BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 13 maja 2024, 17:04

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: E36 Compact - 1.8ti a 2.3ti
PostNapisane: 30 marca 2007, 10:49 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 44
Lokalizacja: ÂŁask ok.ÂŁodzi
Witam!
Potrzebuję paru informacji, dla wielu jest to oczywiste ale dla mnie nie więc proszę o wyrozumiałość.
Czym różni się E36 Compact z silniczkiem 1.8ti od 2.3ti (chodzi mi o hamulce, skrzynie itp.)?
Co jest w tym silniczku, że ma tyle koni, skoro zwykłe 1.8i ma 115KM?
Co oznacza ten skrót ti lub iS?
Pozdrawiam!

_________________
[center]"Adam ujrzawszy, Âże Ewa jest naga, innego raju juÂż siĂŞ nie domaga."
Jan Sztaudynger[/center]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 marca 2007, 11:08 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 98
Lokalizacja: ÂŻywiec
Ja mam compacta 318ti , wedlug mnie silniczek jest bardzo dobrze rozwiazany :D Spalania dokladnego nie powiem bo nie interesuje sie tym zbytnio :) z tego co wiem to jest na dwoch walkach rozrzadu,ale cos wiecej moze sie wypoeidza ci co wiedza wiecej, ma 4 cylindry a 323ti hmmm chcialbym juz jest 6 cylindrow :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 marca 2007, 13:04 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 72
Lokalizacja: PiĂączĂłw
1.8 ti ma 4 gary dwa walki rozrzadu i oznaczenie silnika M42(140KM) i m44(142KM) ten drugi ma pojemnosc 1.9 a 323ti ma ich 6 podstawowa roznica i pojemnosc 2.5 i 170KM...
jezeli chodzi o podzespoly to pewnie sie roznia hamulcami,amorami bo maja inne masy i osiagaja rozne predkosci i przyspieszenia :D

pozdrawiam

_________________
Obrazek

Project in progress!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 marca 2007, 20:09 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 3355
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E36 323ti Compact
Kod silnika: M52B25
hm czym sie różni 318ti od 323ti , w 323 jest silnik 2,5 litra 6 cylindrów wbrew nazwie nie ma w nim silnika 2,3L .
Silnik ten ma 170 KM ale za to jest bardziej elastyczny i ekonomiczny a dodatkowo łatwa jest możliwoś zwiekszenia mocy symbol tego silnika to M52B25. Od 0 do 100 km/h - 7,8 sek silnik ten ma aluminiowy blok i przez to jest lekki taki sam typ zastosowano w modelu 328 o symbolu M52B28 .
Spalanie średnie to 12 litrów na trasie około 9,5 .
Wyprodukwano 13.722 szt tego modelu.
Co do różnic elementów zawieszenia to inne są amoryzatory sportowe o lekko twardej chrakterystyce ,tarcze wentylowane z przodu z tyłu bębno tarcze , inna skrzynia inny wał napędowy , wydech z dwoma końcówkami w jednej z nich znajduje sie przepustnica tzw klapaka która sterowana jest podciśnieniem z silnika i otwiera sie przy wyższych predkosciach obrotowych .
Wszystkie 323 w standardzie wyposażone są w ASC ( system kontroli trakcji ),
Ogolnie wszystkie są bardzo bogato wyposażone ,np :mały komputer , sportowe fotele z półskóry -podgrzewane , elektryczne lusterka ,szyby , samościemniające sie lusterko wenętrzne , poduszki kierowcy i pasażera oraz w niektórych poduszki boczne , tempomat ,spryskiwacze przednich reflektorów ,czy też PDC ( czujniki cofania ).

Ogólnie jesli myslisz o compakcie to szukaj tylko modelu 323ti naprawde da ci ten model wiele zadowolnia z jazdy i wrażeń słuchowych pracującego silnika R6 i jestem pewien że nie bedziesz żałował zakupu. :ok:

_________________
Kierowca BMW bez punktów karnych ,nie ma takiego ,chyba że uciekł... lub ma CB ;)


moje CB -- > President Harry II ASC + Sirio ML-145

Mój mały czarny diabełek BMW 323Ti Compact


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL