BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 1 maja 2024, 21:40

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 29 grudnia 2008, 11:26 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 14119
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
no tak. Nalezy oczywiscie rozroznic te dwa rodzaje podwozia.
Anglicy uzywają dwoch terminow -

chassis dla podwozia i self-supporting chassis dla podwozia samonosnego ( jak w tatrze :D ) oraz tzw undercarriage dla lotnictwa.

MI chodziło o to,ze nawet w E34 podwozie jako takie wystepuje, choc oczywiscie nie jest samonosne ;)

_________________
Obrazek
"Yes, Lucifer has come to our little world of milk and petrol"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 grudnia 2008, 11:44 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 5925
Lokalizacja: GorzĂłw Wlkp
Cytuj:
MI chodziło o to,ze nawet w E34 podwozie jako takie wystepuje, choc oczywiscie nie jest samonosne


to mamy rozumiec ze e34 jest postawione na ramie? ja w e34 widze tylko i wylacznie nadwozie samonosne

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=41&fg=05

podwozia niet...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 grudnia 2008, 12:18 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 14119
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
Kornelio, jesli nie widzisz roznicy miedzy chassis a self-supporting chassis to ja juz nic nie poradze :)

ja sie przychylam do tego co napisał pan na wikipedii - że:
"Podwozie - zespół elementów pojazdu, które odpowiadają za przeniesienie napędu z silnika na koła oraz za zachowanie się pojazdu na drodze.

W skład podwozia wchodzi:

* układ hamulcowy
* układ kierowniczy
* układ napędowy
* zawieszenie pojazdu


Podwozie obok nadwozia (i silnika) jest częścią składową pojazdu (samobieżnego)."


i tyle ode mnie w tym temacie. Nie chce mi sie dalej tego wałkować.

_________________
Obrazek
"Yes, Lucifer has come to our little world of milk and petrol"


Ostatnio edytowano 29 grudnia 2008, 12:35 przez Frank, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 grudnia 2008, 12:32 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
To co wkleił StonesPierwszy to podwozie na RAMIE - jak w autach usa, ciężarówkach i innych ciekawych wynalazkach.

Podwozie to to co widzimy od spodu jak wchodzimy do kanału.


Idąc Logiką Stonesa E34 nie ma dachu i tylnych błotników, bo to wszystko to nadwozie. Idąc tym tropem to E34 to cabrio. :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 grudnia 2008, 12:34 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Dodam ze słowotwórstwa PODWOZIE - to to co jest POD WOZEM.

A numer podwozia?

A czy hamulce i zawieszenie to element podwozia - podobnie jak szyby i uszczelki należą do nadwozia tak zawias i hamulce do nadwozia. :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 grudnia 2008, 12:59 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8665
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Moje BMW: 535i
Kod silnika: N55
Radku....mylisz się w 100% :kwasny: .

Piszesz coś o numerze podwozia. Co to takiego? Chodzi Ci o VIN ?


Żaden samochód z nadwoziem samonośnym nie posiada czegoś takiego jak podwozie. Podwozie to ma przyczepka :ok: . No i każdy samochód oparaty na ramie - rzecz jasna.

_________________
Darmowe rozkodowanie VIN (Polski opis):
napisz VIN na ==>> stones1@wp.pl
Problem z PW, proszę pisać na mail


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 grudnia 2008, 13:09 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 5925
Lokalizacja: GorzĂłw Wlkp
KotSylwester napisał(a):
A numer podwozia?


a masz taki w ktoryms BMW?albo Fordzie?

jak patrze w dowod rejestracyjny to widze tylko numer identyfikacyjny pojazdu, nie ma numeru podwozia ani nadwozia. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 grudnia 2008, 14:49 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 14119
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
to moze takie pytanie : Boeing 747 ma podwozie, czy nie ma ? a jesli ma to czy jest to rama lub podwozie samonosne tak jak w przyczepce, czy tez nie ?

_________________
Obrazek
"Yes, Lucifer has come to our little world of milk and petrol"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 grudnia 2008, 15:57 
stones1 napisał(a):
Radku....mylisz się w 100% :kwasny: .

Piszesz coś o numerze podwozia. Co to takiego? Chodzi Ci o VIN ?


Żaden samochód z nadwoziem samonośnym nie posiada czegoś takiego jak podwozie. Podwozie to ma przyczepka :ok: . No i każdy samochód oparaty na ramie - rzecz jasna.


Z całym szacunkiem. Pitolisz bzdety i to niesamowite.

Idąc Twoją logiką, nie ma czegoś takiego, jak silnik. Jest blok silnika, tłoki, korbowody, pierścienie, wał korbowy, zawory sprężyny, itd. nie ma czegoś takiego też jak osprzęt silnika, tylko jest przepływomierz, DME itd. Nie ma czegoś takiego jak oświetlenie samochodu, tylko są moduły, klosze, żarówki etc. etc. etc.

Rama podwoziowa a podwozie, to nie są te same rzeczy, wstyd, żeby ktoś, kto sprzedaje części do samochodów popisuje się taką niewiedzą!! :dobani:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 grudnia 2008, 16:08 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Kornelio napisał(a):
KotSylwester napisał/a:
A numer podwozia?


a masz taki w ktoryms BMW?albo Fordzie?

jak patrze w dowod rejestracyjny to widze tylko numer identyfikacyjny pojazdu, nie ma numeru podwozia ani nadwozia.


Jak znajdziesz Kartę Pojazdu to zobacz pozycję :

"Numer identyfikacyjny VIN / numer nadwozia/podwozia "

Rozumiem że nie masz w E34 podwozia? Tylko nadwozie? Dachu też nie masz, bo jak pisał Stones, nie masz dachu i podwozia bo go nie możesz wyodrębnić. :rotfl:

Ja mam diaksa 230mm to mogę Ci wyodrębnić, podwozie, nadwozie, a nawet dach i słupki. :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 grudnia 2008, 16:09 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Acha, no i chyba bankrutuję fachowcy od zabezpieczeń podwozi skoro takich nie ma... . :wstyd:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 grudnia 2008, 16:11 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8665
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Moje BMW: 535i
Kod silnika: N55
Fryderyku to Ty dajesz popis :kwasny: .

Samochody zbudowane na ramie mają podwozie na którym stawia się "bude".
Samochody z nadwoziem samonośnym nie mają podwozia. Mają podłoge do której pzykręca się pojedyńcze elementy zawieszenia. Na poprzedniej stronie znajdziesz zdjęcie podwozia w technicznym tego słowa znaczeniu. Spójrz w mój post. Wiedza nie gryzie. Poza tym proponuje znalezc w ETK czy realoem grupe "chassis". To że w Polsce Felek z kiepem w zębach mówi zwyczajowo na wszystko co jest jak napisał Kot S "pod wozem" podwozie nie znaczy że tak w technicznym znaczeniu jest. Słysałeś kiedyś by np. Vw stosował wspólne "podwozie" dla kilku modeli Seata, Skody i Vw ? Bo ja słyszałem o płycie podłogowej. Jaka jest różnica? Taka że z podwozia możesz zdjąc karoserie i otrzymasz "pojazd" . Zdolny do jazdy i kompletny. Jeżeli będziesz chciał oddzielić tzw. "podwozie" od reszty auta z nadwoziem samonośnym, np. e34 co otrzymasz? Kupe złomu... osobno wózek tylny z dyfrem, silnik, skrzynie, pojedyńcze wahacze.... bez nadwozia są nic nie warte i nie stanowią żadnej całości, kompletu. Ze starego Lincolna za to zdejmiesz bude i będziesz gnał takim "golasem" aż ziemia będzie dudnić.

_________________
Darmowe rozkodowanie VIN (Polski opis):
napisz VIN na ==>> stones1@wp.pl
Problem z PW, proszę pisać na mail


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 grudnia 2008, 16:15 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
stones1 napisał(a):
Bo ja słyszałem o płycie podłogowej. Jaka jest różnica?


Pedału gazu też nie ma, jest pedał przyspiesznika :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 grudnia 2008, 16:40 
stones1 napisał(a):
To że w Polsce Felek z kiepem w zębach mówi zwyczajowo na wszystko


Tak, ja też się zawsze czepiam, aż wszyscy w towarzystwie miny dziwne robią i myślą "odpuść sobie człowieku", ale mnie szlag jasny trafia, jak ktoś mówi "wieloklin" na coś, co się nazywa wielowypustem, albo frezem na coś, co frezem zostało wykonane, dziurą na coś, co jest otworem etc.

Ale w tym wypadku, podwozie to wcale nie oznacza ramy podwoziowej.

Bardzo ładnie wyjaśnione:

http://www.forumsamochodowe.pl/slownikm ... lo&nri=346

stones1 napisał(a):
Poza tym proponuje znalezc w ETK


Czy w ETK znajdziesz coś takiego jak "osprzęt silnika?" nie, znajdziesz engine electronical system, fuel supply system, fuel supply.

Czy w ETK znajdziesz coś takiego, jak układ napędowy?
Hmmm.... chyba nie.

Czy w ETK znajdziesz nie wiem, np. bagażnik? Ale jest coś takiego w samochodzie... prawda?

Czy znajdziesz w ETK elementy wykonane z metalu i drewna, tworzyw sztucznych? Nie ma w ETK takiego podziału, ale można tak to wyodrębnić. Tak samo jak można wyodrębnić miejsce, gdzie w samochodzie znajduje się pewien zespół elementów.

Czy nazwa "podwozie" musi oznaczać jakiś element? Konkretny element? Nie! Tak samo dobrze kot napisał. W e34 sedan nie ma czegoś takiego jak dach.

Mówiąc "przytarłem moim nadwoziem samonośnym o coś"

Skąd wiesz gdzie ktoś przytarł? Jak ktoś powie "przytarłem dachem" albo "przytarłem podwoziem" to się pewnie śmiejesz, że nie ma czegoś takiego w ETK?

stones1 napisał(a):
łysałeś kiedyś by np. Vw stosował wspólne "podwozie" dla kilku modeli Seata, Skody i Vw ? Bo ja słyszałem o płycie podłogowej.


Oczywiście, że tak, bo zazwyczaj nie mają IDENTYCZNYCH podwozi :cisza: nawet E36 316i oraz 328i nie mają takich samych podwozi!

Bez jaj panowie. Nazwa "podwozie" nie jest błędem, ale tylko wtedy, gdy rozumiemy to przez ogół elementów umieszczonych... na dole auta. Natomiast gdy ktoś mówi "podwozie" i myśli o ramie podwoziowej- oczywiście, nie ma jej w F01, ani w E34, E36, etc. Za to jest w Gaziku 69 :) Cała sprawa tylko na tym polega. Sama rama podwoziowa też nie jest całym kompletnym podwoziem, jest elementem, do którego elementy podwozia i karoseria są przymocowane.

Tyle z mojej strony. Czytelnik sam oceni, który robi z siebie większy popis.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 grudnia 2008, 16:49 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8665
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Moje BMW: 535i
Kod silnika: N55
Dla mnie sprawa jest oczywista. Samochody z nadwoziem samonośnym mają zawieszenie. Samochody oparte na konstrukcjach ramowych mają podwozie, a przy podwoziu m.in. elementy zawieszenia. Różnica dla mnie polega na tym że w aucie "na ramie" można wyjąć kompletne podwozie i używać go osobno, bez nadwozia. W samochodzie z nadwoziem samonośnym jest to niemożliwe, ponieważ elementy zawieszenia nie stworzą kompletu bez nadwozia. Muszą być do niego przytwierdzone. Inaczej są tylko pojedyńczymi częściami i oddzielone od nadwozia nie stworzą "podwozia"...


Żaden znany mi producent części zawieszeń do współczesnych samochodów europejskich nie nazywa swoich produktów częściami podwozia.

Poza tym temat wyszedł stąd że Renoraines napisał: "Nie, żebym sie czepiał, ale podłoga, podłużnice to nie są elementy nadwozia, tylko podwozia " w dyskusji nt Audi. W tym kontekście tym bardziej należy powiedzieć: samochód z nadwoziem samonośnym nie ma podwozia.

_________________
Darmowe rozkodowanie VIN (Polski opis):
napisz VIN na ==>> stones1@wp.pl
Problem z PW, proszę pisać na mail


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 grudnia 2008, 18:02 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
stones1, a E34 nie ma dachu, bo jest "chasis" a nie "roof" w ETK? :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 grudnia 2008, 18:17 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 14119
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
dla mnie definicja z linka, ktory podał Fryderyk, wyczerpuje temat :)

W przeciwnym razie mozna powiedziec,ze w samolotach rowniez nie ma podwozia, bo oddzielone od reszty nie utworzą jakiegos spojnego elementu , ktorego mozna uzywac osobno :)

_________________
Obrazek
"Yes, Lucifer has come to our little world of milk and petrol"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 grudnia 2008, 18:23 
stones1 napisał(a):
Poza tym temat wyszedł stąd że Renoraines napisał: "Nie, żebym sie czepiał, ale podłoga, podłużnice to nie są elementy nadwozia, tylko podwozia " w dyskusji nt Audi. W tym kontekście tym bardziej należy powiedzieć: samochód z nadwoziem samonośnym nie ma podwozia.


Tak, tutaj masz racje, ale tutaj podwozie oznaczało osobną część- przynajmniej ja tak to rozumiem. :ok:

Ja to widzę tak: jest kilka pojęć. Nadwozie, nadwozie samonośne, podwozie, rama podwoziowa.

Tak samo, jak się buduje dom też nie ma w katalogach "dach" jako jedna część, tylko tak się mówi na górną część domu, jak i piwnica- nie ma czegoś takiego w ETK budowlanym :rotfl: tylko mówimy to na to część domu na dole, tam gdzie trzymamy piec, pralki, jakies graty itd.

Przy samochodzie z nadwoziem samonośnym, część nadwoziowa to to, co widzimy stojąc obok- czy jest ładne czy nie, jakie ma zabezpieczenie antykorozyjne itd. a podwozie to to, co jest pod spodem i tego nie widać- to by była podwoziowa część nadwozia samonośnego :zakrecony: :zdziwko:

stones1 napisał(a):
Żaden znany mi producent części zawieszeń do współczesnych samochodów europejskich nie nazywa swoich produktów częściami podwozia.



Tak samo, kto mi powie- czy jest coś takiego w ETK jak... komora silnikowa? W ETK nie ma czegoś takiego. Nie ma czegoś takiego jak części komory silnikowej :zdziwko: A jednak w języku angielskim występuje coś takiego jak engine comparment!

Myślę, że jakiś tam konsensus jest osiągnięty :)


Przykład komory silnikowej chyba wystarczająco dobrze to wyjaśnia i raczej trudno się z tym nie zgodzić... :ok:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 grudnia 2008, 22:41 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 3826
Moim zdaniem jest tak:
Obrazek

:zakrecony: :zakrecony: :zakrecony: :zakrecony: :zakrecony:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 grudnia 2008, 09:36 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 13347
Moje BMW: Gtv
no i wszystko jasne :rotfl:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 52 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL