BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 18:04

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Obsługa w salonach BMW. Czy premium??
PostNapisane: 10 lutego 2017, 12:37 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 38
Posty: 7011
Lokalizacja: Rawicz Wlkp
Moje BMW: 740i 6gang
Kod silnika: M60B40
Heja

Tak mnie zastanawia czy sądzicie czy w salonach marek premium w tym w BMW obsługa też jest na odpowiednim poziomie?? De facto kupujemy tam bardzo drogi produkt. Ja osobiście w handlu pracuję 12 lat i mimo że sprzedaję tanie rzeczy wychodzę z założenia, że podejście do klienta to podstawa. Tym bardziej chcąc kupić coś za ilkaset tysięcy spodziewamy się traktowania nie służalczego ale by ktoś choć był miły tymczasem......

Dziś wybrałem się do salonu BMW celem zapoznania się z ofertą na leasing F10 z premium selection. Bo zastanawiam się ( choć dziś mi sporo przeszło ) ażeby moje e38 zamienić na 535i rocznik 2012-2014 w leasingu na firmę. No to wchodzę sobie w drzwiach salonu wita mnie miłą pani natomiast jak już ją minąłem udałem się 15 metrów dalej do oddzielnego działu używanych autek. Wchodzę do pomieszczenia gdzie 2 osoby siedzą za biurkami sprzedawców uśmiecham się w ich stronę w odpowiedzi patrzą na mnie jak na idiotę ani dzień dobry ani be ani me a petentów po za mną ni hu hu. Myślę ok chłopaki pracują dopiero 2h jeszcze śpią. Idę oglądać auta oglądałem 15-20 minut w tym czasie nikt do mnie nic nie powiedział nie podszedł w zasadzie zostałem totalnie olany. Po 20 minutach poszedłem sobie do samochodu nie zauważony bo obsługa nie chciała mnie zobaczyć.

Z lekka zdziwiony sytuacją wstąpiłem jeszcze do mercedesa no i..... Ledwo przeszedłem drzwi po 15-30 sekundach podchodzi uśmiechnięty gość i proponuje pomoc mówię, że chodzi o auto używane gość niezrażony prosi o chwilkę cierpliwości i sprowadza kolegę który zajmuje się tym tematem jestem miło obsłużony z uśmiechem i kompetencjami.

Dla porównania w salonie skody podobnie miło przyjemnie wręcz lepiej jak w mercu i bmw.

No i teraz pytanie czy wydając 2-3 razy tyle co w skodzie nie zasługujemy na chwilę uwagi i miły uśmiech czy tylko mi się posrało we łbie i za dużo wymagam od życia???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Obsługa w salonach BMW. Czy premium??
PostNapisane: 10 lutego 2017, 12:40 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Myślę że trafiłeś do słabego dealera.

Kiedyś wparowałem do FUS'a w dresie i łachmanach, bo akurat coś robiłem i potrzebowałem na gwałt jakiejś zaślepki, to dostałem kawę i dzień dobry.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Obsługa w salonach BMW. Czy premium??
PostNapisane: 10 lutego 2017, 12:41 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 38
Posty: 7011
Lokalizacja: Rawicz Wlkp
Moje BMW: 740i 6gang
Kod silnika: M60B40
pytanie czy znali cię?? bo to sporo zmienia


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Obsługa w salonach BMW. Czy premium??
PostNapisane: 10 lutego 2017, 12:42 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Nie znali mnie. Co najwyżej facet z działu części, bo w zasadzie tylko po drobiazgi przychodziłem, ale dzień dobry i kawę dostałem zanim podszedłem do lady.
Na wejściu klasycznie, w czym pomóc, fajna kobietka. Aż sie poczułem jak buc, włosy potargane, spodnie w smarze. Może z litości dali, nie wiem :)

Tak czy siak, ilekroć tam bywałem, a bywałem po to czy tamto, albo 'pooglądać', bo niedaleko promenada do której czasami chodziłem, to ktoś się koło mnie zakręcił, pytając o pomoc, czy coś pokazać, czy się chcę przejechać etc.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Obsługa w salonach BMW. Czy premium??
PostNapisane: 10 lutego 2017, 12:44 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 38
Posty: 7011
Lokalizacja: Rawicz Wlkp
Moje BMW: 740i 6gang
Kod silnika: M60B40
to faktycznie podejście ok


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Obsługa w salonach BMW. Czy premium??
PostNapisane: 10 lutego 2017, 12:46 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 14119
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
Zdzira 850I napisał(a):
Dziś wybrałem się do salonu BMW celem zapoznania się z ofertą na leasing F10 z premium selection. Bo zastanawiam się ( choć dziś mi sporo przeszło ) ażeby moje e38 zamienić na 535i rocznik 2012-2014 w leasingu na firmę. No to wchodzę sobie w drzwiach salonu wita mnie miłą pani natomiast jak już ją minąłem udałem się 15 metrów dalej do oddzielnego działu używanych autek. Wchodzę do pomieszczenia gdzie 2 osoby siedzą za biurkami sprzedawców uśmiecham się w ich stronę w odpowiedzi patrzą na mnie jak na idiotę ani dzień dobry ani be ani me a petentów po za mną ni hu hu. Myślę ok chłopaki pracują dopiero 2h jeszcze śpią. Idę oglądać auta oglądałem 15-20 minut w tym czasie nikt do mnie nic nie powiedział nie podszedł w zasadzie zostałem totalnie olany. Po 20 minutach poszedłem sobie do samochodu nie zauważony bo obsługa nie chciała mnie zobaczyć.


Trafiony zatopiony jak to Beatles napisał :rotfl:

A wątek niżej czytamy, jak to walczą sprzedawcy aut BMW jak LWY o każdego klienta na BMW z salonu i są bardzo kompetentni :rotfl: :rotfl:

Mogłbym o ASO ksiązke napisac, ale poniewaz jestem " człowiekiem z internetu" i " nic nie wiem " to moze najpierw niech się posiadający większą " wiedzę " wypowiedzą :ok:

_________________
Obrazek
"Yes, Lucifer has come to our little world of milk and petrol"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Obsługa w salonach BMW. Czy premium??
PostNapisane: 10 lutego 2017, 13:21 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 152
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: e92, x3
Kod silnika: N57, M57N2
Garaż: jest e92 330d LCI x-drive
jest X3 3.0sd
było e46 330cd
W best auto w lublinie byłem kilka razy w sprawach innych niż zakup części :P W moim przypadku było bardzo ok, zaraz po wejściu zostałem zapytany w jakim celu jestem i skierowany do odpowiedniego stanowiska, potem procedura też ok, podczas prac serwisowych, kawa herbata, informowanie co jakiś czas na jakim etapie są obecnie prace, kultura. Podczas oglądania aut też od razu podchodził product genius i próbował pomagać. Także zgadzam się z Kyokushin, że trafiłeś do jakieś bardzo słabego dealera.
Co do obsługi nie mam zastrzeżeń, jednak co do wiedzy na temat i starszych i nowszych modeli to jest bardzo słabiutko.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Obsługa w salonach BMW. Czy premium??
PostNapisane: 10 lutego 2017, 13:29 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 35
Posty: 1456
Moje BMW: F30
Kod silnika: N20B20
Garaż: było e39 530i http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=155769
było e46 325i http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=165786
jest f30 328i http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168768
Kolega pracował w jednym ASO-bmw co prawda nie na salonach, ale jako mechanik. Jedyne co zachwalał sobie to pieniądze, ale cała reszta to wieczny stres, nerwy, mnóstwo nadgodzin, zero wdzięczności od góry. Niczym typowy chapacz na obczyźnie robił tam póki psycha wytrzymywała bo pieniążki wiadomo potrzebne. Teraz pracuje w Mazdzie i inny człowiek. Wyspany, uśmiechnięty.

Nic się nie zmienia w fakcie, że ryba psuje się od głowy. Zgaduję, że analogicznie to nie była wina tych chłopaków.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Obsługa w salonach BMW. Czy premium??
PostNapisane: 10 lutego 2017, 13:30 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 14119
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
r4ll napisał(a):
Nic się nie zmienia w fakcie, że ryba psuje się od głowy. Zgaduję, że analogicznie to nie była wina tych chłopaków.
Mądrze powiedziane, ostatnio rzadkość na forum.

_________________
Obrazek
"Yes, Lucifer has come to our little world of milk and petrol"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Obsługa w salonach BMW. Czy premium??
PostNapisane: 10 lutego 2017, 13:54 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
wszędzie pracują ludzie - na kogo się trafi taki jest wymiar obsługi
generalizowanie w każdej dziedzinie nie jest wskazane

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Obsługa w salonach BMW. Czy premium??
PostNapisane: 10 lutego 2017, 14:53 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 38
Posty: 7011
Lokalizacja: Rawicz Wlkp
Moje BMW: 740i 6gang
Kod silnika: M60B40
ale ja nie generalizuję pytam o opinię innych choć gdyby tam siedział tylko jeden gościu też byłoby lepiej ale było ich dwóch na 1 klienta


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Obsługa w salonach BMW. Czy premium??
PostNapisane: 10 lutego 2017, 15:14 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1884
Moje BMW: E92 335i Msport
Kod silnika: N55
Może ja opiszę moje spostrzeżenia i porównania pomiędzy ASO w Polsce a w Niemczech.

Na pewno ciężko jest generalizować, ale moje doświadczenia z ASO bmw w Polsce są niestety żałosne.
Od obsługi klienta poprzez sam serwis i kompetencje mechaników tam pracujących.

Opowiem Wam ciekawą historię, która przytrafiła się mi i mojej żonie jakieś 3 lata temu a ASO bmw :rotfl:
Zbliżała się zima i czas wymiany kół na zimowe. Akurat byłem wtedy w Niemczech na projekcie moim E92 a żona jeździła E46.
Zależało nam żeby móc zostawić letnie koła na przechowanie po wymianie i dlatego żona zadzwoniła do ASO bmw i umówiła się na wymianę.
Koła kompletne z oponami zimowymi Styling 68 225/45/17 były u mnie w garażu i żona miała sobie po nie podjechać przed wizytą w ASO.

Ok. Mój ojciec zapakował jej te koła da auta i pojechała do ASO na wymianę. I teraz najlepsze...
Po jakiejś godzinie oczekiwania Pan z serwisu w garniturze wpadł do poczekalni i z aroganckim i stanowczym tonem poinformował moją żonę, że koła które przywiozła nie pasują do jej E46 :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Stwierdził, że tył założyli, ale przód nie wchodzi, bo felga jest za szeroka i potrzebny jest dystans, żeby dało się to założyć :wstyd:
Oni nie mają takich dystansów i kazał mojej żonie albo dostarczyć dystanse, albo oni z powrotem zakładają letnie koła i wypad z serwisu, bo blokuje stanowisko. Moja żona grzecznie powiedziała mu, że to raczej nie możliwe, bo jeździła na tych kołach zeszłą zimę i wszystko było ok bez żadnego dystansu.
Arogancki pan z serwisu był jednak nie ugięty i mocno zdenerwowany, że moja żona, która gówno wie o samochodach próbuje podważać jego kompetencje.

Żona poprosiła go o 10 min czasu, żeby mogła do mnie zadzwonić do DE i zapytać co jest grane. Pan niechętnie się zgodził, ale dał jej 10 min na konsultacje.

Ok. Żona dzwoni i opowiada mi całą historię bla bla bla bla... pierwsza myśl moja była taka, że ojciec zapakował jej nie te koła co trzeba, więc mówię jej, że pewnie ojciec się pomylił i to dlatego. Żona jednak wysyła mi fotkę tych kół i jak byk są to Styling 68 do E46 :przestraszony:

Mówię jej, żeby dała mi tego Pana z serwisu do telefonu to z nim pogadam, bo nic z tego nie rozumiem.
Po chwili odzywa się arogancki Pan z serwisu i potwierdza mi, że te koła nie pasują do E46 i albo żona dostarcza dystanse, albo wypad z serwisu, bo stanowisko blokujemy.

Pytam się tego idioty czy zdaję sobie sprawę, że te felgi Styling 68 są różnej szerokości i na tył są cal szersze i czy czasem te gamonie nie założyli przednich kół na tył a tylne próbują upchnąć na przód i temu nie pasują :rotfl: :rotfl:

Gość mówi yyyyyyyyyyy zaraz sprawdzę :wstyd:

Pan się już do mnie więcej nie odezwał, ale żona oddzwoniła do mnie po 15 minutach i mówi, że koła jednak pasują i da się je założyć.
Arogancji Pan nie potrafił się nawet przyznać do błędu i przeprosić za zamieszanie. Nie było żadnego rabatu za pomyłkę i czas oczekiwania, który o ponad godzinę się przedłużył od umówionego czasu wymiany.

Nie pamiętam dokładnie, ale żona zapłaciła za przełożenie kół z letnich na zimowe i depozyt kół letnich ponad 800 zł.
Ceny nie komentuje, ale zdecydowanie nie idzie ona w parze z jakością obsługi klienta i fachowością samej naprawy :mur:

Co do ASO w DE to napiszę w następnym poście, bo ten już dość długi jest ;)

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Obsługa w salonach BMW. Czy premium??
PostNapisane: 10 lutego 2017, 15:17 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
historia Lukasz_S potwierdza co napisałem - wszędzie są ludzie, mniej lub bardziej uczeni/wychowani

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Obsługa w salonach BMW. Czy premium??
PostNapisane: 10 lutego 2017, 15:32 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15793
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Też z M5 kiedyś do ASO pojechałem jak już miałem serdecznie dość trybu awaryjnego samemu szukając przyczyny... ale nie szło się dogadać jeżeli chodzi o jakieś sensowne, odpowiedzialne procedury diagnostyczne. Zabrałem auto, czytałem amerykańskie fora, dzwoniłem po mądrych głowach, sam naprawiłem. Generalnie jak ktoś wyżej napisał bardzo często cena nie idzie w parze z jakością.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Obsługa w salonach BMW. Czy premium??
PostNapisane: 10 lutego 2017, 16:02 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
U Fusa jest ok w Bawarii i Inschape maja ludzi gdzieś nawet jak pytasz o drogie auto sprzedają a tyle dużo że auto za 200k to dla nich jak Dacia. Przy mnie w Bawarii w dziale części gość podszedł zapytał o koła zimowe do x5.
Czy macie na stanie?
Powinny być.
A można zobaczyć ?
Nie
Postał pomyślał...To ja poproszę.
Ok 14900zł.
Człowiek był kompletnie olany a kupił koła za 15tyś masakra.
To samo jest w stosunku do ludzi oglądających auta nikt się nimi nie interesuje chyba że podjedzie mega autem w garniturze wtedy latają za nim jak pingwiny.
Za to w Bawarii od nie dawna stoi Pan na parkingu i pomaga parkować szkoda że w środku nie jest już tak miło poza miłą Panią na wejściu.
W markach niższej rangi każdy kluent jest ważny.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Obsługa w salonach BMW. Czy premium??
PostNapisane: 10 lutego 2017, 16:08 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 593
Lokalizacja: Warszawa
W Bawaria Motors Janki nie raz bywałem i patrzą trochę na człowieka z góry,co to przyjechał jakimś starym gruzem,strasznie aroganckie zachowanie,Pani przy wejściu zawsze miła,ale za to dalsza obsługa to trochę.... :wstyd:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Obsługa w salonach BMW. Czy premium??
PostNapisane: 10 lutego 2017, 17:07 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1247
Lokalizacja: Польша
Moje BMW: G70, F92
--==Mały==-- napisał(a):
U Fusa jest ok w Bawarii i Inschape maja ludzi gdzieś nawet jak pytasz o drogie auto sprzedają a tyle dużo że auto za 200k to dla nich jak Dacia.



W bmw w polsce srednia zakupu jest wlasnie w granicach 200k. Ludzie u nas kupuja biedne budzetowe wersje, liczy sie znaczek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Obsługa w salonach BMW. Czy premium??
PostNapisane: 10 lutego 2017, 18:00 
Offline
Lokalny Ekscentryk

Wiek: 38
Posty: 5113
Lokalizacja: WPR
Moje BMW: ????
Kod silnika: ????
Garaż: Brak :(
Jest:
Ford S-Max 2.0
Volvo V40

Było:
E36 325td
E36 318is Coupe
E39 530d Touring: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=82514
E46 318i: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=132544
E90 320d: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=159224
E87 120d
E60 535d
PaTrYk009 napisał(a):
W Bawaria Motors Janki nie raz bywałem i patrzą trochę na człowieka z góry,co to przyjechał jakimś starym gruzem,strasznie aroganckie zachowanie,Pani przy wejściu zawsze miła,ale za to dalsza obsługa to trochę.... :wstyd:


Ja u nich zostałem dobrze potraktowany :) Podjechałem a ze chciałem jeszcze zapalić zacząłem oglądać używane, tam odrazu przyszedł miły pan z obsługi :) Byłem wtedy umówić sie na jazdę X4, musiałem z 30 minut poczekać, ale dostałem kawę i ciastko :) podczas jazdy X4 zeszło na temat 4er i po powrocie do salonu Pan zaproponował następna jazdę. Każdy był tam raczej miły. Raz tylko mieli skuchę, kupowałem jakaś miniaturę BMW i przy kasie pan chciał ze 100zl więcej niż cena w gablocie, trochę trwało zanim wszystko wyjaśnili...

W Audi bywa różnie.... Na polczynskiej super, zainteresowanie, kawa itd a tylko przegląd tam robiłem. W Wolicy natomiast pojechałem po odbiór auta z naprawy to zeto zainteresowania, mógłbym tam pewnie chodzić do zamknięcia żeby mnie zauważyli..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Obsługa w salonach BMW. Czy premium??
PostNapisane: 10 lutego 2017, 19:18 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Ja walczę z toyotą/lexusem w sprawie wymiany poduszki powietrznej. Ta sama historia co z bmw, z tym że ja nie mogę się doprosić od chyba kwietnia jak dobrze pamiętam :/ Mają totalnie w dupie, dzwoniłem pisałem i chyba zostaje tylko uokik żeby sprawę załatwić.
Co prawda wymieniając poduchę w bmw strzelili zonka bo włożyli to co mieli pod ręką i bali się że dali mi starą poduchę, ale po ponownej wizycie okazało się że jest ok. Dla mnie bezpieczeństwo jest bardzo ważną sprawą. Także ode mnie ogromny minus dla całego lexusa, że tak olewa klientów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Obsługa w salonach BMW. Czy premium??
PostNapisane: 10 lutego 2017, 19:28 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznan
Moje BMW: C400 4matic
U smorawinskiego w Poznaniu jest przyzwoicie.Z 6 lat temu kupowalem jakies pierdoly do 328i E46(czesci zamienne).To przez dobre kilka lat dostalawalem od nich smsy na biezace promocje(auta,czesci zamienne itp).Zdarzylo sie nawet,ze raz do mnie zadzwonil pan proponujac jazde testowa :oczami: Bardzo mily gest-jakby nie bylo kupowalem cos do starego auta i raczej nie bylem ich potencjalnym klientem.

_________________
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=91120 ocen moja Becie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL