BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 marca 2024, 03:51

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Sprzedam e21 315 M10B16
PostNapisane: 23 grudnia 2013, 17:56 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: e21
Kod silnika: M10B16
Witam serdecznie.

Od jakiegoś czasu Was czytuję.
Nie tak miał wyglądać mój pierwszy post na forum, ale tak to bywa .....
Ponad miesiąc temu zdobyłem powyższe autko i jak na złość właśnie teraz mam możliwość kupna innego, za którym biegałem ponad 2 lata - więc nie mam wyjścia bo potrzebuję funduszy i muszę sprzedać ukochane e21.

Autko, jak na zdjęciach poniżej zobaczycie jest "ubrane" w grill z epoki potocznie zwany "Taifun".

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


VIN:
WBAAG0103D8602832

Z tego co udało mi się samemu rozkodować (w necie):

Type code - 1701
Chassis number - 8602832
Type - 315 (EUR)
E series - E21
Series - 3
Type - LIM
Steering - LL
Doors - 2
Engine - M10
Displacement - 1.60

Power - 0
Drive - HECK
Transmission - MECH
Colour - ACHATGRUEN METALLIC (177) (agat zielony metalik)
Upholstery – kolor tapicerki(0123)
Prod.date - 2.03.1983

Options:
S209A - SPERRDIFFERENTIAL 25%
S218A - SPORT-LEDERLENKRAD II (kierownica sportowa skórzana II)
S285A - LM RAEDER/BMW STYLING (BMW light alloy wheel BMW styling – alufelgi stylizacja BMW)
S320A - MODELLSCHRIFTZUG ENTFALL ( Deleted, model lettering – napis model usuniety)
S514 - HALOGEN HAUPTSCHEINWERFER (Halogen reflektor - reflektory halogenowe na żarówki typu "H")
S616 - BMW BAVARIA S MONO VF (radio - obecnie oryginału brak)
S680A - RADIOANTENNE MANUELL
S979 - VELOURS-FUSSMATTEN VORN UND HI (dywaniki welurowe)


Jeżeli, ktoś potrafi rozszyfrować więcej w VINie, to bardzo proszę.

Według powyższych danych, pomijając aktualny brak radia "Bavaria S mono VF" to auto jest w oryginale.

Auto ma obecnie przebieg 250 tys. km. - zgodnie z wskazaniami licznika i z kompletami książek serwisowych.

Historia auta:

2.03.1983 - Data produkcji
12.09.1983 - auto trafia do sprzedaży (dilera - salonu)
23.09.1983 - Pierwsza rejestracja - Niemcy, miasto: Schwabach (Bawaria)
25.08.1986 - auto trafi do Grecji - miasto Serres
16.04.2007 - drugi właściciel w Grecji - miasto Katerinii
22.11.2013 - kupuję samochód
29.11.2013 - uzyskuję od tutejszych urzędów dokumenty niezbędne do eksportu samochodu (rejestracji w Polsce lub w innym kraju)

Obecnie samochód wraz z zemną znajduje się w Grecji.

Przeogromną zaletą tego auta jest jego stan - zwłaszcza podwozia:
- podłoga od zewnątrz i od kabiny - nigdzie nie ma nawet śladu rdzy ( a o dziurach nie ma mowy)

kilka zdjęć jako dowód ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Silnik i komora silnika:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bagażnik:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Stan podłogi i całej blacharki to w dużej części zaleta tego, że od 86 roku auto jest w Grecji i miało dbających właścicieli.
Jest też i wada greckiego klimatu - tutejsze słońce po prostu potrafi "spalić lakier" co jest tu widoczne nawet na kilku letnich samochodach.

Bemka potrzebowała by nowego lakieru dachu:

Obrazek

a na pokrywie bagażnika jest kilka plam gdzie złuszczył się klark

Obrazek



Oferowane e21 jest całkowicie sprawne mechanicznie - Silnik, zawieszenie, skrzynia biegów, hamulce, itp, itd jest normalnie działające. Auto jest jeżdzące.
W silniku jedynie trzeba zregenerować pompę podającą paliwo do gaźnika. Oryginalna jest odpięta (pominięta w zasilaniu), a zamontowana jest elektryczna, która w zupełności spełnia swoje działanie i autko normalnie jeździ, odpala, przyspiesza, itd. Kilka razy w tygodniu jeżdżę samochodem.
Pompkę tą założył tutejszy mechanik za czasów poprzedniego właściciela. Oryginalna pompka zaczęła delikatnie przeciekać i mechanik, aby auto mogło być "na już gotowe" wstawił pompkę elektryczną.
Obecnie oryginalną pompkę mam już namierzoną (niestety w Gr, w mojej okolicy nie umiem zdobyć zestawu naprawczego).

Wnętrze auta:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Wewnątrz również wszystko działa - wentylator, nagrzewanie, podgrzewanie tylnej szyby, kazda żaróweczka świeci, siedzenia się rozkładają, przesuwają, itp, itd.
Jedyne co trzeba zrobić to popracować nad tapicerką siedzeń - zaczęła się już poddawać mijającemu czasu i są pęknięcia (rozerwania) materiału - ale każde zostało zabezpieczone, czyli podklejone od spodu i sklejone z sobą, każdy prążek podklejony i przyklejony do kolejnego aż do całkowicie sprawnego kawałka materiału.
Na oparciu kierowcy w boczku na wysokości lędźwi jest wytarta dziura, ale jest już "na sucho" wstawiona łatka.

Tapicerkę siedzeń mozna albo wymienić, albo .... ja zastanawiałem się nad tym, aby częściowy wykorzystać zewnętrzne części foteli i materiał z zagłówką na naprawę uszkodzeń, a w tych miejscach wstawić materiał, który jest na bokach foteli i na ich tyle.

Niewątpliwą zaletą auta jest jego stan podwozia oraz blacharki, chociaż gdy przeglądam różne ogłoszenia to sądzę, że na całą resztę też nie ma co narzekać.


Mój plan na e21 było doprowadzenie do stanu fabrycznego (salonowego).
Mimo, iż obecnie chcę (muszę) sprzedać auto, to w najbliższym czasie zabieram się za felgi, bo mają nalot z klocków. Następnie planowałem pracę nad tapicerką siedzeń. Z resztą codziennie coś "głaskam" i "pieszczę" w aucie - obecnie mam przerwę w pracy, więc "dniówkę" zaliczam przy e21.

Cena:
- za autko ostatecznie muszę dostać 1500 euro i na obecną chwilę odbiór w Grecji (przy okazji fajna wycieczka).

Zainteresowanemu podam dokładny adres, ale żeby móc zorientować drogę podaję, że od granicy w Cieszynie jest dokładnie 1460 km (jadąc przez Węgry, Serbię, Macedonię). Gdyby ktoś się decydował na przyjazd podam dokładną trasę - miasto po mieście. Osobiście trasę PL - GR pokonuję kilka razy w roku.

Na dzień dzisiejszy mam wszystkie dokumenty wymagana w Polsce do rejestracji.

Gdyby, ktoś chciał tym autem przyjechać do PL, trzeba wykupić tablice wywozowe, koszt około 300 euro i tablice są na miesiąc ( w Grecji nie ma tablic wywozowych na krótszy termin). Sądzę, że auto spokojnie da radę pokonać tą trasę. Gdy szukałem auta dla siebie to szukałem całkowicie sprawnego bo część odbudowy planuję robić w PL. Tak, więc planowałem tym autem jechać do PL na wiosnę lub najpóźniej na wakacje.

Kupującemu opłacę jeden nocleg w pobliskim hotelu lub zapraszam na łózko polowe u siebie :piwko:

A i jeszcze jedno - gdyby kupujący chciał to mogę do auta dorzucić zwykły grill i światła - mam w okolicy namierzone punkty gdzie można zdobyć "co nie co".

Pozdrawiam
p.s.
Zainteresowani proszę - pytajcie, pytajcie .... zdjęć mam bardzo dużo, a i do auta nie daleko, więc co potrzeba to będę Wam pstrykał i wysyłał.

Piszcie tu lub na PW lub menadzer0@gmail.com
Telefon prześlę zainteresowanym, ale to numer zagraniczny.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Sprzedam e21 315 M10B16
PostNapisane: 9 stycznia 2014, 00:56 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 1782
Lokalizacja: Włodawa/Stoke on Trent
Moje BMW: A8L W12/ E34 518i
Garaż: Bylo:
X5 E70 4.8i
E61 535d
E63 630i
E60 530D
E39 525i
E39 530D
X3 2.5i SE
MB CLS 5.5
Gdyby to auto było w Polsce to myślę, że szybciej by się znalazł kupujący... masz 1 post i sprzedajesz auto z Grecji co nie zachęca potencjalnego, nowego właściciela.... mi się podoba stan tej e21 i myślę, że znajdzie się w końcu ktoś kto ją odkupi i dopieści ;-)

_________________
Life is too short to be slow.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Sprzedam e21 315 M10B16
PostNapisane: 11 stycznia 2014, 09:33 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 40
Posty: 5953
ktoś ją na pewno kupi....fajny klasyk :ok: :ok:

_________________
Typer 12/2012-I miejsce
Typer 01/2013-II miejsce...Typer 02/2013-III miejsce...Typer 03/2013-III miejsce...Typer 04/2013-I miejsce..Typer 09/2013-II Miejsce...Typer 12/2013-II miejsce...Typer 03/2014-III miejsce...Typer 05/2014-III Miejsce...Typer 10/2014-II miejsce...Typer 11/2014-II...Typer 12/2014-I..Typer 11 / 2015 - II...Typer 04/2016-III...Typer 08/2016-II..Typer 09/2016-III..Typer 10/2016-III..Typer 05/2017=II...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Sprzedam e21 315 M10B16
PostNapisane: 11 stycznia 2014, 12:10 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1683
Rzeczywiście zdrowo wygląda. ;)

_________________
I always tell the truth, even when i lie...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Sprzedam e21 315 M10B16
PostNapisane: 6 lutego 2014, 22:01 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1688
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Moje BMW: E63 645Ci
Kod silnika: N62B44
Garaż: E63,F25,F10,E38 baaardzo individual: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=151384
Byłe Z3 :
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=120132
Były compact 316i :
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=148494
Gdyby nie ta Grecja ...

_________________
E63,F25,F10,E38 baaardzo individual : viewtopic.php?f=6&t=151384
Moje byłe Z3 1.8 Roadster : http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=120132
Były E36/5 316i Hellrot : viewtopic.php?f=6&t=148494


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Sprzedam e21 315 M10B16
PostNapisane: 17 lutego 2014, 20:25 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: e21
Kod silnika: M10B16
Witam serdecznie.

Dziękuję za zainteresowanie.

Autko zostało sprzedane na początku lutego. Uwierzcie - łezka w oku się zakręciła gdy wyjeżdżał za bramę.
Niech służy :D

Pozdrawiam serdecznie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL