BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 08:09

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Pompa VP44 czy moze spowodowac zanik mocy
PostNapisane: 18 stycznia 2011, 18:28 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 73
Lokalizacja: Biała Podlaska
Moje BMW: 330d e46
Kod silnika: M47 2002
Witam
Od poczatku kupna mam problem z brakiem mocy w aucie (320d rok 2001, przebieg 230 000 czy to duzo?) wczesniej jak robilem test na kompie zaden mechanik nic nie mowil ze jest blad na pompie (ogolnie mowil ze auto chodzi ok, i tak wlasnie chodzi ten silnik, dla mnie dziwne bo czuje jak traci moc, chociaz pedal do dechy) wiec nie wiem czy to bylo juz wczesniej czy od niedawna mam nowy problem.
Blad jest jako 73 Nieprawidlowy wynik porownania predkosci obrotowej silnika i pompy (czujmik kata obrotu/ systemIWZ. Zwarcie do plusa)
Pytanie jest takie, czy jak mam blad na pompie, to czy warto szukac innej przyczyny spadku moce, czy lepiej juz zrobic ta pompe, i jaki koszt moze byc tego. z tego co wiem to sa nie male pieniadze i tez zalezy kto i jak robi.
I na jakie jeszcze naprawy mam sie przygotowac.

Pozdrawiam : dokken


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pompa VP44 czy moze spowodowac zanik mocy
PostNapisane: 18 stycznia 2011, 20:44 
Znowu mój ulubiony silnik :hyhy:

"Poszukaj zanim napiszesz".


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E46] Pompa VP44 czy moze spowodowac zanik mocy
PostNapisane: 18 stycznia 2011, 23:16 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 73
Lokalizacja: Biała Podlaska
Moje BMW: 330d e46
Kod silnika: M47 2002
Albo piszesz konkretnie, albo nic nie piesz prosze. bo nie wiem co dla Ciebie oznacza ulubiony silnik. Silnik z tego co wiem jest OK, tylko reszta to tragedia. Pozdrawiam wszystkich.

PS. mechanik chce zobaczyc co sie stanie po wywaleniu katalizarora, ma racie czy lepiej powiedziec dziekuje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Pompa VP44 czy moze spowodowac zanik mocy
PostNapisane: 19 stycznia 2011, 07:39 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 12
Lokalizacja: RADOM
Moje BMW: e46 320
Kod silnika: M47
witam kolego ja mam ten sam rocznik i taki sam problem,wywala blad na kompie jak u ciebie,kata wywalilem i pomoglo tylko tyle ze dostalem za niego 400zl :D moja pompa byla sprawdzana w serwisie bosza stwierdzili ze jest dobra,poczyscilem elektrozaworki od egr ,to mi troszke pomoglo,ale na jak dlugo zobaczymy.ja podejzewam ze u mnie moze byc przeplywka do wymiany,


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Pompa VP44 czy moze spowodowac zanik mocy
PostNapisane: 19 stycznia 2011, 14:03 
DoKKeN napisał(a):
Albo piszesz konkretnie



Konkretnie to masz setki tematów o problemach z M47 na tym forum i kolejne tysiące w google.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E46] Pompa VP44 czy moze spowodowac zanik mocy
PostNapisane: 19 stycznia 2011, 23:20 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 73
Lokalizacja: Biała Podlaska
Moje BMW: 330d e46
Kod silnika: M47 2002
Mozna wiedziec ile zaplaciles za sprawdzenie pompy?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Pompa VP44 czy moze spowodowac zanik mocy
PostNapisane: 20 stycznia 2011, 08:49 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: 320d
Hej

Miałem bardzo podobny problem, kupiłem auto od handlarza właśnie po "regeneracji" pompy, auto jeździło super, zapalało pięknie, nie dymiło, równo pracował silnik, ale....
jak jechałem przez pewien czas ze stałą prędkością to po wciśnięciu gazu auto jakby wchodziło w tryb awaryjny, po czym po minucie znów zaczęło ciągnąć.
Pompę miałem teoretycznie na gwarancji, ale... demontaż i montaż kosztuje 400 zł !!!

No więc zacząłem drążyć temat coby niepotrzebnie pompy nie wyciągać i tak:
1. Byłem u Krzyska z Nysy (ROGER-NYSA) - kolega zdiagnozował auto i jako przyczynę podał zacierający się tłoczek początku tłoczenia (jakoś tak to się nazywa) - i to jest cały problem w tych pompach - tłoczek z biegiem kilometrów zaczyna się zacierać i stąd te spadki mocy, a w efekcie przez zacierający się tłoczek psuje się sterownik, a konkretnie końcówka mocy (jakiś tranzystorek)
Co najlepsze, błędy czasami pokazywał komputer a czasami nie, najlepiej zrobić loga dynamicznego i poobserwować parametry - tak znalazł przyczynę Krzysiek.
2. W moim przypadku na pompę miałem 6 miesięcy gwarancji, mam fv na kwotę 1200 zł, znalazłem na allegro aukcje na której była kupiona regeneracja, zajrzałem na komentarze - noi potwierdziło się, że to była pseudo regeneracja (uzytkownik miał sporo negatywów). Pytanie wydam 400 zł na podmianę pompy i może uzna mi gwarancje, ale nawet jak uzna to dostane pompę, która za niedługi czas znów padnie.
3. Postanowiłem wymienić pompę, w tym celu wybrałem się do "mechanika" z Mlecznej, który zaproponował zmianę pompy za 2800 zł plus koszt demontażu, ale żeby mieć pewność, to auto musi sprawdzić i tak:
- wymienił mi na "nowy" zaworek od turbo -350 zł
- wykluczył pompę, twierdząc że to zacierają się łopatki od zmiennej geometrii - ale k... moje auto nie ma turbiny ze zmienną geometria łopatek.
- kazałem mu oddać mój zaworek - okazało się że wsadził używany !!!!
SZCZERZE NIE POLECAM TEGO NACIĄGACZA - koleś doskonale zna temat, tylko przy okazji chciał mnie naciągnąć na kilka innych wymian.

4. W rezultacie wylądowałem pod Polanica w konkretnym warsztacie, mechanik konkretny, bez podpinania komputera (a miał sprzęt diagnostyczny m. in KTS BOSCHa ) - stwierdził ze na pewno to pompa. I zaproponował pompę regenerowaną w BOSCHU - pompa z nowym sterownikiem z nowym tłoczkiem i cylinderkiem, nowa głowiczka i jakieś czujniki - gwarancja 12 misięcy - koszt pompy 2000 zł plus założenie 400 zł .
wymienił w ciągu dnia i auto jeździ jak nowe. Po takiej regeneracji pompa powinna wytrzymać ok 200 tys km.

Konkluzje:
- regeneracja za 1200 zł z allegro = wymiana tranzystorka za 15 zl plus prze polerowanie tłoczka - efekt, auto przez krótki czas może będzie dobrze jeździć - zapomnij o gwarancji
- uważać na pseudomechników - co ciekawe mają większe ceny niż prawdziwy fachowiec
- Nie ma nic za darmo jak chcesz aby auto jeździło dłuższy czas to nie naprawiaj półśrodkami - bo to się nie opłaca (chyba, że handlarzowi)
- kontroluj mechanika !!!

pozdrawiam Adrian


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Pompa VP44 czy moze spowodowac zanik mocy
PostNapisane: 4 marca 2011, 01:01 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 48
Posty: 2607
Lokalizacja: Nysa Opolskie
Moje BMW: F07 535dx
Kod silnika: n57
Witam
junkers23 napisał(a):
1. Byłem u Krzyska z Nysy (ROGER-NYSA) - kolega zdiagnozował auto i jako przyczynę podał zacierający się tłoczek początku tłoczenia (jakoś tak to się nazywa)


Do Twoich konkluzji dodał bym jeszcze jedną ....... ;)
Jeśli Roger stawia diagnozę... Ta zazwyczaj jest trafna.

Jeśli powiedziałem że pompa :zly: to po co jeździłeś po jakiegoś
junkers23 napisał(a):
do "mechanika" z Mlecznej
Gdybym widział niesprawność zaworu wspomniał bym o tym ;) .

Czy tak czy inaczej cieszę się że diagnoza trafna i smucę zarazem że jednak to nie zawór. Wolał bym abyś wydał na zawór niż na pompę.
Niech auto długo i dobrze służy .
Pozdrawiam Krzysiek

_________________
TEL. 600218347 Krzysiek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Pompa VP44 czy moze spowodowac zanik mocy
PostNapisane: 5 marca 2011, 10:06 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 239
Lokalizacja: KoÂłobrzeg
widzisz bo niektórzy tak mają że i tak na warsztat pojadą , aby było im lepiej .....
do mnie też umówiłeś się ktoś na diagnostykę z forum , przyjeżdża a w ręku trzyma wykaz błędów z jakiegoś "kalkulatora " i prosi o diagnostykę jeszcze raz .....
tam płaci 100zł a ja mam podziękowanie w postaci czteropaka ....
dla mnie żadna uraza ale to drażni ....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Pompa VP44 czy moze spowodowac zanik mocy
PostNapisane: 13 marca 2011, 22:32 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: 320d
Hej

Krzysiek, jeszcze raz dzięki za diagnozę i poświęcony mi czas. Do mlecznej pojechałem, bo słyszałem że to dobry warsztat, a poza tym i tak musiałem zawieźć auto do mechanika chociażby na wymianę pompy. A w mlecznej jest "Diesel Service" - gość prowadzi go od kilku ładnych lat, ale jak to się okazało to zwykły naciągacz.
Chciałem aby wyjął mi pompę żebym mógł ją wysłać na reklamację, ale gość przy okazji chciał sobie zarobić na innych rzeczach.

Dlatego bardzo istotna jest kontrola, nie wolno ufać mechanikom, nawet jeśli prowadzą wydawałoby się profesjonalny serwis.

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Pompa VP44 czy moze spowodowac zanik mocy
PostNapisane: 23 sierpnia 2013, 12:24 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: E46
Witam ja też naprawiałam swoją BMW i w 3 warsztatach odmówiono mi naprawę mówiono że najlepiej nowa pompa. Znalazłam w internecie Pana Mariusza z Wlkp. i naprawił bez problemu w ciągu 3 dni i zapłaciłam 1300 zł za kompletną regenerację. Od 7 miesięcy Bmw chodzi jak nówka :) :hurra: . Pozdrawiam Was i polecam Pana Mariusza z Wlkp. 788060788.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Pompa VP44 czy moze spowodowac zanik mocy
PostNapisane: 24 października 2018, 08:44 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47
Witam Panowie. Mam podobny temat. Od około 7 miesięcy posiadam piękną e46 320d. Niby ma 136 koni ale w porównaniu z poprzednim autem paaskiem b5 z 2002 130 koni, wydaje mi się a nawet jestem pewny że jej coś brakuje. W pasku jak się depnęło to z rury miała prawo pójść sadza a tu samochód niby jedzie, przy pełnym gazie nie kopci. Może dawka jest za mała na pompie?, Może coś jest do przestawienia? Dodam ze sterownik czy pompa była regenerowana według zapewnień poprzednika, gdzieś w pomorskim ? Ma ktoś jakieś pomysły? Jutro samochód przejmuje mój lokalny mechanik.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Pompa VP44 czy moze spowodowac zanik mocy
PostNapisane: 24 października 2018, 09:45 
Online
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Na wstępie musisz podpiąć Ty czy mechanik i sprawdzić czy nie masz błędów w ten sposób będzie łatwiej namierzyć winowajce :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Pompa VP44 czy moze spowodowac zanik mocy
PostNapisane: 24 października 2018, 10:07 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47
pod wieczór coś będę wiedział. Samochód zaprowadzony.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Pompa VP44 czy moze spowodowac zanik mocy
PostNapisane: 25 października 2018, 07:49 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47
wyjęta cała pompa. mam sobie to zabrać i oddać do regeneracji :rozpacz: . Trzeba coś poszukać i podzwonić.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Pompa VP44 czy moze spowodowac zanik mocy
PostNapisane: 25 października 2018, 10:16 
Online
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
macher napisał(a):
wyjęta cała pompa. mam sobie to zabrać i oddać do regeneracji :rozpacz: . Trzeba coś poszukać i podzwonić.



Wszystko fajnie ładnie pięknie... A jakaś diagnostyka ? czy tylko demontaż pompy i jak będzie inna to bawimy się dalej ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Pompa VP44 czy moze spowodowac zanik mocy
PostNapisane: 30 października 2018, 10:29 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47
Pompa wróciła z regeneracji. Ponoć mechanika była sprawna, naprawiany był sterownik i wymieniany czujnik obrotów. Zapłaciłem 550 zł. Pompa zamontowana. Samochód naprawdę inaczej pracuje, mam wrażenie że troszkę jakby ostrzej, twardziej. W każdym bądź razie jest różnica w przyśpieszeniu. Na piątym biegu przy wciśnięciu pedału w podłogę czuć że ma chęci i się zbiera a nie jak poprzednio. Także jestem zadowolony i podziękował wszystkim. Naprawiałem w PUH Omega z Ożarowa 510667029. Nie dzwońcie kilka razy o to samo bo się trochę wkur.iają.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Pompa VP44 czy moze spowodowac zanik mocy
PostNapisane: 5 listopada 2018, 19:25 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
macher napisał(a):
Nie dzwońcie kilka razy o to samo bo się trochę wkur.iają.

Kto by pomyślał :rotfl: nerwusy jedne :orany:

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 46 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL