BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 kwietnia 2024, 18:33

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane i dotyczące pojazdów nie M, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 103 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: e92 M3 vs e63 M6 - porównanie
PostNapisane: 28 lutego 2013, 09:57 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 526
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: ex M6 F13 LCI
Kod silnika: S63
Garaż: obecnie:
R8 V10
911 S
GT 63S
Tak sobie myślę, że po blisko 3,5 roku użytkowania obecnej 335i przydałaby się jakaś zmiana.
Po aucie z takim silnikiem nie wyobrażam sobie przesiadki na nic innego jak tylko ///M.
I teraz mam spory dylemat - M3 e92 czy M6 e63.
Oba auta mają swoje plusy i minusy:

///M 3
+ ładniejsza
+ nowocześniejsza
+ tańsza w utrzymaniu
- wolniejsza, w sumie to nie wiele szybsza od 335i po chipie :(
- droższa w zakupie (DKG)

///M6
+ szybka
+ komfortowa (tak mi się wydaje bo nie jeździłem ;) )
+ tańsza w zakupie
- droższa w utrzymaniu
- brzydsza od e92

Najbardziej w M6 obawiam się poważnych awarii - obrócona panewka z tego co czytałem to nie rzadkość. Mało kto ma pojęcie o tych silnikach, więc zamiast remontować, trzeba kupić "nowy" z allegro za 30 k i modlić się, że tym razem będę miał szczęście i auto pojeździ :)
O M3 nie słyszałem takich kwiatków. Wydaje się być trwałym, dopracowanym autem.

Może ktoś miał podobny dylemat jak ja? Z chęcią zapoznam się z innymi opiniami na temat tych obu aut :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e92 M3 vs e63 M6 - porównanie
PostNapisane: 28 lutego 2013, 10:23 
335i napisał(a):
Może ktoś miał podobny dylemat jak ja? Z chęcią zapoznam się z innymi opiniami na temat tych obu aut :)


Napisz jeszcze dzieki komu masz te dylematy :rotfl:

Sam wiesz jak jest u mnie, jakbym sprzedal 335i to bez namyslu bral bym M6 jeszcze tego samego dnia...

Zakladajac ze za M3 DKG zaplacisz 170-180 tysiecy a za M6 zaplacisz 130 to masz 40-50 tys w bonusie na uzytkowanie M6.

Zapomniales takze napisac ze 335i nie jest Twoim daily carem, jezdzisz nim bardzo male przebiegi.

Gdybys jezdzil 335i tak jak ja to bez zastanawiania polecal bym Ci M3 bo to chociaz nieco wyzsza polka cenowa w utrzymaniu niz 335i to wciaz jednak "rozsadna".

Ale przyszle ///M to byl by twoj samochod "na kille i weekendy" w takiej sytuacji po prostu nie widze dla Ciebie innego autka niz M6, fakt, jest troche brzydsze od E92///M ale... zapierdziela - a o to chodzi.

Tu musial bys dolozyc 80 tys do ///M3 aby miec moze 0,5 s lepsze osiagi do 200... lepsze hamulce i bardziej stabilne autko na zakretach (z czego nie korzystasz) czy to jest warte 80 tys? Odpowiedz sobie realnie.

Awarie? kazde autko sie psuje... nie wiem jak Tobie ale mnie wszscy tez odstraszali przed zakupem 335i, ze drogie w utrzymani, ze pada to tamto a sam wiesz jak jest.... nie pada nic (przynajmniej mi;P) :)

Takze z mojej strony masz glos na M6, inne autko, inne wnetrze, inny wymiar osiagow (porownywalne z autami typu lamborghini) a wyglada w sumie nie tak zle... pamietaj ze M6 to nie zwykla seria 6....

Idz przejedz sie M6 a kupuisz ja w przeciagu miesiaca, takie autka kupuje sie sercem, nie rozumem..


Wiem, moja wypowiedz standardowo pomieszala Ci bardziej w mozgu.

Ale cokolwiek nie kupisz trzymam kciuki abys byl zadowolony ;)!


Góra
  
 
 Tytuł: Re: e92 M3 vs e63 M6 - porównanie
PostNapisane: 28 lutego 2013, 11:27 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznan
Moje BMW: C400 4matic
Za M6 napewno przemawia V10,natomiast M3 E92 jest przynajmniej z wygladu troszke nowoczesniejsze.Osiagi inna liga M6 miazdzy M3.Osobiscie dla siebie wybralbym M3 e92,aczkolwiek ty juz miales silna E92 co prawda nie M3,ale jednak-na twoim miejscu poszedlbym w M5/6 :) Ps zauwazylem na forum ze ostatnio zrobil sie tu wyscig zbrojen ;)

_________________
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=91120 ocen moja Becie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e92 M3 vs e63 M6 - porównanie
PostNapisane: 28 lutego 2013, 11:45 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 33
Posty: 7716
Lokalizacja: Bolesławiec
Garaż: Mercedes E63 AMG 514KM 2007
Audi A4 b9 2.0TFSI 252KM 2018
przesiadka na m3 będzie bez sensu, bo nie zyskasz zbytnio na osiągach. M6 jest dla Ciebie, niemniej jednak ja bym brał m3 e92 w manualu :hyhy: za m6 przemawia też cena zakupu. Skoro mało jeździsz to wielkich różnic nie odczujesz między eksploatacją m6 czy m3

_________________
Kiedy ostatni raz wstałeś i pojechałeś na przejażdżkę. Nie dokądś, nie po coś-po prostu by pojeździć. To jest wspaniałe. Bez Telefonu.
Nic mi nie przeszkadza. Tylko ja w mojej małej metalowej skorupie. Czas do myślenia, uporządkowania myśli.
Jeremy Clarkson


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e92 M3 vs e63 M6 - porównanie
PostNapisane: 28 lutego 2013, 12:32 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 561
Lokalizacja: Krosno
Moje BMW: F36 428i xdrive
Kod silnika: N20B20
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=102823
Ja tez obstawiał bym M6 :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e92 M3 vs e63 M6 - porównanie
PostNapisane: 28 lutego 2013, 12:57 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
Jeżeli był by to twój daily driver to tylko M3 ze względu na spalanie,koszty utrzymania i awaryjność V10.
Jeżeli używasz auta do zabawy i nie jest to auto jeżdżące codziennie zdecydowanie bierz M6 bo masakruje osiągami a spalanie nie jest takie ważne w tym wypadku (ok 25L/100KM to już bardzo dużo w aucie codziennym)
Nie jest tak,że kupno M3 nie ma sensu po mocny 335i zwłaszcza jako auto weekendowe bo M3 to całkiem inna liga i frajda z jazdy jednak M6 zabija osiągami i tu bez dwóch zdań wygrywa.
Zdarzają się awarię ale drugi dobry silnik da się kupić już za 20tyś a ze swojego odzyskasz przynajmniej połowę tej kwoty ze sprzedaży sprawnych części a czasem i 3/4 się zwróci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e92 M3 vs e63 M6 - porównanie
PostNapisane: 28 lutego 2013, 14:16 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 526
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: ex M6 F13 LCI
Kod silnika: S63
Garaż: obecnie:
R8 V10
911 S
GT 63S
Dzięki Panowie za podpowiedzi, widzę że M6 wygrywa. Macie racje, za M6 przemawia silnik V10, który jest niestety również największą jego bolączką.

wujekwaldus napisał(a):
Napisz jeszcze dzieki komu masz te dylematy

Wiadomo, dzięki... gdyby nie Twoje gadki nawet za M6 bym się nie rozglądał, tylko kupił M3 i po problemie.

Zapomniałem napisać o przebiegu, dużo nie jeżdżę bo mam firmówkę, ale ok 15 tys km rocznie mi wychodzi. Nie wiem czy to na M6 nie za dużo?

--==Mały==-- napisał(a):
Zdarzają się awarię ale drugi dobry silnik da się kupić już za 20tyś a ze swojego odzyskasz przynajmniej połowę tej kwoty ze sprzedaży sprawnych części a czasem i 3/4 się zwróci.

A tego nie wiedziałem, myślałem że jak się silnik popsuje to wszystko idzie na żyletki :)

Wiem, że sprzęgło w M6 wytrzymuje ok 60 tys, czyli albo wymienię je raz albo wcale.
Jak jest z korzystaniem z funkcji LC w obu przypadkach? Z tego co słyszałem, w M6 wystartuje się tak 5-6 razy i sprzęgło do wymiany a czy tak samo jest w M3? W sumie chciałbym z LC skorzystać więcej niż raz w roku, bo chyba po to to zrobili ?!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e92 M3 vs e63 M6 - porównanie
PostNapisane: 28 lutego 2013, 15:04 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
M3 wytrzymuje o wiele więcej tam można tego używać i nie ma jakiś wielkich problemów w M5 i M6 niestety kilka startów i sprzęgło spalone.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e92 M3 vs e63 M6 - porównanie
PostNapisane: 28 lutego 2013, 15:15 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1805
Lokalizacja: Wawa
Moje BMW: M3 e46
Kod silnika: S54
Podobają mi się teksty "Ja bym brał M3, ale bierz M6" :)

Chociaż ja w sumie napisałbym podobnie :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e92 M3 vs e63 M6 - porównanie
PostNapisane: 28 lutego 2013, 15:48 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 4257
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M6
Kod silnika: S85 S62 M60
Garaż: było: M5e39 '01,
e34 540i '94
Ceny M3 troche juz schodzą w dół, myślę że dałoby rade i coś mniej więcej w okolicach M6 kupić. A ogólnie trzeba sie oboma autami przejechać, posiedzieć, zobaczyć co nam bardziej pasi, jak sie czujemy, ze skrzynią sie zapoznać hehehe
Nie wiem jak M3, ale M6 jest zajawkowe :)

_________________
Obrazek

http://imageshack.com/a/img689/1772/78er.jpg

Sprzedam MANUAL 6-b z M5e39 ~ 3.000 PLN


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e92 M3 vs e63 M6 - porównanie
PostNapisane: 28 lutego 2013, 16:28 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1247
Lokalizacja: Польша
Moje BMW: G70, F92
Nie wiem co sie tak uczepieliscie wygladu m6. Przeciez m3 wyglada bardziej pospolicie na drodze, z racji duzej ilosci cywilnych trojek E92, dodatkowo w srodku wyglada tez jak normalna trojka.
m6- nieoklepane nadwozie, napompowane, agresywne. Nawet nie ma co poprawiac w wygladzie tego auta. Ewentualnie mozna sobie zamontowac lampy poliftowe
Ogladalem ostatnio ceny to za dobrze utrzymanego polifta m6 z malym przebiegiem to ceny sa tak +-200tys na zlotowki + akcyza


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e92 M3 vs e63 M6 - porównanie
PostNapisane: 28 lutego 2013, 16:31 
Mi sie wyglad m6 podoba, ale Michalowi (335i) bardziej podoba Sie M3 E92, sa gusta i gusciki ... ;)
Ja tak jak napisalem, ja bral bym M6, tylko przedliftowe po polift zabija cena ale fakt - jest ciut ladniejsze.

Takze, ciesze sie Michal ze cale forum doradza Ci to samo co ja:P
I po co zadawales te pytanie? hehe teraz bedziesz mial jeszcze wiekszy metlik w glowe ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: e92 M3 vs e63 M6 - porównanie
PostNapisane: 28 lutego 2013, 16:41 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
M6 ma piękne wnętrza w porównaniu do zwykłych wersji e63.
Zewnętrznie m-pakiet też robi całkiem inne wrażenie ale mimo wszystko e92 wygląda młodziej i to trzeba przyznać. Fajne w M3 jest zmienione nadwozie poszerzone + garb na masce M6 ma zwykłe takie same jak każda E63.
Co do poliftu są gusta i guściki ale dla mnie tylne lampy polifcie są tragiczne w E63.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e92 M3 vs e63 M6 - porównanie
PostNapisane: 28 lutego 2013, 17:24 
A napisał(a):
Nie wiem co sie tak uczepieliscie wygladu m6. Przeciez m3 wyglada bardziej pospolicie na drodze, z racji duzej ilosci cywilnych trojek E92
o tym też pomyślałem, co prawda kiedyś seria 6 mi się nie podobała, ale z czasem to się zmieniło. 6 na pewno bardziej przyciąga wzrok, aczkolwiek niektórzy uważają to za minus ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: e92 M3 vs e63 M6 - porównanie
PostNapisane: 28 lutego 2013, 17:27 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1247
Lokalizacja: Польша
Moje BMW: G70, F92
tak rzeczywiscie poliftowe tylnie lampy sa tragiczne

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e92 M3 vs e63 M6 - porównanie
PostNapisane: 28 lutego 2013, 18:27 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
Pokazałeś zdjęcia świecących lamp jak dla mnie przedlift dużo lepiej wygląda polift jakoś chińsko:
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e92 M3 vs e63 M6 - porównanie
PostNapisane: 28 lutego 2013, 18:54 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 526
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: ex M6 F13 LCI
Kod silnika: S63
Garaż: obecnie:
R8 V10
911 S
GT 63S
Mi się bardziej podoba polift, gdyż dzięki dodatkowej stopce ten tył nie wygląda na taki ciężki.
A co ze zmianami mechanicznymi? Wiązały się jakieś z liftingiem czy nie?

Boogie, miałeś jakieś problemy z odbyciem jazdy próbnej? Bo co innego samemu kierować autem a co innego być przewiezionym.
Boogie napisał(a):
ze skrzynią sie zapoznać
co miałeś na myśli?

A masz racje apropos zwykłego wyglądu w środku e92 i pospolitości, ale wygląd M6 można nazwać kontrowersyjnym, dlatego zdania są podzielone :) M6 robi wrażenie bo jest tego mało na ulicach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e92 M3 vs e63 M6 - porównanie
PostNapisane: 28 lutego 2013, 19:43 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 4257
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M6
Kod silnika: S85 S62 M60
Garaż: było: M5e39 '01,
e34 540i '94
A napisał(a):
Nie wiem co sie tak uczepieliscie wygladu m6. Przeciez m3 wyglada bardziej pospolicie na drodze, z racji duzej ilosci cywilnych trojek E92, dodatkowo w srodku wyglada tez jak normalna trojka.


No to racja, zauważyłem nawet jak mocno głowami kręcą właściciele nowiutkich beemek, jak M6 jedzie :)


--==Mały==-- napisał(a):
e92 wygląda młodziej

tego akurat nie ogarniam, za stary może już jestem, dla mnie oba te auta mają na sobie ślad bunglowskiego ukąszenia, i w obu jeszcze nie ogarniam niektórych linii

335i napisał(a):
A co ze zmianami mechanicznymi? Wiązały się jakieś z liftingiem czy nie?

Raczej nie za bardzo, zmiany były dokonywane cały czas w mechanice, podczas produkcji, nawięcej w 2005roku, potem już nie za bardzo, zmiany we wnętrzu, ale też bardzo niewielkie.... no może ostatni rok produckji zmienił idrive, ale tak to nie było takich rewolucji we wnętrzu jak np w e39 M5

335i napisał(a):
Boogie, miałeś jakieś problemy z odbyciem jazdy próbnej? Bo co innego samemu kierować autem a co innego być przewiezionym.

Ja nie miałem, trzeba byc po prostu konkretnych człowiekiem :) jeździłem ile chciałem,
nawet jednen mafiozo ze Śląska w ogóle nie powzolił mi być przewiezionym, tylko od razu dał mi kluczyki i wio...

335i napisał(a):
co miałeś na myśli?

to, że to smg, nie automat, i ta skrzynia jest bardzo specyficzna, zwłaszcza w mieście potrafi mocno irytować, średnio sie do miasta nadając, o czym pisałem wcześniej cytując, z czego sie nabijał jeden mądrala heheh
Ogólnie jest to wszytsko jak playstation, ale bardzo mocno zajawkowe i wciągające, kiedy moge to sobie jeżdże :)

335i napisał(a):
ale wygląd M6 można nazwać kontrowersyjnym, dlatego zdania są podzielone M6 robi wrażenie bo jest tego mało na ulicach.

w końcu to M, i musi coś robić w tej materii hehehe

_________________
Obrazek

http://imageshack.com/a/img689/1772/78er.jpg

Sprzedam MANUAL 6-b z M5e39 ~ 3.000 PLN


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e92 M3 vs e63 M6 - porównanie
PostNapisane: 28 lutego 2013, 19:53 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1247
Lokalizacja: Польша
Moje BMW: G70, F92
--==Mały==-- napisał(a):
Pokazałeś zdjęcia świecących lamp jak dla mnie przedlift dużo lepiej wygląda polift jakoś chińsko:
Obrazek
Obrazek



wcale nie bo trzecie zdjecie to lampa wylaczona. Za to ty dales lampe przedlift wlaczona :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e92 M3 vs e63 M6 - porównanie
PostNapisane: 28 lutego 2013, 20:06 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1247
Lokalizacja: Польша
Moje BMW: G70, F92
Boogie napisał(a):
A napisał(a):
Nie wiem co sie tak uczepieliscie wygladu m6. Przeciez m3 wyglada bardziej pospolicie na drodze, z racji duzej ilosci cywilnych trojek E92, dodatkowo w srodku wyglada tez jak normalna trojka.


No to racja, zauważyłem nawet jak mocno głowami kręcą właściciele nowiutkich beemek, jak M6 jedzie :)

no, a wiekszosc nowych bemek to diesle w em-paket.
Jak bedzie cieplo to sprobuj na trasie minac kogos na wysokich obrotach i bedzie mial uchylona szybe. Mina bezcenna we wstecznym lusterku

Boogie napisał(a):
335i napisał(a):
A co ze zmianami mechanicznymi? Wiązały się jakieś z liftingiem czy nie?

Raczej nie za bardzo, zmiany były dokonywane cały czas w mechanice, podczas produkcji, nawięcej w 2005roku, potem już nie za bardzo, zmiany we wnętrzu, ale też bardzo niewielkie.... no może ostatni rok produckji zmienił idrive, ale tak to nie było takich rewolucji we wnętrzu jak np w e39 M5



nowy idrive wszedl na jesieni 2008 i trwal do konca lipca 2010r. W tych po jesieni 2008r sa okropne lusterka(wedlug nowych regulacji unijnych), juz nie takie ladne jak wczesniej
Boogie napisał(a):
335i napisał(a):
co miałeś na myśli?

to, że to smg, nie automat, i ta skrzynia jest bardzo specyficzna, zwłaszcza w mieście potrafi mocno irytować, średnio sie do miasta nadając, o czym pisałem wcześniej cytując, z czego sie nabijał jeden mądrala heheh
Ogólnie jest to wszytsko jak playstation, ale bardzo mocno zajawkowe i wciągające, kiedy moge to sobie jeżdże :)

racja, ta skrzynie trzeba wyprobowac jak ktos nie mial z nia nigdy do czynienia, bo to nie chodzi jak automat, wiec mozna sie rozczarowac jesli ktos oczekiwal plynnosci automatu. Oczywiscie na spokojnej jezdzie da sie jechac tak zeby zmienial biegi prawie niezauwazalnie, ale tym autem ciezko tak jechac bo za bardzo prowokuje samym soba. Czlowiek chce czuc obroty i jak zapinaja sie biegi. Lubie emki, bo potem czlowiek czuje sie jak w jakims amoku

mozna i takiego frozen grey i przednia maska z pakietu competition


mnie linia auta sie podoba

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 103 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL