BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 16:34

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Jakie CB wybrać ???
PostNapisane: 11 stycznia 2011, 21:25 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
W róznych wersjach czy to tańszych np Johny II ASC, ( ale 2-3 lata temu to radio kosztowało 500 zł), Harry również, czy tez bardzo drogich np JFK. Oczywiście każdy kupuje co uważa, bo to jego pieniądze. President daje 5 lat gwarancji, ale to marketingowy zabieg, ponieważ za gwarancje jednak dopłaca klient.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie CB wybrać ???
PostNapisane: 11 stycznia 2011, 21:43 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 31
Dopłaca klient, tzn. ? Możesz rozwinąć swoją myśl, zainteresowało mnie to teraz. Fakt - gwarancja tego producenta jest na 5 lat ale nie wiedziałem, że to chwyt marketingowy. Co masz na myśli, pisząc że za gwarancje klient dopłaca ? Chodzi Ci o wyższą cene sprzętu ?

_________________
filmy bez limitu // filmy online // seriale online


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie CB wybrać ???
PostNapisane: 11 stycznia 2011, 21:52 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
Tak, wyższa cena sprzętu. Przykład omawiany w tym temacie, uniden 520 pro xl -250 zł, president harry III ASC z 5 letnią gwarancją - 500 zł/600zł. Jedno i drugie radio ma pochodzenie azjatyckie.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie CB wybrać ???
PostNapisane: 12 stycznia 2011, 20:23 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 31
No tak, tutaj widać czysty zabieg marketingowy. Nigdy nie miałem doświadczenia z innymi radyjkami, dlatego nie mogłem się wypowiedzieć na ich temat. To jest zdecydowanie różnica zapłacić za radyjko 600 zł, a 250 zł, które praktycznie jest takie samo. Hmm po prostu zapłata za nazwę no i tą gwarancję, innego powodu nie widzę.

_________________
filmy bez limitu // filmy online // seriale online


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie CB wybrać ???
PostNapisane: 13 stycznia 2011, 00:26 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 50
Moje BMW: 320d '10, X3 sd '07
Różnice:

- deklaracja zgodności (Harry)
- automatyczne wyciszenie szumów, jeśli ktoś to lubi (Harry)
- 5 lat gwarancji kontra zero gwarancji (nie ma czegoś takiego jak serwis Uniden, udzielana gwarancja na słowo to fikcja)
- faktura vat/paragon kontra szara strefa
- modulacja FM (wprawdzie mało spopularyzowana w Polsce, ale niektórzy lubią modulować w FMie :)
- Harry III nie sieje po kanałach w przeciwieństwie do "świetnie przestrojonych" U520
- przełącznik kanałów w mikrofonie (Harry)

To tyle co mi przyszło na szybko do głowy. Pewna różnica między nimi jest, chociaż są to radia tej samej klasy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie CB wybrać ???
PostNapisane: 13 stycznia 2011, 08:40 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 9443
Lokalizacja: PL
KNKTR5000 napisał(a):
- automatyczne wyciszenie szumów, jeśli ktoś to lubi (Harry)

Podobno sa z tym problemy
KNKTR5000 napisał(a):
- Harry III nie sieje po kanałach w przeciwieństwie do "świetnie przestrojonych" U520

Niby kazde radio w pewnym stopniu sieje po kanalach
PS.info zaczerpniete z forum pasionatow CB

_________________
BMW E46 Touring
viewtopic.php?f=6&t=150081&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie CB wybrać ???
PostNapisane: 13 stycznia 2011, 11:22 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 50
Moje BMW: 320d '10, X3 sd '07
Oczywiście jak masz mało selektywne radio i ktoś stoi 100m od Ciebie to usłyszysz przebitki - problem polega na tym, że ubot potrafi siać i z kilometra.
Mam stację bazową i taki delikwent z u520 potrafi zająć mi 40 kanałów jak jest blisko mojej anteny. Z Harrym III nie ma tego problemu.

ASC w Harry III działa bardzo dobrze, nie mylić z Harrym II, gdzie jest to delikatnie mówiąc porażka :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie CB wybrać ???
PostNapisane: 13 stycznia 2011, 15:56 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
spider napisał(a):
KNKTR5000 napisał(a):
- automatyczne wyciszenie szumów, jeśli ktoś to lubi (Harry)

Podobno sa z tym problemy


Fakt, są takie problemy.

spider napisał(a):
KNKTR5000 napisał(a):
- Harry III nie sieje po kanałach w przeciwieństwie do "świetnie przestrojonych" U520

Niby kazde radio w pewnym stopniu sieje po kanalach


Fakt, każde radio sieje po kanałach.

KNKTR5000 napisał(a):
Mam stację bazową i taki delikwent z u520 potrafi zająć mi 40 kanałów jak jest blisko mojej anteny.


Nie pisz takich bzdur, że uniden sieje przez 40 kanałów, bo jeszcze ktoś w to uwierzy. Gdybyś był radiowcem to byłbyś bezstronny, a Ty jesteś stronniczy. Handlujesz presidentami?

KNKTR5000 napisał(a):
Różnice:

- deklaracja zgodności (Harry)
- automatyczne wyciszenie szumów, jeśli ktoś to lubi (Harry)
- 5 lat gwarancji kontra zero gwarancji (nie ma czegoś takiego jak serwis Uniden, udzielana gwarancja na słowo to fikcja)
- faktura vat/paragon kontra szara strefa
- modulacja FM (wprawdzie mało spopularyzowana w Polsce, ale niektórzy lubią modulować w FMie
- Harry III nie sieje po kanałach w przeciwieństwie do "świetnie przestrojonych" U520
- przełącznik kanałów w mikrofonie (Harry)

To tyle co mi przyszło na szybko do głowy. Pewna różnica między nimi jest, chociaż są to radia tej samej klasy.


1.Deklaracja zgodności – nieznaczący papier dla użytkownika. Podczas kontroli drogowej policja nie kontroluje CB, ponieważ od kontroli CB jest UKE. UKE to poważna instytucja i takimi drobiazgami się nie zajmuje. Podobnie z gaśnicami, policja nie ma prawa sprawdzać legalizacji gaśnic, bo od tego jest straż pożarna.
2.Powtórze bądź bezstronny i napisz, że ASC poza wycinaniem szumów wycina także rozmowy. Nie będę się rozpisywac można sobie pogooglowac.
3.Gwarancja za która płaci się dodatkowo około 300 zł + pokrycie kosztów wysyłki do sklepu/serwisu i z powrotem. Niektorzy dodatkowe koszty ponoszą tuż po zakupie, gdy wysyłają presidenty np.do Częstochowy na regulacje.
4.Unideny są do kupienia na allegro, oficjalne aukcje czy też w innych internetowych sklepach. Nie jest problemem kupującego, czy sprzedający ma zarejestrowaną dział. gosp czy nie ma.
5.Jeśli ktoś koniecznie chce FM może w podobnej cenie co Uniden 520 pro xl kupić np. Mtech Legend II, nie musi dopłacać tych 300 zł do presidenta.
6.Każde radio sieje po kanałach.
7.Dla większości osób używających CB jako antymisiek, przełącznik kanałów w mikrofonie to zbędny gadżet.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie CB wybrać ???
PostNapisane: 13 stycznia 2011, 18:57 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 50
Moje BMW: 320d '10, X3 sd '07
Umiesz czytać? Antena bazowa ma ok. 6 metrów. To nie mobilówka o zasięgu 10km. Jeżeli nie wierzysz, że U520 może zająć 40 kanałów w pobliżu takiej anteny potwierdzasz jedynie jakim ignorantem jesteś.

Możesz sobie poczytać parametry tej anteny (Sirio 2016), ale coś czuję, że niewiele z tego wyniesiesz:
http://www.sirioantenne.it/prodotti_ant ... 169&idp=60

W którymś poście napisałeś, że masz SQ na godz. 11 - SQ w tej pozycji wycina więcej niż załączone ASC w Harrym III, więc nie rozumiem po co się unosisz?

Mierzi Cię, że potrafię obiektywnie spojrzeć na dostępne aktualnie radia? Każde ma wady i zalety, nawet sprzęty za ponad 1000zł - sztuka, by na tej podstawie dobrać coś dla siebie i być zadowolonym.

Nie chcę się tu licytować na doświadczenie, ale uwierz mi, że lista sprzętu, który testowałem jest dłuższa niż modele, o których słyszałeś.

Hasan
161CBF051


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie CB wybrać ???
PostNapisane: 13 stycznia 2011, 20:42 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
KNKTR5000, prawda Ci w oczy boli, 7 powyższych punktów ( zwłaszcza o homologacji :rotfl:) pokazało jakim ''znaffcom'' jesteś, wiec nie pogrążaj sie już bardziej. Poznałeś znaczenie słowa obiektywizm ? Nie, bo napisałbyś, że bazówka nadając z większą mocą też sieje po kanalach. Jeśli przeszkadza Tobie, że ktoś kupując zestaw uniden 520 pro xl + sirio as100/sirio ML145 za mniej niz 400 zł ma dobry zestaw to jest to tylko i wyłącznie Twój problem. Porównywalny zestaw President Harry III ASC + antena President ML145/ Dakota to koszt w granicach 800 zł. Pomijając już kryterium jakim jest cena, to wiele osób potwierdzi, że uniden to dobre radio. Potwierdzi nie dlatego, że innych radyjek nie użytkowali, ale potwierdzi dlatego, że właśnie je użytkowali i wrócili do sprawdzonego unidena.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie CB wybrać ???
PostNapisane: 14 stycznia 2011, 03:39 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 50
Moje BMW: 320d '10, X3 sd '07
renoraines napisał(a):
KNKTR5000, prawda Ci w oczy boli, 7 powyższych punktów ( zwłaszcza o homologacji :rotfl:) pokazało jakim ''znaffcom'' jesteś, wiec nie pogrążaj sie już bardziej. Poznałeś znaczenie słowa obiektywizm ? Nie, bo napisałbyś, że bazówka nadając z większą mocą też sieje po kanalach. Jeśli przeszkadza Tobie, że ktoś kupując zestaw uniden 520 pro xl + sirio as100/sirio ML145 za mniej niz 400 zł ma dobry zestaw to jest to tylko i wyłącznie Twój problem. Porównywalny zestaw President Harry III ASC + antena President ML145/ Dakota to koszt w granicach 800 zł. Pomijając już kryterium jakim jest cena, to wiele osób potwierdzi, że uniden to dobre radio. Potwierdzi nie dlatego, że innych radyjek nie użytkowali, ale potwierdzi dlatego, że właśnie je użytkowali i wrócili do sprawdzonego unidena.


Nic mi nie przeszkadza, sam bym Harry'ego III nie kupił, bo za tę cenę mam dużo lepsze radia do wyboru. Koryguję jedynie głupoty, które wypisujesz (dwie wersje U520XL).

Twoje argumenty ad personam zaczynają być męczące - ile masz lat? 15? Tak się po prostu nie prowadzi merytorycznej dyskusji.

Te 7 punktów opisywało różnice między Harry III, a Uniden 520 XL i myślę, że mogą być pomocne przy wyborze radia. Jeśli tego nie rozumiesz to trudno. Jesteś impregnowany na argumenty?

Jeśli nadal będziesz nadużywał argumentów ad personam, to zgłoszę to zwyczajnie do moderatora, ponieważ pewien poziom dyskusji musi być zachowany (przynajmniej ja mam takie wyobrażenie, że to poważne forum, a nie forum onetu).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie CB wybrać ???
PostNapisane: 14 stycznia 2011, 03:40 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 50
Moje BMW: 320d '10, X3 sd '07
renoraines napisał(a):
7 powyższych punktów ( zwłaszcza o homologacji :rotfl:) pokazało jakim ''znaffcom'' jesteś, wiec nie pogrążaj sie już bardziej


żadnego nie podważyłeś, więc o czym rozmawiamy?

deklaracja zgodności to jest elementem przepisów, które przestrzegamy bądź też nie - nie chcę być mentorem, ale czy jeździsz 120km/h w terenie zabudowanym czy też przejeżdżasz notorycznie na czerwonym świetle?

co do podatków - jeśli ich nie płacisz (kupując z szarej strefy) zmniejszasz wpływy do budżetu, czyli musisz liczyć się z tym, że Twoja (potencjalna) krytyka zarządzania finansami jest bezpodstawna, ponieważ zwyczajnie się nie dokładasz do zbiórki?

jednego nie potrafisz zrozumieć (tak mi się wydaje, popraw mnie, jeśli się mylę) - nie jestem gorącym przeciwnikiem U520, chociaż dość skutecznie utrudniają mi te radia pracę na bazie; po prostu wskazuję na ich wady, zalety wymieniasz Ty

reasumując: na Unidenie 520 świat się nie kończy, są inne radia o podobnych parametrach, jest mnóstwo gorszych, ale jest też mnóstwo LEPSZYCH

wierz lub nie; ostatnio miałem "przyjemność" korzystanie ze swojego dawnego zestawu u520 + florida (45cm) - nie mogę wyjść z podziwu, że z obecnym Magnum S9 i Performer 1000 ( 195cm) mam dużo mniej szumów i duży zasięg - tak więc, Twoja kolejna teoria, że dłuższa antena = więcej szumów jest po prostu nieprawdziwa; odbiornik jest kluczem do rozwiązania tej zagadki - radia wielkości U520 nigdy nie zrównają się selektywnością z Unidenem 68/78 czy innymi radiami wyższej klasy.

Jak chcesz dyskutować dalej, to proszę MERYTORYCZNIE, bez ad personam. Nie znam się na mechanice, więc nie zabieram głosu, ale na CB się znam całkiem nieźle i każde głupoty będę punktował.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie CB wybrać ???
PostNapisane: 14 stycznia 2011, 09:52 
Offline
Forumowicz

Posty: 104
Lokalizacja: PRL
Moje BMW: e90 M3
Kod silnika: S65B40 V8-32v
KNKTR5000 napisał(a):
Umiesz czytać? Antena bazowa ma ok. 6 metrów. To nie mobilówka o zasięgu 10km. Jeżeli nie wierzysz, że U520 może zająć 40 kanałów w pobliżu takiej anteny potwierdzasz jedynie jakim ignorantem jesteś.

Możesz sobie poczytać parametry tej anteny (Sirio 2016), ale coś czuję, że niewiele z tego wyniesiesz:
http://www.sirioantenne.it/prodotti_ant ... 169&idp=60

W którymś poście napisałeś, że masz SQ na godz. 11 - SQ w tej pozycji wycina więcej niż załączone ASC w Harrym III, więc nie rozumiem po co się unosisz?

Mierzi Cię, że potrafię obiektywnie spojrzeć na dostępne aktualnie radia? Każde ma wady i zalety, nawet sprzęty za ponad 1000zł - sztuka, by na tej podstawie dobrać coś dla siebie i być zadowolonym.

Nie chcę się tu licytować na doświadczenie, ale uwierz mi, że lista sprzętu, który testowałem jest dłuższa niż modele, o których słyszałeś.

Hasan
161CBF051


Ja mam też antenę bazową 6m u siebie w domu. Również posiadam Unidena 520XL przestrojonego w "0". Moi znajomi też posiadają radyjka, zarówno Unideny jak i Presidenty, alany itp.

Po pierwsze żaden z naszych Unidenów nie sieje po wszystkich kanałach!!
Po drugie z odległości poniżej 100m nawet President sieje w stosunku do bazy 6m.
Po trzecie Unidena użytkuję prawie 4 lata i nigdy nie był w serwisie.
Po czwarte President i Uniden tak samo się spisują w użytkowaniu, a cena różna ;)
Po piąte President ma skopaną ASC (wycina nie tylko szumy ale również rozmowy i nawet te czyste sygnały!! - potwierdzone gdy kumpel na Presidencie Johny II ASC miał wyciętą z automatu rozmowę, to ja na swoim Unidku miałem bardzo czysty i wyraźny sygnał). Te same anteny, odległość od auta do auta była ok. 1m. Więc wiem o czym piszę, bo porównywaliśmy oba radia działające obok siebie na takich samych antenach. Różnicy w działaniu (odseparowanie dźwięku od szumu) nie było ŻADNEJ.
Po szóste co daje Ci papierek deklaracji zgodności? Nie znam osoby która takowy papierek wozi ze sobą chociaż radyjko ma...
Po siódme po co zwykłemu szaremu mobilkowi modulacja FM? Byle by kanał 19 łapało. I tak 99% użytkowników CB kupuje radyjko jako antymisia.
Po ósme skoro kolego KNKTR5000 z Ciebie taki prawy obywatel to płać se te podatki i patrz jak wydawane szlachetnie są Twoje pieniążki przez bardzo kompetentne ludzie w rządzie. O np. na odszkodowanie dla kościoła teraz - ponad 78mln zł dla jednej parafii tylko!! Oczywiście kasa z budżetu Państwa ma na to pójść bo tak sąd zasądził!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie CB wybrać ???
PostNapisane: 14 stycznia 2011, 09:56 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 9443
Lokalizacja: PL
Chetnie poznam inne zestawy do 400zl lepsze od np. u520 + as100

_________________
BMW E46 Touring
viewtopic.php?f=6&t=150081&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie CB wybrać ???
PostNapisane: 14 stycznia 2011, 09:58 
Offline
Forumowicz

Posty: 104
Lokalizacja: PRL
Moje BMW: e90 M3
Kod silnika: S65B40 V8-32v
spider napisał(a):
Chetnie poznam inne zestawy do 400zl lepsze od np. u520 + as100


Ja też kolego ;)
Uwierz mi że testowałem radia z różnymi antenami i ten zestaw chyba najbardziej zgrany (jakość/zasięg)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie CB wybrać ???
PostNapisane: 14 stycznia 2011, 18:54 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
KNKTR5000 napisał(a):
renoraines napisał(a):
7 powyższych punktów ( zwłaszcza o homologacji :rotfl:) pokazało jakim ''znaffcom'' jesteś, wiec nie pogrążaj sie już bardziej


żadnego nie podważyłeś, więc o czym rozmawiamy?

deklaracja zgodności to jest elementem przepisów, które przestrzegamy bądź też nie - nie chcę być mentorem, ale czy jeździsz 120km/h w terenie zabudowanym czy też przejeżdżasz notorycznie na czerwonym świetle?

co do podatków - jeśli ich nie płacisz (kupując z szarej strefy) zmniejszasz wpływy do budżetu, czyli musisz liczyć się z tym, że Twoja (potencjalna) krytyka zarządzania finansami jest bezpodstawna, ponieważ zwyczajnie się nie dokładasz do zbiórki?

jednego nie potrafisz zrozumieć (tak mi się wydaje, popraw mnie, jeśli się mylę) - nie jestem gorącym przeciwnikiem U520, chociaż dość skutecznie utrudniają mi te radia pracę na bazie; po prostu wskazuję na ich wady, zalety wymieniasz Ty

reasumując: na Unidenie 520 świat się nie kończy, są inne radia o podobnych parametrach, jest mnóstwo gorszych, ale jest też mnóstwo LEPSZYCH

wierz lub nie; ostatnio miałem "przyjemność" korzystanie ze swojego dawnego zestawu u520 + florida (45cm) - nie mogę wyjść z podziwu, że z obecnym Magnum S9 i Performer 1000 ( 195cm) mam dużo mniej szumów i duży zasięg - tak więc, Twoja kolejna teoria, że dłuższa antena = więcej szumów jest po prostu nieprawdziwa; odbiornik jest kluczem do rozwiązania tej zagadki - radia wielkości U520 nigdy nie zrównają się selektywnością z Unidenem 68/78 czy innymi radiami wyższej klasy.

Jak chcesz dyskutować dalej, to proszę MERYTORYCZNIE, bez ad personam. Nie znam się na mechanice, więc nie zabieram głosu, ale na CB się znam całkiem nieźle i każde głupoty będę punktował.



Hahaha, przeczytaj wyżej ponownie co napisałem.W przeciwieństwie do Ciebie ja nie mówię o teoriach, ale o faktach, jeśli to się Tobie nie podoba, zawsze możesz naskarżyć, ,,psze pana, psze pana, a on na mnie nakrzyczał’’. Nie znasz się na CB, zaczynając od tego, że nie wiedziałeś jak się dokonuje pomiarów mocy i dlatego Twoje głupoty są punktowane. Na temat homologacji i nieukrywanej sprzedaży unidenów napisałem wyżej, wiec nie będę się powtarzał, przeczytaj ponownie ze zrozumieniem. Twoje porównanie homologacji do jazdy w mieście 120 kmh/przejazdu na czerwonym świetle jest absurdalne. Za brak homologacji nic nikomu nie grozi, natomiast jeżdząc 120 kmh w mieście/na czerwonym świetle można stracić zdrowie/życie i ponosić koszty mandatu czy naprawy auta.
Przy tej samej antenie president ze skręconym ASC, ma mniejszy zasięg niż uniden z SQ na godz.11.
Porównując zestaw Uniden520 i Florida, z zestawem Magnum S9 z Performer 1000, ponownie się zbłaźniłeś. Kolejnym dowódem Twojej nieznajomości tematu jest fakt, że masz Sirio Performer 1000 (195cm) zamiast Sirio Performer 5000 (również około 195cm).
Moje dwa unideny, w dwóch mobilach nie sprawiają żadnych problemów, przeciwieństwie do presidentów znajomych, którzy zachłysnęli się presidentami.
Podsumowując. Gdybym był złośliwy to napisałbym, żebyś kupił sobie CB jakiegokolwiek presidenta, wysłał do Częstochowy, zmienią Tobie podświetlenie na wybrany kolor i będziesz ,,guru’’ na dzielni . Ponieważ nie jestem złośliwy to ten post zakończe słowami: poczytaj zanim ponownie napiszesz.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie CB wybrać ???
PostNapisane: 14 stycznia 2011, 20:47 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 50
Moje BMW: 320d '10, X3 sd '07
:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

1. to Ty mi nie napisałeś jak prawidłowo mierzy się moc nadajnika - TO JA PIERWSZY o to zapytałem; ja doskonale wiem jak to zrobić - Ty nie wiesz i udajesz greka - napisz
2. Twój tekst o Performerze 1000 to już mistrzostwo świata. Wyjaśnij mi w czym lepszy jest Performer 5000 (którego notabene mam zamontowanego w busie) - jestem ciekawy co wymyślisz :szok:
3. porównanie u520 z anteną 45cm kontra magnum z anteną 195cm miało na celu pokazanie różnicy w kulturze pracy i obalenie teorii, że im dłuższa antena tym więcej zbiera zakłóceń - jesteś aż tak ograniczony w prostym rozumowaniu?

Jeszcze nie spotkałem ignoranta Twojego pokroju - zamiast rzucić konkrety zasypujesz mnie frazesami.
Pytam jak mierzyć poprawnie moc - zero odpowiedzi.
Pytam skąd się wzięły dwie wersje U520 z różnymi mocami nadajnika - zero odpowiedzi.


I Ty mówisz, że ja się nie znam? Chyba czas na baranka w ścianę.


Ostatnio edytowano 14 stycznia 2011, 20:55 przez KNKTR5000, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie CB wybrać ???
PostNapisane: 14 stycznia 2011, 20:52 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 50
Moje BMW: 320d '10, X3 sd '07
Squzoff napisał(a):
Po piąte President ma skopaną ASC (wycina nie tylko szumy ale również rozmowy i nawet te czyste sygnały!! - potwierdzone gdy kumpel na Presidencie Johny II ASC miał wyciętą z automatu rozmowę, to ja na swoim Unidku miałem bardzo czysty i wyraźny sygnał). Te same anteny, odległość od auta do auta była ok. 1m. Więc wiem o czym piszę, bo porównywaliśmy oba radia działające obok siebie na takich samych antenach. Różnicy w działaniu (odseparowanie dźwięku od szumu) nie było ŻADNEJ.


Zobacz sobie schemat U520 i Johnny'ego II - tam są zupełnie inne filtry, jedynie płyta jest ta samo. Jak już pisałem, Johnny ma bardziej szumny (i bardziej czuły) odbiornik.
Nigdzie nie pisałem, że ASC w Johnnym II to och i ach - jeśli twierdzisz inaczej to mnie zacytuj.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie CB wybrać ???
PostNapisane: 14 stycznia 2011, 21:08 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
Pytac możesz, a ja Ci odpowiedziałem i nadal odpowiadam poszukaj zanim zapytasz, szkoda mojego czasu na wyjaśnienia, bo Ty tego nie zrozumiesz. Polemikę z Toba tratuję jako dobrą zabawę, bo wytykam kolejny raz z rzędu jakie bzdury piszesz. 1000 lepszy niż 5000 hahah,poczytaj strone sirio, nie sądze, żebyś znał włoski, to poczytaj stronę polsko języczną. Jest taka znafffco :rotfl:


KNKTR5000 napisał(a):
I Ty mówisz, że ja się nie znam?


Ja stwierdzam fakt, dlatego znów się pomyliłeś, bo zamiast ? powinna byc kropka. [u] Powtórze nie znasz się, /u], więc nie rób kolejny raz z siebie błazna.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie CB wybrać ???
PostNapisane: 14 stycznia 2011, 21:11 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 50
Moje BMW: 320d '10, X3 sd '07
Squzoff napisał(a):
spider napisał(a):
Chetnie poznam inne zestawy do 400zl lepsze od np. u520 + as100


Ja też kolego ;)
Uwierz mi że testowałem radia z różnymi antenami i ten zestaw chyba najbardziej zgrany (jakość/zasięg)


Porównywalne - Yosan Pro 120/AS-100 czy też bliźniacze Lafayette Atena/AS-100. Jak ktoś lubi kulturę pracy małych Presidentów to zadowolony będzie też z M Tech Legend II.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL