BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 22:38

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Bmw e65 735i
PostNapisane: 28 maja 2017, 08:08 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 24
Witam, czy posiada ktos z forum bmw e65 735i mógłby mi ktos powiedziec o tych silnikach jak teraz sprawa wyglada z zamiennikami jeżeli cos kosztownego przyjdzie do wymiany jest tego duzo czy raczej mało. Niechce zawieszenia hydraulicznego. Aktualnie mam e46 i porównując ceny zamienników z zawieszenia do e65 to wiele sie nie różnią jak do e46. Ale rzeczy typu skrzynia i jakieś inne rzeczy bardziej podatne na awarie są droższe. Czy mógłby ktos powiedziec na co zwrócić uwagę i jakie rzeczy są najbardziej kosztowne? Dzieki Pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bmw e65 735i
PostNapisane: 28 maja 2017, 08:12 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15793
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Strzelam, że sporo więcej na elektronikę itp. wydasz ;) do tego hamulce, opony itd.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bmw e65 735i
PostNapisane: 28 maja 2017, 09:59 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 24
No właśnie chodzi mi o ta elektronikę. Co tam najbardziej sie sypie, co jest najbardziej kosztowne hamulce opony to jeszcze luz to akurat mam dostęp dobry do tego.
Bo jeśli rzeczy typu podgrzewanie foteli i inne jakieś dupsy sie zepsują to Wporzo jeszcze bo to akurat osobiście mi nie jest potrzebne bo w mojej tez tego nie mam, ale jak juz pada cosco np noe będę umiał auta odpalic lub nie będę nim umiał jechać to juz pewnie gorzej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bmw e65 735i
PostNapisane: 28 maja 2017, 10:48 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 37
Posty: 5210
Lokalizacja: Wołomin
Moje BMW: e30
Kod silnika: m10B18
Garaż: e30 316 '87
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168435
Mazi1991 napisał(a):
Bo jeśli rzeczy typu podgrzewanie foteli i inne jakieś dupsy sie zepsują to Wporzo jeszcze bo to akurat osobiście mi nie jest potrzebne bo w mojej tez tego nie mam

:rotfl:
To nie jest auto dla Ciebie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bmw e65 735i
PostNapisane: 28 maja 2017, 13:28 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 24
Bo co? Bo np niepotrzebne mi podgrzewanie foteli? Ja chce poprostu miec komfort jazdy a to czy on ma podgrzewane fotele lub jeszcze jakieś inne bajery to mi nie jest potrzebne. A ze to €mała i jest naciśnięty elektronika to wiesz.. pytam poprpstu co tam z elekterroniki jest tak kosztowne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bmw e65 735i
PostNapisane: 28 maja 2017, 13:44 
Offline
Fan F1
Avatar użytkownika

Wiek: 27
Posty: 2079
Lokalizacja: FZG
Moje BMW: E36 Compact
Kod silnika: M43TUB19
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=157698
Chodzi o to, że z takim podejściem pewnie jeszcze przy wielu innych rzeczach będziesz stwierdzał, że nie są Ci potrzebne i w ten oto sposób dopuścisz ten samochód do ruiny ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bmw e65 735i
PostNapisane: 28 maja 2017, 13:52 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 37
Posty: 5210
Lokalizacja: Wołomin
Moje BMW: e30
Kod silnika: m10B18
Garaż: e30 316 '87
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168435
ThePatrickyo napisał(a):
Chodzi o to, że z takim podejściem pewnie jeszcze przy wielu innych rzeczach będziesz stwierdzał, że nie są Ci potrzebne i w ten oto sposób dopuścisz ten samochód do ruiny ;)

Dzięki :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bmw e65 735i
PostNapisane: 28 maja 2017, 13:57 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 24
Niekoniecznie, mam e46 w bardzo dobrym stanie , dbałem o nią jak tylko sie dało garażowana cały rok , rzeczy oleje wymiany wszystkie na bieżąco. Nie jezdze duzo i wydaje mi sie ze taka 7mke tez dam rade utrzymać. Ale chce poprostu od was wiedzieć ma co uważać, co sie psuje z tej elektryki, czy mnie koszta naprawdę zetną z nóg czy tez bedą w zasięgu mojej kieszeni. A takie stwierdzenia jak wasze w żadnym stopniu mnie noe zniechęcają żeby dać sobie z tym autem spokoj. Wiec jeżeli mogli byście dać jakiś przykład wtedy będę mógł przemyśleć i wyciągnąć wnioslki. Pamietam jak kupowałem moja e46 i tez pytałem o opinie i pamietam jak ludzie odradzali kupno 2.0d 150km ze nieudane jednostki itp a jezdze nią juz 4 rok i silnika noe ruszyłem żadnym narzędziem.. mówili dwumas trurbo wtryski ze mnie zjedzą koszta, ale sie dbało o auto i żadna z tych rzeczy mi nie padła do dziś dnia


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bmw e65 735i
PostNapisane: 28 maja 2017, 17:43 
Offline
Forumowicz

Posty: 439
Lokalizacja: warszawa
Moje BMW: e36 coupe
Kod silnika: 328i+
Koszta zetną cie z nóg.

już wiesz

_________________
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=158134 - 328i blackie coupe aktualne !

http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=115013 - 318tds


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bmw e65 735i
PostNapisane: 28 maja 2017, 18:53 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1157
Lokalizacja: Mazury
Moje BMW: brak
Garaż: było V8
Miałeś farta, że nic nie musiałeś robić przy E46 i koszta były zerowe ale nie koniecznie tak samo będzie z E65 tym bardziej jak kupisz auto z początku produkcji w cenie pewnie jak najniższej ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bmw e65 735i
PostNapisane: 28 maja 2017, 20:59 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 24
A co powiecie o e60 530d? 3.0 niezawodne silniki w bmw a jak wyglądają w tych autach skrzynie automatyczne? Mocne czy liche?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bmw e65 735i
PostNapisane: 28 maja 2017, 21:35 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 620
Lokalizacja: Dębica
Bierz E65 545i. Nie patrz nawet na forum - tu każdy udaje burżuja, mało do auta wkłada, a pisze że M5 E39 np. kosztuje tyle, że jak nie zarabiasz 20 kpln netto na miesiąc, to się nie da utrzymać. Kup dobry egzemplarz, i ciesz się jazdą, nie zarażaj się żadnym "D", bo żadna frajda z jazdy, a kilka osób z forum udowodniło, że nie takie V8 straszne nawet w wersji "s". Tylko oglądaj z głową, i licz się że jak źle dokonasz oględzin, trzeba będzie włożyć kilka tysięcy ( albo kilkanaście :D )


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bmw e65 735i
PostNapisane: 29 maja 2017, 06:37 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
całe szczęście iż kolega kalkuluje koszta przed zakupem a nie będzie autko stało z powodu jednej grubsze awarii :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bmw e65 735i
PostNapisane: 29 maja 2017, 08:15 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Jak nic do trójki nie dokładałeś tylko lałeś i olej zmieniałeś to obstawiam że do ideału jej daleko (co z resztą sam potwierdzasz- coś nie działa ale Ci nie potrzebne- spoko). Proponuję Ci pomnożyć koszty x3 i może wtedy będziesz miał jakiś punkt odniesienia. Te auta są tanie bo nikt ich nie chce a tylko wąska grupa ludzi kupuje je świadomie i utrzymuje na należytym poziomie. Najbardziej paskudna jest elektronika, po marcu 2003 już coś tam poprawili ale najlepiej brać poliftową. Tego Ci nie zrobi sąsiad-mechanik, to są koszty a jak kupisz zapuszczoną sztukę to popłyniesz i nigdy jej nie zrobisz jak trzeba. Silnik v8 to też trochę inna bajka niż mniejsze w e46. Nie piszesz co masz, więc obstawiam że benzyniaka r4. Sporo osób podłączam pod kompa i Ci co z e46 albo e39 przesiedli się na e65 szybko uciekali do starych modeli i mówili że na to trzeba mieć na prawdę kupę kasy i stalowe nerwy. Najdłużej wytrzymał klient co miał to auto pół roku. E60 też trapi sporo bolączek których właściciele e39 nie znają. Jak dla mnie to najbezpieczniej kupić e90 albo chociaż e60 z 3.0i 230km. Pamiętaj też, że 3.0d to bardzo fajne silniki ale mają wszystkie bolączki typowe dla diesla z wymianą wtrysków na czele. Nie wiem jak dla nowszych ale 700zł x6 szt to jednak drogo a podłączam auta w których wszystkie wtryski są do wymiany. Raz trafił się jeden diesel który wtryski miał w super stanie ale jego cena była znacznie wyższa niż średnia allegrowa "obiecujących" sztuk. Pomyśl, bo klocki i opony to tylko czubek góry lodowej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bmw e65 735i
PostNapisane: 29 maja 2017, 16:27 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 28
Posty: 2578
Moje BMW: F20
Kod silnika: N55B58
pawelek napisał(a):
Bierz E65 545i. Nie patrz nawet na forum - tu każdy udaje burżuja, mało do auta wkłada, a pisze że M5 E39 np. kosztuje tyle, że jak nie zarabiasz 20 kpln netto na miesiąc, to się nie da utrzymać. Kup dobry egzemplarz, i ciesz się jazdą, nie zarażaj się żadnym "D", bo żadna frajda z jazdy, a kilka osób z forum udowodniło, że nie takie V8 straszne nawet w wersji "s". Tylko oglądaj z głową, i licz się że jak źle dokonasz oględzin, trzeba będzie włożyć kilka tysięcy ( albo kilkanaście :D )

Coś w tym jest. Czytając forum czasem mam wrażenie, że żeby utrzymać w dobrym stanie czyli trzymającą moc, dobrze prowadzącą sie i prostą zgrabna e46 M3 trzeba zarabiać dyche albo lepiej netto :rotfl: :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bmw e65 735i
PostNapisane: 29 maja 2017, 20:59 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1157
Lokalizacja: Mazury
Moje BMW: brak
Garaż: było V8
Trochę słaby przykład dałeś bo akurat żeby kupić E46 M3 to trzeba trochę siana wybulić i nie każdy tutaj się porywa bo auto jest dość drogie już w zakupie.
Inaczej z E65 gdzie za cenę M3 można już sobie 2 lub nawet 3 takie siódemki sprawić.
Ceny niektórych egzemplarzy są po prostu komiczne, ekskluzywna limuzyna E65 w cenie E36 :szok:
nie chciałbym takiej sztuki za darmo bo to będzie worek bez dna i nawet jak ktoś na prawdę jest burżujem to na pewno nie będzie ładował kasy z E65 z 2002r tylko po to żeby później ją sprzedać/oddać za pół/całkiem darmo dla trochę uboższego ale przecież "miłośnika" marki ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bmw e65 735i
PostNapisane: 29 maja 2017, 22:24 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
chłodna kalkulacja sprowadza nam zainteresowanego na ziemię ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bmw e65 735i
PostNapisane: 30 maja 2017, 09:17 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 2737
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Moje BMW: e65 & e36
Kod silnika: N62b44 & M52b20
Wojtek napisał(a):
Ceny niektórych egzemplarzy są po prostu komiczne, ekskluzywna limuzyna E65 w cenie E36 :szok:
nie chciałbym takiej sztuki za darmo bo to będzie worek bez dna

Dokładnie tak !
Wszyscy komentują powtarzając po raz enty wyczytane w necie problemy z elektroniką w e65 :rotfl:
Mój egzemplarz - 745i jeżdże już 2 lata i ŻADNYCH problemów z elektroniką w tym czasie nie było, cud ? A może poprostu trzeba poszukać auta troche dłużej i w wyższej cenie niż średnia z allegro ( 15k za e65 ;) ) i zainteresować się co było robione itp i można trafić coś dobrego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bmw e65 735i
PostNapisane: 30 maja 2017, 12:43 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Tutaj chyba raczej chodzi o koszta które można ponieść w razie takiej awarii ;) Ciebie może na to stać a innego usera już nie koniecznie...


znaleźć dobry zdrowy pewny egzemplarz było by miło :]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bmw e65 735i
PostNapisane: 1 czerwca 2017, 11:25 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
Wiele informacji o 7er w tym E65 http://7er.pl/forumdisplay.php/11-Seria ... 7e33752219

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL