BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 15:44

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Zakup xbox360 vs ps3 Wsparcie znawców POSZUKIWANE.
PostNapisane: 14 grudnia 2011, 09:29 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 48
Posty: 2607
Lokalizacja: Nysa Opolskie
Moje BMW: F07 535dx
Kod silnika: n57
R.y.o.,
R.y.o. napisał(a):
-nieprecyzjna
-wykonana z jakiś odpadów
-Promień skrętu: 270 stopni (g27 900 st.)
-brak Mechanizm siłowego sprzężenia zwrotnego
-użyte łożyska nie pozwalają wykonywać płynnych ruchów
-niska trwałość
-pedały gazu i hamulca posiadają za mało stopnii nacisku
-brak sprzęgła
-lewarek biegów powinien mieć normalne przełożenia


Ok widzę że masz klapki na oczach jak koń pociągowy. Odniosę się mimo wszystko do tego co napoiłeś .
Nic nie zrozumiałeś!!!
Nie precyzyjna napisz dlaczego.Bo dalej jest to tylko twoja nic nie warta opinia.

Np. sensor potencjometryczny skrętu jest źle wykalibrowany i jego sprzężenie zwrotne w przedziale 40-60 stopni wprowadza zakłócenia, przez co aplikacja źle interpretuje informacje z kierownicy i kierowany bolid niepoprawnie reaguje.

Lub : Byłem w fabryce i oglądałem linie produkcyjną kierownica jest wykonywana z jakichś odpadów . Przyciski robią z przeterminowanych konserw rybnych.

Albo : Użyte łożyska, nie pozwalają wykonywać płynnych ruchów gdyż kulki są zrobione tylko ze stali .

Ponadto to czy kierownica ma w dedykowanych "pedałach" sprzęgło i czy to zaleta czy wada to subiektywne odczucia.
Naturalnie fajnie aby sprzęgło było , ja jednak będę jeżdził albo w automacie albo w tiptroniku. I ten pakiet został skierowany do takiego odbiorcy którym jestem ja.
Jeśli uważasz że każda jedna kierownica bez sprzęgła , jest beznadziejna to tylko i wyłącznie twoja opinia bo nie wyobrażasz sobie grania bez wysprzęglania na zakręcie :rotfl: :rotfl: :rotfl: :wstyd:

Można by dalej odnosić się do tego co napisałeś bo nie ma tam nic konkretnego, odpuszczę sobie bo dyskusja jest co najmniej jałowa.
Tak jak obiecałem , gdy zestaw przyjdzie cały, uruchomię grę Forza 4 i zrobię test . Nagram film z działania i prowadzenia.
Następnie poproszę kolegę R.y.o. aby się udzielił bo pracuje w sklepie z konsolami i zrobił test kierownicy za 1500zł
Wyciągniemy wnioski i dowiemy się na pewno co to jest "PRZEROST FORMY NAD TREŚCIĄ"

Szukałem testów przedmiotowej kierownicy na xbox 360 niestety w sieci nikt takiego nie zrobił , szkoda i fajnie będę pierwszy.
Jestem osobą która , gdy zbłądzi potrafi przyznać komuś racje . Więc jeśli stwierdzę że kierownica jest totalnym gównem na pewno nie będę się bał tego tu napisać.
Na razie nie mam podstaw aby tak twierdzić.

Pozdrawiam Krzysiek

_________________
TEL. 600218347 Krzysiek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zakup xbox360 vs ps3 Wsparcie znawców POSZUKIWANE.
PostNapisane: 14 grudnia 2011, 11:05 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 219
Lokalizacja: Polska
Moje BMW: Ford T
Kod silnika: 2,9
:) to było mocne dobrze jak zrobił byś obiektywny test i opisał swoje odczucia. Widzę, że temat kierownicy wzbudza negatywne emocje. Za dużo lat w tym siedzę, żeby się sprzeczać czy przestawiać swoje rację. Ja wiem swoje. Jeśli kierownica spełni wszystkie twoje oczekiwania cieszę się bardzo. Ostatni mój post w temacie. Pozdrawiam gorąco :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zakup xbox360 vs ps3 Wsparcie znawców POSZUKIWANE.
PostNapisane: 14 grudnia 2011, 12:29 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 1520
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: było E36 320i coupe
Garaż: moja była http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=63374
co do pamieci wbudowanych jezeli chodzi o xbox360, to czy wystarczy 4gb na zwykle granie i zapisywanie stanu gry, bez zadnych tam instlacji gry na dysku itp?

_________________
Zobacz mojego byłego germańca viewtopic.php?f=6&t=63374


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zakup xbox360 vs ps3 Wsparcie znawców POSZUKIWANE.
PostNapisane: 14 grudnia 2011, 12:32 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 219
Lokalizacja: Polska
Moje BMW: Ford T
Kod silnika: 2,9
@UP tak wystarczy. Gorzej jeśli zechcesz pobrać jakieś DLC (dodatek do gry) lub korzystać z cyfrowej dystrybucji gier wtedy dysk jest konieczny.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zakup xbox360 vs ps3 Wsparcie znawców POSZUKIWANE.
PostNapisane: 14 grudnia 2011, 14:19 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 48
Posty: 2607
Lokalizacja: Nysa Opolskie
Moje BMW: F07 535dx
Kod silnika: n57
R.y.o. napisał(a):
Ostatni mój post w temacie. Pozdrawiam gorąco :)

R.y.o., Nie o to chodzi ,nie znamy się i nie neguję twojej wiedzy w zakresie xbox itp. Ja na pewno takiej nie mam.
Chodziło mi tylko o obiektywne broniące się merytorycznie wypowiedzi.

Uwierz zanim wydałem pieniądze trochę czytałem... nie jest to to samo co doświadczenie namacalne ale kozystałem i konkretnych technicznych informacji.
Wiem co jest beznadziejne i słabe wiem co w zupełności wystarczy, jak również wiem co to HI END jeśli chodzi o
SimRacing


Uważam że każdy kto chce wiedzieć coś więcej na temat kierownic do grania, zasadzie ich działania ,jak również co jest dobre a co nie ,powinien przeczytać ten temat .
Link: http://simracing.pl/forum/f196/kontrole ... ingu-8123/ Gorąco polecam jest tam zawartych wiele bardzo istotnych informacji.
Nie tylko od strony technicznej ale również informacji jak jeździć i robić dobre wyniki.

Kierownica którą kupiłem ma opisane w temacie optymalne 270stopni ,ma auto centrowanie a producent zaznacza że kierownica przy uruchomieniu musi być w pozycji wyjściowej 0.Świadczy to o tym układ w niej nie jest potencjometryczny( rezystancyjny) tylko optyczny.
Co zapewnia trwałość i dokładność.
R.y.o. nie ma powodu do obrażania się .Jeśli kierownica okaże się toalnym nieprzydatnym złomem a jazda na padzie będzie przyjemniejsza, wystawię ją na allegro za połowę ceny . Zapewniam że za 100zł zniknie błyskawicznie mi z oczu.

_________________
TEL. 600218347 Krzysiek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zakup xbox360 vs ps3 Wsparcie znawców POSZUKIWANE.
PostNapisane: 15 grudnia 2011, 09:01 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Roger-Nysa napisał(a):
Na wszystkim pękła 2500zł a Ty Kyokushin, sugerujesz że ja serca nie mam. :przestraszony:


Bo nie pieniądze się liczą ale pamięć i gest!
Mogłeś na mikołajki im chociaż czekoladę alpen gold orzechową + 2 pomarańcze, w skarpetkę wsadzić :D

Koniecznie zalatw BF3. Mam tydzień urlopu między świętami. Będzie wojna :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zakup xbox360 vs ps3 Wsparcie znawców POSZUKIWANE.
PostNapisane: 15 grudnia 2011, 10:09 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Roger-Nysa, chyba przesadzasz z tym atakiem. Równie mocno mógłbyś atakować Audiofila, który by Ci powiedział że z oglądanie filmów z PS3 jest niedorzeczne bo dźwięk jest do dupy. Jakie argumenty by Cię wtedy zadowoliły? To jak z testem głośników - dla kogoś jest super dla innego porażka - i myślę że na tym należy zakończyć.

Ryo też przesadza, bo mierzy nowego użytkownika skalą gracza w klasie zawodowej. Podobnie jak ja zapytałem kolegi audiofila o wzmacniacz do kina domowego, to powiedział że jedyny sensowny to Arcam za 13tys zł :rotfl: :rotfl: Pozostałe to strata kasy skoro już robię pokój do kina to bezsensu kupować g.. za kilka tysięcy, bo będę mega zawiedziony... :zdziwko:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zakup xbox360 vs ps3 Wsparcie znawców POSZUKIWANE.
PostNapisane: 15 grudnia 2011, 11:13 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 48
Posty: 2607
Lokalizacja: Nysa Opolskie
Moje BMW: F07 535dx
Kod silnika: n57
KotSylwester, No tak masz rację ,ani audiofilem nie jestem i amplitunera za 13k bym nie kupił, ani nie będę należał do klanu On line a kupowanie kierownicy za 2000zł to już totalnie w grę nie wchodzi.
Dlatego spasowałem .. R.y.o., w temacie mimo wszystko w jakimś stopniu pomógł i coś czuję że jeszcze będę miał do niego wiele pytań. Dlatego napisałem :
Roger-Nysa napisał(a):
R.y.o., Nie o to chodzi ,nie znamy się i nie neguję twojej wiedzy w zakresie xbox itp. Ja na pewno takiej nie mam.


Każdy ma swoją wizję świata ,pewnie gdybym dysponował nieograniczonym budżetem zainteresował bym się kierownicą z bardzo wysokiej półki.

Kyokushin, Gdy będę już gotowy ,ścigniemy się w FORZA 4 , na razie BF3 nie kupię może uda się pożyczyć. Czy tak czy inaczej nie mogę się doczekać bo kiedyś grałem na PC w Call of Duty i był okres że się uzależniłem. Na szczęście żona wróciła z zagranicy w porę i wyciągnela mnie dość brutalnie z tego stanu .

Kyokushin napisał(a):
Bo nie pieniądze się liczą ale pamięć i gest!
Mogłeś na mikołajki im chociaż czekoladę alpen gold orzechową + 2 pomarańcze, w skarpetkę wsadzić :D


Dobrze ;) poczekamy aż będziesz miał w domu dwie nastolatki ....... Obejrzyj czasem Rodzinka pl. i to co pokazują tam mm X2 . :przestraszony:


Pozdrawiam Krzysiek

_________________
TEL. 600218347 Krzysiek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zakup xbox360 vs ps3 Wsparcie znawców POSZUKIWANE.
PostNapisane: 21 grudnia 2011, 20:28 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 11
Lokalizacja: Pomorskie
Moje BMW: Będzie !
Hm pozwolę sobie wrócić do tematu PS3 vs Xbox
1. Zastanowić sie w co chcemy grać
na ps3 jest dużo gier bdb które sony ma na wyłączność.Np. Metal Gear Solid 4, Uncharted, Heavy Rain, God of war, Killzone 2 itp.
i np mi osobiście bardziej sie podobaja gry z ps3.

Jeśli chodzi o kierownice to należy patrzeć na przedział cenowy i za 200zł to chyba jeden z lepszych wyborów jak nie najlepszy Roger :)
Nie rozumiem podejścia kup za 2000zl bo jest wypas.
To wiesz tak samo kup z salonu samochód bo jest nowy :D
Proporcje Cena - Jakość
Np. Miałem okazje pojeździć na Logitech G27 jest świetna ale sam posiadam Logitech Driving Force GT i też jest świetna, jest o połowę tańsza ale czy G27 jest 2x lepszy?
W moim odczuciu nie.

_________________
“Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty - dla szybkich kierowców”
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zakup xbox360 vs ps3 Wsparcie znawców POSZUKIWANE.
PostNapisane: 21 grudnia 2011, 21:35 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 219
Lokalizacja: Polska
Moje BMW: Ford T
Kod silnika: 2,9
Xbox też ma exl:
Forza 4
Alan Wake
Gears of War
Halo
Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction (+pc)
Fable 3 (+pc)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zakup xbox360 vs ps3 Wsparcie znawców POSZUKIWANE.
PostNapisane: 21 grudnia 2011, 21:48 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 11
Lokalizacja: Pomorskie
Moje BMW: Będzie !
No wiec własnie trzeba wybrać na których potencjalnemu nabywcy konsoli zależy :) i wybór xbox vs ps rozwiązany :D

_________________
“Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty - dla szybkich kierowców”
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zakup xbox360 vs ps3 Wsparcie znawców POSZUKIWANE.
PostNapisane: 21 grudnia 2011, 22:06 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 219
Lokalizacja: Polska
Moje BMW: Ford T
Kod silnika: 2,9
Kilka wstawek z nie tak dawnej historii :)

psx vs n64
psx vs sega saturn
psp vs ds
ps2 vs xbox oryginal
ps2 vs dreamcast
dreamcast vs psx
gamecube vs ps2

Ile ludzi tyle opcji :super:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zakup xbox360 vs ps3 Wsparcie znawców POSZUKIWANE.
PostNapisane: 24 grudnia 2011, 20:20 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1608
Roger-Nysa, Jak tam wypadl xbox? Przy okazji sam mysle nad konsola. Oplaca sie kupic ps3 slim 320gb z 2 padami za 800 zl? Uzywane z 3-4 miesiace.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zakup xbox360 vs ps3 Wsparcie znawców POSZUKIWANE.
PostNapisane: 27 grudnia 2011, 09:03 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 48
Posty: 2607
Lokalizacja: Nysa Opolskie
Moje BMW: F07 535dx
Kod silnika: n57
styks napisał(a):
Roger-Nysa, Jak tam wypadl xbox?


Wstępnie mogę już wyrazić opinię.... co do x360 nie mam zastrzeżeń można pograć.
Natomiast "Kinect " to mega kicz!
Zamysł technicznie ciekawy, ale sam czas reakcji ,wykrywania itd. Aby to działało płynnie i szybko reagowało na ruch jeszcze będziemy musieli poczekać . To jeszcze nie ta technologia....
Dla dzieci super zabawa ,dużo ruchu i śmiechu . Starsi odbiorcy nie ocenią tego wysoko. Jeśli ktoś myśli o nakładce na obiektyw , to zdecydowanie odradzam ! Owszem zwiększa kąt widzenia KINEKTA i pozwala grać na mniejszej powierzchni .
Jednak czułość i dokładność od razu spada co najmniej o 30% . Biorąc pod uwagę to że wyjściowo urządzenie nie jest zbyt precyzyjne ,nakładka powoduje że potrafi całkiem "zgłupieć".

Kierownica.... Kur.wa mać !! R.y.o., Miał trochę racji.
Do wykonania nie mam zastrzeżeń , samo podłączenie banalnie proste .. USB.
x360 wykrywa to urządzenie poprawnie .... i kierownica może działać również jako pad...

Jeśli sama gra posiada zaimplementowaną funkcję regulacji czułości kierownicy ,dopasowywania kąta skrętu itd. To można ją dopasować sobie dość dobrze do własnych preferencji.
Mam tu na myśli płynność skrętu i szybkość przenoszenia ruchów kierownicy na grę. To pozwala dość przyjemnie toczyć rozgrywkę. Natomiast nie okłamujmy się ! Jeśli ktoś po takim zestawie ...sądzę że nawet za 5000zł spodziewa się jakichś doznań czy adrenaliny to niech zapomni!
Zabawka dla dzieci które nigdy nie siedziały za kierownicę i nie mają pojęcia co to uślizg tylnej osi . Moje odczucie ...hm , nie mam przyjemności z jazdy.

Forza 4 moim zdanie kompletnie nie jest przystosowana do kierownicy ( tego czegoś na kinect) nie nazywajmy kierownicą.

Na padzie jeździ się świetnie ,grafika ciekawa, gra całkiem realna . Natomiast w samej grze nie znalazłem jakichkolwiek ustawień dla kierownicy , które mogły by ją zsynchronizować z grą.

Owszem działa w trybie pad... ale ruch kierownicy od pozycji 0 jest wykrywany po 15 stopniach w prawo lub w lewo co daje przy wymijaniu przeszkód 30 stopni na ruchu kierownicy bezwładności.

Wrażenia z jazdy są takie jak bym jechał z potężnymi luzami na drążku i maglownicy. Prawdziwy hardcor. Mówiąc krótko jechać się nie da. A funkcji regulacji brak.
W tej grze pozostaje tylko pad lub śmieszny kinect.

W tym przypadku kierownicy nie można obwiniać ! Sama w sobie jest ok, natomiast nie jest kompatybilna z forza 4. Chyba że ktoś mi wskaże MENU tej gry które pozwala na regulację kiery-jakiejkolwiek z punktem podparcia.
Zastanawiam się jak wygląda sterowanie bolidem w tej grze z kierownicy dedykowanej do xbox microsoftu. Obawiam się że brak regulacji w programie mocno ogranicza funkcjonalność jakiejkolwiek kierownicy .

Wnioski.. po 20 minutach zabawy włączyłem zonie aerobik- kinect, wyszedłem z domu ,zatankowałem auto i postanowiłem się przejechać w realnym świecie :hyhy: Wrażenia bezcenne, zawsze kiedy redukuję do 3 a obroty wskakują na 3300 i czuję przez ułamek sekundy jak DSC pompuje hamulec.....lekki łuk i but :super:

_________________
TEL. 600218347 Krzysiek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zakup xbox360 vs ps3 Wsparcie znawców POSZUKIWANE.
PostNapisane: 27 grudnia 2011, 17:25 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1608
Czyli gdybys mial jeszcze raz wybierac to ps3 czy xbox?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zakup xbox360 vs ps3 Wsparcie znawców POSZUKIWANE.
PostNapisane: 27 grudnia 2011, 19:41 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 219
Lokalizacja: Polska
Moje BMW: Ford T
Kod silnika: 2,9
styks czego oczekujesz po ps3? Niczym lepszym cię nie zaskoczy. Konsole bardzo podobne do siebie i z tej i z tej będziesz zadowolony.

Chyba, że robisz pojedynczy strzał np. w forze 4 lub Gt5. Lub inne gry na wyłączność. O padzie nie będę pisał bo każdy wie jak jest.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zakup xbox360 vs ps3 Wsparcie znawców POSZUKIWANE.
PostNapisane: 27 grudnia 2011, 20:44 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1608
Sam nie wiem czego oczekuje. PS3 ma darmowy multi - jest gorszy od xbox live? Na PS3 sa lepsze exclusive, jest tez ich wiecej niz na xbox. No i kwestia pada, podobno lepszy na x'a?

Powiedz mi jeszcze jaki tv najlepiej pod konsole? Led, lcd, plazma? Czytalem, ze plazma. Musi byc full hd czy wystarczy hd ready?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zakup xbox360 vs ps3 Wsparcie znawców POSZUKIWANE.
PostNapisane: 27 grudnia 2011, 21:26 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 219
Lokalizacja: Polska
Moje BMW: Ford T
Kod silnika: 2,9
Może być hd ready. Co do plazmy/lcd/led to już kwestia osobistych preferencji. Generalnie im większy tym lepszy. Cenowo atrakcyjne są plazmy 50' i więcej.

Ja mam lcd 42' od lg i bardzo porządny tv to jest.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zakup xbox360 vs ps3 Wsparcie znawców POSZUKIWANE.
PostNapisane: 28 grudnia 2011, 09:43 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Jako że Mikołaj wrzucił mi przez komin PS3 to mam pytanie. Czy Ps3 może odtwarzać/odtwarza pliki video, np. MKV? Jak sprawa radzenia sobie z napisami lub dwoma ścieżkami audio? Czyta z pendrive, czy też dysku twardego zewnętrznego?

Przyznam że jestem pod wrażeniem. Konsolę mam podpiętą pod projektor Full HD i sprawdzałem jakość. Grałem w GT5 (było z konsolą) i wrzuciłem film z BD w 1080p. Przy ekranie szerokości 3m i zestawie 5.1 - po prostu jakość odbioru POWALA.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zakup xbox360 vs ps3 Wsparcie znawców POSZUKIWANE.
PostNapisane: 28 grudnia 2011, 10:30 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1608
KotSylwester, http://www.hdtv.com.pl/forum/playstatio ... a-mkv.html

Dysk i pendrive rowniez dziala.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL