BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 kwietnia 2024, 15:21

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Skaner diagnostyczny OBD Android
PostNapisane: 5 lipca 2020, 10:41 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2470
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: F82 M4 COMP/E91/F20
Kod silnika: S55B30/N47/N47
Garaż: M4 F82 Competition MINERAL GREY
E91 LCI 320d SAPPHIRE BLACK
F20 116D ALPIN WEISS
Było:
E36 318i MONTREALBLAU
E39 530i TITANSILBER
E92 335i SCHWARZ BLACK
E60 530D SCHWARZ BLACK
E92 335i TITANSILBER http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168888
E87 120d SCHWARZ BLACK
E92 M3 viewtopic.php?f=89&t=171245
Witam

Wiem że były kiedyś podobne zapytania, ale czas mija I pewnie trochę się w aplikacjach pozmieniało...Ogólnie zależy mi na uniwersalnym urządzeniu aby nie jeździć z laptopem z ista itd...Chciałbym więc aby był odczyt błędów+kasowanie, live data/logi,I fajnie gdyby było kodowanie podstawowych funkcji(światła do jazdy dziennej,składanie pilotem lusterek,jakieś funkcje bc itp).Fajnie też żeby licencja nie była kupowana na jeden samochód bo mam M3 I 120d ,ale potrzebuje też podłączyć się do e46/e60 i pewnie z czasem innych...Myślałem wstępnie o:
1.Prootool niby spoko tylko nie wiem jak wygląda licencja czy to nie na dany samochód się kupuje?
2.Bimmerlink chyba spoko do diagnostyki do kodowania trzeba by dokupić bimmercode korzystał ktoś z tych aplikacji?
3.BimmerTool chyba najmniejsze możliwości I najtańsza aplikacja.
4.Jakas inna aplikacja do wszystkich samochodów po OBD Plus bimmerCode typowo do kodowania

Jest ktoś kto miał styczność z powyższymi aplikacjami I może coś doradzić?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Skaner diagnostyczny OBD Android
PostNapisane: 8 lipca 2020, 11:13 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Bawiłem się swego czasu w te aplikacje. I zostawiłem sobie launch x431. Nie chce mi się już w to bawić, jakoś mniej mnie zaczęła interesować motoryzacja...ale do rzeczy. Launch x431 to uniwersalny skaner i robisz tym wszystko prócz flashowania. Jak dłubałem przy lexie miał praktycznie idealne pokrycie z serwisowym techstreamem. Teraz grzebiąc przy hondzie i porównując do HDSa też jest spoko. BMW od jakiegoś czasu mało co dłubałem, ale pokrycie też było na przyzwoitym poziomie. Jedyny problem jaki miałem to z mercedesem w210 z 1997 roku, ale jego ponoć tylko SD ogarnia a do tego nie miałem Ori przejściówki na te dziwne jego złącze. Jak ogarniasz androida to sobie poradzisz żeby zrobić taniej. Jeśli chcesz typowe aplikacje pod BMW zacznij od darmowych np deep obd BMW, czy btool expert (za free do pobrania na sąsiednim forum). Bardzo łatwe kodowanie i spoko w obsłudze jest carly, mając jeszcze E46 przerobiłem wzdłuż i wszerz, jedynie logi jakieś takie czasem z bani. Do bodajże 2008 roku idzie po USB otg i kdcan. Jak chcesz wersję do pobawienia się to coś znajdę. Bimmercode też się wydawał spoko ale tylko chwilę się nim pobawiłem. Reszta o której wspomniałeś też miałem ale tylko zobaczyłem z ciekawości co to jest. Nie było chęci testować.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Skaner diagnostyczny OBD Android
PostNapisane: 6 października 2020, 22:00 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: E92 335i - X5 E53
Witam, czy program Bimmerlink podejdzie do starszych Bawarek typu E46, X5 E53 ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Skaner diagnostyczny OBD Android
PostNapisane: 7 października 2020, 12:54 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 9899
Moje BMW: E46Coupe
Garaż: /E46Turbo
320Cd @ 2.5 M50Turbo.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=94261
Miłosz napisał(a):
Jeśli chcesz typowe aplikacje pod BMW zacznij od darmowych np deep obd BMW, czy btool expert (za free do pobrania na sąsiednim forum). Bardzo łatwe kodowanie i spoko w obsłudze jest carly, mając jeszcze E46 przerobiłem wzdłuż i wszerz, jedynie logi jakieś takie czasem z bani.


Czy ten btool expert zawiera możliwość kodowania? Jakie to forum, może być na PW.

Chciałem sobie wykodować kilka rzeczy, co prawda kolegi kumpel ma kompa ale jakoś zgrać się nie możemy, może sam bm się za to wziął i przy okazji czegoś nauczył.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Skaner diagnostyczny OBD Android
PostNapisane: 11 października 2020, 20:33 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
arek1994ew, nie pamiętam już, za duzo tego było. Pod bmw jest masa aplikacji, jeszcze parę lat temu dla mnie na androida do e46 carly się sprawdzało bardzo fajnie.

deejeys napisał(a):
Czy ten btool expert zawiera możliwość kodowania? Jakie to forum, może być na PW.


Tam jest chyba tylko diagnostyka, wypalanie dpfa live data i takie tam. Natomiast apka bardzo fajna, szybko chodzi.
Pełna wersja tutaj, trzeba tylko napisać do twórcy i podaje kod za free (sam tak robiłem i paru znajomych, zawsze wysyłał, czy coś się zmieniło trzeba sprawdzić)
https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic ... 0&t=326379

Tobie deejeys, mogę spokojnie pod e46 polecić carly do zabawy w kodowanie. Nawet brake force display tym kodowałem z powodzeniem w poliftach. Do tego obsługa prosta jak zamawianie żarcia na tym panelu dotykowym w maku, włącznie z backupem danych jakbyś coś nakręcił. Oczywiście telefon z obsługą usb otg i do tego kdcan wraz z adapterem pod złącze w Twoim telefonie. Reszta wrażliwych treści na pw :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 74 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL