BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 21:18

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] Pytanie do posiadaczy E46 z napędem 4x4
PostNapisane: 19 czerwca 2017, 20:50 
Online
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Szukaj zdrowej sztuki kolego ;) Jak będzie 4x to git a jak nie to na pewno źle na tym nie wyjdziesz :hyhy: Szukając czteronapędówki zmniejszasz Sobie obszar poszukiwań :hyhy: :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Pytanie do posiadaczy E46 z napędem 4x4
PostNapisane: 19 czerwca 2017, 23:09 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 20
Szczurek1986 napisał(a):
Szukaj zdrowej sztuki kolego ;) Jak będzie 4x to git a jak nie to na pewno źle na tym nie wyjdziesz :hyhy: Szukając czteronapędówki zmniejszasz Sobie obszar poszukiwań :hyhy: :hyhy:


To prawda :)

Ale z drugiej strony chyba mniejsza szansa na katowany egzemplarz. Nikt chyba nie kupuje AWD, żeby latać bokiem ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Pytanie do posiadaczy E46 z napędem 4x4
PostNapisane: 20 czerwca 2017, 18:05 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 185
przemyslaw napisał(a):
Szczurek1986 napisał(a):
Szukaj zdrowej sztuki kolego ;) Jak będzie 4x to git a jak nie to na pewno źle na tym nie wyjdziesz :hyhy: Szukając czteronapędówki zmniejszasz Sobie obszar poszukiwań :hyhy: :hyhy:


To prawda :)

Ale z drugiej strony chyba mniejsza szansa na katowany egzemplarz. Nikt chyba nie kupuje AWD, żeby latać bokiem ;)

Niestety niektórzy gdy wiedzą, że nawet tego typu auto ma naped na 4 kapcie, to zaraz testuje właściwości terenowe takiego samochodu. Widziałem jak audi quattra odrywały sie od ziemi na polach i polnych drogach, wiec z tym katowaniem to też różnie bywa

_________________
Proste drogi są dla szybkich maszyn, kręte- dla szybkich szoferów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Pytanie do posiadaczy E46 z napędem 4x4
PostNapisane: 23 czerwca 2017, 09:18 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 37
Posty: 5210
Lokalizacja: Wołomin
Moje BMW: e30
Kod silnika: m10B18
Garaż: e30 316 '87
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168435
Z tym napędem na cztery koła to się jakaś paranoja robi. Większość nowych BMW wyjeżdża z salonu z x-drive, nawet tacy "mocarze" jak 2,0d. Mieszkając na nizinach, w mieście, gdzie śnieg w zimę zaczyna być rzadkością, nie mam pojęcia po jaką cholerę kupować auto 4x4. Każda kolejna generacja ma poprawiane DSC które bardzo dobrze sobie radzi z tylną osią w razie poślizgu itp. Jeżeli nie ścigasz się od świateł do świateł przez cały rok to weź sobie ten badziew odpuść.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Pytanie do posiadaczy E46 z napędem 4x4
PostNapisane: 25 czerwca 2017, 11:58 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 39
Posty: 1322
Lokalizacja: śląskie
Moje BMW: L2PH2
Kod silnika: F4R
Garaż: Volvo 340 DL
Rafał napisał(a):
Z tym napędem na cztery koła to się jakaś paranoja robi. Większość nowych BMW wyjeżdża z salonu z x-drive, nawet tacy "mocarze" jak 2,0d. Mieszkając na nizinach, w mieście, gdzie śnieg w zimę zaczyna być rzadkością, nie mam pojęcia po jaką cholerę kupować auto 4x4. Każda kolejna generacja ma poprawiane DSC które bardzo dobrze sobie radzi z tylną osią w razie poślizgu itp. Jeżeli nie ścigasz się od świateł do świateł przez cały rok to weź sobie ten badziew odpuść.


Ja nie rozumiem krytyki kupowania 4x4. Taki samochód daje naprawdę sporo większy komfort jazdy zimą. Mając BMW praktycznie nigdy nie miałem problemów, ale jadąc z rodziną pewnych sytuacji wolałbym uniknąć.
Mając 4x4 może nie jeździłbym w terenie, ale np. mógłbym stawiać samochód w niektórych miejscach pod pracą także wtedy, gdy pada deszcz ;) (przednio i tylnonapędowym autem nie da się z nich wyjechać, bo robi się błoto).
Sam wolę mieć tylny napęd, ale takie 4x4 w BMW nie jest złe, bo możesz się nim trochę na śniegu pobawić, a np. jak masz dołączony, to nie bardzo.

_________________
Jeśli widzisz drzewo, w które za chwilę uderzysz to nazywamy to podsterowność. Jeśli go słyszysz i poczujesz to była nadsterowność.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL