczną. No chyba że zdecydujesz się na wersje po lifcie - polecam.

Jeżeli dużo jeździsz, tym bardziej po autostradzie to nie męcz się 2,0d.
Moja propozycja E46 330d M57N 204KM + manualna skrzynia biegów.


ded napisał(a):
e46 330d ale typowe bolączki diesla oczywiście występują + klapki.

Nie straszmy na zapas. Klapki to żaden problem, godzinka i nie ma po nich "śladu".

ded napisał(a):
Może jakiś golf/octavia? Do beemki sporo im brakuje ale będą tańsze- zawsze jest coś za coś.


Octavia dobra propozycja. 1,9TDI 105KM.. jeżeli nie przeszkadza mały silnik na autostrady.

Krzysiek_E34 napisał(a):
E39 530d czy E46 330d w wiekszosci beda mialy po 400-500 tys km


Niekoniecznie.

Krzysiek_E34 napisał(a):
W Niemczech czy Holandii jak widze E39 czy E46 to na 90% jedzie Polak :)


Przesadzasz..

Krzysiek_E34 napisał(a):
Mondeo


Dobra propozycja!

Krzysiek_E34 napisał(a):
Jak nie przeszkadza Ci brak bagnetu oleju czy wskaznika temperatury to jakies sensowne e90 320d nie jest zle. Sensowne = mniej niz 300 tys km, bo patrzac na np.BMW Check na fb to takich chyba nikt nie sprowadza :D


Znajdź pierwsze lepsze E9X 320d na mieście i poproś właściciela o otworzenie maski.
Zrobimy zakład, jak nie będzie to przeleję Ci 100zł, a jak nie będzie to wpłacisz 100zł dla potrzebujących, wchodzisz?

Temperaturę można sprawdzić w podmenu lub za pomocą... telefonu komórkowego i wtyczki do OBD.

Przebieg nie jest wyznacznikiem stanu auta.
Nieraz wystarczy wyłączyć FB i połączyć się z rzeczywistością, znajdzie się E90 z przebiegiem poniżej 200tys km.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [e91/e46/e39/e61] które wybrać?
PostNapisane: 22 maja 2016, 19:23 
Offline
Forumowicz

Wiek: 34
Posty: 117
Moje BMW: Infi EX37
O w końcu więcej konkretów, dzieki rybik. Co do problemów z moim e46 to w ciągu miesiąca pojawiły się duże wibracje na wale i stukanie przy odpalaniu, wibracje niby przeszły po wymianie gumy i podpory, chociaż dalej mnie coś niepokoi przy predkościach ponad 120. Stuki przy odpalaniu przeszły ale pojawiły sie jakieś inne rowniez przy odpalaniu, podobno cos z ukladem wyd, ale nic strasznego. Termostat padł mimo, że miał pare miesiecy. Do tego łożysko, ale to normalne zużycie sie z tym, że kazałem sprawdzić wszystkie i było ok do póki nie wjechałem za granice i znowu któreś zaczyna huczeć. Do tego zauważyłem, że rura ktora idzie od egr puszcza spaliny wiec wyleciał cały egr. No i ciągle spadające przewody podciśnienia. To tak z maja przygody, reszte to bym musial w fakturach pogrzebać.
Więc e39 odpuszczam od razu, e46 raczej też nie bardzo bo jak to powie moja przyszła małżonka i reszta rodziny 'zamienił na to samo i jeszcze dopłacił'. Poza tym postanowiłem, że chce coś nowszego choć trochę. O e60 już słyszałem, że potrafi sprawiać problemy choć za jakiś rok dwa miałem w zamiarze zakup właśnie e61 535d, ale zobaczymy może poczekam aż zarobie na polifta, póki co inne priorytety. Więc narazie stawiałbym na e91 320d manual lub automat, widziałem nawet, że masz ładne wystawione z tym, że ja planuje zakup w okolicach lipca.
Co do innych marek, skodami jezdzilem roznymi najcześciej fabrycznie nowymi i nie przemawiaja do mnie, na trase nie bardzo, ale po miescie dosyc łatwe i przyjemne w prowadzeniu. Jeśli już to skłaniałbym sie ku audi a4 b7 tylko nie wiem jak ten silnik 116km 1.9 tdi, myślałem tez o volvo v50 2.0d podobno wygodne ale nie wiele o nim wiem. No i mondeo wlasnie, ale ktory silnik ? Myslałem tez o passacie b6 1.9tdi ale zauwazlem ze tam skrzynia 5b.
Jeśli masz jakieś doswiadczenie to zastanawia mnie jak jest z tymi 2.0tdi czy sie nadaja czy nie ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e91/e46/e39/e61] które wybrać?
PostNapisane: 23 maja 2016, 07:50 
Przemo432 napisał(a):
O w końcu więcej konkretów, dzieki rybik. Co do problemów z moim e46 to w ciągu miesiąca pojawiły się duże wibracje na wale i stukanie przy odpalaniu, wibracje niby przeszły po wymianie gumy i podpory, chociaż dalej mnie coś niepokoi przy predkościach ponad 120.


Właśnie podpora wału i łącznik elastyczny są najczęstszą przyczyną wibracji w układzie napędowym. Jeżeli polepszyło się, ale jeszcze nie jest "coś" źle - sprawdź połączenie wału z dyferencjałem - również zdarza się, że przegub się kończy.
Co do odpalania ze stukiem.. może koło pasowe? Które tanie też nie jest.


Przemo432 napisał(a):
planuje zakup w okolicach lipca.


Zapraszam w lipcu, jakieś dwie E90 320d M-Pakiet ostatnio zarezerwowałem ;).


Przemo432 napisał(a):
volvo v50 2.0d podobno wygodne ale nie wiele o nim wiem


Z Volvo w V50 pozostał tylko znaczek. Silnik, zawieszenie itd itp to wszystko Focus.

Przemo432 napisał(a):
No i mondeo wlasnie, ale ktory silnik ?


2,5T ;), ale benzyna odpada, więc 2,0TDCI.


Przemo432 napisał(a):
Myslałem tez o passacie b6 1.9tdi ale zauwazlem ze tam skrzynia 5b.


Wychodziły również egzemplarze ze skrzynią 6 biegów.
Na szybko przykład:
http://allegro.pl/passat-b6-1-9-tdi-6-b ... 14749.html

Przemo432 napisał(a):
Jeśli masz jakieś doswiadczenie to zastanawia mnie jak jest z tymi 2.0tdi czy sie nadaja czy nie ?


Odpuść, chociaż był na forum ostatnio człowiek, który twierdził, że to ten sam silnik co 1,9TDI :zakrecony:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [e91/e46/e39/e61] które wybrać?
PostNapisane: 23 maja 2016, 16:02 
Offline
Forumowicz

Wiek: 34
Posty: 117
Moje BMW: Infi EX37
Cytuj:
Właśnie podpora wału i łącznik elastyczny są najczęstszą przyczyną wibracji w układzie napędowym. Jeżeli polepszyło się, ale jeszcze nie jest "coś" źle - sprawdź połączenie wału z dyferencjałem - również zdarza się, że przegub się kończy.
Co do odpalania ze stukiem.. może koło pasowe? Które tanie też nie jest.

Mechanik ogarnięty więc przy wale wszystko sprawdzone. Pasowe wymienione nawet dwa razy bo pierwszy szajs poszedł na gwarancję i wpadło corteco.

Cytuj:
Zapraszam w lipcu, jakieś dwie E90 320d M-Pakiet ostatnio zarezerwowałem ;).

Będę śledził na bieżąco :ok:

Cytuj:
Z Volvo w V50 pozostał tylko znaczek. Silnik, zawieszenie itd itp to wszystko Focus.

Moim zdaniem to dobrze, jeździłem zastępczym focusem mk2 kombi przez 2tyg. Świetne prowadzenie :ok:

Cytuj:
2,5T ;), ale benzyna odpada, więc 2,0TDCI.

Podoba mi się mondeo więc muszę się poważnie rozejrzeć. Kolega ma takiego z 2.0benz i chwali, zero problemów.

Cytuj:
Wychodziły również egzemplarze ze skrzynią 6 biegów.
Na szybko przykład:
http://allegro.pl/passat-b6-1-9-tdi-6-b ... 14749.html

Faktycznie, przejrzałem kilka z brzega i myślałem, że wszystkie tak wychodziły.

Cytuj:
Odpuść, chociaż był na forum ostatnio człowiek, który twierdził, że to ten sam silnik co 1,9TDI :zakrecony:

Odpuszczam, od początku nie byłem przekonany :) a powiesz coś na temat silnika 1.9tdi 116km w audi a4 b7?

Ps. Maj się jeszcze nie skończył a dziś kolejny problem. Auto zaczelo jakoś glosniej chodzić jak by gdzieś wydech przepuszczał. Spadek mocy między 2 a 3 tys obr po wyżej juz w miarę dobrze no i turbo nie gwizdze poniżej 3tys a gwizdalo. Sprawdziłem na szybko przewody podciśnienia jeden byl rozdarty przy 'wtyczce' i lekko siedział, skrócilem, nasadzilem na nowo. Ale chyba się nie poprawiło, widzę że gdzieś pod kolektorem któryś jest chyba przełamany, nie mam narzędzi chwilowo. :mur:
Dwa tyg bylo dobrze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e91/e46/e39/e61] które wybrać?
PostNapisane: 23 maja 2016, 19:20 
1,9 jak to 1,9 - każde godne polecenia ;).

Wstaw ten samochód do jakiegoś ogarniętego mechanika.
Żeby E46 sprawiało tyle problemów...


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [e91/e46/e39/e61] które wybrać?
PostNapisane: 23 maja 2016, 20:33 
Offline
Forumowicz

Wiek: 34
Posty: 117
Moje BMW: Infi EX37
rybik napisał(a):
Wstaw ten samochód do jakiegoś ogarniętego mechanika.
Żeby E46 sprawiało tyle problemów...


U mnie we 'wsi' ten jest najbardziej ogarnięty, poza tym zna ten samochód od podszewki, remontowal w nim silnik i reszte rzeczy. Ufam mu i wiem, że zna sie na robocie.
Co do dzisiejszych problemów to jednak był przewod który przycialem i wsadzilem na miejsce, wszystko wróciło do normy. A pytalem kiedys na forum nawet czy ktoś ma jakis pomysł na te przewody nikt nic nie poradził.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e91/e46/e39/e61] które wybrać?
PostNapisane: 23 maja 2016, 20:46 
Nie wiem dlaczego spadają Ci te przewody..


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [e91/e46/e39/e61] które wybrać?
PostNapisane: 23 maja 2016, 21:45 
Offline
Forumowicz

Wiek: 34
Posty: 117
Moje BMW: Infi EX37
rybik napisał(a):
Nie wiem dlaczego spadają Ci te przewody..

No ani ja, ale cóż, niedługo kto inny będzie się z tym męczył. Dzięki za pomoc :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e91/e46/e39/e61] które wybrać?
PostNapisane: 24 maja 2016, 14:16 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 36
Posty: 617
Lokalizacja: Ciecin
Moje BMW: 320d+
Kod silnika: M47D20
rybik napisał(a):
Znajdź pierwsze lepsze E9X 320d na mieście i poproś właściciela o otworzenie maski.
Zrobimy zakład, jak nie będzie to przeleję Ci 100zł, a jak nie będzie to wpłacisz 100zł dla potrzebujących, wchodzisz?

To w dieslu dali bagnet? Niemozliwe :rotfl: Chyba przez DPF zeby wylapywac kiedy oleju przybywa :)

rybik napisał(a):
Temperaturę można sprawdzić w podmenu lub za pomocą... telefonu komórkowego i wtyczki do OBD.

Przy cenie 320d z kilkoma opcjami na poziomie 2x Mondeo to brak wskaznika temp jest dymaniem klienta az piszczy.

rybik napisał(a):
Nieraz wystarczy wyłączyć FB i połączyć się z rzeczywistością, znajdzie się E90 z przebiegiem poniżej 200tys km.

Rzeczywistosc jest taka, ze nikt dobrego diesla nie odda za male pieniadze, a w PL takich co wyloza po 40 tys za 10 letnia 3ke ze zwyklym klekotem tez wielu nie ma.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e91/e46/e39/e61] które wybrać?
PostNapisane: 24 maja 2016, 14:33 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15793
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Krzysiek_E34 napisał(a):
rybik napisał(a):
rybik napisał(a):
Temperaturę można sprawdzić w podmenu lub za pomocą... telefonu komórkowego i wtyczki do OBD.

Przy cenie 320d z kilkoma opcjami na poziomie 2x Mondeo to brak wskaznika temp jest dymaniem klienta az piszczy.


Dokładnie, a na pipczyk o niezapiętych pasach i inne zbędne badziewie starczyło im budżetu/chęci/czasu. To już nawet nie jest dymanie klienta, to plucie klientowi w twarz... Ciekawe, czy da się jakoś dorobić bagnet w tych nowszych beemkach.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL