BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 30 kwietnia 2024, 16:45

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 17 sierpnia 2008, 21:52 
:hurra: Brawo dla Maćka i Andrzeja :hurra:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 sierpnia 2008, 22:16 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8665
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Moje BMW: 535i
Kod silnika: N55
:padam:

a tak szczerze przyczyna ciągłego dreptania w miejscu, pogrążania się w syfie i choasie moim zdaniem jest prosta. Większość Polaków nie zdaje sobie sprawy jaki ogrom pracy jest do wykonania, w ilu dziedzinach życia, tych najprostszych, codziennych jesteśmy daleko w tyle, jak wielki syf nas otacza, bałagan :/ , do tego wydaje mi się że ułamek Polskiego społeczeństwa jest w stanie docenić poziom państw ze starej UE, zauważyć dbałość o każdy najmniejszy szczegół, systematyczność, planowanie, przewidywanie, projektowanie.... Dopóki nie zrozumiemy jako społeczeństwo w jakim syfie tkwimy, nie mamy szasny się z niego wynurzyć.

_________________
Darmowe rozkodowanie VIN (Polski opis):
napisz VIN na ==>> stones1@wp.pl
Problem z PW, proszę pisać na mail


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 sierpnia 2008, 22:28 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 3232
Lokalizacja: Zabrze/Ludwigshafen
Moje BMW: Było E39. Jest E88
Kod silnika: N52B30
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=171542
stones1 napisał(a):
a tak szczerze przyczyna ciągłego dreptania w miejscu, pogrążania się w syfie i choasie moim zdaniem jest prosta.


Najbanalniejszy przykład tego co piszesz jest to że każdy Polak chciał by żyć w czystym kraju, ale jak wyrzuca śmieci na ulice to nie pomyśli że przyczynia się do tego że w czystym kraju nie będzie żył przez samego siebie, nie mówiąc już o zbieraniu kup po pasach :(

Człowiek by chciał segregować śmieci coś pomóc by żyło się lepiej godniej ale państwo mu na to nie daje szansy i to jest smutne :(

_________________
---->>>https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=171542<<<----


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 sierpnia 2008, 22:32 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
stones1 napisał(a):
każdy najmniejszy szczegół, systematyczność, planowanie, przewidywanie, projektowanie....


Dokładnie tak.
Milion z pozoru nie istotnych szczególików, drobiazgów, takich jak dbanie o kwiaty POZA naszym podwórkiem, wyrzucanie gumy do kosza, nie na chodnik, rzeczy z pozoru mało znaczące, po zsumowaniu, świadczą o kulturze osobistej człowieka oraz kulturze całego narodu.

Systematycznośc, czystość w małych sprawach, kumulują się w całości na ogólny porządek i zrozumienie.

_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 17 sierpnia 2008, 22:39 przez Kyokushin, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 sierpnia 2008, 22:39 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8665
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Moje BMW: 535i
Kod silnika: N55
Sytuacja na naszych drogach tez moim zdaniem głównie wynika z tego, że ta masa kretynów kompletnie sobie nie zdaje sprawy z tego co robi. Przykład? Wyprzedza mnie Ford Focus, za kierownicą pan po 50tce, obok pani w podobnym wieku. Nic takiego... tylko że pan kierowca wyprzedza na łuku drogi kończącym się do tego wierzchołkiem wzniesienia :ok: . Dla niego to normalne, po prostu sobie jedzie :ok:

_________________
Darmowe rozkodowanie VIN (Polski opis):
napisz VIN na ==>> stones1@wp.pl
Problem z PW, proszę pisać na mail


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 sierpnia 2008, 22:44 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
stones1 napisał(a):
za kierownicą pan po 50tce, obok pani w podobnym wieku. Nic takiego... tylko że pan kierowca wyprzedza na łuku drogi kończącym się do tego wierzchołkiem wzniesienia . Dla niego to normalne, po prostu sobie jedzie


Ferment postępuje we wszystkich warstwach wiekowych.
Prawdę mówiąc, dlaczego wnuk, nasz potencjalny ruwieśnik ma być mądry, skoro w jego żyłach płynie krew matki debilki, idąc dalej, dziadka kretyna i pradziadka głąba..... oraz pra pra pra dziadka, wiernego członka ... Konfederacji Targowickiej.

Nie możemy się spodziewać że młodzież będzie normalna, skoro mają debilnych rodziców.
Taki Pan po 50 wiezie wnuka. Jaką 'młody' będzie miał lekcję? Że trzeba że trzeba wyprzedzać, ściągać w szkole, oszukiwać, cwaniakować....

W Polsce oszustwo i zepsucie, cwaniactwo, jest powszechne jak sranie. Rzygać mi się chce jak patrzę na ten barłóg.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 sierpnia 2008, 22:58 
Kyokushin na prezydenta :hurra: stones1 na premiera :super:

Tylko, że jest różnica, srać na własne podwórko, a zdawać sobie co jest do zrobienia i to zrobić. Kraje starej UE raczej nie osiągnęły tego, co mają dziś poprzez użalanie się nad sobą, marudzenie. To jest jak z zawodnikiem wchodzący na ring. Zna swoje słabe strony. Ale musi być pewny siebie, wierzyć w siebie, by pokonać przeciwnika.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 sierpnia 2008, 23:21 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8665
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Moje BMW: 535i
Kod silnika: N55
..::CZARNY::.., jak? W Gorzowie np. wydano kilka czy kilkanaści mln zł na bulwar nad wartą. Większość mieszkańców zachwyca się jak piękne jest to miejsce... moi rodzice mieszkają 20 metrów od tego najpiękniejszego miejsca w Gorzowie. Zrobie zdjęcia w tygodniu, zobaczysz jak w Polsce tworzy się piękne miejsca... Bulwar oddziela od miasta wiadukt kolejowy i właśnie to co dzieje się 2 metry od bulwaru wywołuje torsję nawet przy pustym żołądku. Syf, brud, dziury w jezdzi od 15 lat sprzyjają tworzeniu się wielkich kałuży w które wjeżdżają samochody i rzygają błotem na mury wiaduktu (od 15 lat są wielkie czarne błotnisto-pleśniowe plamy na ścianach wiaduktu), wypalone wydeptane trawniki na których głownie rosną psie gówna, studzienki kanalizacyjne wystające dobre 15 cm nad ziemię, wykoślawione krawężniki, masa piachu i smieci na ulicy, chodniku, a gdy pada deszcz cała okolica zamienia się w błotny potok. A kilka metrów obok jest piękny i wspaniały bulwar.... który zresztą po kilku miesiącach od oddania do użytku zamienia się w podobny śmietnik.

_________________
Darmowe rozkodowanie VIN (Polski opis):
napisz VIN na ==>> stones1@wp.pl
Problem z PW, proszę pisać na mail


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 sierpnia 2008, 23:36 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 4257
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M6
Kod silnika: S85 S62 M60
Garaż: było: M5e39 '01,
e34 540i '94
Dopisze pare zdań w tym offtopie...

- w Polsce wymordowano kwiat narodu podczas II wojny światowej, czy sie z tym zgadzamy czy nie. Czytalem kiedys fajny tekst, że ludzie którzy w normalnych warunkach powinni byc dyrektorami banków, ministrami nie mili szany sie urodzić, bo ich rodzice zgnili na Syberii, dostali kulke w potylice, albo umarli w obozach.

- nie znam narodu innego tak mającego o sobie złe mniemanie jak u nas. Ktoś chce prymitywizmu, niech pomieszka w UK troche, pośród zwykłych anglików, robotników, ludu pracującego powiedzmy.
Nieważne, inne narody mają o sobie wysokie mniemanie, ich linie lotnicze są ok, ich kuchnia jest dobra. Nie umiem większości obywatelom innych krajów wytłumaczyć, dlaczego jak coś jest zagraniczne, to od razu jest domyślnie lepsze od polskiego.

- Polacy mają masakrycznie kiepskie.... nie kiepskie... ch.....we humory.
Jak wracam z kraju południowego, po paru dniach tam przebywania, to nie moge sie przyzwyczaić na początku. Zastanawiam sie, jak my sie rozmnażamy wtedy. Pełno powykrzywianych gęb.

_________________
Obrazek

http://imageshack.com/a/img689/1772/78er.jpg

Sprzedam MANUAL 6-b z M5e39 ~ 3.000 PLN


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 sierpnia 2008, 23:46 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 3232
Lokalizacja: Zabrze/Ludwigshafen
Moje BMW: Było E39. Jest E88
Kod silnika: N52B30
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=171542
Boogie napisał(a):
ich kuchnia jest dobra


Akórat wg mnie polska najlepsza :)

Boogie napisał(a):
w Polsce wymordowano kwiat narodu podczas II wojny światowej, czy sie z tym zgadzamy czy nie. Czytalem kiedys fajny tekst, że ludzie którzy w normalnych warunkach powinni byc dyrektorami banków, ministrami nie mili szany sie urodzić, bo ich rodzice zgnili na Syberii, dostali kulke w potylice, albo umarli w obozach.


Strasznie głupie tłumacznie sobie tego co jest. Nie tylko Polaków mordowali, Żydów więcej wymordowali i co? Mają się źle?

Jak patrze na niekórych którzy kończą studia teraz :wstyd: oni matury nie powinni mieć ale takie są polskie realia że wiele stanowisk które na zachodzie dostaje się poprostu po maturze u nas trzeba mieć mgr...

Boogie napisał(a):
Ktoś chce prymitywizmu, niech pomieszka w UK troche, pośród zwykłych anglików, robotników, ludu pracującego powiedzmy.


Nie wiem nie byłem a Anglii ale w Niemczech, Austrii czy Szwajcarii klasy robotniczej nie da się porównać do tej polskiej :(

_________________
---->>>https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=171542<<<----


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 sierpnia 2008, 00:00 
Zgadzam się z Boogiem w każdym podpunkcie. Zwłaszcza w tym pierwszym. Najciekawsze, że możemy się o tym dowiedzieć nie tylko z książek, ale i opowieści naszych dziadków.... :(


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 sierpnia 2008, 00:05 
GP-T1000 napisał(a):
Strasznie głupie tłumacznie sobie tego co jest. Nie tylko Polaków mordowali, Żydów więcej wymordowali i co? Mają się źle?


Właśnie zdecydowana różnica w tym, jak oni podchodzą do tego i w ogóle do życia. Po pierwsze, ich mordowali, ale wciąż ich pełno było poza granicami naszego kraju, np. w takim USA. Oni się różnią m.in. tym, że nawet, jeśli jakiś Żyd skazywał na śmierć swoich znajomych Żydów, po wojnie... wraca do swoich i żyje z nimi za pan brat. Czemu? Jakie jest tłumaczenie tego, który mu wybaczył? "A bo to mimo wszystko swój..."

To tłumaczenie nie jest głupie. Popytaj dziadków, zwłaszcza, jeśli pochodzą z terenów bliższych matki Rosji.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 sierpnia 2008, 06:33 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
..::CZARNY::.. napisał(a):
Tylko, że jest różnica, srać na własne podwórko, a zdawać sobie co jest do zrobienia i to zrobić. Kraje starej UE raczej nie osiągnęły tego, co mają dziś poprzez użalanie się nad sobą, marudzenie. To jest jak z zawodnikiem wchodzący na ring. Zna swoje słabe strony. Ale musi być pewny siebie, wierzyć w siebie, by pokonać przeciwnika.


Boogie napisał(a):
Zastanawiam sie, jak my sie rozmnażamy wtedy. Pełno powykrzywianych gęb.


Ktoś powiedział że ktoś ma coś robić?
Czy ja mówię że polacy mają być genialni?

Właśnie nie ma różnicy.. od srania na podwórko się zaczyna.
Od najprostrzych czynności. Dopóki naród nie będzie reprezentował swojej kultury bycia, w najprostrzych czynnościach, takich jak chodzenie po ulicy bez trącania łokciami, patrzenie na ludzi, bez wykrzywiania ryja, zabawę po 22 bez darcia mordy, to wtedy, będzie to fundament to czegoś więcej.

Puki co, fundamentu nie ma.

Wychodzisz na ulicę i widzisz pokrzywione mordy, które nie potrafią wyprowadzić psa, tak aby nie nasrał na chodnik a mają siebie za wielkich panów, wiecznie narzekają że Polska jest zła, tyle że powinni zacząć od siebie, od najprostrzych rzeczy, takich jak własny poziom kultury - o tym właśnie piszę.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 sierpnia 2008, 08:06 
Kyokushin napisał(a):
o tym właśnie piszę.


ja też :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 sierpnia 2008, 08:10 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
..::CZARNY::.. napisał(a):
Kyokushin napisał(a):
o tym właśnie piszę.


ja też :)


:07:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 sierpnia 2008, 12:49 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 508
Lokalizacja: WSC
Poziom kultury w Polsce jest nieujemny. Co więcej chamstwo jak się okazuje procentuje - warto być chamem i burakiem, bo można łatwiej uzyskać zamierzony efekt.
Na całe szczęście jest coraz więcej (tak to odbieram) osób, które są fair i oczekują od innych tego samego.
Nikt debilem i chamem sie nie robi, to środowisko kształtuje takie a nie inne zachowania.
Jak wspomniał Kyo detale mają kluczowe znaczenie. "Nie nauczyłem się, więc ściągałem dostałem 3. Dobrze, że jakoś Ci poszło". Błąd, lepiej dostać 2 za niewiedze, niż 3 za ściaganie. Później w dłuższej perspektywie czasu mamy tematy w gazetach typu mgr pracuje na magazynie za 1.5K zł. Broń Boże niechce tym nikogo urazić. Czasami sytuacja życiowa zmusza do takich decyzji, ale generalnie szkoły "produkują" idiotów. Jeszcze pare lat, a będziemy mieć wiedze nt geografi świata na poziomie US&A. Tylko w Polsce ciężko grać fair. Większość osób na tym forum zapewne studiuje/studiowała. Zawsze się trafi jakiś patafian, u którego nie da się normalnie zdać, z różnych przyczyn - mało materiałów, tragicznie prowadzone zajęcia, zły charakter pisma, bądź prozaicznie - zły dzień.
Dalej tak jak wspominacie, jak idzie ktoś kto wyrzuca papierek na chodnik itp, to już świadczy o jego niżu kulturowym, idącym prawdopodobnie w parze z intelektualnym.
W Polsce panuje oficjalnie cwaniactwo. Jade samochodem - cały sznur jedzie jeden za drugim, nagle jakiś szybki i wściekły (i nie myślcie, że to jakiś gówniarz w bmw, calibrze, czy innym "usportowionym" wozie - ale najczęściej TDI na bagażniku) wyprzedza, jedzie ogien, tak jest 2 samochody dalej. Jakby miał minimum rozsądku wiedziałbym, że taką jazda urwie bardzo mało czasu, a raz, że jest nerwowa dla każdego na drodze, dwa, że samochód dużo więcej pali. Być może jechał taki gość z dzieckiem. Dzieci są jak gąbki, wchłaniają wszystko, co widzą. Tata wyprzedzał na siłe, czyli tak się robi. Frajerzy jechali. Już na dzień dobry młody ma wykrzywiany światopogląd. Pójdzie do szkoły będzie się uczył dostanie 3+ i co frajerem jest, bo jakiś inny heniek ściągnął (bo było łatwo - przecież każdy ściąga) i dostał 4+.
I tak jest wszędzie. W tamtym tygodniu miałem okazje i przyjemność pojeździć po Słowacji i moje odczucia są skrajnie inne niż w PL. Jechałem w kolumnie 5-6 aut, 100km\h, podziwiałem sobie widoki i zastanawiałem się dlaczego nikt nikogo nie wyprzedza. Autentycznie miałem takie przemyślenia. Nagle patrze w lewe lusterko, ok jest normalność, ktoś leci lewym pasem. Z racji drogi pod górkę, wiadomo osiągi już tak korzystne nie są, ale co to dla pana w wypasionej astrze 1.4L. Patrze na rejestracje WWL... Kozak ułan z Polski, jego niebotyczna moc rzędu 60-80KM nie pozwala mu jechać 100km\h, on nie jest frajerem. Za chwile wszyscy go mijaliśmy, bo potężna astra nie podołała pod stromą gorkę, prędkość spadła, ułan się skrzywił. 1.4L benzyna kopciła jak 30letni diesel.
W Polsce często jest tak, że jak pójdziesz coś załatwić grzecznie, to wrócisz z niczym, a jak pójdziesz "pretensjonalnie" z mordą, to szanse rosną. Nikt niechce być frajerem...

Sorka za OT.

M3 vs Prius - wszystko fajnie pięknie, ale co ten test miał wykazać? Że katowany samochód spali więcej niż większy niekatowany? Jak na Clarksona przystało test zabawny, choć zupełnie bezcelowy. Lupo też pewnie więcej połknie, gdy będzie musiało do odcinki jechać niż M3, pytanie kogo to obchodzi?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 sierpnia 2008, 13:39 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 3232
Lokalizacja: Zabrze/Ludwigshafen
Moje BMW: Było E39. Jest E88
Kod silnika: N52B30
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=171542
discrimen napisał(a):
Co więcej chamstwo jak się okazuje procentuje


Dużo ludzi jak się nie przeklnie to nie wie o co Ci chodzi :)

discrimen napisał(a):
jak idzie ktoś kto wyrzuca papierek na chodnik itp, to już świadczy o jego niżu kulturowym, idącym prawdopodobnie w parze z intelektualnym.


A zwróć takiemu uwage to jak będziesz mieć szczęście to Cię zwyzywa bo ile było przypadków że nożem potraktowali. Na pierwszym semestrze moich studiów jak jeszcze grupa była "nieprzebrana" zwróciłem w grupie chłopaków jednemu uwagę że ma nie wyrzucać kubka po jogurcie to wszyscy się na mnie patrzyli jakbym powiedział coś na jego matkę.

discrimen napisał(a):
pojeździć po Słowacji i moje odczucia są skrajnie inne niż w PL.


Jechałem przez Słowacje z Zwardonia do Wiednia i jak na zwykłych drogach tak też na autosradzie miałem odczucie że jest dużo gorzej niż w Polsce jeśli chodzi o kulture i kozaczenie. Najgorsze były podrasowane skody felicje :)

_________________
---->>>https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=171542<<<----


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 sierpnia 2008, 15:09 
discrimen napisał(a):
M3 vs Prius - wszystko fajnie pięknie, ale co ten test miał wykazać? Że katowany samochód spali więcej niż większy niekatowany? Jak na Clarksona przystało test zabawny, choć zupełnie bezcelowy. Lupo też pewnie więcej połknie, gdy będzie musiało do odcinki jechać niż M3, pytanie kogo to obchodzi?


Wbrew pozorom, bardzo ładny test i trzeba sobie odpowiednie wnioski wyciągnąć.

Dowodzi to tego, że silnik mniejszy, słabszy, który będzie forsował dość szybkie tempo, nie koniecznie na maxa, jak Prius, ale powiedzmy w normalnej jeździe codziennej, taka dość szybka jazda. Okazuje się, że silnikiem o większej pojemności, większej mocy, można tak samo jechać, z taką samą dynamiką i w dodatku spalić mniej!

Przykład priusa i M3 dobrze odzwierciedla i trochę to wynaturza, ale po to, by łatwiej różnicę wyłapać.

I tak w ten sposób 316i spali mniej w mieście od 318i, zaś w trasie na odwrót, jeśli się forsuje jakieś tam tempo, słabszy silnik musi się na większym wysileniu pracować...

Okazuje się, że auta na pozór mniej palące, nie są wcale oszczędne :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 sierpnia 2008, 16:20 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6182
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: e36 328i cabrio
Kod silnika: M52B28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=49287
Kyokushin napisał(a):
- Polacy mają masakrycznie kiepskie.... nie kiepskie... ch.....we humory.
Jak wracam z kraju południowego, po paru dniach tam przebywania, to nie moge sie przyzwyczaić na początku. Zastanawiam sie, jak my sie rozmnażamy wtedy. Pełno powykrzywianych gęb.



To jest dobry kawałek który obrazuje to o czym mówisz:
http://pl.youtube.com/watch?v=tXbZXH2Wy ... re=related

Mam identyczne odczucia jak linda :)

_________________

A może chciałabyś kupić
Ramki 3D z logo forum
albo
Smycze z logo forum?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 sierpnia 2008, 16:25 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8665
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Moje BMW: 535i
Kod silnika: N55
..::CZARNY::.. napisał(a):
discrimen napisał(a):
M3 vs Prius - wszystko fajnie pięknie, ale co ten test miał wykazać? Że katowany samochód spali więcej niż większy niekatowany? Jak na Clarksona przystało test zabawny, choć zupełnie bezcelowy. Lupo też pewnie więcej połknie, gdy będzie musiało do odcinki jechać niż M3, pytanie kogo to obchodzi?


Wbrew pozorom, bardzo ładny test i trzeba sobie odpowiednie wnioski wyciągnąć.

Dowodzi to tego, że silnik mniejszy, słabszy, który będzie forsował dość szybkie tempo, nie koniecznie na maxa, jak Prius, ale powiedzmy w normalnej jeździe codziennej, taka dość szybka jazda. Okazuje się, że silnikiem o większej pojemności, większej mocy, można tak samo jechać, z taką samą dynamiką i w dodatku spalić mniej!

Przykład priusa i M3 dobrze odzwierciedla i trochę to wynaturza, ale po to, by łatwiej różnicę wyłapać.

I tak w ten sposób 316i spali mniej w mieście od 318i, zaś w trasie na odwrót, jeśli się forsuje jakieś tam tempo, słabszy silnik musi się na większym wysileniu pracować...

Okazuje się, że auta na pozór mniej palące, nie są wcale oszczędne :)



:ok:

_________________
Darmowe rozkodowanie VIN (Polski opis):
napisz VIN na ==>> stones1@wp.pl
Problem z PW, proszę pisać na mail


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 46 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL