BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 13:44

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane i dotyczące pojazdów nie M, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 103 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: e92 M3 vs e63 M6 - porównanie
PostNapisane: 10 kwietnia 2013, 09:50 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1566
Lokalizacja: KBC
Moje BMW: E36 328 Coupe
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=124186
335i gratuluje zakupu :super: Temat z nowa M3 musi być ;)

Ale kolor to jest po prostu :serce: :serce: :serce:

_________________
Obrazek



Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e92 M3 vs e63 M6 - porównanie
PostNapisane: 10 maja 2013, 09:07 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 526
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: ex M6 F13 LCI
Kod silnika: S63
Garaż: obecnie:
R8 V10
911 S
GT 63S
Pawlos22 dzięki ;)

Jak wcześniej nie miałem okazji z nikim i nigdzie przejechać się M6 to wczoraj miałem dwie do wyboru :D Auto Boogie, i A. Wybrałem przejażdżkę M6 Boogiego, gdyż było to auto w moim budżecie, z podobnym przebiegiem do mojej M3, kolegi A M6 jest po lifcie z niewiarygodnie niskim przebiegiem,która pachnie nowością i domyślam się,że jeździ jeszcze jak nowe - mam nadzieje że kiedyś to sprawdzę ;)
Jeżeli chodzi o osiągi... żadne odkrycie, M6 jest szybsze i tyle :)
Gdy w M3 jedziemy powiedzmy 270 km/h w M6 zbliżamy się do 300 km/h. Prędkość max pewnie mają podobną, ale szóstka dużo szybciej do niej dojedzie :)
Dźwięk V10 jest super inny niż V8, czy lepszy czy gorszy to kwestia gustu, mi się podoba jeden i drugi :)
Skrzynia SMG vs DKG, no tu jest duża różnica. SMG to niezły brutal, wali po plecach aż miło :) Na początku myślałem, że Boogie przy zmianie biegów odpuszcza na moment gaz, bo czuć wyraźnie jak auto na chwilę zwalnia, żeby za chwilę ostro kopnąć w plecy i frunąć dalej.
DKG przy SMG zachowuje się jak skrzynia bezstopniowa - zmienia biegi bardzo szybko i gładko.
Komfort jazdy na korzyść M6. Czuć, że to klasa GT.
I co mi się najbardziej podobało, M6 dużo cichsza przy wyższych prędkościach niż M3. Niestety w każdej E92, która jechałem powyżej 180 km/h dochodzą mocne szumy powietrza z bocznych szyb. Niby szóstka też nie ma ramek, ale tam to jakoś lepiej zrobili i jest sporo ciszej.
Na korzyść M3 podejrzewam, że będzie przemawiało prowadzenie się na zakrętach, kto umie to wykorzystać (np. Wujekwaldus w swojej M3) to będzie szybszy ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e92 M3 vs e63 M6 - porównanie
PostNapisane: 10 maja 2013, 09:42 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
Ten szum z szyb to idiotyzm przy cenie tych aut jak nie umieją nie powinni się brać za szyby bez ramek mnie to strasznie irytuje w E92 nic się nie zmienia od czasu e36.
Co do M6 ma sporo większą prędkość maksymalną ja osobiście akurat wolę sprytniejszą serię 3 niż dość ciężkie i duże 6.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 103 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL