BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 20:17

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane i dotyczące pojazdów nie M, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: 600KM M3 - jak się tym jeździ? Moc, moment - co ważniejsze?
PostNapisane: 10 listopada 2013, 17:31 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15793
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
MichaL napisał(a):
pff chłopaku znowu się ośmieszasz, jak zwykle wtrącasz się w dyskusję której sam nie rozumiesz, pisząc coś na około o tym gdzie studiowałeś. Napisz coś konkretnego, a nie pitolenie, jeszcze tylko brakuje twojego standardowego w takich technicznych tematach" zgadzam się z boogiem, zgadzam się z fryderykiem" i powtarzanie po nich. A i wydaje mi się, że Tomek wspominając tutaj o inż po elektrotechnice mógł tu np. mieć na myśli właśnie ciebie, czyżbyś nie wyłapał?


Uderz w stół, a nożyce się odezwą... :oczami: Wybacz, ale nie mam czasu na pisanie elaboratów w kółko o tym samym wiedząc, że odkorowańce Twojego pokroju i tak nigdy nie pojmą, bo brak im podstaw. Baaa, nawet nie miałem czasu dotychczas obejrzeć filmów Hioba (może to dobrze?). Stąd też taka ogólna dygresja tylko, z powodu rozczarowań. Tyle, że nie jest to wina studentów, a systemu edukacji w Polsce, który klęknął na kolana dobrych parę lat temu.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 600KM M3 - jak się tym jeździ? Moc, moment - co ważniejsze?
PostNapisane: 10 listopada 2013, 18:02 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 14119
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
jiGsaw napisał(a):
Tyle, że nie jest to wina studentów, a systemu edukacji w Polsce, który klęknął na kolana dobrych parę lat temu.
Tutaj zgadzam się w 100% - polewam Tobie :zdrowko:

_________________
Obrazek
"Yes, Lucifer has come to our little world of milk and petrol"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 600KM M3 - jak się tym jeździ? Moc, moment - co ważniejsze?
PostNapisane: 10 listopada 2013, 18:35 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 9899
Moje BMW: E46Coupe
Garaż: /E46Turbo
320Cd @ 2.5 M50Turbo.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=94261
MaTiMa napisał(a):
Albo ile rur z tyłu


obudzisz się ku*** dzisiaj , to pożałujesz tych słów! :hyhy:

mod. edit: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 600KM M3 - jak się tym jeździ? Moc, moment - co ważniejsze?
PostNapisane: 10 listopada 2013, 19:48 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
jiGsaw napisał(a):
Racja, sam wiem jakim patałachom rozdawali dyplomy. A przecież studiowałem podobno najlepszą elektrotechnikę w Polsce, to co było gdzie indziej? Tyle, że jak tutaj jest tak źle to co się dzieje na tamtych kierunkach...? Przecież tamte osoby z definicji nie powinny otrzymać tytułu inżyniera. To tak jakby dostać tytuł lek. med. kończąc rybołówstwo.


Tak samo, 10% absolwentów dowolnej polibudy się nadaje do pracy zawodowej, reszta musi się dopiero nauczyć ;)

jiGsaw napisał(a):
systemu edukacji w Polsce, który klęknął na kolana dobrych parę lat temu.


Dużo prawdy w tym jest. Mam teraz dobre porównanie i nie ma co się śmiać z amerykanów bo taki przeciętny licencjat po UCSD, UCLA, UCI czy CalPoly bije na głowę większość tych naszych magistrów inżynierów pokolenia gimnazjum.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 600KM M3 - jak się tym jeździ? Moc, moment - co ważniejsze?
PostNapisane: 10 listopada 2013, 21:46 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 98
Moje BMW: e34
Kod silnika: m50b25
jiGsaw napisał(a):
Baaa, nawet nie miałem czasu dotychczas obejrzeć filmów Hioba


ja też nie oglądałem


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 600KM M3 - jak się tym jeździ? Moc, moment - co ważniejsze?
PostNapisane: 11 listopada 2013, 07:57 
Tomek napisał(a):
Dużo prawdy w tym jest. Mam teraz dobre porównanie i nie ma co się śmiać z amerykanów bo taki przeciętny licencjat po UCSD, UCLA, UCI czy CalPoly bije na głowę większość tych naszych magistrów inżynierów pokolenia gimnazjum.

Chyba za dużo amerykańskich filmów;)
Skąd masz porównanie i kogo porownujesz?
Wiesz że w hameryce program ogolnoksztalcacy kształci debilow którzy myślą że europa to kraj. Nie mając pojęcia kim jest hitler? Gdzie nie potrafią policzyć ile jest 5cio centowek w jednym dolarze?
To kraj w którym 200 mln ludzi jest debilami. 10 mln wierzą że ziemia jest płaska; )

Dopiero studia specjalistyczne z kompletnego debila robią inteligentnego człowieka ale tylko z dziedziny której studiował.
W pl panuje obecnie zjawisko zwane przez mnie: debilizacja narodu. Aby w przyszłości rzucić kilka populistycznych haseł i aby poszło za tobącałe społeczeństwo bo głupim narodem steruje się łatwiej.


Co do momentu obr. Ją jestem inż. Informatyki i nie mam pojęcia czym to jest ani jak to się przekłada w realnym życiu na osiągi.
Robiłem już setki porównań aut co miały po 700nn i więcej i nie robiło to większego wrażenia na autach co miały tego niutona o ponad 200 mniej. A moc podobna lub mniejsza.

Weźmy auto hipka jako przykład.
370ps. 720nm 0-100: 5.6 100-200: 14.s
Weźmy M3 e92 moje seryjne
388ps. 366nm 0-100: 4.9 100-200: 10.8
Różnica mas może 100kg maks! !!
To co ten moment daje skoro ma go DWA RAZY więcej?
Wytłumaczycie to kolesiowi który wie jak sterować procesami teleinformatycznymi a nie odróżnia "wektora od skalara? "


Góra
  
 
 Tytuł: Re: 600KM M3 - jak się tym jeździ? Moc, moment - co ważniejsze?
PostNapisane: 11 listopada 2013, 08:06 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
wujekwaldus napisał(a):
Skąd masz porównanie i kogo porownujesz?


Z codziennej praktyki. Napisałem wyraźnie kogo porównuję.

wujekwaldus napisał(a):
Wiesz że w hameryce program ogolnoksztalcacy kształci debilow którzy myślą że europa to kraj. Nie mając pojęcia kim jest hitler? Gdzie nie potrafią policzyć ile jest 5cio centowek w jednym dolarze?


Wypisz, wymaluj opis polskiego pokolenia gimnazjum.

wujekwaldus napisał(a):
Co do momentu obr. Ją jestem inż. Informatyki i nie mam pojęcia czym to jest ani jak to się przekłada w realnym życiu na osiągi.
wujekwaldus napisał(a):
Wytłumaczycie to kolesiowi który wie jak sterować procesami teleinformatycznymi a nie odróżnia "wektora od skalara? "


Niniejszym biję się w pierś i przyznaję Jigowi 100% rację.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 600KM M3 - jak się tym jeździ? Moc, moment - co ważniejsze?
PostNapisane: 11 listopada 2013, 08:12 
Konstruktywna wypowiedź jak na kogos "inteligentnego".
Pelna argumentów i uzasadnień :)

Wypisz wymaluj "najmadrzejszy polaczek"


Góra
  
 
 Tytuł: Re: 600KM M3 - jak się tym jeździ? Moc, moment - co ważniejsze?
PostNapisane: 11 listopada 2013, 08:17 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Przykro mi, ale choćbym chciał to się do Twojego poziomu nie zniżę :)

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 600KM M3 - jak się tym jeździ? Moc, moment - co ważniejsze?
PostNapisane: 11 listopada 2013, 08:21 
Jak już osiagniesz moj poziom to wiele rzeczy w życiu zrozumiesz.
A póki co proponuje skupić się na temacie i dałem fajny przykład z dwoma autami gdzie jeden ma dwa razy więcej niuta niż drugi a osiągi wyraźnie gorsze.

Ktoś umie to logicznie uzasadnić a nie w sposób szczeniacki odbijać argumenty o niewiedzy?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: 600KM M3 - jak się tym jeździ? Moc, moment - co ważniejsze?
PostNapisane: 11 listopada 2013, 08:31 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Chyba wstałeś lewą nogą i Ci się forumowy agresor włączył, wyluzuj, wtedy może cokolwiek zrozumiesz.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 600KM M3 - jak się tym jeździ? Moc, moment - co ważniejsze?
PostNapisane: 11 listopada 2013, 08:41 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 2777
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: 535d++
Kod silnika: N57S
wujekwaldus, tak pobieżnie :

Hipek gdy się z Toba ściga korzysta z zakresu: 3600-4600obr. Moment 720Nm domniemywam ma w zakresie 2200-3000obr. Więc tegoż momentu nie bierze się wogóle pod uwagę podczas ścigu. Należy zrobić inaczej.

Oblicz średnią moc jego w przedziale 3600-4600obr, następnie dodaj straty sekundowe ze zmiany biegów. Noi oczywiście dodaj straty generowane przez skrzynię biegów. Z tego co mi wiadomo hamownia MAHA dodaje 5% do auta z automatem. Tak z urzędu.

Oblicz swoją średnią moc w przedziale nie wiem 4800-7000, nastepnie dodaj straty sekundowe itd...

Jak widzisz momentu obrotowego wogóle nie bierze się pod uwagę podczas wyścigu. Moment obrotowy jest miernikiem elastyczności.

_________________
BMW F10 535D @ 450KM chip by Tc-Performance.eu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 600KM M3 - jak się tym jeździ? Moc, moment - co ważniejsze?
PostNapisane: 11 listopada 2013, 08:47 
E tam :) nie lubię po prostu jak ktoś uważa mnie za idiote. chyba że sam jest geniuszem. Wtedy podkulam ogon :)
Dałem przykład który jest do wytłumaczenia. Jedyne czego oczekuje to wyjaśnienie. A nie obelgi że nie wiem...

Jnx: thx. Wrócę do domu to porownam moje wykresy i hipka.
Wskaźnik elastyczności. Podoba mi się definicja.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: 600KM M3 - jak się tym jeździ? Moc, moment - co ważniejsze?
PostNapisane: 11 listopada 2013, 10:16 
jnx napisał(a):
Oblicz średnią moc jego w przedziale 3600-4600obr, następnie dodaj straty sekundowe ze zmiany biegów. Noi oczywiście dodaj straty generowane przez skrzynię biegów. Z tego co mi wiadomo hamownia MAHA dodaje 5% do auta z automatem. Tak z urzędu.


no tak to jest baaardzo prosto, prawie łopatologicznie opisane hehe

jnx napisał(a):
Moment obrotowy jest miernikiem elastyczności.


to też jest bardzo błędna definicja, może i ładnie brzmi, ale linijką po łapach lać trzeba

jnx napisał(a):
Jak widzisz momentu obrotowego wogóle nie bierze się pod uwagę podczas wyścigu. Moment obrotowy jest miernikiem elastyczności.


N I E P R A W D A.

Moment obrotowy i jego przebieg ma ZASADNICZE znaczenie, ile razy do ciężkiej cholery można powtarzać, jak mówię, to mówię, a jak mówię to wiem kurde! To, co nie ma znaczenia, o co Tobie chodzi, to WARTOŚĆ MOMENTU MAKSYMALNEGO i istotnie, nie ma znaczenia, czy ma 700Nm, czy 15000000Nm, to jest wartość, która jest osiągana przez chwilę, a potem jest znacznie INNA, nie mówiąc o tym, że nie musi być w ogóle w zakresie użytecznych obrotów podczas wyścigu - ale ponieważ inne silniki kręcą się wyżej, taki sam lub większy moment mają na kołach - to zrozumiałe - każdy wie o co chodzi.

Ale do ciężkiej cholery, jak każdy twierdzi, czy też powtarza hasła "moment nie ma znaczenia przy wyścigu" to proszę obliczyć charakterystykę trakcyjną, uproszczoną lub nie i policzyć mi ile coś będzie miało 100-200 czas? DO OBLICZANIA TEGO NIE JEST POTRZEBNA MOC. Nie użyjecie po prostu tego parametry. Moc to jest parametr do oceny, czy samochód noname jest klasy Ferrari, BMW, Opla corsy, czy kosiarki - tak uproszczając - do "obliczeń" wykorzystuje się moment obrotowy, a ponieważ silnik się kręci, obroty się zmieniają podczas wyścigu - TEN MOMENT MA RÓŻNĄ WARTOŚĆ co wiemy z wykresów z hamowni plastikowych i innych. Teraz przebieg ten jest cholernie ważny, jak ten moment przebiega.

Ci, którzy specjalizują się w silnikach, modyfikują ich charakterystyki - ale mam na myśli zawodowców, a nie chłopaczków z garażów - rozkminiają właśnie takie sposoby, że przy niższej o kilka km mocy, to samo auto jedzie SZYBCIEJ. Dzieje się tak, bo przebieg momentu jest korzystniejszy, jakby odkreślić zakres przy ścigu, to choć peak jest mniejszy, wartość średnia, czyli pole pod wykresem jest WIĘKSZE. No bo co ma większe pole, trójkąt prostokątny o przyprostokątnych 10 i 12, czy kwadrat o boku 10? No bo tak to należy interpretować. Trzeba powiedzieć, że takie rzeczy robi się świadomie, są na to stosowne wzory, za których pomocą dobiera się czy to skrzynie biegów, czy wylicza czasy przyspieszeń, drogę przebytą podczas wyścigu na prostej - CUDA.

Aha, ktoś widział w ogóle równanie ruchu samochodu, skoro każdy wie najlepiej jak z charakterystyki silnika przechodzi na osiągi pojazdu?

Naprawdę, bardzo proszę odwołać się do fachowej literatury, a nie powtarzać opowieści z niewiadomych źródeł. Najlepiej to w ogóle niech każdy powie, po co mu taka wiedza. Czy dobiera skrzynię biegów, czy układ napędowy, czy chce coś porównać, czy jeszcze inne rzeczy - wtedy ten temat dalej ma sens.

Tak, nie prowadzi to do niczego. Każdy ma coś do powiedzenia, ale większość to przedruki "urban legend" nt. zagadnienia momentu obrotowego, a czasem i system szkolnictwa...

Nie wiem, co zawinił system szkolnictwa akurat w tym problemie - ja nie jestem i nie będę i szkolnictwo nie nauczyło mnie rozróżniać sygnałów komunikacyjnych, ani doceniać narodowego tańca w Bułgarii, ale nie piszę w tematach o tym, że coś to, a coś tamto.

Ponieważ zwłaszcza ostatnie strony zawierają więcej osobistych wycieczek i dziwnych teorii, temat zamykam - tym razem bez ostrzeżeń - ale na przyszłość za wprowadzanie w błąd opinii forumowej nt. techniki powinienem ostrzeżenia rozdawać.

Jeśli jednak ktoś jest mimo wszystko ciekaw i chce dodać sensownego do tematu, proszę o przesłanie treści posta na PW. Jeżeli faktycznie będzie sens, temat zostanie wyczyszczony i post zostanie umieszczony tutaj.

Pozdrawiam,
Wujek Frycek


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL