BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 00:11

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] Pytanie do posiadaczy E46 z napędem 4x4
PostNapisane: 18 czerwca 2017, 10:58 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
na ja już się zastanawiam co jigi kupi kolejne... co będzie znów najlepsze :P


przy takich mocach o jakich sam zainteresowany pisze to napęd na 4 da frajdę w zimę :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Pytanie do posiadaczy E46 z napędem 4x4
PostNapisane: 18 czerwca 2017, 11:01 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 14119
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
Szczurek1986 napisał(a):
przy takich mocach o jakich sam zainteresowany pisze to napęd na 4 da frajdę w zimę


Kiedyś mi znajomy powiedział mądrą rzecz odnośnie zimowych przyspieszeń - wszyscy hamować muszą tak samo...

_________________
Obrazek
"Yes, Lucifer has come to our little world of milk and petrol"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Pytanie do posiadaczy E46 z napędem 4x4
PostNapisane: 18 czerwca 2017, 11:14 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
nie wiem po co teoretyzować i po raz kolejny wtrącać swoje 3 grosze w każdym temacie
chce e46 z napędem 4x4? kupuje. Proste

co do tak wychwalanego A3 - proszę bardzo.
http://www.zeperfs.com/en/duel402-1005.htm
porównanie silników benzynowych 1.8

ale nie - porównywać trzeba wersję słabą z najmocniejszą podłubaną - wówczas pokazuje się, ale swoją głupotę

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Pytanie do posiadaczy E46 z napędem 4x4
PostNapisane: 18 czerwca 2017, 11:42 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 1273
Moje BMW: F10 M5
Kod silnika: S63
To może ja dla odmiany trochę na temat jako, że miałem E46 325xi Touring :P
viewtopic.php?f=6&t=120019

Trakcyjnie super sprawa - zimą czy w deszczu nie ma mocnych. Ja jednak szukałbym tylko automatu. 4x4 i manual sprawia, że ciężko jest szybko ruszyć bo w przeciwieństwie do RWD koła się nie uślizgną więc albo zjarasz sprzęgło albo zrobisz kangura :]
Co do eksploatacji - z tego co pamiętam to wchodzi 1L oleju silnikowego więcej bo jest inna miska - przechodzi przez nią półoś na prawe przednie koło. Dodatkowo po zakupie poleciłbym wymianę oleju w dyfrach i skrzyni rozdzielczej. Nie są to jakieś kosmiczne koszta a zrobisz i jest spokój na parę lat. Co poza tym ? Wymiana wspomnianego już sprzęgła to koszmar dla mechanika. Zanim dobierze się do skrzyni to poza ukł. wydechowym musi zrucić 2 wały i skrzynię rozdzielczą - pół dnia odkręcania. Sprzęgło w 325xi jest takie jak w 330i a jakie jest w 330xi tego nie wiem :niepewny: Z przodu w zasadzie całe zawieszenie jest inne ale są do iX-ów zamienniki więc nie ma dramatu. No i coś co najbardziej boli takie konstrukcje to osłony przegubów z przodu - padają jak muchy niestety więc trzeba to na bieżąco kontrolować bo zaniedbanie może oznaczać przegub do wymiany a to już sporo kasy :looka:

Co do plastików, o których tak piszecie - moja miała 220.000 km jak ją sprzedawałem i nic przetarte nie było :zawstydzony:

Podsumowując - jak nie mieszkasz w górach albo nie latasz na narty 2-3 razy w ciągu roku to raczej bym się na X-a nie spinał.

A no i w E46 nie było xDriva :cisza: To jest stały napęd na 4-koła - normalnie napęd jest rozdzielany w proporcjach 38% przód 62% tył jak dobrze pamiętam ale auto poprzez skrzynię rozdzielczą i system DSC-X może nieco zmieniać te proporcje. xDrive też jest stałym napędem na 4 koła ale już znacząco innej konstrukcji - może przekazać do 100% napędu na jedno koło czego E46 "x" nie potrafi :/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Pytanie do posiadaczy E46 z napędem 4x4
PostNapisane: 18 czerwca 2017, 13:29 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 20
Łukasz_P napisał(a):
To może ja dla odmiany trochę na temat jako, że miałem E46 325xi Touring :P
viewtopic.php?f=6&t=120019 :/


Wow! Mogę zapytać dlaczego sprzedałeś? :)

Z Twoich relacji z tego tematu wynika, że trakcja była super. Użyłeś sformułowania ,,na zakrętach latem (...) jak TGV" czy coś takiego. Czyli jednak latem też były jakieś różnice w stosunku do RWD?

Łukasz_P napisał(a):
A no i w E46 nie było xDriva :cisza: To jest stały napęd na 4-koła - normalnie napęd jest rozdzielany w proporcjach 38% przód 62% tył jak dobrze pamiętam ale auto poprzez skrzynię rozdzielczą i system DSC-X może nieco zmieniać te proporcje. xDrive też jest stałym napędem na 4 koła ale już znacząco innej konstrukcji - może przekazać do 100% napędu na jedno koło czego E46 "x" nie potrafi :/


To doczytałem już wcześniej ;) Ale czy to w sumie nie jest zaleta - mechaniczny napęd 4x4 zamiast możliwie awaryjnej elektroniki?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Pytanie do posiadaczy E46 z napędem 4x4
PostNapisane: 18 czerwca 2017, 15:50 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15793
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
rorafalki napisał(a):
nie wiem po co teoretyzować i po raz kolejny wtrącać swoje 3 grosze w każdym temacie
chce e46 z napędem 4x4? kupuje. Proste

co do tak wychwalanego A3 - proszę bardzo.
http://www.zeperfs.com/en/duel402-1005.htm
porównanie silników benzynowych 1.8

ale nie - porównywać trzeba wersję słabą z najmocniejszą podłubaną - wówczas pokazuje się, ale swoją głupotę


A co pokazuje się wstawiając porównanie wersji, których nikt w żaden sposób nie brał pod uwagę? :oczami:

Chce słabe e46 z wadliwym motorem z napędem gorszym niż tradycyjny w tym modelu, proszę bardzo, ale warto go uświadomić zanim spienięży fanaberie swoich kolegów od subaru.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Pytanie do posiadaczy E46 z napędem 4x4
PostNapisane: 18 czerwca 2017, 16:31 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 3058
Lokalizacja: Herzberg/Tiegenhof
Moje BMW: Z3
przemyslaw, chce okolice 200KM z napędem na 4koła w BMW, a pada propozycja S4 B5 +mody.

:rotfl:

_________________
"Jeszcze dziś, nawet po tym, co się wydarzyło w Ronde di Andora bardziej boję się, kiedy wychodzę na spacer, niż kiedy prowadzę auto." RK


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Pytanie do posiadaczy E46 z napędem 4x4
PostNapisane: 18 czerwca 2017, 16:47 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Sam przesiadłem się na coś innego jak bmw i pomimo dużej ilości plusów względem bmw są też minusy a największy z nich to radość z jazdy ;) , e46 bardzo dobrze wspominam. Ma swoje bolączki, które idzie poprawić, wyrywającą podłogę , padające moduły komfortu , przerywającą się wiązkę bagażnika itd, ale pomimo upływu lat to bardzo fajne auto. Musisz tylko kupić dobry i zadbany model z R6 pod maską. Czy z napędem na 4 koła to już sam musisz sobie odpowiedzieć czy faktycznie tego potrzebujesz.
Dużo osób lata po prostu zepsutymi autami (wywalone zawieszenia) łyse opony, używane klocki hamulcowe i potem piszą jakie to rwd są niebezpieczne... Zostaje też kwestia jakim jesteś kierowcą i co masz w głowie. Jak wali śnieg , deszcz to nie depcze się auta na chama.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Pytanie do posiadaczy E46 z napędem 4x4
PostNapisane: 18 czerwca 2017, 16:58 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 909
Lokalizacja: Tczew
Miłosz napisał(a):
Jak wali śnieg , ... to nie depcze się auta na chama.


No właśnie po to kupuje się auto z napędem na tył :)

_________________
320d Touring - 227 KM i 545 Nm


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Pytanie do posiadaczy E46 z napędem 4x4
PostNapisane: 18 czerwca 2017, 17:54 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
jiGsaw napisał(a):
rorafalki napisał(a):
nie wiem po co teoretyzować i po raz kolejny wtrącać swoje 3 grosze w każdym temacie
chce e46 z napędem 4x4? kupuje. Proste

co do tak wychwalanego A3 - proszę bardzo.
http://www.zeperfs.com/en/duel402-1005.htm
porównanie silników benzynowych 1.8

ale nie - porównywać trzeba wersję słabą z najmocniejszą podłubaną - wówczas pokazuje się, ale swoją głupotę


A co pokazuje się wstawiając porównanie wersji, których nikt w żaden sposób nie brał pod uwagę? :oczami:

Chce słabe e46 z wadliwym motorem z napędem gorszym niż tradycyjny w tym modelu, proszę bardzo, ale warto go uświadomić zanim spienięży fanaberie swoich kolegów od subaru.

Dokładnie to co Ty próbujesz w każdym temacie udowodnić. Porównanie z dooopy.

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Pytanie do posiadaczy E46 z napędem 4x4
PostNapisane: 18 czerwca 2017, 18:27 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 20
jiGsaw napisał(a):
Chce słabe e46 z wadliwym motorem z napędem gorszym niż tradycyjny w tym modelu, proszę bardzo, ale warto go uświadomić zanim spienięży fanaberie swoich kolegów od subaru.


Szanowny Kolego.

1. Moi ,,znajomi od Subaru" nie mają żadnych fanaberii - po prostu chwalą samochody, którymi dobrze im się jeździ. I chwalą napęd, który mieli okazję wypróbować i który zrobił na nich wrażenie. Pisanie lekceważąco o kimś kogo nie znasz tylko dlatego że ma inne zdanie niż Ty jest niefajne. :)

Ja dopytuję i upewniam się właśnie dlatego, że nie chcę POCHOPNIE podjąć decyzji.

2. Piszesz o silniku w 330i jako o silniku ,,wadliwym" - co jest ciekawe biorąc pod uwag fakt, jak wiele pozytywnych opinii o nim znalazłem. Piszesz o słabym napędzie - mój znajomy kupił używane 325xi zrobił nim 140 000km i nigdy nie robił nic poza elementami eksploatacyjnymi. Czy - poza nacechowanymi emocjonalnie wypowiedziami - mógłbyś podać ARGUMENTY za takimi tezami? Bo na razie powiedziałeś, czemu 4x4 jest gorsze od RWD tak w ogóle. Ale wciąż nie wiem, czemu w E46 ten napęd jest Twoim zdaniem taki wybitnie zły?

Pisałeś:
- gorszy promień zawracania
- większe straty w napędzie (gorsze przyspieszenie, wyższe spalanie)
- wyższa masa auta, więc dodatkowo j.w.
- wyższe koszty eksploatacji
- niższy komfort z uwagi na napęd na przód.

Zwróć uwagę na fakt, iż przesiadam się z samochodu gorszego od E46, który ma małą moc. Straty w napędzie to coś, co możesz zauważyć jak masz dwa takie same E46, które różni tylko napęd. Jak przesiądziesz się z auta typu Golf do E46, to zarówno 330i jak i 330xi wydadzą Ci się super szybkie i szalenie komfortowe. Co do kosztów eksploatacji - tutaj wypowiadać się mogą Ci, którzy rzeczywiście jeździli takim modelem i przejechali kilkadziesiąt tysięcy kilometrów. Niższy komfort? Dalej możesz to porównywać tylko wtedy, kiedy jeździłeś już 330i i przesiadasz się do odpowiednika z napędem 4x4. Powyższe argumenty wyglądają dobrze na papierze. W praktyce - jeżeli będę przesiadał się z dużo gorszego samochodu - te wady będą dla mnie nieuchwytne. Nie mówiąc już o gustach i różnym doświadczeniu - nie znam nikogo, kto mając auto AWD (BMW i Subaru) uważałby, że jest mało komfortowe czy źle się prowadzi. Oczywiście poza kosztami eksploatacji - ale tutaj wypowiadać się powinni sami użytkownicy. Jeśli wada AWD w E46 ma polegać na tym, że raz w roku będzie trzeba wymienić osłony przegubów oraz raz na kilka lat wymienić płyny w skrzyni rozdzielczej i dyferencjałach oraz dać mechanikowi 100zł więcej za wymianę sprzęgła - to to nie wygląda tak źle z mojej perspektywy.

3. Zaproponowałeś mi Audi - dzięki za ciekawą propozycję! :) Myślałem o innych alternatywach dla E46, ale akurat o tym samochodzie nie. Nigdy nie jeździłem taką S-ką, ale po krótkim resarchu w internecie widzę kilka wad tego pomysłu:
- DWIE turbosprężarki - obecność nawet jednej potrafi być wystarczająco problematyczna. Ja koniecznie chcę wolnossący silnik.
- SPALANIE - pisząc o wadach AWD wymieniasz koszty eksploatacji. To Audi będzie paliło więcej od 330i i ma przynajmniej dwa super-drogie elementy więcej (turbosprężarki), które mogą się zepsuć.

4. Określasz 330i mianem samochodu ,,małej mocy". Serio? Ja chcę samochód do codziennej jazdy. Po co mi jakaś rakieta? Żeby palić 30 litrów w mieście od świateł do świateł? Czy żeby rozwalać zawieszenie na wiejskich drogach? Czy może żeby na autostradzie lub ekspresówce rozpędzać się do 200km/h i hamować za moment, tuż przed wyprzedzającymi się tirami? ;) Tak jak napisałem - mam teraz 101KM mocy. Jeździłem szybszymi samochodami i mam wrażenie, że ponad 200KM i 0-100 w mniej niż 7 sekund to JEST szybki samochód. A w każdym razie przez dłuższy czas będzie taki dla mnie.

[Przepraszam za długość tego posta ;) ]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Pytanie do posiadaczy E46 z napędem 4x4
PostNapisane: 18 czerwca 2017, 19:03 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15793
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Wszystko jest juz napisane w temacie, nawet byly właściciel 325ix odradzil Ci to poniekąd miedzy wierszami. Mój znajomy ma Honde crv, raptem 2.0 150 koni awd. Często jeździ w terenie, potrzebuje szarpać nad jezioro motorówkę itd., często w błocie, wiec jezeli takiego auta potrzebujesz to z pewnością nawet zakup audi 1.8 90 koni quattro będzie uzasadniony, a poklask u kolegów z subaru miec będziesz. To co napisałem w myslnikach to fakty, a nie subiektywne mity, Twoja sprawa czy sie wykastrujesz na starcie z bmw tlumaczac to tym, ze i tak będzie lepiej jak teraz.

Poza tym:

- przykład S4 podałem po prostu jako przykład auta, w którym AWD zaczyna mieć jakikolwiek sens (choć tak naprawdę i tak dopiero po modach) przy eksploatacji przeciętnej po naszych drogach z wyłączeniem gór. Chodzi o moc i jej przenoszenie na drogę. Poza tym w audi i innych markach masz do wyboru FWD albo AWD co zupełnie inaczej miarkuje wybór niż w BMW gdzie masz bardzo dobre RWD na starcie ;)
- co do 330i to poczytaj na forum o jego bolączkach, sporo znajdziesz.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Pytanie do posiadaczy E46 z napędem 4x4
PostNapisane: 18 czerwca 2017, 19:57 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 3058
Lokalizacja: Herzberg/Tiegenhof
Moje BMW: Z3
Kup se Audi, życie zaczyna się dopiero w Audi np. S3.
Szkoda czasu na jakieś BMW, czy Subaru.

Obrazek

:rotfl: :rotfl:

_________________
"Jeszcze dziś, nawet po tym, co się wydarzyło w Ronde di Andora bardziej boję się, kiedy wychodzę na spacer, niż kiedy prowadzę auto." RK


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Pytanie do posiadaczy E46 z napędem 4x4
PostNapisane: 18 czerwca 2017, 20:05 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 185
Ja miałem "normalne" (czyli nie suw, terenówka itp) auto z napędem na 4 kapcie, a że urzędowałem cały czas w górach w zimie to była bajka.
A co do jazdy poza zimą - w deszczu poza ruszeniem z miejsca nie widziałem większej różnicy w prowadzeniu między ośką, a na suchym asfalcie przy normalnej jeździe nie widać też różnicy.
Więc jeśli mieszkasz w górach gdzie zasypuje Cię śniegiem - jak najbardziej awd, ale jeśli nie, to z dobrymi oponami i odrobiną umiejętności lepiej mieć napęd na jedną oś, a szczególnie rwd :hurra: :hurra:

_________________
Proste drogi są dla szybkich maszyn, kręte- dla szybkich szoferów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Pytanie do posiadaczy E46 z napędem 4x4
PostNapisane: 18 czerwca 2017, 20:25 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 20
Marjanek napisał(a):
Ja miałem "normalne" (czyli nie suw, terenówka itp) auto z napędem na 4 kapcie, a że urzędowałem cały czas w górach w zimie to była bajka.
A co do jazdy poza zimą - w deszczu poza ruszeniem z miejsca nie widziałem większej różnicy w prowadzeniu między ośką, a na suchym asfalcie przy normalnej jeździe nie widać też różnicy.
Więc jeśli mieszkasz w górach gdzie zasypuje Cię śniegiem - jak najbardziej awd, ale jeśli nie, to z dobrymi oponami i odrobiną umiejętności lepiej mieć napęd na jedną oś, a szczególnie rwd :hurra: :hurra:


Mieszkam w dużym mieście i często jeżdżę w trasy. W zeszłym roku zrobiłem 30 000 km. Do tej pory nie jeździłem w górach zimą - ale jeśli miałbym AWD, to nie musiałbym się obawiać ewentualnego wyjazdu ;) Poza tym zimą zdarzały mi się takie momenty na ekspresówkach nawet, że opady śniegu były ogromne i musiałem jechać 40km/h (mam samochód FWD).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Pytanie do posiadaczy E46 z napędem 4x4
PostNapisane: 18 czerwca 2017, 20:54 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 29
Posty: 2953
Moje BMW: nie lubi znaków :(
Kod silnika: mityczny
Garaż: in progress
może wypowiem się odrobinę co do kwestii potrzeby napędu AWD w górach ;)
mieszkam całe swoje życie w małej wiosce 15 km od Zakopanego, na przedłużeniu Gubałówki (1023m n.p.m jak dobrze pamiętam). Przejeździłem dwie zimy e36 328 bez szpery i bez kontroli trakcji, na rocznych i kolejnu dwuletnich nalewkach MARKGUM - cena poniżej 100 PLN za sztukę ! sick!
Podczas drugiej "zimy" pierwszy śnieg spadł jakoś na przełomie września i października, było na tyle wcześnie, że miałem założone 5 letnie zimówki Sava Eskimos zjechane do ograniczników bo upalałem je całe lato z racji planowanych modów zawieszenia i kół. Do tego wypruty tył w compakcie oprócz dwóch foteli :) i m52 na przodzie
Śnieg sypał cały dzień, kończyłem pracę o północy i podjeżdżałem drogą Poronin-Ząb gdzie było dosłownie +10cm śniegu na drodze :) w pewnym momencie musiałem się zatrzymać bo MB w211 poddał się na podjeździe i czekałem aż auta przed mną go ominą. Lekko z pierwszego biegu, szybkie przepięcie na 2 i praktycznie bez gazu jakoś ruszyłem.

Dobry kolega ma CLK55 AMG i również całą zimę przejeździł bezproblemowo, chociaż tu akurat dużo pomaga świetna kontrola trakcji

Nie widzę sensu kupowania AWD jeśli nie masz naprawdę masy koni do wykorzystania lub faktycznie ciężkich warunków typu bezdroża lub srogo ośnieżone drogi w dużej ilości dni w roku.

Jeździłem bardzo dużo w zimie/deszczu Leonem 1.9 ARL w czterobucie i nie uważam żeby był dużo bezpieczniejszy od mojego compota. Nie raz leciałem nim w barierki w deszczu i w stronę płotu zimą z duszą na ramieniu :wstyd:

Dla mnie RWD>AWD


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Pytanie do posiadaczy E46 z napędem 4x4
PostNapisane: 18 czerwca 2017, 21:35 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 20
Chycu! To co napisałeś brzmi zupełnie inaczej niż wszystko co do tej pory słyszałem :D

W sumie nie mam znajomych, którzy mieszkaliby w górach - więc może rzeczywiście rozbija się to wszystko o doświadczenie i umiejętności. Ciężko, żeby mieszkaniec dużego miasta i stały bywalec autostrad, był mistrzem jazdy w górach - skoro robi to rzadko.

Dzięki za opinię. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Pytanie do posiadaczy E46 z napędem 4x4
PostNapisane: 18 czerwca 2017, 21:38 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
grzeszak, nie no pewnie ;) ale nie zawsze się chce iść bokiem , czasem trzeba też odpocząć ;) Mi brakuje pazura bmw w lexie, no ale nie można mieć wszystkiego :)
Z tego co się orientuje nalewki na metrowe zaspy bardzo dobrze się spisują i ludzie sobie chwalą. Ja też miałem kiedyś e36 bez kontroli trakcji i nie zapomne nigdy jak z parkingu pod domem wyjezdzałem ponad 40 min na zasranych barumach!!! :przestraszony: :rotfl: Po wymnie opon na vikingi snow tech czy jakoś tak, nie to auto :D Tyle że to było jakieś 8 lat temu jak nie więcej, gdzie zimy to były zimy a nie jakieś popierdółki :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Pytanie do posiadaczy E46 z napędem 4x4
PostNapisane: 18 czerwca 2017, 22:10 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 909
Lokalizacja: Tczew
przemyslaw, napęd RWD w e46 jest na prawdę rewelacyjny, kontrola trakcji działa bez zarzutu. W połączeniu z dobrymi oponami nie będziesz miał żadnego problemu z jazdą nawet w śniegu.

_________________
320d Touring - 227 KM i 545 Nm


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Pytanie do posiadaczy E46 z napędem 4x4
PostNapisane: 19 czerwca 2017, 17:37 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 29
Posty: 2953
Moje BMW: nie lubi znaków :(
Kod silnika: mityczny
Garaż: in progress
przemyslaw napisał(a):
Chycu! To co napisałeś brzmi zupełnie inaczej niż wszystko co do tej pory słyszałem :D

W sumie nie mam znajomych, którzy mieszkaliby w górach - więc może rzeczywiście rozbija się to wszystko o doświadczenie i umiejętności. Ciężko, żeby mieszkaniec dużego miasta i stały bywalec autostrad, był mistrzem jazdy w górach - skoro robi to rzadko.

Dzięki za opinię. :)

Masz rację odnośnie doświadczenia i umiejętności :) Praktycznie nie zdarza się żeby ktokolwiek z mojej rodziny zakładał łańcuchy zimą czy to do fwd czy rwd, a dużo turystów tak właśnie postępuje, i dużo osób spoza naszego rejonu przy mocno zaśnieżonej drodze poddaje się i czeka na jakąś pomoc gdzie "nasi" ludzie bez problemu przejeżdżają obok :)

Jeździłem sporo Audi A4 2.7tdi FWD zimą na rocznych Michelin Alpin A4 i tutaj jeśli chodzi o normalną jazdę nie odczułem nigdy żadnego dyskomfortu jeśli chodzi o napęd tylko na jedną oś. Audi jeździło się pewniej niż Leonem AWD na gorszych oponach.

Także dobra, świeża opona i zima nie straszna :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL