BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 kwietnia 2024, 19:09

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane i dotyczące pojazdów nie M, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 184 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: M5 E39
PostNapisane: 24 lutego 2013, 12:41 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
valdorane, nie dopisałem że chodzi mi o tą z v8 pod maską ;) mówiąc o alternatywie to oczywiście że jeśli ma być fun z jazdy to najsilniejszą wersje trzeba rozważać :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: M5 E39
PostNapisane: 24 lutego 2013, 12:41 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 3826
NANOCSmilosz, tu na pewno zamknie się w przedziale 55 tyś.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: M5 E39
PostNapisane: 24 lutego 2013, 12:50 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2080
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: E81
Kod silnika: N54b30a
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=172345
Arkadiusz napisał(a):
Elliot napisał(a):
w 540i wkładasz szperę, short shifter, ewentualnie program i można fajnie jeździć
ps. to nie ja proponowałem Ci m3, więc cytuj dokładniej


Przepraszam Elliot, nie wiem czemu zaciągneło Ciebie do tego cytatu......... Już poprawiam.

Piszesz o modach 540i - to ciekawe rozwiązanie, ale czy warte zachodu? Pytam pod kątem finansowym, bo może po prostu koszt jest zbyt duży w stosunku do osiągalnych efektów. Co myślicie?

Trzymając się egzemplarza do którego link podałem wcześniej, czyli tego:

http://otomoto.pl/bmw-540-4-4-benzyna-s ... 56355.html

Czy Waszym zdaniem warto się interesować? Wiem, że to nie ten dział i nie powinienem pytać tu o auto bez "M" w nazwie, ale nie chcę zakładać nowego tematu i robić bałaganu. 540i w manualu jest mało, więc w sumie każda w miarę wyglądająca sztuka chyba warta jest obejrzenia?


Kolego ten egzemplarz, który wrzuciłeś to straszny strucel, allegrowy wyjadacz, weź nr. vin, kilka razy ten samochód się przewijał na różnych forach i nigdy nic dobrego o nim nie pisali..

Tak jak pisał Elliot- rozglądnij się za ładnym e39 540i, wrzuć szperę i będziesz miał namiastkę m5, ale baaaardzo fajną namiastkę i bądź co bądź też rarytas, bo nie ma dużo 540tek z manualem.. Jak kupisz w m-pakiecie, to założysz koła od m5 i micha będzie się cieszyła na sam widok :)

_________________
Galeria Turasa 328iT:
https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=137931

Galeria Compacta 325ti
https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=161392&start=0

Galeria M5:
https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=89&t=158685&start=0

Galeria jedynki 135i:
https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=172345


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: M5 E39
PostNapisane: 24 lutego 2013, 14:12 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 32
Posty: 2977
Lokalizacja: RMI
Moje BMW: e90 330d +
Kod silnika: m57t2
Arkadiusz napisał(a):
M5 będzie służyć mi tylko i wyłącznie jako auto weekendowe - rocznie zrobię nim nie więcej niż 3 - 4 tysiące kilometrów



540i jest szybkie, pieknie brzmi wraz z M-pakietem wygląda świetnie, można je pomodzić, ale nie będzie to M5 oraz przez wielu forumowiczów i nie tylko, jest to auto do jazdy na codzień...

Jeśli robisz tylko 3-4 tysiace km rocznie, stać Cię na utrzymanie M5, jesteś cierpliwy w poszukiwaniu zadbanego egzemplarza to nie bierz nic innego pod uwagę jak coś ze stajnie M, w tym wypadku M5.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: M5 E39
PostNapisane: 24 lutego 2013, 14:33 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2197
Moje BMW: e60 f25
Kod silnika: m54b30 n52b30
damianRC napisał(a):
Jeśli robisz tylko 3-4 tysiace km rocznie, stać Cię na utrzymanie M5, jesteś cierpliwy w poszukiwaniu zadbanego egzemplarza to nie bierz nic innego pod uwagę jak coś ze stajnie M, w tym wypadku M5.


Uważam tak samo.
Jeśli na codzień to mógłbyś ewentualnie pomyśleć o 540i ale na weekedny możesz śmiało kupować M5.
Budżet masz wcale nie taki zły, jeśli Ci się nie spieszy i poszukasz dobrze to bez problemu kupisz coś fajnego.

Eliot pisał o m5 za 36k które było w odpowiednim stanie, czyli jak się chce to można.
Niema co rezygnować z marzeń :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: M5 E39
PostNapisane: 24 lutego 2013, 15:57 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1329
Lokalizacja: Bytom
Jestem pewny, że szybko zrewidujesz swoje założenia odnośnie pokonywania 3-4 tys km/rok. Mając m5 w garażu, nie sposób jest nim robić tylko 300 kilometrów miesięcznie. Chyba, że jesteś wzrokowym onanistą i wystarczy samo patrzenie ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: M5 E39
PostNapisane: 24 lutego 2013, 17:24 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 21
Moje BMW: BMW 5
Macie dużo racji - posiadanie Mki to spełnienie moich marzeń i sam biję się z myślami....... Nie wiem, może muszę trochę ochłonąć, bo ostatnio ciągle myślę o tym aucie i trochę nakręcam się sam na jego zakup, a to nie jest zdrowe podejście do tematu :)

Jeśli chodzi o przebieg to nie byłby on większy - mając służbowe auta do dyspozycji nie jeździłbym BMW na co dzień, a zimą prawdopodobnie nie jeździłbym M5 w ogóle.

Tak przy okazji zapytam - są tutaj osoby, które użytkują swoje Mki na co dzień?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: M5 E39
PostNapisane: 24 lutego 2013, 17:36 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 33
Posty: 7716
Lokalizacja: Bolesławiec
Garaż: Mercedes E63 AMG 514KM 2007
Audi A4 b9 2.0TFSI 252KM 2018
Arkadiusz napisał(a):
to nie jest zdrowe podejście do tematu :)
///M kupuje się emocjami i sercem, a nie rozumem :D

_________________
Kiedy ostatni raz wstałeś i pojechałeś na przejażdżkę. Nie dokądś, nie po coś-po prostu by pojeździć. To jest wspaniałe. Bez Telefonu.
Nic mi nie przeszkadza. Tylko ja w mojej małej metalowej skorupie. Czas do myślenia, uporządkowania myśli.
Jeremy Clarkson


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: M5 E39
PostNapisane: 24 lutego 2013, 17:51 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 32
Posty: 513
Lokalizacja: Reda / Trondheim
Moje BMW: M5 e39
Kod silnika: S62B50
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=89&t=129566
Kupuj kolego i sie wcale nie zastanawiaj. Jak Cie nie bedzie stac na utrzymanie to ja sprzedaz za rok, a tak bedziesz sie bil z myslami i zalowal ze nie sprobowales :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: M5 E39
PostNapisane: 24 lutego 2013, 17:57 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 21
Moje BMW: BMW 5
Panowie, w ten sposób wcale nie pomagacie...... :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: M5 E39
PostNapisane: 24 lutego 2013, 18:24 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Arkadiusz, pisz do małego , zdaje się że on korzystał codziennie ze swojej M3 , ale troche po kieszeni walnęło bo ceny benzyny nie rozpieszczają , a ze względu na trasy jakie robi zdecydował się na pierwszego diesla w życiu ;) ale widać że brakuje mu eMki :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: M5 E39
PostNapisane: 24 lutego 2013, 18:42 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 50
Posty: 5951
Lokalizacja: S1 FAST
Moje BMW: 123d 850 F10
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=98534&start=0
Arkadiusz pisał Ci juz kolega

Elliot napisał(a):
///M kupuje się emocjami i sercem, a nie rozumem :D


ale z drugiej strony utrzymanie ///M to duzo wyższe koszty niz cywilnego auta bo do ///M części kosztują x razy więcej niz do normalnego,
ja mam ///M a jezdza rzadko bo zwyczajnie mi ją szkoda tłuc po polskich dziurawych drogach.. średnio w sezonie robię nią 2tys km.. i jeżdżę praktycznie tylko w słoneczne weekendy
nie wiem czy bym sie zdecydował na codziennie użytkowanie ///M,

_________________
///M jak miłość ///M - najsilniejsza literka na świecie:) co jest lepszego od eMki? dwie eMki i V12
Sprzedam BMW 850i "91, 123d '08, info na http://www.fast-cars.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: M5 E39
PostNapisane: 24 lutego 2013, 18:54 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 43
Lokalizacja: Łęczna
Moje BMW: ///M5 E39
Kod silnika: S62B50
Chłopaku , nawet się nie zastanawiaj tylko realizuj swoje marzenia !! Same się nie spełnią ... Niecały rok temu byłem w podobnej sytuacji , kupiłem swój pierwszy samochód. Ciągle się zastanawiałem czy to ma być 530i , czy 540i , aż w końcu sobie powiedziałem - walić to , ma być ///M5 , no i tak się stało , kupiłem emkę i jestem zadowolony , w niczym innym się nie widzę teraz , dla mnie inne auta nie idą , brak mocy , a tutaj mam wszystko czego potrzebuję. ///M5 jest do jazdy codziennej , w zimie tylko czeka w garażu ,a tak ogień :) , koszty eksploatacji nie przerażają wcale , pod warunkiem , że kupisz coś konkretnego. Jedynie musisz się pogodzić ze spalaniem , u mnie to średnio 22-24/100 , ale to jest cena z którą muszę żyć :) , tak więc nie bierz żadnej 540i czy Alpiny , bo to nie ///M i nigdy ///M nie dorówna !!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: M5 E39
PostNapisane: 24 lutego 2013, 18:56 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
TheAnimal, tylko że Ty brałeś od Cobiego czyli pewniaka miałeś :D a Arek nie ma tyle szczęścia co Ty :D No chyba że uda mu się trafić od kogoś kto dbał o auto ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: M5 E39
PostNapisane: 24 lutego 2013, 19:10 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 14119
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
NANOCSmilosz napisał(a):
No chyba że uda mu się trafić od kogoś kto dbał o auto
Skoro Cobiemu się udało to i Arkowi się uda ;)

Jestes widze jak dobry duszek w tym temacie, ale dajmy się tez wypowiedziec uzytkownikom serii //M ;)

Ja jezdze M5 na codzien, oprocz śnieżnych dni - nie chce ,zeby M5 była cała upaprana w soli drogowej, albo zeby mi jakis mistrz kierownicy w SKodzie zaparkował w bagażniku, jak wczoraj na Bukowskiej przy stacji BP kierownik SKody przypieprzył w znak drogowy ( pozdrawiam), gdyż padał śnieg.

_________________
Obrazek
"Yes, Lucifer has come to our little world of milk and petrol"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: M5 E39
PostNapisane: 24 lutego 2013, 19:33 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Frank, hehe ok ok zrozumiałem ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: M5 E39
PostNapisane: 24 lutego 2013, 19:48 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
Arkadiusz jeżeli masz auto służbowe i to ma być typowo weekendowa zabawka dająca radość z jazdy nie myśl nawet o żadnym 540i bo to dupowóz zwykły nie taka jego rola.
Bierz ///M przy tych przebiegach nie masz się czego obawiać kup zadbane auto a spokojnie utrzymasz go w dobrej kondycji za nie duże pieniądze.
Jeżeli byś planował jeździć M5 na co dzień wtedy można dywagować czy poradzisz sobie z utrzymaniem tego auta ale przy takiej eksploatacji hobbystycznej nie masz się czego obawiać to nie jest Lambo wszystko droższe kupisz bez problemu w używce a z eksploatacją bez problemu sobie poradzisz bo tam tragedii nie ma.
M5 nie miałem ale M3 użytkowałem przez kilka lat z przerwami jako codzienne auto i nie było z tym problemów. Części są ok 3x droższe niż do zwykłych wersji ale użytkując z głową tragedii wcale nie było za to radość z jazdy i samego posiadania kultowego auta ogromna.


Ostatnio edytowano 24 lutego 2013, 20:05 przez --==Mały==--, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: M5 E39
PostNapisane: 24 lutego 2013, 20:01 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 557
Lokalizacja: Opolskie
Moje BMW: E39 530d M-pakiet
Kod silnika: m57 193ps+
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=116850
BYŁO:
FIAT 126p - sprzedany
Mercedes W124 2.5 D - jest w moim posiadaniu
Mercedes W210 2.2 CDI - w posiadaniu ojca
Arkadiusz napisał(a):
Tak przy okazji zapytam - są tutaj osoby, które użytkują swoje Mki na co dzień?

Pewnie, że tak ja użytkuje M ale pakiet :super:

Na temat tego wątku wypowiem się tak:
Jeśli zależy Ci na touringu to 540i jest dobrą alternatywą.
Jeśli ma to być sedan to tylko M5. :ok:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: M5 E39
PostNapisane: 24 lutego 2013, 20:05 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 21
Moje BMW: BMW 5
Chłopaki, naprawdę potraficie doradzić i nieźle argumentujecie jedyny słuszny wybór....... :D
Ja wiem - naprawdę dobrze to wiem - że M5 dałoby mi tyle radochy że przyćmiłoby to wszelkie ewentualne kłopoty po zakupie. Ten wóz jeszcze 5 lat temu był dla mnie zupełnie nieosiągalny. Pamiętam jak śliniłem się oglądając jakieś artykuły w gazetach albo programy w telewizji, w których przedstawiano ten model. Z wypiekami na twarzy chłonąłem wszystko, co dotyczyło tego auta...... Potem dane mi było usiąść za kółkiem, zasmakować prowadzenia tego wozu no i wiem, że jest to idealne połączenie cech praktycznych z czystym sportem. Idealny samochód dla mnie.

A może ktoś z Was planuje sprzedawać swoją Mkę? ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: M5 E39
PostNapisane: 24 lutego 2013, 20:07 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 3826
Arkadiusz napisał(a):
Potem dane mi było usiąść za kółkiem, zasmakować prowadzenia tego wozu no i wiem, że jest to idealne połączenie cech praktycznych z czystym sportem. Idealny samochód dla mnie.

No to już masz większe doświadczenie w tej materii niż część osób wypowiadająca się w temacie. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 184 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL