BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 30 kwietnia 2024, 22:33

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Dywagacje na temat oznaczeń BMW (z galerii paniEve)
PostNapisane: 8 lutego 2017, 18:54 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1658
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57
Z punktu widzenia producenta ważniejszy jest ktoś kto kupuje samochód niż ten który tylko ogląda i marudzi ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dywagacje na temat oznaczeń BMW (z galerii paniEve)
PostNapisane: 8 lutego 2017, 20:07 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3900
Moje BMW: M5
Kod silnika: S62/S63
Częściowo, bo jeśli po 3-4latach będzie chciał sprzedać auto, a jego wartośc drastycznie spada (przykładowo auta z francji) i jeszcze musi miesiącami czekać na klienta to na pewno nie wróci do salonu tej marki.

_________________
I miejsce Zlot BMW-Sport 2013, w sumie II miejsce, bo Waldek wygrał finał
III miejsce Zlot BMW-Sport 2014 (pow. 3L)
Mistrz Grand Prix Polski 2014 Street RWD
II wicemistrz GPP 2015 Street RWD
Wicemistrz GPP 2016 Street RWD
Tor Pszczółki 49.5s E39
Tor Koszalin 53.9s E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dywagacje na temat oznaczeń BMW (z galerii paniEve)
PostNapisane: 8 lutego 2017, 20:18 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Lincoln napisał(a):
Częściowo, bo jeśli po 3-4latach będzie chciał sprzedać auto, a jego wartośc drastycznie spada (przykładowo auta z francji) i jeszcze musi miesiącami czekać na klienta to na pewno nie wróci do salonu tej marki.


Nie wróci też do tego salonu klient który przez 3 lata posiadania nowego samochodu rok spędzi jeżdżąc autem zastępczym bo producent sobie testuje ile jeszcze można elementów silnika zrobić z plastiku :rotfl: :rotfl: :rotfl:

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dywagacje na temat oznaczeń BMW (z galerii paniEve)
PostNapisane: 9 lutego 2017, 09:38 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Beatles napisał(a):
Kyokushin napisał(a):
A jak myślisz?

myślę że do końca chcesz bronić jakiejś bzdurnej teorii, m.in mówiącej że:

Frank napisał(a):
W tym układzie wszyscy są ważni.



ważnymi klientami dla marki jest pierwszy właściciel i częściowo to o czym Frank mówi, drugi - bo nierozerwalna jest jego relacja z pierwszym. On też skoro poszedł do salonu i kupił w salonie stosunkowo drogiego kilkulatka, to będzie go tam choć częściowo serwisował.

Ilu z tych tu biadolących kupiło swoje auto w Premium selection?


To że czegoś nie rozumiesz, nie znaczy że jest to bzdurne. Znaczy że czegoś nie rozumiesz.
Nie miej też pretensji do nas. To Ty nie rozumiesz, nie ktoś inny.

Czyli, twierdzisz że Frank napisał bzdurną teorię czy nie?
Opisał Ci jak to działa. Ja się z nim zgadzam. Ty nie musisz, co nie znaczy że jest jak byś chciał. Nie jest, co więcej, nie będzie.
Wróć i jeszcze raz przeczytaj.

Znowu się wyłożyłeś na logice.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dywagacje na temat oznaczeń BMW (z galerii paniEve)
PostNapisane: 9 lutego 2017, 10:41 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 34
Posty: 1076
Moje BMW: / Chevrolet Evanda
Kod silnika: T20SED
Garaż: viewtopic.php?f=55&t=171130
Pewnie nikomu.
Ale co mieli zrobić jak wyszli z wysokimi oznaczeniami to musieli to kontynuować.
Lepiej piździka 3 cylindry nazwać 750i czy coś takiego, niż z pojemności 1.6 czy tam 1.4
Bo jakby to było tak nisko takie auto oznaczyć by się z 316i kojarzyło :D 716i :rotfl:

Ogólnie to era motoryzacji zmierza do tego że auto pojeździ 150-200 tysięcy i wywali korbę bokiem...
Dawniej pancerne 328i pokonywało 500 tysięcy i to była rozgrzewka, a dzisiaj wysokiej klasy BMW i nie tylko BMW przy 500 tyś będzie dogorywać na złomie :D albo stać w kolejce u mechanika po nowy silnik. :przestraszony:

Tak samo jest z pralkami, telewizorami, telefonami, laptopami itp.
Wymyślili lutowanie bezołowiowe i wszystko się sra, utlenia, rozpuszcza, nie łączy mówiąc w skrócie. Plastikowe łożyska, części gdzie po awarii łożyska masz wymienić pół urządzenia itd.
Ktoś to dobrze obliczył.

A lepiej zachęcić wysoką cyfrą oznaczenia niż 714i, 716, 720 itp... A że dźwięk silnika jest z głośników (Boże...) to nikogo nie obchodzi :D
Jakbym sobie chciał dźwięku silnika z głośników posłuchać to bym sobie zagrał w Need For Speed.

zibi73 napisał(a):
Tomek napisał(a):
zibi73 napisał(a):
Ciekawe ilu osoba kupujacym nowe BMW to przeszkadza?


Przeciętny nabywca nowego BMW to nawet nie wie która oś jest napędzana :rotfl:


A to to już jest chyba najlepsze :wstyd:


Wielu takich było co mają RWD a łańcuchy tylko na przód zakładali.
Obrazek


Ostatnio edytowano 9 lutego 2017, 10:53 przez kryst16, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dywagacje na temat oznaczeń BMW (z galerii paniEve)
PostNapisane: 9 lutego 2017, 10:45 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 34
Posty: 1076
Moje BMW: / Chevrolet Evanda
Kod silnika: T20SED
Garaż: viewtopic.php?f=55&t=171130
A potem jest R3 co się telepie jak wóz drabiniasty po kostce brukowej w polskich miastach, 2-4 turbiny i jak masz na liczniku 150-200 tysięcy i przyjdzie jechać w trasę z 3 tyś km to wcześniej pasuje śmignąć do kościoła żeby to jakimś cudem dojechało.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dywagacje na temat oznaczeń BMW (z galerii paniEve)
PostNapisane: 9 lutego 2017, 14:28 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1658
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57
Lincoln napisał(a):
Częściowo, bo jeśli po 3-4latach będzie chciał sprzedać auto, a jego wartośc drastycznie spada (przykładowo auta z francji) i jeszcze musi miesiącami czekać na klienta to na pewno nie wróci do salonu tej marki.
Tak było od dawna kupując fabrycznie nowy samochód przeważnie marki premium traciły procentowo najwiecej przez 3-4 lata i dalej mają klijentów ;)
Tomek napisał(a):
Nie wróci też do tego salonu klient który przez 3 lata posiadania nowego samochodu rok spędzi jeżdżąc autem zastępczym bo producent sobie testuje ile jeszcze można elementów silnika zrobić z plastiku
zdarza sie to w większości marek o czym pisze po cześci kryst16 jaki panuje trend w motoryzacji.Nie mogą też zrobić auta na wzór popularnej "beczki"bo to byłby strzał w kolano.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dywagacje na temat oznaczeń BMW (z galerii paniEve)
PostNapisane: 9 lutego 2017, 15:34 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Nie oszukujmy się. Wychowałem się na BMW E34, E30, potem były E39, za dzieciaka jeździłem w NFS BMW M5 E39 i Z3, potem sam sobie kupiłem fajne beemki, teraz mam Audi... i co jakiś czas tak zerkam w stronę nowości co bym mógł kupić gdybym chciał tyle kasy przeznaczyć na motoryzację i... jakoś bez przekonania... jak już to bym raczej poszedł w A45 AMG MB, a nie w BMW. Jakoś tak przykro trochę się robi, wiedząc, że gdyby nowe BMW mi się kojarzyły z tym co dawniej to na pewno w ogóle nie byłoby dyskusji. Dlatego nikt mi nie powie, że brak poszanowania do tradycji to dobry kierunek rozwoju... kiedyś się kochało BMW, po prostu, każdy kto kochał wiedział za co. Teraz może i przyciągnęli część klientów z salonu skody, audi itd., takie lelum polelum się zrobiło, a fanów kochających tradycję BMW tracą. Ten kto jest właścicielem starego BMW, jutro lub za kilka lat może sięgnąć po nowe, o tym nikt nie myśli, a to duży błąd. Już nie mówiąc ile się zarabia na serwisach pośrednio lub bezpośrednio.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dywagacje na temat oznaczeń BMW (z galerii paniEve)
PostNapisane: 9 lutego 2017, 23:41 
Offline
Fan F1
Avatar użytkownika

Wiek: 27
Posty: 2081
Lokalizacja: FZG
Moje BMW: E36 Compact
Kod silnika: M43TUB19
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=157698
Również w tym temacie mam podobne odczucie co Beatles. Poza tym oznaczenie zawsze można ściągnąć, jeżeli na własnym samochodzie się nie podoba.

Oczywiście także uważam, że obecnie występuje brak logiki w oznaczeniach oraz niewiele nam są w stanie teraz powiedzieć ale osoby kupujące nowe modele BMW w większości średnio są miłośnikami marki i wybierają te samochody nie przez pryzmat tego, że 20 lat temu BMW miało bardzo udane modele a dlatego, że te nowe są ładne/szybkie/cokolwiek innego. I taki klient jest głównym targetem dla tej marki w dzisiejszych czasach :P

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dywagacje na temat oznaczeń BMW (z galerii paniEve)
PostNapisane: 9 lutego 2017, 23:46 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Hakelbery napisał(a):
jiGsaw napisał(a):
A45 AMG MB


Jak lubie mercedesa to a45 amg to jakas porazka :rotfl: Ostatnio takiemu jednemu pokazalem cytujac klasyka"gdzie raki zimujO"


Porażka? Za takie pieniądze znajdź coś lepszego... RS3 czy M2 są duuużo droższe według tego co widziałem na konfiguratorach, chyba, że coś mi się pomieszało. W każdym razie A45 amg można kupić za podobne pieniądze jak Audi S3... które się ma nijak.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dywagacje na temat oznaczeń BMW (z galerii paniEve)
PostNapisane: 9 lutego 2017, 23:51 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Tyle że M2 nie ma pod maską dwulitrowej, czterocylindrowej turbo popierdułki. Niech ten A45 ma i 500 koni ale to nadal jest tylko bardzo szybkie punto z gwiazdą na masce.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dywagacje na temat oznaczeń BMW (z galerii paniEve)
PostNapisane: 9 lutego 2017, 23:55 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 7082
Lokalizacja: Des Plaines
Moje BMW: X5
Kod silnika: B58
Garaż: X5xDrive40i
viewtopic.php?f=6&t=173355
Yamaha Raider 113
viewtopic.php?f=60&t=171144
Honda Odyssey EXL
https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=55&t=170305

Byle:
BMW M3
viewtopic.php?f=89&t=172379
Lincoln Towncar Signature
viewtopic.php?f=55&t=173138
Audi Q5
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=55&t=159296
BMW F800R
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=60&t=166182
F10 535i
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 95&start=0
BMW 335is
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=163089
Mercedes S600 V12
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=55&t=164699
E60 535xi
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=162470
E90 335i http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=121648
E53 http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=40314
jiGsaw napisał(a):
Porażka?


Sylwetka auta jest nie proporcionalna, jest ciasne w srodku, nie jedzie i nie brzmi jak przystalo na AMG.

jiGsaw napisał(a):
Za takie pieniądze znajdź coś lepszego


M240i :cwaniak:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dywagacje na temat oznaczeń BMW (z galerii paniEve)
PostNapisane: 10 lutego 2017, 08:48 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2197
Moje BMW: e60 f25
Kod silnika: m54b30 n52b30
Skoro piąty i dziesiąty posiadacz jest dla BMW tak ważny to proponuje wysłać link do tego tematu do Bawarii.
W trosce o was, nabywających za 10 czy 15 lat takie 440i BMW zmieni nazewnictwo modeli w swoich przyszłych generacjach na mniej mylące.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dywagacje na temat oznaczeń BMW (z galerii paniEve)
PostNapisane: 10 lutego 2017, 09:19 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 1196
W dodatku zgadzają się z tym administratorzy tego forum. To przecież musi być logiczne.
Nieźle te gałgany w monachium się obsrają, kiedy zorientują się w swojej nielogiczności. Całe żydostwo, lewactwo i masoneria wyjdą na jaw :przestraszony: (i pedalstwo, zapomniałem o pedalstwie - też wyjdzie na jaw)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dywagacje na temat oznaczeń BMW (z galerii paniEve)
PostNapisane: 10 lutego 2017, 09:21 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 14119
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
wandii napisał(a):
Skoro piąty i dziesiąty posiadacz jest dla BMW tak ważny to proponuje wysłać link do tego tematu do Bawarii.


Pięciu włascicieli to moze BMW miec w ciagu 5 lat. I chyba są tak ważni, skoro nadal spłacają auto. Mam wrazenie, ze czesc osob gloryfikujących pierwszych włascicieli nie ma pojecia jak działa leasing.

Beatles napisał(a):
W dodatku zgadzają się z tym administratorzy tego forum. To przecież musi być logiczne.
Nieźle te gałgany w monachium się obsrają, kiedy zorientują się w swojej nielogiczności. Całe żydostwo, lewactwo i masoneria wyjdą na jaw (i pedalstwo, zapomniałem o pedalstwie - też wyjdzie na jaw)
Beatles, wez wyluzuj ;)

_________________
Obrazek
"Yes, Lucifer has come to our little world of milk and petrol"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dywagacje na temat oznaczeń BMW (z galerii paniEve)
PostNapisane: 10 lutego 2017, 09:34 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 152
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: e92, x3
Kod silnika: N57, M57N2
Garaż: jest e92 330d LCI x-drive
jest X3 3.0sd
było e46 330cd
Frank, Myślę, że większość tych osób mówiąc czy myśląc pierwszy właściciel użyła tego stwierdzenia jako skrótu myślowego nowego auta (ok 3 letniego bo większość leasingów to taki okres). Ty podajesz jakiś skrajny przykład, mimo że chłopaki wyżej raczej to uśrednili mówiąc o 2 właścicielach więc znowu podajesz mało trafny argument wg mnie. Ja jestem drugim właścielem dosyć świeżego auta i doskonale wiem, że dopóki nie przyjadę do aso kupić nowego auta albo zrobić absurdalnie drogiego przeglądu to jestem dla nich wart tyle co koleś przychodzący po wspomniane spinki do progu. W przeciwieństwie do 60 letniej facetki która przychodzi po nowe X1 16d bo jej się podoba.
Frank napisał(a):
Beatles, wez wyluzuj

Tu też nic Beatles, nie musi luzować. We dwóch podajecie jakieś absurdalne argumenty, w ogóle nie obiektywne i uznajecie tylko swoją rację. Co z tego, że 10 kolejnych osób się nie zgadza, pewnie nie rozumieją, a że nie mają bordowego nicku to przecież racji mieć nie mogą ;) Sory ale tak to wygląda, no ale pewnie po prostu nie rozumiem więc to juz mój problem :P

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dywagacje na temat oznaczeń BMW (z galerii paniEve)
PostNapisane: 10 lutego 2017, 09:40 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 14119
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
pavell91 napisał(a):
Frank, Myślę, że większość tych osób mówiąc czy myśląc pierwszy właściciel użyła tego stwierdzenia jako skrótu myślowego nowego auta (ok 3 letniego bo większość leasingów to taki okres). Ty podajesz jakiś skrajny przykład, mimo że chłopaki wyżej raczej to uśrednili mówiąc o 2 właścicielach więc znowu podajesz mało trafny argument wg mnie.


Mało trafny argument jest taki, ze ludzie kupujący 10 letnie BMW nic nie znaczą w obiegu zakupowym, bo Ci kupujący te przysłowiowe 5 latki raczej nie oddają tych swoich starszych aut na złom, takze faktycznie nie wiem jak mozna tego nie rozumiec.

Poza tym auta bywają często i gęsto spłacane przez kilku włascicieli i nie jest to żaden skrajny przykład tylko powszechna praktyka.

Podobnie rzecz ma się ze sprzedażą części przez BMW, jesli ktos uwaza, ze ten sektor to tylko auta do 5 lat, to zwyczajnie nie wie o czym mówi.
Wystarczy spojrzeć jak wielką sieć sprzedaży do tzw warsztatow " niezaleznych ma BMW w Polsce. Popytajcie u swojego dealera ;)

pavell91 napisał(a):
Tu też nic Beatles, nie musi luzować. We dwóch podajecie jakieś absurdalne argumenty, w ogóle nie obiektywne i uznajecie tylko swoją rację. Co z tego, że 10 kolejnych osób się nie zgadza, pewnie nie rozumieją, a że nie mają bordowego nicku to przecież racji mieć nie mogą Sory ale tak to wygląda, no ale pewnie po prostu nie rozumiem więc to juz mój problem
Dokładnie, Twoj problem.

_________________
Obrazek
"Yes, Lucifer has come to our little world of milk and petrol"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dywagacje na temat oznaczeń BMW (z galerii paniEve)
PostNapisane: 10 lutego 2017, 09:54 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Otóż to, przecież te zamienniki chociażby nie miały by prawa bytu gdyby ktoś nie posmarował do BMW za licencję na ich produkcję.

Poza tym, tak jak mówiłem, fan BMW dojrzewa. Fascynuje się marką w wieku 20 lat kupując swojego starego rumpla BMW, w wieku 25 wymienia go na coś przyzwoitego, a po 30 dynda często i gęsto do salonu po nówkę. Także utrata w ciągu 10 lat takiego fana to jak strzał w stopę.


Tomek napisał(a):
Tyle że M2 nie ma pod maską dwulitrowej, czterocylindrowej turbo popierdułki. Niech ten A45 ma i 500 koni ale to nadal jest tylko bardzo szybkie punto z gwiazdą na masce.


BMW mocarz, bo ma 3.0 prawie popierdółkę, zamiast V8. A jakby nawet odejść od BMW to S3, które też ma 2.0 kosztuje tyle co AMG... to ja wolę AMG.

Hakelbery napisał(a):
jiGsaw napisał(a):
Porażka?


Sylwetka auta jest nie proporcionalna, jest ciasne w srodku, nie jedzie i nie brzmi jak przystalo na AMG.

jiGsaw napisał(a):
Za takie pieniądze znajdź coś lepszego


M240i :cwaniak:


http://www.zeperfs.com/en/duel5919-5922.htm z czym do ludzi? 240i nie ma w zeperfs, ale dużo lżejsze i szybsze nie będzie... Jednak AMG to AMG. Według mnie jak za te pieniądze baja w porównaniu do Audi/BMW. A sylwetka 2er jest proporcjonalna? Ten sam problem. M2 też nie brzmi jak przystało na M, a tutaj mówisz o jakimś M240i, bo co to ma być to M coś tam? Gejoza.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dywagacje na temat oznaczeń BMW (z galerii paniEve)
PostNapisane: 10 lutego 2017, 10:22 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 152
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: e92, x3
Kod silnika: N57, M57N2
Garaż: jest e92 330d LCI x-drive
jest X3 3.0sd
było e46 330cd
W obiegu zakupowym może i coś znaczą ale dla BMW nie koniecznie. Gdyby nie pierwszy właściciel to by nawet tego auta nie kupili, a gdyby on go nie sprzedał to nadal by je posiadał bo przecież nie wyrzuci więc jakie ma znaczenie dla BMW kto jest obecnym właścicielem? ważne że udało się sprzedać i auto jest na rynku. A części to oczywista oczywistość, muszą sprzedawać bo inaczej nikt by nie kupił auta gdzie nie ma dostępu do części, a jeśli uważasz, że na częściach bmw najbardziej zależy to idź do aso i zobacz jak wygląda dział części (stoisz przy ladzie jak w żabce), a potem idź negocjuj zakup floty albo auta prywatnego albo chociaż zrób jakiś serwis.
No chyba, że ktoś na siłę chce czuć się ważny, kupując raz na rok uszczelkę pod kolektor to ok.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dywagacje na temat oznaczeń BMW (z galerii paniEve)
PostNapisane: 10 lutego 2017, 10:50 
Dwa lata temu podczas wymiany pompy wody i termostatu przy N52 dzwoniłem do ASO BMW w Świlczy aby z czystej ciekawości poznać ich cenę na ten osprzęt. Pan nie był w stanie od razu podać mi ceny bo czegoś tam nie widział/nie mógł znaleźć :rotfl: zapisał sobie mój nr telefonu i jak tylko kolega sprawdzi to da mi znać ;) Żadnego telefonu później nie otrzymałem ;) Taki ważny byłem, a nie pytałem o spinki do tapicerki :rotfl:


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 57 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL