BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 15:38

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 159 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] Przekładka anglik -> europa FOTKI :)
PostNapisane: 2 lutego 2010, 22:17 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 729
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Moje BMW: E65 & Megane III
Kod silnika: 735i
mongooes napisał(a):
Wedlug mnie dobrze zlozony samochod po przekladce nie bedzie sie niczym roznil od europejskiej wersji. Zmienia sie tylko srodek - elektronika i pozycja kierowcy. Kola, hamulce, abs, kontrola trakcji, wahacze przeciez sie nie zmieniaja.
Ciekawe co powiedza "przeciwnicy" na temat przekladki z europejczyka do europejczyka? :D

Tak naprawde ciekawi mnie tylko jakie sa zyski z przekladki oprocz wiadomego stanu technicznego? Jezeli cena anglika + graty + przekladka = 20tys co sadze, ze jest cena podobna, moze miminalnie nizsza od cen rynkowych europejczyka. Nastepnie utrata wartosci przy sprzedazy (mniemam, ze ludzie sie boja i ciezej sprzedac takie auto) jest adekwatna do tego co zaoszczedzilismy nie kupujac drozszego auta europejskiego?


Chciałbym za 20tys kupić 328 w kombiku z dodatkowym wyposażeniem, bezwypadkową, z prawdziwym przebiegiem 150tys km.

316 w sedanie z biednym wyposażeniem można kupić za 6 tys zł anglika czyli wyjdzie z przekładką i rejestracją 12-13tys zł. Za 13 tys zł nie kupisz bezwypadkowej z normalnym przebiegiem na allegro ;]

Poza tym mi nie zależy na zysku potem odsprzedaży, to co zainwestowałem w auto się zwróci napewno - a już przez rok PUPE swoją powoziłem :). Inni kupując auto po roku na odsprzedaży tracą nawet pare tysięcy :). Nie mam nigdy raczej problemu ze sprzedażą swojego samochodu bo wszyscy znajomi/rodzina wiedzą jak dbam o auto więc chętnie kupują ode mnie :P

_________________
nie regulaminowy podpis


Ostatnio edytowano 2 lutego 2010, 22:24 przez KaZi, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Przekładka anglik -> europa FOTKI :)
PostNapisane: 2 lutego 2010, 22:22 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17754
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
mongooes napisał(a):
Tak naprawde ciekawi mnie tylko jakie sa zyski z przekladki oprocz wiadomego stanu technicznego? Jezeli cena anglika + graty + przekladka = 20tys co sadze, ze jest cena podobna, moze miminalnie nizsza od cen rynkowych europejczyka. Nastepnie utrata wartosci przy sprzedazy (mniemam, ze ludzie sie boja i ciezej sprzedac takie auto) jest adekwatna do tego co zaoszczedzilismy nie kupujac drozszego auta europejskiego?


Moim zdaniem gra nie warta świeczki bo E46 są już naprawdę bardzo tanie. Na przekładańca bym się może połasił jakby to było chociaż M3.

Dzikus napisał(a):
...prawda jest taka że jak robisz dla siebie to na waciki zaoszczędzisz, a na handel to mamy co najmniej dwa przypadki na tym forum że przekładaną 330ci chłopaki wystawiali drożej niż ja sprzedałem swoją ori europejską wersję. Także nie rozumiem tu obrony czynnika ekonomicznego skoro angola się chce sprzedać drożej niż europejczyka.


Taaa na handel... One były robione pod siebie i nic im nie dolegało tylko koncepcja się nagle zmieniła :cool:

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Przekładka anglik -> europa FOTKI :)
PostNapisane: 2 lutego 2010, 22:32 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17754
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
Dzikus napisał(a):
Bobby_Valentino napisał(a):
One były robione pod siebie i nic im nie dolegało tylko koncepcja się nagle zmieniła


....zawsze się zmienia, i nagle z tego auta które było przerobione żeby wyszło tanim kosztem robiło się droższe od ori europejskiej wersji w fabrycznym M-pakiecie, dobrze wyposażonej na 19" BBSach :)


Ale jak widać i tak się znajdzie jakiś głupi który kupi :D Reklama dźwignią handlu ;)

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Przekładka anglik -> europa FOTKI :)
PostNapisane: 2 lutego 2010, 22:39 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Trzeba umieć wyczuć koniunkture :cwaniak: Poza tym skąd wiecie za ile poszły :oczami:

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E46] Przekładka anglik -> europa FOTKI :)
PostNapisane: 2 lutego 2010, 22:46 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Mały to chyba nie upierał się że taniej, ale ja tam nie wnikam, dla mnie to i tak więkoszość tych cen z ogłoszeń jest z sufitu :)

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E46] Przekładka anglik -> europa FOTKI :)
PostNapisane: 2 lutego 2010, 22:59 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 49
Posty: 839
Lokalizacja: Germany
Moje BMW: F34 335i
Maly to chce kupic teraz moja 330ci- NIE PRZEKLADANA- jak myslisz dlaczego ? Przeciez mial "dobrze przelozona" 330ci...
Kazdy przeklada niby "pod siebie" i nie oszczedza na kosztach a pozniej od razu wystawia na Allegro...
NoName do dzis nie sprzedal swojej....
Dzikus- rejestruja u was w Toruniu "przekladaki" ?
Bo na tym forum diagnostow doczytalem sie ze 95% stacji diagnostycznych nie podbija przegladow "przekladakom"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Przekładka anglik -> europa FOTKI :)
PostNapisane: 3 lutego 2010, 02:43 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 34
Lokalizacja: warminsko-mazurskie
Moje BMW: e 39
Kod silnika: m52
eee co to za ściema :O, nie ma znaczenia ile samochód ma lat, ostatnio rejestrowałem peugeta z niemiec z 92 roku :P[/quote]


kolego a przekladka musi byc dokonywana w specjalistycznej stacji servisowej czy mozna gdzies w malym warsztacie nie koniecznie do tego przeznaczonym to robic???i jak wyglada zarejestrowanie tego pozniej co oni wymagaja???pytam bo kolega chce sprowadzic i przelozyc 730d LI z 2005 roku ale tam jakies szumy z zarejestrowaniem maja.... a z kierownica z prawej stony niby nie mozna rejestrowac..... szkoda bo to tylko w Polsce nie mozna a w innych krajach jezdza z tak zamontowanym ukladem kierowniczym..mimo to trzymam za ciebie kciuki i bede obserwowal postepy :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Przekładka anglik -> europa FOTKI :)
PostNapisane: 3 lutego 2010, 02:48 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 49
Posty: 839
Lokalizacja: Germany
Moje BMW: F34 335i
tak, w De mozna zarejestrowac auto z kierownica po prawe stronie,- tyle ze ubezpieczenie placisz 3-5 razy wieksze
natomiast nikt nie przeklada kierownicy na inna strone :padam:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Przekładka anglik -> europa FOTKI :)
PostNapisane: 3 lutego 2010, 02:52 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 34
Lokalizacja: warminsko-mazurskie
Moje BMW: e 39
Kod silnika: m52
...prawda jest taka że jak robisz dla siebie to na waciki zaoszczędzisz, a na handel to mamy co najmniej dwa przypadki na tym forum że przekładaną 330ci chłopaki wystawiali drożej niż ja sprzedałem swoją ori europejską wersję. Także nie rozumiem tu obrony czynnika ekonomicznego skoro angola się chce sprzedać drożej niż europejczyka.[/quote]

bo czasami trzeba wiedziec co sie bardzie oplaca,chodzi mi o to ze czasem kupia i pozniej kombinuja a przekladka wcale do tanich nie nalezy,a przy okazji najezdzic sie trzeba zeby to zarejestrowac i kosztow nie przewidzianych robi sie sporo.dodam tez ze mentalnosc polaka jest taka ze jak nie zarobi na tym 200 procent to sie za to nie bierze(moze nie wszyscy ale wieksza czesc jest taka)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Przekładka anglik -> europa FOTKI :)
PostNapisane: 3 lutego 2010, 05:56 
Thomas_HD napisał(a):
tak, w De mozna zarejestrowac auto z kierownica po prawe stronie,- tyle ze ubezpieczenie placisz 3-5 razy wieksze
natomiast nikt nie przeklada kierownicy na inna strone :padam:


w tej kwestii to i ja bym był za, żeby można było rejestrować angole

co do przekładek dla mnie oczywiste, że to jakiś chachmęt musi być heheh


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E46] Przekładka anglik -> europa FOTKI :)
PostNapisane: 3 lutego 2010, 09:13 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 729
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Moje BMW: E65 & Megane III
Kod silnika: 735i
zagora napisał(a):
eee co to za ściema :O, nie ma znaczenia ile samochód ma lat, ostatnio rejestrowałem peugeta z niemiec z 92 roku :P



kolego a przekladka musi byc dokonywana w specjalistycznej stacji servisowej czy mozna gdzies w malym warsztacie nie koniecznie do tego przeznaczonym to robic???i jak wyglada zarejestrowanie tego pozniej co oni wymagaja???pytam bo kolega chce sprowadzic i przelozyc 730d LI z 2005 roku ale tam jakies szumy z zarejestrowaniem maja.... a z kierownica z prawej stony niby nie mozna rejestrowac..... szkoda bo to tylko w Polsce nie mozna a w innych krajach jezdza z tak zamontowanym ukladem kierowniczym..mimo to trzymam za ciebie kciuki i bede obserwowal postepy :ok:[/quote]

mozesz przelozyc nawet u siebie w garazu, musza ci zarejestrowac, przeglad Ci zrobia w kazdym województwie tyle, że mało która stacja robi ale jak poszukasz to znajdziesz ;].

730d przekładka części + robocizna jakieś 12k

_________________
nie regulaminowy podpis


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Przekładka anglik -> europa FOTKI :)
PostNapisane: 3 lutego 2010, 10:15 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2972
Lokalizacja: wawa
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47n
Bobby_Valentino napisał(a):

Moim zdaniem gra nie warta świeczki bo E46 są już naprawdę bardzo tanie. Na przekładańca bym się może połasił jakby to było chociaż M3.


świete słowa

_________________
Obrazek


https://picasaweb.google.com/100024553116878785483/Indochiny


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Przekładka anglik -> europa FOTKI :)
PostNapisane: 3 lutego 2010, 11:30 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
Thomas_HD napisał(a):
Maly to chce kupic teraz moja 330ci- NIE PRZEKLADANA- jak myslisz dlaczego ? Przeciez mial "dobrze przelozona" 330ci...
Kazdy przeklada niby "pod siebie" i nie oszczedza na kosztach a pozniej od razu wystawia na Allegro...
NoName do dzis nie sprzedal swojej....
Dzikus- rejestruja u was w Toruniu "przekladaki" ?
Bo na tym forum diagnostow doczytalem sie ze 95% stacji diagnostycznych nie podbija przegladow "przekladakom"


Thomas nie naciągaj faktów.
Wiele razy pisałem,że żałuje sprzedaży swojej 330Ci bo to świetne auto było.
Jedynym powodem jej sprzedaży było kupno M3 która to sprzedała się tego samego dnia co ja sprzedałem swoje 330Ci i zostałem z ręką w nocniku.
Nie chciałem pozbyć się "przekładańca" ani zarobić na niej tylko kupić coś ciekawszego.
M3 które chciałem kupić też było anglikiem więc jak widać nie obawiałem się przekładki nie szukaj podstępu w sprzedaży 330Ci bo teraz tego bardzo żałuje.
Miałem już 4 przekładane auta 323i sedan,M3,530i,330Ci i chciałem kupić kolejne więc chyba nie narzekam na te przekładki .
A co do kupna twojego auta jest po prostu dobrym egzemplarzem bez różnicy czy to europejczyk czy anglik był.
Pisałem również do Noname o jego auto bo robił je ten sam człowiek co moje 330Ci więc wiem co tam jest.
Niestety w jego aucie zniechęca mnie liftingowany przód a nie to,że jest to anglik.
Zresztą po co te gadanie. Kto chce to sobie przekłada anglika komu to nie pasuje to tego nie robi i nie widzę powodów przekonywania kogoś do swojego punktu widzenia.
Moim zdaniem wiedzę o autach mam nie małą miałem ich kilkadziesiąt i w przypadku BMW nie widzę minusów przekładki pod warunkiem,że bazą jest dobre auto a nie szrot na handel.
Dla innego przekładka auta to masakra i nie będzie jeździł takim autem proste.
Thomas szkoda,że nie mam swojej 330Ci spotkali byśmy się, przejechał byś się moim autem pooglądał i wydał opinie w czym ono jest gorsze od twojej sztuki poza świadomością przekładki. A co do zakazu przekładek to jest proste. W przepisach nie może być wyjątków,że BMW można przekładać a Hondy nie więc wszyscy wrzuceni są do jednego worka.
Mój znajomy próbował przerobić honde prelude 98/99 i skończyło się na wycięciu całego przodu i wspawaniu od europejczyka bo nie dało się w żaden sposób go przerobić.
Konstrukcja nadwozia tego auta jest całkowicie inna odwrotna niż w europejskiej wersji.
Ściana grodziowa jest całkowicie nie symetryczna. I stąd są zakazy takich przeróbek.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Przekładka anglik -> europa FOTKI :)
PostNapisane: 3 lutego 2010, 11:58 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17754
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
Mały te przekładańce sprzedawałeś że tak powiem ludziom z ulicy czy forumowiczom ?

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Przekładka anglik -> europa FOTKI :)
PostNapisane: 3 lutego 2010, 13:42 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 49
Posty: 839
Lokalizacja: Germany
Moje BMW: F34 335i
Reasumujmy-
producenci aut zakazujac takich przekladek i cofajac homologacje- MYLA SIE
diagnosci nie dajac przegladow takim autom-MYLA SIE
Wydzialy Komunikacji odmawiajac rejestracji takich skladakow-MYLA SIE
Kazi z Siemianowic Slaskich, Maly itd- wiedza lepiej i MAJA RACJE :rotfl:
poczytajcie klopotow wlascicieli takich aut cd- post nr 4
http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/vie ... php?t=4159


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Przekładka anglik -> europa FOTKI :)
PostNapisane: 3 lutego 2010, 14:40 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1847
Lokalizacja: Krk
Moje BMW: Plastic ;)
Garaż: Yas Marina
Thomas_HD napisał(a):
Reasumujmy-
producenci aut zakazujac takich przekladek i cofajac homologacje- MYLA SIE
diagnosci nie dajac przegladow takim autom-MYLA SIE
Wydzialy Komunikacji odmawiajac rejestracji takich skladakow-MYLA SIE
Kazi z Siemianowic Slaskich, Maly itd- wiedza lepiej i MAJA RACJE :rotfl:
poczytajcie klopotow wlascicieli takich aut cd- post nr 4
http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/vie ... php?t=4159


tak to już jest Thomas, że na forach więdza lepiej :wstyd: "najlepszym" rozwiązaniem tego problemu, byłaby możlwość rejestracji anglików w PL, wtedy temat przekładki by zniknął :rotfl: napisałem "najlepszym" w cudzysłowiu, bo to byłby jeden z głupszych pomysłów, patrząc na nasze "szerokie drogi", wyprzedzanie takim anglikiem byłoby nie lada wyczynem :P

_________________
Potrzebujesz porad car detailingu/kosmetyków - pisz na PW :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Przekładka anglik -> europa FOTKI :)
PostNapisane: 3 lutego 2010, 14:47 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 49
Posty: 839
Lokalizacja: Germany
Moje BMW: F34 335i
prawo stoi po "naszej" stronie-
oto Wykaz przedmiotów wyposażenia i części WYMONTOWANYCH z pojazdów, których ponowne użycie zagraża . . .
1 Poduszki powietrzne ...
3 Przewody i uszczelnianie układu hamulcowego
5 Przeguby układu kierowniczego i zawieszenia
7 Układ blokady kierownicy
8 Immobilisery wraz z transponderami sterowania elektrycznego
10 Elementy elektryczne i elektroniczne układów bezpieczeństwa jazdy (w szczególności: ABS, ASR)
16 Pióra wycieraczek szyb
Przekladka ?- ok, ale wszystko w serwisie i na nowych czesciach i na koncu z homologacja
A tak mowi prawo
jeśli pojazd o określonym numerze identyfikacyjnym VIN nie był homologowany w przedmiotowym zakresie i konstrukcyjnie nie jest przygotowany do montażu kierownicy po lewej stronie pojazdu to niespełni art. 66 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997r. - Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2005r. Nr 108, poz. 908, z późniejszymi zmianami) który stanowi, że pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu, nie naruszało porządku ruchu na drodze i nie narażało kogokolwiek na szkodę. A co z tego wynika ? A mianowicie to iż większość producentów nie wyraża zgody na taką przeróbke ze względów bezpieczeństwa.
_________________


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Przekładka anglik -> europa FOTKI :)
PostNapisane: 3 lutego 2010, 14:53 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1847
Lokalizacja: Krk
Moje BMW: Plastic ;)
Garaż: Yas Marina
Thomas_HD napisał(a):
prawo stoi po "naszej" stronie-
oto Wykaz przedmiotów wyposażenia i części WYMONTOWANYCH z pojazdów, których ponowne użycie zagraża . . .
1 Poduszki powietrzne ...
3 Przewody i uszczelnianie układu hamulcowego
5 Przeguby układu kierowniczego i zawieszenia
7 Układ blokady kierownicy
8 Immobilisery wraz z transponderami sterowania elektrycznego
10 Elementy elektryczne i elektroniczne układów bezpieczeństwa jazdy (w szczególności: ABS, ASR)
16 Pióra wycieraczek szyb
Przekladka ?- ok, ale wszystko w serwisie i na nowych czesciach i na koncu z homologacja
A tak mowi prawo
jeśli pojazd o określonym numerze identyfikacyjnym VIN nie był homologowany w przedmiotowym zakresie i konstrukcyjnie nie jest przygotowany do montażu kierownicy po lewej stronie pojazdu to niespełni art. 66 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997r. - Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2005r. Nr 108, poz. 908, z późniejszymi zmianami) który stanowi, że pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu, nie naruszało porządku ruchu na drodze i nie narażało kogokolwiek na szkodę. A co z tego wynika ? A mianowicie to iż większość producentów nie wyraża zgody na taką przeróbke ze względów bezpieczeństwa.
_________________


tylko, że to jest Polska..tutaj niby jest prawo, a tak naprawde to jest dziki zachód w środku Europy..dlatego wszystko łącznie z rynkiem motoryzacyjnym wygląda jak wygląda..

_________________
Potrzebujesz porad car detailingu/kosmetyków - pisz na PW :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Przekładka anglik -> europa FOTKI :)
PostNapisane: 3 lutego 2010, 14:56 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
Thomas tu chodzi o rozgranicznie na marki nadające się do przekładek i nie nadające a nikomu nie chce się tego robić tylko ogólnie łatwiej powiedzieć NIE i już.
Znam ludzi którzy mają całe firmy transportowe i śmigają samymi przełożonymi autami Sprinterami i innymi również ciężarowymi.
Prawda jest taka,że osobówek to się mało przerabia ale przerobionych aut ciężarowych jest u nas masa.
Co do moich poprzednich aut 323 kupił pan z ogłoszenia wiedząc,że była przekładka.
Wizyta na stacji diagnostycznej kontrola stanu auta i samochód sprzedany.
M3 kupił Maciek Oleksowicz ludzie interesujący się rajdami wiedzą kto to jest.
http://www.rajdy.v10.pl/Maciej,Oleksowicz,1115.html
Ogólnie człowiek mający duże pojęcie o motoryzacji i prowadzący serwis rajdówek FastFoward.
Autem byłem najpierw na oględzinach w VTG u Grześka gdzie Grzesiek wykonał jazdę próbną po czym auto podniesiono na podnośnik i oglądano pod kątem technicznym oraz przekładki. Chłopaki stwierdzili,że wszystko ok i przekładka wykonana poprawnie nie ma wpływu na bezpieczeństwo. Na drugi dzień auto zawiozłem do Maćka do FastFoward gdzie były ponowne oględziny. Goście raczej się znają na tym co robią bo na hali na 10 aut były same Evo i Subaru w różnych rajdowych specyfikacjach. Spisaliśmy umowę dostałem pieniążki i auto tam zostało.
Ma służyć do jazdy na różnych czasówkach z naprawdę dużymi prędkościami więc chyba nie jest tak źle.
330Ci kupił chłopak z Warszawy. Poinformowałem go na czym polegała przekładka co zostało wymienione itd. Stwierdził,że szuka właśnie takiego auta w świetnym stanie i chciał by je sprawdzić w serwisie i tak też się stało.
Byłem z autem na 3,5 godzinnych oględzinach w BMW Inchcape.
Najpierw auto było sprawdzane pod kątem technicznym i wypadkowości.
Wszystko wyszło ok lakier 100% oryginalny.
Potem pod kątem przekładki czyli sprawdzanie wymienionych elementów montażu tych elementów ich stanu itd podłączenie pod komputer sprawdzenie błędów oraz kontrola geometrii auta i opinia była pozytywna auto w stanie BDB klient kupił.
Samochód oglądało 2 momentami 3 pracowników serwisu była opinia z ww serwisu niestety ma ją nowy właściciel. Za te oględziny zapłacił prawie 700zł :kwasny:
Nie wiem już w takim razie kto waszym zdaniem ma większe pojęcie o autach niż ludzie którzy sprawdzali dwa ostatnio sprzedawane przeze mnie auta.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Przekładka anglik -> europa FOTKI :)
PostNapisane: 3 lutego 2010, 15:05 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
1 Poduszki powietrzne ...
3 Przewody i uszczelnianie układu hamulcowego
5 Przeguby układu kierowniczego i zawieszenia
7 Układ blokady kierownicy
8 Immobilisery wraz z transponderami sterowania elektrycznego
10 Elementy elektryczne i elektroniczne układów bezpieczeństwa jazdy (w szczególności: ABS, ASR)
16 Pióra wycieraczek szyb

1. Skąd wiesz czy w twoim aucie ktoś nie zdejmował kierownicy wraz z poduszką ?
Albo nie wyjmował poduszki pasażera chcąc dostać się do nagrzewnicy czy gdzieś indziej montując np monitor czy ciągnąc przewody od audio? U mnie w aucie poduszka z kierownicy nie była nawet wyciągana tylko cała kierownica więc duża szansa,że u Ciebie było to samo bo np taśma się przerwała co jest często usterką w e46 ;) Przecież to śmiech 3/4 aut miało demontowane i montowane poduszki.

3.Ingerencja w układ hamulcowy jest identyczna jak przy wymianie serwa.
Zapytaj ilu ludzi z forum wymieniało serwo w swoim aucie.

5.Tu nic nie ruszasz wymieniasz tylko maglownice. W serwisie BMW sprzedają również regenerowane maglownice więc nie wiem w czym problem.
90% aut z forum miało wymieniane magle bo padają i tłuką twoje auto ma 150tyś więc też duża szansa,że miała zmienianą lub regenerowaną maglownicę.

7.Układu blokady kierownicy nie ruszasz bo przekładasz całą kolumnę bez jej rozbierania.

8,9. tych elementów również nie ruszasz przy przekładce.

10. A pióra musisz wymienić bo chodziły w drugą stronę i w tą źle zbierają ale to koszt 20zł.

Podsumowując ja już tym temacie nic nie piszę i nie mam zamiaru się kłócić.
Napisałem to co miałem napisać. Dla mnie dobrze przerobione BMW z Anglii jest takim samym autem jak to oryginalnie Europejskie. Dla niektórych nigdy tak nie będzie i to ich sprawa i wybór nikt nie zmusza nikogo do kupowania takich aut.Jak widać na moim przykładzie ludzie mający dużą wiedzę o autach wydali pozytywne opinie o moich "przekładańcach" co mnie cieszy i potwierdza moje zdanie. Thomas nikt Cię nie zmusza do jazdy czy kupna takiego auta nie wiem czemu tak bardzo próbujesz udowodnić,że taki samochód to szrot.


Ostatnio edytowano 3 lutego 2010, 15:14 przez --==Mały==--, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 159 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL