BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 13 maja 2024, 10:27

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 275 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 14  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Seria 4 - na co zwrócić uwagę
PostNapisane: 8 lutego 2018, 17:03 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 38
Posty: 7012
Lokalizacja: Rawicz Wlkp
Moje BMW: 740i 6gang
Kod silnika: M60B40
ja w tym względzie od lat jestem konsekwentny v8 rządzi i ujjjj


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Seria 4 - na co zwrócić uwagę
PostNapisane: 8 lutego 2018, 17:36 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 32
Posty: 2217
Moje BMW: MK7 GTI PP
Kod silnika: CHHA
https://www.youtube.com/watch?v=X57_kwzqRHo

jakośććććć :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Seria 4 - na co zwrócić uwagę
PostNapisane: 8 lutego 2018, 17:37 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
--==Mały==-- napisał(a):
jiGsaw jak już używasz takich stron do porównania to chociaż wybierz odpowiednie auta BanDai ma DKG.
Ja to bym mustanga całkowicie odrzucił ze względu na jakość wykonania i prowadzenie to jest dalej tylko ford mimo,że wygląda i jest coraz lepszy i szybszy.


Problem w tym, że ja nie porównwałem M3 Bandaia, tylko seryjne M3 E92 manual vs seryjny Mustang GT manual. Jeżeli chcemy porównywać skrzynie biegów to bez sprawdzania podejrzewam, iż BMW ma szybsze automaty.

Prowadzenie już o ile wiem wiele nie odstaje, to już nie te czasy, że amerykańce miały zawias od ciężarówki i promień skrętu Boeinga 747 kluczącego na pasie startowym. Jest to potwierdzone w przypadku wielu modeli uwzględniając czasy na torach.

Czas pogodzić się z tym, że europejskie "nowoczesne" wartości jak np. oficjalna wojna Smog vs. BMW wraz z ogólnym pogorszeniem jakości zabijają motoryzację na starym kontynencie, a wskaźnik price/ratio zaczyna być korzystny dla aut z USA i tyle.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Seria 4 - na co zwrócić uwagę
PostNapisane: 8 lutego 2018, 18:47 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Obrazek

P.S.
Tylko automat wchodzi w grę.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Seria 4 - na co zwrócić uwagę
PostNapisane: 8 lutego 2018, 19:07 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
No to zostaje na placu boju Mustang Gt 5.0 441 ps ze szperą w automacie, który jedzie niegorzej jak manual. :ok:

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Ostatnio edytowano 8 lutego 2018, 19:10 przez jiGsaw, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Seria 4 - na co zwrócić uwagę
PostNapisane: 8 lutego 2018, 19:10 
Offline
E34 lover
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 10409
Ale dzbany... heheheh... nic się tu nie zmienia.
Kyokushin, wybór auta jak najbardziej dobry, przepiękne linie, naprawdę udany stylistycznie wóz. Ale moim zdaniem musisz zmienić koncepcję na silnik, jeśli do tej pory jeździłeś 328Ci i jest ona nadal dla Ciebie wzorem, tu uwierz mi że nie dasz rady przez kolejne 10 lat słuchać marnego dźwięku R4. Jeździłem ostatnio 430tką.... auto bardzo mi się podobało, nie miałem zastrzeżeń do materiałów, skrzynia, prowadzenie bajka..... nawet dynamika tego silnika jest wystarczająca... ale szlak by mnie trafił słuchając tego paskudnego grzechotania. Za cholerę bym go nie kupił.... cały obraz auta po paru godzinach jeżdżenia prysł, przez te naprawdę marne R4.
Skoro Ci się to auto podoba, to je kup, ale przemyśl jeszcze raz wybór silnika, bo wiążesz się z autem na długi czas.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Seria 4 - na co zwrócić uwagę
PostNapisane: 8 lutego 2018, 19:40 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznan
Moje BMW: C400 4matic
Randall86, :ok:

_________________
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=91120 ocen moja Becie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Seria 4 - na co zwrócić uwagę
PostNapisane: 8 lutego 2018, 19:40 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 940
Lokalizacja: KŁODZKO
Moje BMW: f32 428
Kod silnika: N20B20
setki tysięcy/ może miliony tych 4 cylindrowych silników bmw wyprodukowało , wsadziło do różnych modeli i sprzedało ludziom.... pewnie wszyscy oni teraz płaczą ,że je kupili :rotfl: :rotfl: :rotfl:

tylko na bmw sport sami puryści ; min .r6 a najlepiej v8 !!!!! koni min pińcet, niutona cała fura , no i najważniejsze .... czasy na RL.... a czy pomyśleliście , że niektórzy chcą mieć po prostu ładne ,świeże auto do jazdy na codzień????? mając do wyboru 2 letnie 428 , lub 8-10 letnie e92 335d/i , dla mnie wybór jest oczywisty... jak często każdy z Nas wykorzystuje cały potencjał swojego auta??? rzadko.... tak , wiem ...fajnie jest mieć pod nogą , ale fajnie jest też mieć auto świeże , bez najechanych 300tyś , i wypierdzianych przez poprzednich 3 właścicieli foteli ;)
KYO , wyraźnie napisał co chce kupić, prosił tylko o poradę na co zwrócić uwagę , a nie o propozycje co zamiast 428.... uszanujmy to :ok:

ps . takk wiem ... lobbuje za 428 , bo taką kosiarkę sobie kupiłem...bez konsultacji.... :rotfl: :rotfl: :rotfl:

_________________
Oceń mój wóz: viewtopic.php?f=6&t=105174


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Seria 4 - na co zwrócić uwagę
PostNapisane: 8 lutego 2018, 20:10 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7463
Lokalizacja: Tarnów
Moje BMW: E12 520A
Kod silnika: m20b20
Garaż: E12
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=67421&start=400
e46 328ci Santorini Blue
https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6& ... &start=200
E36/7 2.8i
Mini countryman SE
F87
przemo330ci, to ,że ludzie kupują i bmw sprzedaje to nie znaczy ,że na forum ludzi którzy są pasjonatami marki każdy się będzie jarał z wyboru 4 cylindrowego silniczka. Poza atrakcyjnym wyglądem liczy się przecież coś jeszcze - myślę , że ktoś kto tyle lat jeździł aksamitnie brzmiącym r6 nie przełknie tego co prezentuje takie 428 :looka: taki dźwięk jest bez znaczenia dla Pana który wcześniej jeździł audi albo mazdą i bierze kolejny leasing z dużym wykupem i po 3 latach zapomina o tym aucie ale dl kogoś kto chce samochód na długo i lubi motoryzację to na pewno nie będzie dobry wybór.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Seria 4 - na co zwrócić uwagę
PostNapisane: 8 lutego 2018, 20:14 
Offline
E34 lover
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 10409
przemo330ci, nie chce się w dawać w durne dyskusje ale....
przemo330ci napisał(a):
setki tysięcy/ może miliony tych 4 cylindrowych silników bmw wyprodukowało , wsadziło do różnych modeli i sprzedało ludziom

no właśnie... zauważ jaką ilość modeli obecnie sprzedaje BMW, i kto je kupuje?
Przecież oni także walczą o klientów i tych od "koreńców" i tych od "francuzów" i tych których jakoś muszą zachęcić.
Większość tych ludzi to ignoranci motoryzacyjni gdzie liczy się dla nich masa gadżetów i fakt posiadania nowego auta. Do tego niskie spalanie, mała pojemność.... czy widzisz tu pasjonata jarającego się takimi parametrami?
Oczywiście nie każdy musi mieć r6 i v8.... ale chyba jesteśmy na forum BMW i ludzie kupują te auta także z pasji.
Człowiek zapytał o opinie 428 i na co zwrócić uwagę, tak? No to chyba cenną uwagę będzie fakt że auto drażni ucho.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Seria 4 - na co zwrócić uwagę
PostNapisane: 8 lutego 2018, 20:16 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznan
Moje BMW: C400 4matic
///david, ja jezdzilem 6lat 328 e46 i ponad rok e60 z N53 pod maska i przelknalem obecne 2.0 turbo i co smieszne jest to najszybsze auto z tej trojki.I jestem zadowolony na ta chwile.Wiec?

_________________
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=91120 ocen moja Becie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Seria 4 - na co zwrócić uwagę
PostNapisane: 8 lutego 2018, 20:22 
Offline
E34 lover
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 10409
BAWARA, to uzasadnij nam czym kierowałeś się wybierając 2.0T?
Wiemy już że są najtańsze na rynku m.in. ze względu na niską akcyzę.
I to zazwyczaj pozwala przełknąć R4 ciesząc się z najnowszego modelu.
Gdybyś miał większy budżet i możliwość kupienia R6, wybrał byś R4?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Seria 4 - na co zwrócić uwagę
PostNapisane: 8 lutego 2018, 20:54 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 645
Lokalizacja: Sochaczew
Moje BMW: 328ci,330Cab, X6 sd
Kod silnika: m52b28tu, m54b30
Zapomnij że takie N20 pojeździ bez poważnych awarii 15 lat. Będzie tak samo kłopotliwe jak n42 w e46 od pewnego przebiegu. Tyle że przykładowo jest dostępna regeneracja np wariatorów:
http://mehenker.com/pl/regeneracja-vano ... 6-n18.html
Dawniej robiąc silnik n42 byłeś skazany na nowe wariatory w aso po ok. 2,5k sztuka. Czasy się zmieniły jeśli chodzi o serwisowanie tych wynalazków na plus :-)
Tak wszyscy piszą w cały świat a nikt nie zwróci uwagi na kwestie przyziemne takie jak tarcze itd. .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Seria 4 - na co zwrócić uwagę
PostNapisane: 8 lutego 2018, 21:04 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznan
Moje BMW: C400 4matic
Kamil_, Gdyby na tamta chwile jak kupowalem auto byl taki sam egzemplarz w mpaku i mniej wiecej w podobnej cenie 335i to wybralbym egzemplarz z r6 pod maska bo lubie szybkie pojazdy.Natomiast ktos kto kupuje auto prawie zawsze ma jakas lepsza alternatywe-kupujac 435i mozna zapytac czemu nie 440i?Kupujac 440i dlaczego nie M4 3 letnia?Kupujac M4 nie lepiej dolozyc i kupic 911 turbo?Itd za kilka lat te silniki beda na tym forum popularne i beda pozytywne opinie ze jednak nie sa takie zle i potrafia zadziwic wieksze pojemnosci hehe Ale nie da sie czytac niektorych bo najlepiej bluzgac na nowsze siedzac w E46(notabene dobrze je wspominam)

_________________
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=91120 ocen moja Becie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Seria 4 - na co zwrócić uwagę
PostNapisane: 8 lutego 2018, 21:10 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 645
Lokalizacja: Sochaczew
Moje BMW: 328ci,330Cab, X6 sd
Kod silnika: m52b28tu, m54b30
Jeśli o mnie chodzi to nie "bluzgam" na auto tylko na silnik :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Seria 4 - na co zwrócić uwagę
PostNapisane: 8 lutego 2018, 21:35 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7463
Lokalizacja: Tarnów
Moje BMW: E12 520A
Kod silnika: m20b20
Garaż: E12
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=67421&start=400
e46 328ci Santorini Blue
https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6& ... &start=200
E36/7 2.8i
Mini countryman SE
F87
BAWARA, ja "siedzę" w e46 z wyboru - co nie znaczy ,że nie mam do czynienia z nowszymi bmw. I gdybym już "musiał" kupić nowsze 3 lub 4 to prędzej bym kupił r4 diesla niż r4 benzynę bo ani w tym ani w tym dźwięku nie ma a diesel przynajmniej mało pali ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Seria 4 - na co zwrócić uwagę
PostNapisane: 8 lutego 2018, 21:35 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 38
Posty: 7012
Lokalizacja: Rawicz Wlkp
Moje BMW: 740i 6gang
Kod silnika: M60B40
Prawda jest taka że każdy z nas najchętniej jeździłby 6.0 v12 biturbo. A nie jeździmy bo koszty bo pali bo ubezpieczenia bo droższy zakup. Także nie ma co bronić słabszych wersji bo ich jedyna zaleta jest ekonomia


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Seria 4 - na co zwrócić uwagę
PostNapisane: 8 lutego 2018, 21:41 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 350
Moje BMW: G20
Kod silnika: B48
Najlepsze jest to ze 35/40i po otwarciu maski na wolnych obrotach również klekocze swoimi wtryskami bezpośrednimi :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Seria 4 - na co zwrócić uwagę
PostNapisane: 8 lutego 2018, 22:31 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 1329
z perspektywy moich znajomych którzy posiadają ten silnik w 4er, 3er czy x1: kazdy jest zadowolony.
kazdy kto nie ma tego samochodu to pisze tylko same wady :)

Jeśli robisz 9-10 tyś km rocznie to bez problemu możesz sobie kupić ładne 4er 28i i cieszyć się bezawaryjną jazdą przez 15 lat.
Kwestia znalezienia dobrego egzeplarza.

Powodzenia :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Seria 4 - na co zwrócić uwagę
PostNapisane: 8 lutego 2018, 22:40 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2080
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: E81
Kod silnika: N54b30a
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=172345
A coś takiego?

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria ... zatej.html

Nie patrzyłem na ceny 435i/440i, ale zakładam, że seria 2 będzie wyraźnie tańsza...

Co do e63 napiszę, że to jest super auto, pomimo lat wizualnie dalej prezentuje się świetnie, zwłaszcza polift, ale dla mnie to jest auto jedno-osobowe. Mam niecałe 180cm wzrostu i ważę 78kg, a jadać 6er jako pasażer jest mi po prostu ciasno i nie wygodnie, mało miejsca w każdą stronę. Ten samochód jest bez sensu, ale jednocześnie jest totalnie bardzo fajny, zwłaszcza 650i.

W kwestii 4er, nie miałem bliższej styczności z 428i, ale znam właściciela, który kupił nowe auto z salonu i po kilkunastu kkm miał wymianę silnika, bo spalała jakieś koszmarne ilości oleju.

W kwestii wykończenia wnętrza Panowie to bądźmy uczciwi, w f30 320xDA m-pakiet mojego znajomego plastiki są takie jak w każdym nowym aucie, czy to golf za 100k, czy bmw za 200 jest po prostu przeciętnie i dosyć tanio, tylko to co w compakcie przejdzie w aucie za 200-250k nie powinno mieć miejsca. W kwestii materiałów nie czuć tego premium, za to tapicerka mpakietowa jest fajna. BMW teraz stawia na gadżety, a nie na jakość wykończenia i kropka.

Z plusów- świetny automat, rzeczone 320xDA jest po programie na 230KM i byłem bardzo zaskoczony in plus osiągami, do 160km/h jak na 2.0d i 4x4 jest rakieta.

Kyokushin, z aut które zaproponowałeś ja bym szedł w e350/e500 coupe, duże wolnossące silniki, a w pakiecie amg genialny moim zdaniem wygląd.

wujekwaldus napisał(a):
Jeśli robisz 9-10 tyś km rocznie to bez problemu możesz sobie kupić ładne 4er 28i i cieszyć się bezawaryjną jazdą przez 15 lat.


wujekwaldus, moim zdaniem nie ma szans, żeby jakiekolwiek auto, czy to bmw, czy cokolwiek innego z taką ilością gadżetów, elektroniki i silnikiem z ery downsizingu było bezwararyjne chociażby przez 10 lat, nie mówiąc o 15.

15 letnie e46/e39 jest autem w którym wymienia się wszystko po kolei, więc w takim 4er lepiej nie będzie... To nie w123 żeby tylko lać paliwo przez pierwszych 25lat.

_________________
Galeria Turasa 328iT:
https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=137931

Galeria Compacta 325ti
https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=161392&start=0

Galeria M5:
https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=89&t=158685&start=0

Galeria jedynki 135i:
https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=172345


Ostatnio edytowano 8 lutego 2018, 22:43 przez Krisu_K13TL, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 275 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 14  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL