BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 18:52

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E60] Sens kupna 525d
PostNapisane: 5 stycznia 2018, 12:32 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 35
Lokalizacja: Kielce
Ahoj :)
Chciałbym zapytać o eksploatacje E60/61 z silnikiem 2.5d najchętniej ludzi którzy mają z nim jakieś doświadczenia i mogą porównać do 2.0 i 3.0.
Jak czytam forum to zdania są bardzo podzielone. Część osób pisze że spalanie jak w 3.0 więc lepiej brać ten większy bo ma więcej mocy, inni twierdzą że po dobrym programie pali tyle co 2.0, a jeszcze co innego podaje producent. Jak jest w rzeczywistości?
Powoli rozglądam się za samochodem bo wkrótce będę musiał zmienić. Rocznie robię ~30 000km, w 80% po trasach na których jadę do 140km/h, reszta przebiegu to odcinki 5-20km.
Czy ten 2.5 litrowy silnik jest dobry i chętnie wybierany w tym aucie?
3.0d nie chcę bo miałem w e39 w automacie i palił troszkę za dużo, a poza tym bardzo rzadko korzystałem z jego pełnej mocy.
Normalnie to się rozglądam za 520d/da bo wydaje mi się że można trafić trochę młodszy rocznik i bardziej zadbany niż w 6cylindrowym ale zastanawiam się czy jak się pojawi dobra oferta 525 to czy warto kupić?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Sens kupna 525d
PostNapisane: 5 stycznia 2018, 13:05 
Offline
Forumowicz

Posty: 320
Lokalizacja: KrK
Moje BMW: e46
Kod silnika: m54b25
Mowimy o 2.5 177km czy ten 190 z hakiem?
Ten slabszy to moim zdaniem straszne dno
Wcina tyle co 530d a objerzdzalem to swoim e46 325xi bez problemu, po programie tez rakieta to to nie jest.
Co do 190 n2 to podobno jest 3 litrowy motor tylko ma bodajrze inne wtryski i turbo ale po programie juz to powinno fajnie chodzic


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Sens kupna 525d
PostNapisane: 5 stycznia 2018, 13:23 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1100
Moje BMW: pocket rocket 323ti
Kod silnika: r6 :)
Garaż: Pocket rocket 323ti vel dzikus
Smoczyca 645ci vel dziadkowóz
2szt 525d automat w domu byly.jak jezdisz do 140 to wystarczy. Spalanie ok 9littrownw trasie przy deptaniu. Przy wyzszych prędkościach doskwiera brak mocy. 2.0 nie jezdzilem.
Ja bym proponował najpierw szukaj sensownego stanu, bo e60 potrafi drenowac portfel. Ale też zależy jaki wypas masz, jakie zwwieszenie itp. W dłuższej perspektywie myślę ze utrzymanie 520,525 czy 530 nie będzie się znacznie roznic. Jak masz zamiar robić prograw to w525 kolega zrobił 230km ( czy samym programem nie wiem).
Jeśli zastanawiasz się między np mpakietowym zawiasem a seryjnym to jest przepaść w prowadzeniu miedzy nimi. Z mpakietowego wysiadac nie chciałem.

_________________
323ti
Kolektor m50
Wałki s50
Lekki zamach 240mm
Hamulec 325/294mm+ pompka e84
Szpera 40% w końcu na pokładzie!
Gwint 4x kolumna
Stroker waiting.......
Jest przeciąg :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Sens kupna 525d
PostNapisane: 5 stycznia 2018, 13:38 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Mam 525 177 koni i mi to wystarcza. Jak wariat nie jeżdżę, i na siłę też nie wyprzedzam. Kiedy trzeba depnąć, to zbiera się dobrze. W wyścigach udziału też nie biorę... Spalanie zależy od ciężaru Twojej stopy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Sens kupna 525d
PostNapisane: 5 stycznia 2018, 17:27 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 511
Moje BMW: 320i
Kod silnika: b48b20 @ 305/415
Miałem 525d po programie i uważam, że to było świetne auto na dość dynamiczne trasy. W serii faktycznie za bardzo nie przyspiesza, ale po dobrym sofcie jest spora róźnica na plus, kupa momentu. Jak najbardziej nadaje się do zakupu, zwłaszcza że ich ceny są o wiele bardziej atrakcyjne niż 30d bo ludzie mają przerózne mongolskie teorie na temat tego motoru :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Sens kupna 525d
PostNapisane: 5 stycznia 2018, 18:08 
Offline
Forumowicz

Posty: 320
Lokalizacja: KrK
Moje BMW: e46
Kod silnika: m54b25
kinko napisał(a):
Miałem 525d po programie i uważam, że to było świetne auto na dość dynamiczne trasy. W serii faktycznie za bardzo nie przyspiesza, ale po dobrym sofcie jest spora róźnica na plus, kupa momentu. Jak najbardziej nadaje się do zakupu, zwłaszcza że ich ceny są o wiele bardziej atrakcyjne niż 30d bo ludzie mają przerózne mongolskie teorie na temat tego motoru :)



Co ma na myśli mówiąc mongolskie? Te motory są tańsze bo palą tyle co 3.0d a są znacznie mniej dynamiczniejsze i to jest fakt :dobani:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Sens kupna 525d
PostNapisane: 6 stycznia 2018, 14:35 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 528
Lokalizacja: KRAKÓW
Moje BMW: E39
Kod silnika: m57d30
Patrząc ile pali 2,5d to moja e39 3.0d pali mniej średnio o 1-1,5l i to na bardzo mocnym programie i hybrydzie, więc jeśli dla ciebie było duże spalanie w e39 to tu będzie tylko gorzej, jeździłem też 3,0d i to jest dużo lepsza opcja chyba że emeryt to bierz 2.0d

_________________
Bandit Machine Wagon


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Sens kupna 525d
PostNapisane: 6 stycznia 2018, 19:41 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: e60
Kod silnika: m57d30
ja obecnie mam 3,0 xd. poza problemem ze skrzynia poki co jest bardzo zadowolony. zbiera sie niesamowicie. fakt ze to moj pierwszy diesel. wczniej mialem e46 3.0bp.
spalania na trasie nie jestem w stanie podac, bo praktycznie cały czas jezdze po miescie a tu o dziwio nie jest wysoki, ostatnio litrazowalem i wyszło mi 9.5. ale nie gniotę jej jakos specjalnie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Sens kupna 525d
PostNapisane: 7 stycznia 2018, 16:33 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 35
Lokalizacja: Kielce
emeryt 2.0d haha, dobre:) taki emeryt że mając e39 w automacie (w dość dobrym stanie) gość w e90 2.0d na obwodnicy miasta nie zostawił na mnie suchej nitki w każdym zakresie prędkości nie puszczając przy tym żadnego bąka także raczej bez grubych modów. gdy próbowałem się z f10 184km to 0-150km/h praktycznie łeb w łeb (minimalna przewaga f10) ale trzeba przyznać że 8biegowa skrzynia też robi swoje. Oczywiście nie umniejszam nic m57 bo to świetne silniki o super kulturze pracy do których na pewno wrócę ale mam też inne wydatki więc tym razem będę się rozglądał prawdopodobnie za 520d:) dzięki za odpowiedzi


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Sens kupna 525d
PostNapisane: 7 stycznia 2018, 20:13 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 40
Posty: 2237
Lokalizacja: Stalowa Wola/Bandon-Ireland
Moje BMW: E46Coupe E63Coupe
Kod silnika: M54B30 M57D30TU
nie wiem czemu , niby tez 6 garow ale ten silnik jakos nie idzie.

to takie ala 318d vs 320d zrobione na stym samym bloku 525d vs 530d

w porownaniu z e46 330d to wogole zamula :) ale to kwestia masy

_________________
Garage....
Betsy
Czarna Wdowa
Silver Queen
White Lady

"No Replacement for Displacement... "


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Sens kupna 525d
PostNapisane: 8 stycznia 2018, 03:00 
Offline
Forumowicz

Posty: 127
Moje BMW: E83
Kod silnika: M47N
Jak robisz sporo km to może wejdź na bratnie forum i tam jest osobny dział do oceny samochodu z ogłoszenia, abyś trupa nie kupił.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Sens kupna 525d
PostNapisane: 8 stycznia 2018, 07:51 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 627
Moje BMW: E60 530XD
Kod silnika: M57/T2
to czy to 2.5 czy 3.0 na zuzycie wielkiego wplywu obstawiam miec nie bedzie (oba to 6 garnkow)
Jezeli ma byc ekonomiczne paliwowo to w ZADNYM WYPADKU automat
2.0D bedzie na bank w miescie ekonomiczniejsze...bedzie tansze w zakupie (pewnie tez w ubezpieczeniu)
Auta na piezowtryskach bede jeszcze bardziej ekonomiczne z definicji (polift)
Ogolnie jak ma byc pozniej krzyk w poduszke, ze auto za slabe to od razu zbierac na 535D (przeciez przedliftowe ponizej 30 kola kupisz)
Aha... to auto moze byc na tyle drogie w eksploatacji, ze zastanawianie sie czy 2.5 bedzie palil mniej o 0.1 czy moze o 0.3L od 3.0D jest bez sensu
Zeby nie zabolalo unikaj automatu (ten jak padnie zje pare kola)
Pozdrawiam,
Przemek

_________________
Pomiar przyspieszenia w oparciu o GPS 10hz+PC
viewtopic.php?f=2&t=162744


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Sens kupna 525d
PostNapisane: 8 stycznia 2018, 14:36 
Offline
Forumowicz

Posty: 320
Lokalizacja: KrK
Moje BMW: e46
Kod silnika: m54b25
Do autora tematu
Chlopie co tutaj gitare zawracasz z tematem skoro na koniec przedstawiasz jakies smieszne wyzszosci 2.0 nad 3.0 diesel
Jakas patologia :mur:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Sens kupna 525d
PostNapisane: 8 stycznia 2018, 17:17 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 35
Lokalizacja: Kielce
Patologią to jest twoja umiejętność czytania ze zrozumieniem, a raczej jej brak. Napisałem przecież ze nic nie umniejszam m57 - gdybym nie chciał zaoszczedzic na paliwie to nie zakładałbym tematu tylko brał w ciemno 530 lub 535d.

Pozostałym osobom bardzo dziękuję za rzeczowe odpowiedzi:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Sens kupna 525d
PostNapisane: 8 stycznia 2018, 20:31 
Offline
Forumowicz

Posty: 320
Lokalizacja: KrK
Moje BMW: e46
Kod silnika: m54b25
Ponawiam pytanie po co gitere zawracasz skoro jasne dla każdego powinno być (pisze powinno bo widocznie dla Ciebie nie jest) że 2.0d spali mniej jak 3.0d czy tam 2.5d
Baw sie dobrze


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Sens kupna 525d
PostNapisane: 8 stycznia 2018, 20:50 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 35
Lokalizacja: Kielce
ponawiam odpowiedź - gdybyś nie miał problemów z czytaniem to nie pisałbyś głupich postów. Jakoś inni użytkownicy nie mają problemu z kulturalną, zrozumiałą wypowiedzią.

Przeczytaj jeszcze raz pierwszy post. Jak zrozumiesz to fajnie, a jak nie to trudno. Nie muszę Ci się tłumaczyć.

dziękuję, bawię się dobrze. pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Sens kupna 525d
PostNapisane: 9 stycznia 2018, 06:36 
Offline
Forumowicz

Posty: 320
Lokalizacja: KrK
Moje BMW: e46
Kod silnika: m54b25
Spokojna twoła głowa,ja nie mam problemów z czytaniem ;)
Za to nie zmienia tofaktu że to porównanie:
reez napisał(a):
emeryt 2.0d haha, dobre:) taki emeryt że mając e39 w automacie (w dość dobrym stanie) gość w e90 2.0d na obwodnicy miasta nie zostawił na mnie suchej nitki w każdym zakresie prędkości nie puszczając przy tym żadnego bąka także raczej bez grubych modów. gdy próbowałem się z f10 184km to 0-150km/h praktycznie łeb w łeb (minimalna przewaga f10) ale trzeba przyznać że 8biegowa skrzynia też robi swoje. Oczywiście nie umniejszam nic m57 bo to świetne silniki o super kulturze pracy do których na pewno wrócę ale mam też inne wydatki więc tym razem będę się rozglądał prawdopodobnie za 520d:) dzięki za odpowiedzi

Jest jakimś totolnym bez sensem :mur:
Porównujesz auta z różnyk epok, samo to że miałeś automat to dławiło auto, kumpel miał e46 m54b30 z automatem i wiem że m54b30 potrafi naprawdę dobrze zapier**lać to automat strasznie dusił to auto. Nowsze automaty to już jest inna bajka.
Miałem do czynienia z e60 525d 177km i ten silnik z tą budą nie daje sobie rady, po programie jest już zdecydowanie lepiej, a ty piszesz o 520d który tym bardziej nie będzie sobie dawał rady i jak CHEMIK wspomniał to dla emeryta.
O ile w e90 320d może sobie jako tako radzić + do tego program może to fajnie chodzić przy jednocześnie przyjemnym spalaniu :super: 520d :dobani:
Powodzenia w szukaniu auta :piwo:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Sens kupna 525d
PostNapisane: 9 stycznia 2018, 11:05 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Benzyna plus LPG będzie jeszcze taniej :hyhy: :hyhy: ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Sens kupna 525d
PostNapisane: 9 stycznia 2018, 15:21 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 35
Lokalizacja: Kielce
karambol napisał(a):
Porównujesz auta z różnyk epok

porównuję jedynie dynamikę, jeśli chcesz być już taki skrupulatny w tym czytaniu :) i nie wiem co w tym nadzwyczajnego bo o ile się nie mylę to pod koniec produkcji e60/e61 znajdowała się tam z grubsza ta sama dwulitrowa jednostka co w f10 która jakoś specjalnie nie odstaje pod względem osiągów od e39 530da, a po lekkim programie jest szybsza. Więc nie za bardzo przyjmuję do świadomości określenie że e39 3.0d jest niezłym daily car'em a 520d (e60) autem dla emeryta.

W ogóle to takie bez sensu gadanie, osoba która wysiądzie z m5 też może powiedzieć że 535d jest dla emeryta. Ktoś kto ma cokolwiek kultury i klasy to nie pozwoli sobie na takie uszczypliwości, bo wspólne zainteresowania daną marką raczej powinny łączyć ludzi ale zachowanie jak powyżej to tylko potwierdzenie tezy że większość użytkowników bmw to ludzie z problemami, mocno zakompleksieni i potrzebujący się dowartościować.
Jeśli się nie mylę to kolega "przemek4net" często ma do czynienia z autami >400KM, a jednak potrafił wypowiedzieć się konkretnie, rzeczowo, bez zbędnych filozofii za co jeszcze raz dziękuję.

Szczurek1986 napisał(a):
Benzyna plus LPG będzie jeszcze taniej :hyhy: :hyhy: ;)

myślałem o tym przez chwilę. jednak robiąc takie przebiegi to jednak uciążliwe jest tankowanie co ~300km, a kawałek bagażnika też mi jest potrzebny:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Sens kupna 525d
PostNapisane: 9 stycznia 2018, 22:04 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 528
Lokalizacja: KRAKÓW
Moje BMW: E39
Kod silnika: m57d30
Powiem tak automat w e39 to jest porażka i porównanie nowszego automatu z e39 jest bez sensu, ale już manuale to jest przepaść i e60 2,0d to jest auto dla emeryta, taka prawda, mające spalanie na poziomie e39 3,0d minimalnie może mniejsze o około 0,5l

_________________
Bandit Machine Wagon


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL