BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 00:04

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Galerie do działu „Projekty zmodyfikowanych BMW - łap szpadyl definiszyn” są przenoszone wg. opinii i zdania moderatorów oraz administratorów forum.

Celem działu jest pokazanie ciekawych projektów BMW na tym forum, których modyfikacje przeprowadzone są na wysokim poziomie i skupiają się głównie na stronie mechanicznej i przy okazji „niestandardowych” zmianach stylistycznych.

Głównym kryterium oceny jest poziom modyfikacji BMW jak np. kompresor, turbo, upgrade-y zawieszenia, układu hamulcowego, układu wydechowego, ciekawsze SWAPy itp.
BMW przygotowane do sportu, amatorskich wyścigów i weekendowych zabaw



Userzy nie mają możliwości zakładania galerii w tym dziale, galerie są tu przenoszone przez moderatorów i administratorów forum.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 572 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Inur -->> E36 BMW M3 Touring (M3 str. 23)
PostNapisane: 4 kwietnia 2012, 15:53 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 1407
Lokalizacja: POZnań*
Moje BMW: e28 520i| e38 740i
Kod silnika: m20b20 |m60b40
Inur oj ten Jacuś :P

pozdro

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Inur -->> E36 BMW M3 Touring (M3 str. 23)
PostNapisane: 5 kwietnia 2012, 00:59 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 36
Posty: 2261
Lokalizacja: Pomiechówek
Moje BMW: E91 318d LCI
Kod silnika: N47
Garaż: E91 318d LCI + F20 118d LCI + F82 M4
Inur napisał(a):
Ta też mnie to dziś zdenerwowało a nawet srogo wkurwiło, w środku podobna historia klipsy do wiązek i listew też pod kolor, zatyczki gumowe pod kolor, wszystko pod kolor a pod tymi elementami zielono. Co tam, nawet wahacze i rurki hamulcowe są pod kolor. Rozumiem że to jest auto do sportu i może nie jest to specjalnie ważne ale niech w takim razie nie żądają takiej sumy.


Witaj w klubie. Tez by mnie conajmniej h** strzelil jakbym zobaczyl cos takiego. To jak dla mnie taka najgorsza lakiernicza fuszera jaka moze byc. Nie mowiac juz ze kazdy glupi zobaczy po tym z 5 metrów ze auto malowane wszedzie gdzie sie da po takich wlasnie "sladach".


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Inur -->> E36 BMW M3 Touring (M3 str. 23)
PostNapisane: 5 kwietnia 2012, 08:08 
Offline
Forumowicz

Posty: 362
Lokalizacja: Suwałki
Wiem że już po fakcie ale ja pomalowałbym klatkę w czarny połysk a z zewnątrz tylko i wyłącznie Racing Green
http://www.google.pl/imgres?q=e36+racin ... =123&ty=56

http://www.google.pl/imgres?q=e36+racin ... x=82&ty=63


Mimo to świetny projekt się szykuje

_________________
viewtopic.php?f=6&t=116523&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Inur -->> E36 BMW M3 Touring (M3 str. 23)
PostNapisane: 5 kwietnia 2012, 15:55 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 770
Moje BMW: 740i, M3
BRG też bardzo bardzo ładny kolor, x stron temu kiedy jeszcze była mowa o malowaniu kombi i zanim się pojawiła idea 3.2 chciałem właśnie siknąć taki kolor. I pewnie to zrobie bo z kombiakiem się nie rozstaję ;) Wtedy dopiero będzie ciekawy zestaw - kombi w kolorze M3 GT i M3 w kolorze M3 GT2 ;)

Wnętrze jest pomalowane na srebrno, brak fotek bo bateria w aparacie padła. Nie powiem żebym był zadowolony ale faktycznie tam gdzie im wytknąłem błędy to poprawili. niemniej jednak poduszki z różu zrobiły się srebrne, wahacze podobnie i w środku miejscami pomalowany jest brud. No ale na szczęście nie ma już żadnych plastików, gum i śrub pod którymi wciąż jest zielono.

W imolę auto chcą malować dopiero po świętach, oby to szybko poszło bo wtedy zostanie tylko złożyć wszystko do kupy. Za wyjątkiem malowania brak już czasochłonnych zajęć.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Inur -->> E36 BMW M3 Touring (M3 str. 23)
PostNapisane: 12 kwietnia 2012, 08:36 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 931
Lokalizacja: Gdansk/Frankfurt (M)
Moje BMW: e39 530dA '02
Kod silnika: M57d30
Garaż: E32 730iA, e39 530dA, e39 540iA
No i jak tam?

Imola juz na autku ?

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Inur -->> E36 BMW M3 Touring (M3 str. 23)
PostNapisane: 13 kwietnia 2012, 15:08 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 770
Moje BMW: 740i, M3
Jeszcze nie. Nie obyło się bez kilkudniowych nieprzyjemności ale w końcu panowie zabrali się za nadkola które wstrzymywały malunek. I trzeba przyznać że jest problem bo bardzo ciężko je ruszyć w taki sposób żeby nowe wyglądały ładnie ale przypominały serię. A trzeba to zrobić bo raz że oryginalne są już przegnite, dwa że nie chce mieć przez najbliższy rok problemu z szerokimi oponami i felgami.

Tak wygląda pierwsza koncepcja przy czym nadkola będą pociągnięte w dół w kierunku progu. Bo podczas gdy bardzo elegancko wygląda to od boku i ładnie łączy się ze zderzakiem (ten na zdjęciu zwisa ale jak jest na swoim miejscu to jest idealny łuk) to od przodu nadkole wygląda jak taka czapeczka / parapet. Czyli trzeba pociągnąć to poszerzenie w dół ale wtedy pojawia się problem z listwą.

Oczywiście nadkola nie będą przykręcane, po prostu tak są teraz umocowane żeby można było się pobawić z różnymi ustawieniami.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


I kolor wnętrza:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to w poniedziałek auto będzie malowane, jutro nadkola powinny być na swoim miejscu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Inur -->> E36 BMW M3 Touring (M3 str. 23)
PostNapisane: 13 kwietnia 2012, 19:40 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 938
Moje BMW: Z3 Coupe M-Power
Kod silnika: S50B32
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=84460
wydawalo mi sie ze srodek mial byc ciemniejszy
cos w ten kolor:
Obrazek


cos czuje ze to nie ostatnie problemy z tym warsztatem :zdegustowany: :dobani:

_________________
ZAPRASZAM UZYTKOWNIKOW SERII Z !>KLiK<!
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Inur -->> E36 BMW M3 Touring (M3 str. 23)
PostNapisane: 17 kwietnia 2012, 18:24 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 770
Moje BMW: 740i, M3
Kolor wnętrza sam wybierałem przy drugim podejściu. Mógłby być jaśniejszy to by się nawet lepiej kontrastował z klatką. Na fiszkach kontrast był dobry, na żywo trochę gorszy ale to zależy też od oświetlenia.

Auto jest gotowe do lakierowania, nadkola zrobione. Ale oczywiście jest problem. Lakiernik postanowił że jemu już się nie chce pracować i przestał przychodzić do pracy. Poczyniono więc outsourcing i znaleziono innego lakiernika / zakład. Termin - 1,5 tygodnia. Nie jestem z tego faktu rad bo za 2 tygodnie mam już wykupiony track day na który trzeba będzie pojechać E38 albo pułapką śmierci czyli kombi. Warto nadmienić że lakiernik jest lakiernikiem więc z 1,5 tygodnia pewnie rychło zrobią się 3. To taki lakierniczy zwyczaj żeby auto oddawać ze stylowym poślizgiem.

Poza tym podobno auto trzeba pomalować najpierw na biało a dopiero potem na czerwono :dontgetit:

No to na razie tyle. Z nudów udało mi się skompletować pełną dokumentację do rejestracji auta za wyjątkiem przeglądu zerowego. W międzyczasie będę kombinował nad zawieszeniem, dawcą miało być kombi w którym siedzi D2 ale z tego D2 już prawie nic nie zostało po tych kilkuset kilometrach przebiegu :/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Inur -->> E36 BMW M3 Touring (M3 str. 23)
PostNapisane: 17 kwietnia 2012, 19:43 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 938
Moje BMW: Z3 Coupe M-Power
Kod silnika: S50B32
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=84460
Inur napisał(a):
Poza tym podobno auto trzeba pomalować najpierw na biało a dopiero potem na czerwono :dontgetit:


zgadza sie...

_________________
ZAPRASZAM UZYTKOWNIKOW SERII Z !>KLiK<!
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Inur -->> E36 BMW M3 Touring (M3 str. 23)
PostNapisane: 18 kwietnia 2012, 19:44 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 770
Moje BMW: 740i, M3
Ostatnio mało się tu dzieje więc wrzucam parę fotek i relację z prac pt. reanimacja kombizenona na Tor Poznań Track Day 29 kwietnia. Kupiłem miesiąc temu kupon żeby pojechać M3 ale z wiadomych względów nie mogę tego zrobić. Więc pojadę kombi a co.

Zenon miał się ze mną rozstać, nawet znalazło się dwóch chętnych ale w końcu zadecydowałem o tym że go zostawiam. Będzie dobrym dawcą teraz a jesienią zrobi się generalną reanimację auta.

Jakiś czas temu pisałem że robiąc licencję wyścigową z autem działy się dziwne rzeczy. Za każdym razem jak coś odpadało to jechało się coraz gorzej. Napisałem też, że wszystkie amortyzatory umarły. Więc dziś na pierwszy ogień poszły amortyzatory i ocena powagi sytuacji. Komisja w składzie moja osoba stwierdza, że wszystkie 4 są w bardzo mocne (dziwne...) i pracują idealnie równo - powrót mierzony stoperem. Stwierdza się także, że ustalono 2 pierwsze powody niestabilności auta:
- Prawy amortyzator się kompletnie rozkręcił i latał w mocowaniu do zwrotnicy
- Lewa piasta ma spory luz

Nie wiem dlaczego auto tak skakało na nierównościach. Możliwe, że amortyzatory były ustawione za twardo. Czy to może powodować że auto będzie podskakiwać?
Tak to wyglądało, szczególnie dziwne jest to co dzieje się z przednim wewnętrznym kołem na drugim klipie. Sprężyny są na najmiększym ustawieniu.


No ale jest się z czego cieszyć. Zawias ma się bardzo dobrze więc spory wydatek mam z głowy :D

Obrazek


Pierwsza strona całkowicie rozkręcona:
Obrazek

Obrazek


Poskładane do kupy, dokładnie pomierzone. Jeden camber plate ma już trochę luźną poduszkę. Na razie nie ma na niej luzów ale już nie chodzi tak ciasno jak powinna.
Obrazek


Ta strona zarzygana jest cała olejem, przed trackdayem koniecznie do wymiany klocki hamulcowe bo czuć że przednie prawe koło nie wyrabia.
Obrazek

Z powrotem na swoim miejscu:
Obrazek


Tył też ściągnięty i też się okazuje że tłumi bardzo mocno, pojutrze wyląduje z powrotem na aucie. Zauważyłem też że tylne sprężyny muszą często dobijać bo zwoje są pougniatane. To już pewnie wina oesów i tego że auto czasem znajduje się czterema kołami w powietrzu.
Obrazek


Tym zajmę się innym razem ale jestem ciekaw ile takich zjawiskowych rzeczy spotkam podczas misji dokręcania wszystkiego co jest pod autem. Jestem też ciekaw które śruby odpadły.
Obrazek

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Inur -->> E36 BMW M3 Touring (M3 str. 23)
PostNapisane: 18 kwietnia 2012, 19:52 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 31
Posty: 1650
Lokalizacja: WT / WPR
Moje BMW: E46
Kod silnika: M54B30
:szok: :szok:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Inur -->> E36 BMW M3 Touring (M3 str. 23)
PostNapisane: 18 kwietnia 2012, 22:39 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1683
Auto za Tobą nie nadąża. ;)

_________________
I always tell the truth, even when i lie...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Inur -->> E36 BMW M3 Touring (M3 str. 23)
PostNapisane: 18 kwietnia 2012, 23:06 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2410
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e39 530dAt
Kod silnika: M57
:hurra:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Inur -->> E36 BMW M3 Touring (M3 str. 23)
PostNapisane: 19 kwietnia 2012, 07:05 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
coś się dzieje :hyhy:

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Inur -->> E36 BMW M3 Touring (M3 str. 23)
PostNapisane: 19 kwietnia 2012, 12:50 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 770
Moje BMW: 740i, M3
Dzieje się ;) Jestem ciekaw co z piastą będzie, nie za bardzo wiem jak się do tego zabrać.

Tymczasem mam dylemat. Jest do wzięcia taki spoiler z M3 GT2:
Cytuj:
Obrazek


Problem w tym, że chłopak chce za niego okrągłą sumkę 1000zł :| Brać / nie brać / [cenzura] robienie z auta GT2?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Inur -->> E36 BMW M3 Touring (M3 str. 23)
PostNapisane: 19 kwietnia 2012, 15:32 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 4141
Moje BMW: E38 | E36 Coupe
Kod silnika: M73TUB54 | M52B28
Garaż: .
E38
https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=166487
E36
viewtopic.php?f=6&t=169815
Inur napisał(a):
Problem w tym, że chłopak chce za niego okrągłą sumkę 1000zł

spojler ze stopem czy bez? jak bez stopu to nie

_________________


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Inur -->> E36 BMW M3 Touring (M3 str. 23)
PostNapisane: 19 kwietnia 2012, 15:50 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 4977
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Moje BMW: e91
Kod silnika: N52B25
Inur napisał(a):
Brać / nie brać / [cenzura] robienie z auta GT2?

naturlich że brać, chociaż może nie konkretnie ten, poszukaj, może znajdziesz taniej. do tego podpórki pod skrzydło by się przydały i byłby git :]

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Inur -->> E36 BMW M3 Touring (M3 str. 23)
PostNapisane: 19 kwietnia 2012, 16:48 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 770
Moje BMW: 740i, M3
Marcin'ek napisał(a):
Inur napisał(a):
Problem w tym, że chłopak chce za niego okrągłą sumkę 1000zł

spojler ze stopem czy bez? jak bez stopu to nie


Ze stopem, jak się przyjrzysz tej fotce to stop jest na dolnym skrzydle. W ogóle ten spoiler jest dość dziwny, wygląda jakby nie pasował do auta. Tu jeszcze jedno zdjęcie:

Obrazek

Mogę się mylić ale to chyba rarytas? Tylko cena dziwna, 2 czy 3 lata temu kupowałem podobną lotkę ori BMW za 250zł. No ale chłopak twierdzi że już te GT sprzedawał w podobnej cenie. Teraz ma do wyboru kilka - jakiś AC Schnitzer, Class 2 z sedana bodajże 318is no i ten z GT2. W sobotę dostanę fotki wszystkich.


trollu napisał(a):
Inur napisał(a):
Brać / nie brać / [cenzura] robienie z auta GT2?

naturlich że brać, chociaż może nie konkretnie ten, poszukaj, może znajdziesz taniej. do tego podpórki pod skrzydło by się przydały i byłby git :]


Podpórki i gumy super sprawa ale to już jest chyba nie do dostania. Jeśli się nie mylę to BMW podawało że takie skrzydło znacząco obniża prędkość maksymalną i przyczynia się do zwiększonego zużycia tylnych opon. Czyli fajna rzecz bo pewnie działa.

http://www.flickr.com/photos/sbrownphoto/3585133950/sizes/m/in/photostream/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Inur -->> E36 BMW M3 Touring (M3 str. 23)
PostNapisane: 19 kwietnia 2012, 16:57 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 39
Posty: 7017
Lokalizacja: Poznań
Moje BMW: E92
Kod silnika: 335d
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=56077
bierz ten spojler , przeciez to rarytasik :ok: a wcale tak drogi nie jest

_________________
Zapraszam do galerii mojej 335d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Inur -->> E36 BMW M3 Touring (M3 str. 23)
PostNapisane: 19 kwietnia 2012, 17:41 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 770
Moje BMW: 740i, M3
Naprawdę? Dobrze że siedziałem jak usłyszałem cenę, widocznie miałem złe wyobrażenie o tym ile takie części kosztują. Toż to można całe E36 wyrwać za taką kasę :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 572 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL