BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 17:29

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Galerie do działu „Projekty zmodyfikowanych BMW - łap szpadyl definiszyn” są przenoszone wg. opinii i zdania moderatorów oraz administratorów forum.

Celem działu jest pokazanie ciekawych projektów BMW na tym forum, których modyfikacje przeprowadzone są na wysokim poziomie i skupiają się głównie na stronie mechanicznej i przy okazji „niestandardowych” zmianach stylistycznych.

Głównym kryterium oceny jest poziom modyfikacji BMW jak np. kompresor, turbo, upgrade-y zawieszenia, układu hamulcowego, układu wydechowego, ciekawsze SWAPy itp.
BMW przygotowane do sportu, amatorskich wyścigów i weekendowych zabaw



Userzy nie mają możliwości zakładania galerii w tym dziale, galerie są tu przenoszone przez moderatorów i administratorów forum.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 572 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Inur -->> E36 BMW M3 Touring (M3 str. 23)
PostNapisane: 24 kwietnia 2012, 20:09 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 770
Moje BMW: 740i, M3
Szamil napisał(a):
Progress niesamowity.

Gdzie robiles kolka i jakie koszta jakbys mogl?

pozdrawiam


U znajomego w Poznaniu. Nie wiem czy ta firma ma jakąś konkretną nazwę.
Koszt z delikatnym prostowaniem trzech felg wyszedł średnio 200zł/koło. Zabieg jak najbardziej się opłacił gdyby patrzeć na wcześniejszą i obecną wartość tych kółek. Płaszczyzny polerowane mają wtopioną warstwę teflonu przez co można myć koła typowymi środkami, nie będą też matowieć.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Inur -->> E36 BMW M3 Touring (M3 str. 23)
PostNapisane: 26 kwietnia 2012, 18:29 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 770
Moje BMW: 740i, M3
Zenon prawie gotowy do walki z samym sobą. Wymieniona piasta, przednie klocki na Mitex Racing 1177, wszystko podokręcane, ubytki w śrubach zlikwidowane, gumy wydechu wymienione. Jutro tylko na zbieżność żeby nie zmielić opon, uzupełnić szpilkę która ułamała się kilka godzin temu i jazda. Obecnie stoi na slikach Advan 215mm z przodu i RE050A 225mm z tyłu, nie liczę na dużą przyczepność ale w obliczu wydatków na M3 to nie jest moment na kupowanie nowych RSR'ów. Trzymam kciuki za to że będzie padać bo deszczówki akurat mam bardzo dobre.

Obrazek

Przed chwilą przejechał 30km odcinek testowy, cieszy mnie niezmiernie że olej nigdzie nie cieknie i nic się nie trzęsie :rotfl: Przy 200km/h jest idealnie równo i stabilnie (częściowo za sprawą porządnych felg z przodu). Ogólnie dobrze zniósł próbę tylko jest dziwny objaw na dużych wybojach kiedy koło się wyraźnie podnosi czuć stuk na kierownicy. Nigdzie luzów nie ma, nie wiem co to może być ale to już nieważne. Po tym odchudzaniu jest koszmarnie głośny, ogólnie jest genialnie :D

Kombizenon na odcinku testowym podczas ustawiania zawieszenia:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przyszedł spoiler:
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Inur -->> E36 BMW M3 Touring (M3 str. 23)
PostNapisane: 26 kwietnia 2012, 21:32 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1683
Lotka super, a co to masz za koła z tyłu? ;)

_________________
I always tell the truth, even when i lie...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Inur -->> E36 BMW M3 Touring (M3 str. 23)
PostNapisane: 27 kwietnia 2012, 09:13 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1978
Lokalizacja: Zielona Góra
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47N
Garaż: F11 touring http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=141609
e46 compact: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=140091
byłe e46 touring: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=87181
plus za brak drewna i automatu :D
powodzenia w walce :P

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Inur -->> E36 BMW M3 Touring (M3 str. 23)
PostNapisane: 30 kwietnia 2012, 18:06 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 770
Moje BMW: 740i, M3
WąskiMaciek napisał(a):
Lotka super, a co to masz za koła z tyłu? ;)

Jakieś szybko gnące się lekkie chińczyki ;)

Zenon Zdechł. Przedmuchy pojawiły się w nowym miejscu, brak możliwości naprawy na miejscu. Wytrzymał sesje treningowe czyli ze 3h a potem 20 minut pałowania. I tak nieźle ale gdyby mieć małą uszczelkę to mógłby pojeździć znacznie dłużej. Poniżej zamieszczam filmik z półtorej okrążenia czyli wszystkiego co się nagrało. Może i opony nie dawały do końca rady - szczególnie tylne co widać pod koniec klipu gdzie poszedł bokiem na najszybszym zakręcie - ale ewidentnie jeszcze dużo nauki przede mną. Co jest pocieszające, bo nauka daje największą satysfakcję.



M3 jest już pomalowane na biało, lakiernik wydaje się mieć tempo bo gania właściciela PSS żeby pozawoził mu wszystkie części a to dobrze wróży. Podobno na czerwono ma być malowane w majówkę. Bije się z myślami co robić z silnikiem, wydaje mi się że zostawię serię w 100% łącznie z dolotem. Ewentualnie jakiś stożek z osłoną Gruppe M. Na pewno część problemów jakie Zenon ma z przedmuchami spowodowane są tym że odma idzie w powietrze a nie do dolotu.

Dziś kupiłem też kolejne Motorsporty, warsztat który serwisuje mi E38 miał na placu M3 od dłuższego czasu. Wycenili na podstawie Allegro czyli siłą rzeczy na podstawie cen marnych podróbek których są dziesiątki i dali taką cenę że nie mogłem odmówić :padam: Będzie komplecik na OESy i może na trackdaye. Szkoda używać tych po regeneracji. Na razie są na aucie, po majówce przyjadę sobie zdjąć.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Inur -->> E36 BMW M3 Touring (M3 str. 23)
PostNapisane: 8 maja 2012, 16:51 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 98
Lokalizacja: Osby, Sverige
Moje BMW: ///M3
Kod silnika: S50B32
dzidzia24 napisał(a):
Wiem że już po fakcie ale ja pomalowałbym klatkę w czarny połysk a z zewnątrz tylko i wyłącznie Racing Green
http://www.google.pl/imgres?q=e36+racin ... =123&ty=56

http://www.google.pl/imgres?q=e36+racin ... x=82&ty=63


Mimo to świetny projekt się szykuje



Ktoś kiedyś zrobił Touringa w kolor M3 GT + środek

http://www.m3gtregister.com/m3gt_images.html

Obrazek
Obrazek
Obrazek


a tan spojler GT ze światłem stopu to przypadkiem nie jest z rozbitego Clubsporta Krzyśka ? generalnie to mega rarytas...

_________________
“Nie znam stylu jazdy który nie jest ryzykowny. Każdy z nas musi się poprawiać. Każdy kierowca ma swój limit, mój limit jest troszkę dalej niż innych”
ś.p. Ayrton Senna da Silva


Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Inur -->> E36 BMW M3 Touring (M3 str. 23)
PostNapisane: 9 maja 2012, 16:41 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 770
Moje BMW: 740i, M3
Foinix napisał(a):
Ktoś kiedyś zrobił Touringa w kolor M3 GT + środek

http://www.m3gtregister.com/m3gt_images.htm

a tan spojler GT ze światłem stopu to przypadkiem nie jest z rozbitego Clubsporta Krzyśka ? generalnie to mega rarytas...


Spoiler jest z jakiegoś angola podobno.

Wczoraj widziałem ten kolor na Jaguarze (prawie na pewno ten, angielskie auto, dość charakterystyczna zieleń = mogło to być tylko BRG) i pomimo ciemnawego odcienia rzuca się w oczy. Naprawdę ładny kolor, coś w stylu Imoli który się ożywia w mocnym oświetleniu. Chociaż ze środkiem to bym sobie odpuścił. Sporo wysiłku musiało na to pójść jak występował tylko w coupe.

Obecnie jestem na etapie rozsprzedawania kombi na części, jak wyleci silnik to pewnie kupię takie stojaki które montuje się na podłużnice żeby móc obracać autem dookoła własnej osi i będzie można powoli poczynić coś w kierunku przygotowania do malowania. Zamierzam wszystko poza swapem zrobić sam. Zobaczymy czy z budżetem 12tys można z tego zrobić sensowne choć prymitywne auto do sportu + coś co będzie ładnie wyglądać. Niedługo poproszę moda żeby wydzielił ten temat na dwa osobne bo Coupe bardzo niedługo będzie jeździć. Czas też powrzucać jakieś czarno-białe fotki z prac, kolorowe dopiero jak już auto będzie stało złożone na odpowiednich kołach :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Inur -->> E36 BMW M3 Touring (M3 str. 23)
PostNapisane: 22 maja 2012, 16:35 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 770
Moje BMW: 740i, M3
Dziś po raz pierwszy widziałem na żywo i jest kosmos. Kolor ciężko oddać na zdjęciach, zależnie od oświetlenia jest albo mocny czerwony albo wiśniowy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Nadkola (zderzak będzie wypchany delikatnie to sie idealnie ułożą łuki i ranty):

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na razie tyle. Jeśli chodzi o sam kolor to auto po złożeniu trafi na detailing żeby wydobyć z tego lakieru wszystko. A potem fotki i gnojenie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Inur -->> E36 BMW Zdechł
PostNapisane: 10 czerwca 2012, 21:14 
Offline
Forumowicz

Wiek: 39
Posty: 492
Lokalizacja: Bielsko Biała
Moje BMW: ///M
Garaż: E46 M3 CABRIO
jakieś newsy ?? :rotfl:

_________________
Zwyciężać mogą tylko Ci którzy wierzą, że mogą...

Zobacz mój garaż

E46 M3 Cabrio ----->> viewtopic.php?f=89&t=128642

E36 328i Coupe ----->> viewtopic.php?p=190535#190535


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Inur -->> E36 BMW Zdechł
PostNapisane: 12 czerwca 2012, 18:46 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 770
Moje BMW: 740i, M3
W sumie tak, wszedłem tutaj żeby postawić kropkę :)

M3 ma od paru tygodni swój nowy temat tutaj:
viewtopic.php?f=86&t=116057&start=0

Natomiast ten wątek dotyczy teraz tylko kombi.
Obrazek

Obrazek

Obecnie auto "oddało" wszystko co miało wartościowego. Co było nie tak z silnikiem? Nie wiadomo. Został rozebrany na części pierwsze i wszystkie podzespoły wyglądają ładnie. Jutro zawożę głowicę do sprawdzenia ale raczej nie zanosi się na to żeby było z nią cokolwiek nie tak. Panewki trochę dostały i to wszystko. Jakby ktoś coś potrzebował z tego motoru typu barany czy zestaw z chłodnicą oleju jako retrofit do M50 to pisać. Klamoty są na Allegro.

Co dalej z autem - no cóż, za tydzień muszę opłacić ubezpieczenie na kolejny rok, trzeba więc pójść za ciosem i coś z tym autem zrobić. Bo płacić 700zł za to żeby sobie stało rok na kozłach...? :rotfl: Najprawdopodobniej wyląduje w nim M62 choć może uda się wrzucić S62. Chciałbym w końcu auto w którym jak nacisnę gaz to po prostu się zesram, a S62 marzy mi się od paru lat. Okazuje się że swap V8 a'la Alpina jest dużo tańszy niż myślałem. Nie wydaje mi się też żebym z autem robił coś wizualnie, plan jest taki żeby motor pomógł wrócić amatorsko do driftu ale jednocześnie chciałbym móc się bawić dużo bardziej agresywnie bez obaw o to że auto się poobija.

To na razie tyle jeśli chodzi o ten temat. Jak coś się będzie działo to dopiero późnym latem albo jesienią, chyba że najdzie mnie ochota na to żeby całe auto malować.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Inur -->> E36 BMW M3 Touring (M3 str. 23)
PostNapisane: 13 czerwca 2012, 00:11 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 838
Lokalizacja: Killarney, Kerry, Irl
Moje BMW: 2xe36
Kod silnika: s50,m52
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t ... 9#p1261989
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=112163
Foinix napisał(a):
Ktoś kiedyś zrobił Touringa w kolor M3 GT + środek

http://www.m3gtregister.com/m3gt_images.html

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Znajomy go odkupił od drugiego znajomego z klubu. Dokładnie ten ze zdjęć ;) Link do galerii, poprzedniego właściciela, bo nowy to leń http://bkd-fani.pl/forum/viewtopic.php?t=2006
A kolor budy jest z Alpiny, a nie M3 GT

Inur sorka za OT.

A tak z ciekawości to dlaczego zostawiałeś dywan? Tylko ze względu na przesztrzeń od podlogi do pedału?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Inur -->> E36 BMW M3 Touring (M3 str. 23)
PostNapisane: 13 czerwca 2012, 11:16 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 770
Moje BMW: 740i, M3
Barzini napisał(a):
A tak z ciekawości to dlaczego zostawiałeś dywan? Tylko ze względu na przesztrzeń od podlogi do pedału?


Tak, podłoga w E36 jest dość nierówna, po zewnętrznej stronie tunelu jest takie koryto jakby. Wiadomo trzeba wstawić ryfel ale z braku czasu po prostu został dywan.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 572 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL