BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 1 maja 2024, 19:09

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Za i przeciw - czyli dylemat zakupu - M5 E39 czy M3 E46... ?
PostNapisane: 11 stycznia 2009, 20:09 
Offline
Forumowicz

Posty: 350
Lokalizacja: Gołdap/Shenzhen
Witam,

Niebawem będę planował zakupić sobie drugie auto, myślałem nad S4,S6 oraz RS4 ale zdecydowałem że auta będę używał tylko w okresie wiosna-wczesna jesień więc quattro nie będzie mi potrzebne i zdecydowałem się ponownie na BMW ;)

W sumie byłem pewien E46 M3 ale dziś pojawił się dylemat, po głowie chodzi mi jeszcze M5 E39...

Zapewne Wasze opinie pomogą mi w wyborze auta. Budżet jaki mogę przeznaczyć na auto to coś około 70 tyś - im mniej tym lepiej :hyhy:

Czekam na Wasze opinie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Za i przeciw - czyli dylemat zakupu - M5 E39 czy M3 E46.
PostNapisane: 11 stycznia 2009, 20:11 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17755
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
Legion napisał(a):
Witam,

Niebawem będę planował zakupić sobie drugie auto, myślałem nad S4,S6 oraz RS4 ale zdecydowałem że auta będę używał tylko w okresie wiosna-wczesna jesień więc quattro nie będzie mi potrzebne i zdecydowałem się ponownie na BMW ;)

W sumie byłem pewien E46 M3 ale dziś pojawił się dylemat, po głowie chodzi mi jeszcze M5 E39...

Zapewne Wasze opinie pomogą mi w wyborze auta. Budżet jaki mogę przeznaczyć na auto to coś około 70 tyś - im mniej tym lepiej :hyhy:

Czekam na Wasze opinie.


Tutaj niema kto opiniować bo użytkowników tych modeli na forum można chyba na palcach jednej ręki policzyć, zapytaj na ///M forum http://www.mforum.com.pl/

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 stycznia 2009, 20:14 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Ta która Ci się bardziej podoba. Rodzinny sedan czy mniej rodzinne coupe...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 stycznia 2009, 21:16 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 597
Lokalizacja: P-no
taka w lepszym stanie ;d

_________________
Puste naczynia haÂłasujÂą najgÂłosniej

[you] obejrzyj :

Moje 330 XI

Brata Audi AWE S4


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 stycznia 2009, 21:22 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 1183
Lokalizacja: kuj-pom.
Moje BMW: E90
ja bym bral m3, bez konkretnego powodu, poprostu bardziej mi sie podoba i jako sportowe coupe z tym rykiem silnika jest poprostu idealne :serce: :P

PS. Tym bardziej ze ma to byc chyba "drugie" auto, takze mysle ze na weekendowe wypady taki samochodzik wystarczy :D

_________________
Pomarańcze + czarna nera + gleba:
viewtopic.php?f=6&t=33259&start=140
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 stycznia 2009, 21:29 
Offline
Forumowicz

Posty: 350
Lokalizacja: Gołdap/Shenzhen
Osobiście też bardziej obstaję za E46:

- mniejsze spalanie
- mniejsza awaryjność w porównaniu E39 M5 (po lifcie dopiero poprawili co nieco)
- coupe
- ponadczasowa sylweta

Minusy to ceny ale dlatego chyba ze roczniki wyższe.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 stycznia 2009, 21:30 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17755
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
Legion napisał(a):

- mniejsze spalanie



:niepewny:

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 stycznia 2009, 21:49 
Offline
Forumowicz

Posty: 350
Lokalizacja: Gołdap/Shenzhen
Bobby_Valentino napisał(a):
Legion napisał(a):

- mniejsze spalanie



:niepewny:


Według użytkowników tych aut M5 potrafi spalić 23L/100km natomiast M3 nikt nie przekroczył 17-18L/100km przy dynamicznej jeździe. Aczkolwiek spalanie dla mnie nie ma znaczenia bo ten samochód nie będzie mi służył do jazdy na co dzień :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 stycznia 2009, 21:53 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2541
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: 530d
Jeśli byłoby mnie stać na zakup i utrzymanie takiego auta to kierowałbym sie raczej stanem, bo oba są baardzo ciekawe ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 stycznia 2009, 21:58 
Offline
Forumowicz

Posty: 350
Lokalizacja: Gołdap/Shenzhen
Kuba. napisał(a):
Jeśli byłoby mnie stać na zakup i utrzymanie takiego auta to kierowałbym sie raczej stanem, bo oba są baardzo ciekawe ;)


To rzecz oczywista także nie ma się tu nad czym zastanawiać, mam o tyle komfortową sytuację że nie pali mi się z zakupem, także mogę poświęcić trochę czasu na szukanie...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 stycznia 2009, 22:39 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 195
Lokalizacja: Zdolny Śląsk ;)
Najlepiej by było żeby ktoś miał i tą i tą, to wtedy opinie będą miarodajne :) Mnie np osobiście podobają się samochody duże i nie obrażając tutaj e46, dla mnie jest "gówniarska" ;) ale wybrać musisz sam. Ja wybrałem piątkę. Spalanie po mieście przy normalnym - ani za mocnym ani za słabym traktowaniu pedału przyspieszenia ok 18ltr. Szaleństwo-25ltr Chciałem żeby w razie konieczności móc pojechać np. na narty, słabo z tym w trójce. Szukaj idealnego stanu-są jeszcze takie ;) Tylko jeżeli chodzi o M5 to Twój limit złotówkowy może być mały na M5 po lifcie, a wg mnie tylko taka wchodzi w grę.
Powodzenia


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 stycznia 2009, 22:46 
Offline
Forumowicz

Posty: 350
Lokalizacja: Gołdap/Shenzhen
Owszem, ładne M5 i zapewne godne obejrzenia ZACZYNAJĄ się od 20/22 tyś euro, niestety przekracza to mój budżet - ale widziałem też że są ładne egzemplarze za dobre pieniądze :) Tylko z okazjami różnie bywa :hyhy:

Odnośnie wyjazdów na narty, urlopy itp mam od tego kombi które pali 5L/100km, dlatego jestem bardziej skłonny na coupe niż sedana :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 stycznia 2009, 22:50 
Offline
Forumowicz

Wiek: 30
Posty: 472
Lokalizacja: Trójmiasto
Moje BMW: e46 320dAT/e65 730d
Kod silnika: M47D20/M57N2D30
Ja osobiście brał bym pod uwagę tylko M5.
Jeśli miałbym znaleść dobrą sztukę po FL, to przygotowałbym coś koło 80k zł.

http://moto.allegro.pl/item521592738_bm ... dkowy.html

Osobiście zainteresowałbym się tą, wydaje się dość sensowna z obecnie dostępnych M5 e39 na allegro.


Ostatnio edytowano 11 stycznia 2009, 22:52 przez Roberto555, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 stycznia 2009, 22:51 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 195
Lokalizacja: Zdolny Śląsk ;)
Cóż, bardziej jednoznacznie na swoje pytanie odpowiedzieć sobie nie mogłeś ;)
powodzenia w zakupie e46 i pozdrawiam ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 stycznia 2009, 23:31 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 14119
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
Bobby_Valentino napisał(a):
Tutaj niema kto opiniować


pewnie. Moze zrobmy spis kto co ma i wprowadzmy zakaz pisania w poszczegolnych działach dla NIE posiadaczy danych modeli :hyhy:




MOja opinia - na trasy - M5
do zabaw po miescie - M3 . Jest jednak zwinniejsze i zwrotniejsze. Masy sie obejsc nie da.

_________________
Obrazek
"Yes, Lucifer has come to our little world of milk and petrol"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 stycznia 2009, 23:38 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Legion napisał(a):
M3 nikt nie przekroczył 17-18L/100km przy dynamicznej jeździe.


Tu bym był bardzo ostrożny, coś mało

Bierz co Ci się podoba, na eko-opcje bym się nie nastawiał w tym przypadku.

M3 jest coupe a M5 jest poprostu szybsze od M3. Twój wybór.

P.S.
Frank napisał(a):
Masy sie obejsc nie da.

Nie wiem jak jest w przypadku serii M (choć powinna być różnica, przez masę silnika), ale w kwesti 328/528 to 3qp i 5 ważą tyle samo - ot, taka ciekawostka.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 stycznia 2009, 01:14 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1805
Lokalizacja: Wawa
Moje BMW: M3 e46
Kod silnika: S54
DrOpsik napisał(a):
e46, dla mnie jest "gówniarska" ;) a


Zwrot "młodzieżowa" brzmi lepiej ;)

Kyokushin napisał(a):
Legion napisał/a:
M3 nikt nie przekroczył 17-18L/100km przy dynamicznej jeździe.


Tu bym był bardzo ostrożny, coś mało


Więc się zdziwisz. M3 pali mi w trybie mieszanym 13,4 przy normalnej jeździe tzn. ostro przyśpieszam, aczkolwiek nie jeżdżę z dużymi prędkościami bo w wawie cywile jeżdżą i łatwo punty zarobić, a już raz straciłem prawko i więcej nie chcę ;)
Natomiast w trasie jeżdżę już szybciej. Ostatnio trasa z wawy do krakowa i z powrotem 15,2. Było baardzo luźno i chciałem jechać 220, ale wiadomo że są tacy jak nasz admin którzy będą jechać 100 i nie mają zamiaru zjechać, a nawet tacy co chcą ale nie zrobią tego na tyle szybko żeby nie trzeba było conajmniej trochę zwolnić więc było to wieczne przyśpieszanie do 220 i zwalnianie do różnych prędkości ;)

Kyokushin napisał(a):
Frank napisał/a:
Masy sie obejsc nie da.

Nie wiem jak jest w przypadku serii M (choć powinna być różnica, przez masę silnika), ale w kwesti 328/528 to 3qp i 5 ważą tyle samo - ot, taka ciekawostka.


Różnica ponad 200kg.

Ja osobiście wybrałbym po raz koleiny M3 ;)
Jest mniejsze i zwrotniejsze. Niestety M5 jechałem tylko z boku, ale bardziej się przechyla, a do tego fotele gorzej trzymają. Wracając do masy to w lżejszym samochodzie wszystko się lepiej odczuwa także przyśpieszenie więc M3 będzie wydawać się szybsza. Subiektywnie z za kierownicy M3 e46 jest szybsza od cięższej M3 e92 mimo że w praktyce jest inaczej. Po 3, M5 e39 ma tragiczny mechanizm zmiany biegów (drążek + wybierak) i ciężko zmienić szybko bieg (opinia 2 znajomych z M5 e39), oczywiście można zmienić na dobry (jeden z kolegów zmienił na ten sam co ja i podobnie jak ja jest zachwycony ;) ), co polecam także do M3 bo tam też za dobry nie jest mimo że biegi wchodzą dobrze.
A jak byś chciał co i raz ulepszać twoją zabawkę to do M3 jest więcej upgrade'ów ;)
A i M3 ma lepszą szperę. Nie wiem na ile to jest odczuwalne ale M5 ma normalną 25% a M3 adaptacyjną która może zablokować nawet do 100%. W każdym razem efekt jest taki że M3 można obrócić z miejsca, a M5 ponoć nie.

Frank napisał(a):
MOja opinia - na trasy - M5
do zabaw po miescie - M3 .


Moja także w trasy i jazdę powyżej 200 M5.
A M3 na zakręty, zabawy bokami i track day'e ;)

Jak wybór padnie na M3 to szukałbym z pakietem Competition. Ma lepsze hamulce (akurat to nie problem, wystarczy zmienić przednie tarcze i jażmo zacisku), układ kierowniczy (naprawdę spora zmiana na +) i gdzieś czytałem że chłodzenie (coś tam ma większe). Jeżeli będzie przeszkadzać brak multifunkcji to wystarczy zmienić nakładki na kierownicę,przeprogramować i będzie wszystko działać ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 stycznia 2009, 09:39 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 195
Lokalizacja: Zdolny Śląsk ;)
Cytuj:
DrOpsik napisał/a:
e46, dla mnie jest "gówniarska" ;) a


Zwrot "młodzieżowa" brzmi lepiej ;)
Cytuj:
M3 można obrócić z miejsca, a M5 ponoć nie
Jeszcze tego nie sprawdziłem :)


Tak, jest dla mnie za bardzo młodzieżowa ;)
Cytuj:
Moja opinia także: w trasy i jazdę powyżej 200 M5.
A M3 na zakręty, zabawy bokami i track day'e ;)
Jak dodam do tego że niezbyt mnie kręci palenie gumy i jazda tego typu po mieście, a lubię jeździć szybko po drogach na których można to robić, to jesteśmy coraz bliżej rozwiązania problemu które M wybrać? :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 stycznia 2009, 09:43 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
kostek_ja napisał(a):
Więc się zdziwisz. M3 pali mi w trybie mieszanym 13,4 przy normalnej jeździe tzn. ostro przyśpieszam, aczkolwiek nie jeżdżę z dużymi prędkościami bo w wawie cywile jeżdżą i łatwo punty zarobić, a już raz straciłem prawko i więcej nie chcę


A realne spalanie miejskie (trasa i mieszany ogólnie mnie nie interesują) na krótkich odcinkach jakie masz? Jestem ciekaw bo tak czytam i mam wrażenie że to M3 nie pali dużo więcej do mojego.

kostek_ja napisał(a):
ale wiadomo że są tacy jak nasz admin którzy będą jechać 100 i nie mają zamiaru zjechać

Więc się zdziwisz, bo zawsze zjeżdżam i idiotów puszczam na zająca. Dzięki temu ja specjalnie nie dostaje promocyjnych punktów ;)
Poza tym wybadają dziury i ewentualnie pozamiatają wszystko w co ewentualnie ja mógłbym trafić.

kostek_ja napisał(a):
a nawet tacy co chcą ale nie zrobią tego na tyle szybko żeby nie trzeba było conajmniej trochę zwolnić

Wiesz to już Twoja broszka. Oni mają prawo jechać te 100, więc to ty musisz się gimnastykować. Sam jeżdżę z prawie przepisowymi prędkościami bo mi to zaczęło sprawiać przyjemność. :hyhy:

kostek_ja napisał(a):
Różnica ponad 200kg.

O nie wiedziałem, rzeczywiście różnica jest duża.

P.S.
Pewnie też bym wybrał M3 bo jest bardziej 'młodzieżowe' :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 stycznia 2009, 10:47 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 84
Lokalizacja: Legnica
Moim zdaniem już wybrałeś e46.

m5 daje dużo większy komfort szybkiej jazdy. Jest większa, więc ciężej jest opanować ją przy locie bokiem

m3 Mały przecinak, dobry do miasta, w trasie na pewno też się spisze jak moje e46 sie spisuje dzielnie :D

Ja bym brał m5, ta sztuka co kolega pokazał, z allegro, świetny środek ma. Siedziska muszą być wygodne

//edit: nie przeklinamy

_________________
More!


Ostatnio edytowano 12 stycznia 2009, 12:03 przez Magsiu, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 48 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL