BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 09:05

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ile dziś kosztuje zadbane e39/e38 4.4
PostNapisane: 3 lipca 2016, 12:00 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 33
Witam. Od jakiegoś czasu przymierzam do zakupu kolejnego BMW z silnikiem 4.4. Jako iż samochody zmieniam nieczęsto moje rozeznanie w rynku jest znikome. Śledząc ogłoszenia zarówno w pl jak i de nietrudno zauważyć, że rozstrzał cenowy tych aut to 7- 35 tys zł. Nie lubię aut zmęczonych, nie kieruję się zasadą byle jak, byle tanio, byle BMW. Jestem pedantyczny jeśli chodzi o stan techniczny mojego auta. Tutaj prośba o pomoc do was. Ile realnie trzeba dziś zapłacić za wyżej wymienione modele z tym silnikiem w godziwym stanie, które spełni oczekiwania? Nie mówię o ideałach bo po zakupie te 5-6 tys złotych pakietu startowego myślę, że V8 będzie wymagać. Będę wdzięczny za wszelkie przykłady i sugestie. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ile dziś kosztuje zadbane e39/e38 4.4
PostNapisane: 3 lipca 2016, 14:01 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 4977
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Moje BMW: e91
Kod silnika: N52B25
jak mi podasz numery lotto które padną w następnym losowaniu to Ci powiem ile trzeba dać za dobre 4.4 e39/e38. Z dobrego serca też napiszę Ci co znaczy "dobre" i jakie są Twoje oczekiwania. Ale najpierw numery lotto

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ile dziś kosztuje zadbane e39/e38 4.4
PostNapisane: 3 lipca 2016, 14:08 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15793
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Za około 20 tys znam przypadki naprawdę ładnych E39, nie wiem jak z E38, ale sądzę, że podobnie. Igły to nie są, ale serwisowane, proste i zadbane egzemplarze.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ile dziś kosztuje zadbane e39/e38 4.4
PostNapisane: 3 lipca 2016, 14:14 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 8338
Kolega na forum wystawia co jakiś czas takie auta,w jakim rzeczywiście są stanie to nie wiem,więc się nie wypowiadam.
Tak dla przykładu viewtopic.php?f=15&t=157815

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ile dziś kosztuje zadbane e39/e38 4.4
PostNapisane: 3 lipca 2016, 14:16 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 1255
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e38
Kod silnika: M67
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=134212
Jeszcze jakiś czas temu powiedziałbym , że im więcej zapłacisz za auto tym większe będzie prawdopodobieństwo , że warto w ogóle będzie jechać je oglądać . Ale po niedawnych kolejnych poszukiwaniach auta za blisko 100 tys stwierdzam że cena może coś sugerować ale nie musi . Ludzie rzadko kiedy dbają o swoje auta . Tak więc czy kupujemy auto za 5 tys czy za 100 nasze poszukiwana zapewne będą długie i wyboiste.
Co do e38/e39 to jak wiemy jest to auto które ma w najlepszym wypadku około 16 lat więc sam rozumiesz , że znaleźć takie auto zadbane nie jest wbrew pozorom niczym łatwym .. Tak czy siak myślę , że cena zadbanego egzemplarza którego warto będzie zainwestować parę złotych (a nie worek pieniędzy ) na dzień dzisiejszy jest bliska 20 tys . Im cena niższa tzn 20 tys i mniej tym większe będzie prawdopodobieństwo że stan samochodu daleki będzie od oczekiwanego .
Co mogę podpowiedzieć to po za ogolnie przyjętymi kryteriami przy zakupie auta ja ZAWSZE kupuje auta nietknięte przez rodzimych agrotunerów. Im auto bliższe jest seryjnemu tym lepiej . No chyba , że poprzedni właściciel naprawdę miał gust wtedy można przemyśleć sprawę ewentualnego zakupu .
Co do samego silnika który sobie wybrałeś niewiele mogę powiedzieć prócz tego ze sam chciałbym taki mieć pod maską :rotfl:
Reasumując jeżeli w końcu uda Ci się kupić któreś z tych aut a do tego będzie to naprawdę zadbany egzemplarz to mimo ich wieku nadal będzie Ci ono sprawiało ogromną frade z jazdy a do tego będzie ono nietuzinkowym wyróżniającym się z każdym kolejnym rokiem auto.
Obserwując forum stwierdzam ,że moda na te auta chyba ma właśnie swoje apogeum, zwłaszcza jeżeli chodzi o e38 :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ile dziś kosztuje zadbane e39/e38 4.4
PostNapisane: 3 lipca 2016, 14:21 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 33
trollu napisał(a):
jak mi podasz numery lotto które padną w następnym losowaniu to Ci powiem ile trzeba dać za dobre 4.4 e39/e38. Z dobrego serca też napiszę Ci co znaczy "dobre" i jakie są Twoje oczekiwania. Ale najpierw numery lotto


kolego chyba opacznie mnie zrozumiałeś, nie pytałem o wykresy tylko o "trendy" cenowe tych aut.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ile dziś kosztuje zadbane e39/e38 4.4
PostNapisane: 3 lipca 2016, 14:23 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 33
Mastello napisał(a):
Jeszcze jakiś czas temu powiedziałbym , że im więcej zapłacisz za auto tym większe będzie prawdopodobieństwo , że warto w ogóle będzie jechać je oglądać . Ale po niedawnych kolejnych poszukiwaniach auta za blisko 100 tys stwierdzam że cena może coś sugerować ale nie musi . Ludzie rzadko kiedy dbają o swoje auta . Tak więc czy kupujemy auto za 5 tys czy za 100 nasze poszukiwana zapewne będą długie i wyboiste.
Co do e38/e39 to jak wiemy jest to auto które ma w najlepszym wypadku około 16 lat więc sam rozumiesz , że znaleźć takie auto zadbane nie jest wbrew pozorom niczym łatwym .. Tak czy siak myślę , że cena zadbanego egzemplarza którego warto będzie zainwestować parę złotych (a nie worek pieniędzy ) na dzień dzisiejszy jest bliska 20 tys . Im cena niższa tzn 20 tys i mniej tym większe będzie prawdopodobieństwo że stan samochodu daleki będzie od oczekiwanego .
Co mogę podpowiedzieć to po za ogolnie przyjętymi kryteriami przy zakupie auta ja ZAWSZE kupuje auta nietknięte przez rodzimych agrotunerów. Im auto bliższe jest seryjnemu tym lepiej . No chyba , że poprzedni właściciel naprawdę miał gust wtedy można przemyśleć sprawę ewentualnego zakupu .
Co do samego silnika który sobie wybrałeś niewiele mogę powiedzieć prócz tego ze sam chciałbym taki mieć pod maską :rotfl:
Reasumując jeżeli w końcu uda Ci się kupić któreś z tych aut a do tego będzie to naprawdę zadbany egzemplarz to mimo ich wieku nadal będzie Ci ono sprawiało ogromną frade z jazdy a do tego będzie ono nietuzinkowym wyróżniającym się z każdym kolejnym rokiem auto.
Obserwując forum stwierdzam ,że moda na te auta chyba ma właśnie swoje apogeum, zwłaszcza jeżeli chodzi o e38 :rotfl:


Mastello- dzięki za treściwą i pomocną wypowiedź. Plan finansowy to właśnie około 20 tys za auto, 30 tys zamknięcie się w całości. Celuje głównie w e39, żywię nadzieję, że 20tys pozwoli mi zakupić auto w stanie nie wymagającym reanimacji trupa i zachowane tak jak napisałeś powyżej :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ile dziś kosztuje zadbane e39/e38 4.4
PostNapisane: 4 lipca 2016, 13:48 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Myślę że ten pułap 20 tysięcy będzie wystarczający na piątkę a na siódemkę już nie koniecznie :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ile dziś kosztuje zadbane e39/e38 4.4
PostNapisane: 12 lipca 2016, 19:06 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1178
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: BMW e39 528i
Kod silnika: m52b28
Garaż: byłe e34: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=134211
jest e39: viewtopic.php?f=6&t=169366&start=20
W de za ok 4-4.5k eur kupisz ładną 540, raczej u nas w większości kombinowane, ale zdarzają się zdrowe auta.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ile dziś kosztuje zadbane e39/e38 4.4
PostNapisane: 12 lipca 2016, 22:55 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 7390
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E91 LCI
Kod silnika: N53B30A
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=157967
JRafal napisał(a):
nas w większości kombinowane, ale zdarzają się zdrowe auta.


:spi: Jak wszędzie jeśli idzie o blisko dwudziestoletnie auta.

_________________
Obrazek

Typer EURO 2016 - I miejsce


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ile dziś kosztuje zadbane e39/e38 4.4
PostNapisane: 13 lipca 2016, 09:05 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 33
Posty: 7716
Lokalizacja: Bolesławiec
Garaż: Mercedes E63 AMG 514KM 2007
Audi A4 b9 2.0TFSI 252KM 2018
jeśli masz budżet 30tys łącznie a 20 na auto to spokojnie się zmieścisz. Cena nie jest wyznacznikiem, sugeruj się raczej oryginalnym utrzymaniem auta, jak wersja z vanosem to pytaj o vanos, o rozrząd, o alternator, bo koszta są dosyć spore. I chyba łatwiej będzie trafić dobre e39 jak e38. Jak chcesz ciut przekroczyć budżet 20tys to mogę Ci na PW polecić osobę, która ma piękna 540iA.

_________________
Kiedy ostatni raz wstałeś i pojechałeś na przejażdżkę. Nie dokądś, nie po coś-po prostu by pojeździć. To jest wspaniałe. Bez Telefonu.
Nic mi nie przeszkadza. Tylko ja w mojej małej metalowej skorupie. Czas do myślenia, uporządkowania myśli.
Jeremy Clarkson


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ile dziś kosztuje zadbane e39/e38 4.4
PostNapisane: 14 lipca 2016, 16:29 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: z4
Kod silnika: M62B44
Cześć,
Chciałbym zapytać czy faktycznie jest tak że w Niemczech lepiej się opłaca kupować auta z tego względu że w polsce zazwyczaj są kręcone przeliczniki albo dużo kombinowania przy sprzedaży samochodów?
Chciałbym kupić e39 do ceny 45 000 zł.
https://kontener.pl/transport-morski
Takim transportem morski sprowadzali samochody z chin do polski a muszę przyznać ze koszty były na prawdę niskie dlatego warto się 2 razy zastanowić nad tym wszystkim
___________


Ostatnio edytowano 18 lipca 2018, 12:25 przez dzqu, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ile dziś kosztuje zadbane e39/e38 4.4
PostNapisane: 14 lipca 2016, 16:34 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 1255
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e38
Kod silnika: M67
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=134212
Najbezpieczniej kupić w salonie :rotfl:
Za taką kwotę kupisz i u nas "pewne" auto .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ile dziś kosztuje zadbane e39/e38 4.4
PostNapisane: 14 lipca 2016, 16:51 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Jak i u Nas tak i w Niemczech można kupić pewne autko kwestia odpowiednich oględzin. Jeśli stan techniczny i wizualny jest odpowiedni to nie przejmowałbym się tym iż zniknęło parę cyferek z blatu bo przebiegiem nie jeździmy ;) Prawda jest taka że często te auta u Niemców są lepiej traktowane a przede wszystkim eksploatowane na sporo lepszych nawierzchniach :] co za tym idzie mniej wytłuczone :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ile dziś kosztuje zadbane e39/e38 4.4
PostNapisane: 14 lipca 2016, 21:51 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 13607
Lokalizacja: WWY
Moje BMW: E38
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 08&start=0
problemem jest chyba to że ludzie cenią te modele za samo to że mają 4.4 :/ i stan auta schodzi na drugi plan niestety :/
myślę żę takie 528i będzie bardziej zadbane mechanicznie niż 540i za porównywalną cenę zakupu.

Auta mają swoje lata jak już zauważono, i wiele zależy od tego jak sie trafi. jeden będzie cenił jak za igłę, a auto będzie brakowało sporo, drugi będzie sprzedawała auto w fajnym stanie, ale będzie cenił jak za taki rocznik, czyli stosunkowo nisko.

Myślę że realnie okolice 20k za 740 czy 540 trzeba przyjąć, przy czym wkład kilku tysiaków będzie nieunikniony przy Vce :/

_________________
"Ja to chętnie napiłbym się kawy, ale wszyscy myślą, że ja tylko tą wódę, no i stawiają, a ja nie mam śmiałości, żeby im odmówić"-Jan Himilsbach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ile dziś kosztuje zadbane e39/e38 4.4
PostNapisane: 15 lipca 2016, 07:37 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 29
Moje BMW: e30
Kod silnika: m10b18
U niemca 5000 euro za zadbane e39 w automacie i 6500 z manualem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ile dziś kosztuje zadbane e39/e38 4.4
PostNapisane: 6 października 2016, 11:06 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 202
Moje BMW: e92
Kod silnika: n54t
U nas problem często też polega na tym, że wychodząc z założenia "dam więcej" żeby było dobre, mieć spokój i nie pompować na start kasy itp. można nieźle wtopić, nie mniej jednak wg. mnie powyżej tych 20 tyś jest sens za czymś się rozejrzeć, pojechać i pomacać. Fajnie jest kupić egzemplarz od kogoś z forum albo osoby prywatnej, bo wiesz co było robione w ostatnim czasie i z czym może być problem. Ja swoją sprzedałem dość drogo, ale stan był 5+ no i sama konfiguracja robiła robotę, bo przez ostatnie pół roku nie widziałem takiej ani jednej na polskim rynku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ile dziś kosztuje zadbane e39/e38 4.4
PostNapisane: 30 października 2016, 12:14 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 33
w grudniu wracam na chwilę do kraju więc zawczasu pytam na forach o jakieś fajne e39. Póki co mam ofertę zakupu egzemplarza z 2002 roku z 31 klocków.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL