BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 14:57

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Zasady organizacyjne które ułatwią korzystanie z działu.
Gdy w nim zakładasz temat, staraj się ich przestrzegać.

1. Podajemy miejsce - najlepiej dołączyć mapkę z lokalizacją np. z zumi. Proszę napisać też województwo, w którym się dana lokalizacja znajduje.

2. Opisujemy co warto zwiedzić i co omijać.

3. Piszemy miejsca, w których warto zjeść lub zostać na nocleg.

4. Koniecznie proszę o zamieszczenie chociaż kilku zdjęć - głównych zabytków itp.

5. Warto napisać również coś o drogach dojazdowych - o ich stanie, czy warto jechać tą trasą czy wybrać inną.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zakwaterowanie w Zakopanym
PostNapisane: 12 lutego 2012, 09:40 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 33
Posty: 2450
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: E92
Kod silnika: 2.5
Witam ;)
Zna ktoś jakiś fajny pensjonat w zakopanym? ;)

Osobiście byłem w "Pensjonacie pod Giewontem" ;). Nawet miałem tam praktyki zawodowe na kuchni i moim zdaniem lokal jest bardzo fajny ;)

Ich ceny dla osób indywidualnych to:
92,00 zł - osobodzień z pełnym wyżywieniem (3 posiłki)
85,00 zł - osobodzień ze śniadaniem i obiadokolacją
72,00 zł - osobodzień z połówką wyżywienia dla dzieci w wieku 5-10 lat (3 posiłki)
65,00 zł - osobodzień z połówką wyżywienia dla dzieci w wieku 5-10 lat (2 posiłki)
72,00 zł - nocleg ze śniadaniem
Dzieci do lat 4 - bezpłatnie


Może ktoś ma jakieś miłe wspomnienia z innych miejsc to zapraszam do tematu :ok: :ok: :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zakwaterowanie w Zakopanym
PostNapisane: 12 lutego 2012, 10:35 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Ale do Zakopanego teraz nie polecm jechać. Znajomy szukał noclegów i znalazł w necie informację o stężeniu czegoś tam w powietrzu. Jakieś ogłoszenie lokalne - chodzi o to że nie zalecają przebywania na dworzu np. kobietom w ciąży czy małym dzieciom. Wynika to z tego że wszyscy palą węglem a raczej jakimś miałem i powietrze jest zanieczyszczone. Dzwonił do babki u ktorej mają kwatere i znała teamt... do tego stopnia że powiedziała że może oddać zaliczkę.

O tu coś jest:
http://www.tygodnikpodhalanski.pl/?mod=news&id=14658

Tak zanieczyszczonego powietrza w Zakopanem nie mieliśmy już dawno. Służby Marszałka Województwa Małopolskiego informują, że jeżeli sprawdzą się prognozy, to w najbliższych dniach normy zanieczyszczeń przekroczą poziom alarmowy - będą dziewięciokrotnie wyższe od dopuszczalnej normy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zakwaterowanie w Zakopanym
PostNapisane: 12 lutego 2012, 11:38 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 2168
Lokalizacja: WOT
Moje BMW: E46
Jeśli chodzi o Zakopane, to polecam apartamenty. Są to po prostu wykończone w dobrych standardach mieszkania, po wpisaniu w google apartamenty zakopane wyskakuje sporo wyników. Ostatnim razem korzystałam z tych http://www.tatrytop.pl/index.php?ps=apartamenty i byłam zadowolona.

_________________
Compi, czyli historia o tym jak dołożyć M-Pakiet i jeździć 1,6 na 18stkach

Coupe, czyli historia o tym jak kupić seryjne auto i nie dać się zwariować


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakwaterowanie w Zakopanym
PostNapisane: 12 lutego 2012, 11:48 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Ania, poleczasz zakopane? Chyba nie przeczytalaś mojego posta :) Czystsze powietrze jest nawet w Trzebini.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zakwaterowanie w Zakopanym
PostNapisane: 12 lutego 2012, 12:04 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 2168
Lokalizacja: WOT
Moje BMW: E46
KotSylwester napisał(a):
Ania, poleczasz zakopane? Chyba nie przeczytalaś mojego posta :) Czystsze powietrze jest nawet w Trzebini.


Radku oczywiście, że nie polecam w chwili obecnej Zakopanego. Myślałam, że to tak oczywiste, że nie trzeba pisać, ale ponieważ temat zapewne będzie dłużej niż zanieczyszczenie powietrza, to poleciłam apartamenty.

_________________
Compi, czyli historia o tym jak dołożyć M-Pakiet i jeździć 1,6 na 18stkach

Coupe, czyli historia o tym jak kupić seryjne auto i nie dać się zwariować


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakwaterowanie w Zakopanym
PostNapisane: 12 lutego 2012, 12:40 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Ania, podobno na wiosnę przestają ogrzewać i latem można jechać :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zakwaterowanie w Zakopanym
PostNapisane: 12 lutego 2012, 12:41 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 33
Posty: 7716
Lokalizacja: Bolesławiec
Garaż: Mercedes E63 AMG 514KM 2007
Audi A4 b9 2.0TFSI 252KM 2018
latem trzeba jechać, a nie można :P podrzućcie jeszcze jakieś sprawdzone noclegi ;)

_________________
Kiedy ostatni raz wstałeś i pojechałeś na przejażdżkę. Nie dokądś, nie po coś-po prostu by pojeździć. To jest wspaniałe. Bez Telefonu.
Nic mi nie przeszkadza. Tylko ja w mojej małej metalowej skorupie. Czas do myślenia, uporządkowania myśli.
Jeremy Clarkson


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zakwaterowanie w Zakopanym
PostNapisane: 12 lutego 2012, 17:03 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 2168
Lokalizacja: WOT
Moje BMW: E46
KotSylwester napisał(a):
Ania, podobno na wiosnę przestają ogrzewać i latem można jechać :P


Radku wiosną grzeją już troszkę mniej, więc warto wybrać się chociażby w marcu, bo w lecie co to za przyjemność jak jest człowiek na człowieku i na szlaku czujesz się jak w supermarkecie pomiędzy regałami? ;)

Dla mnie Zakopane jest fajne tylko poza sezonem. Ostatni raz byłam na przełomie października i listopada. Było bardzo ciepło jak na tą porę roku, śnieg leżał jedynie w wyższych partiach gór, ale nie było go dużo. Wchodziłam na Kasprowy od strony Murowańca i można było bez problemu wejść w letnim obuwiu trekkingowym pomimo lekkiego oblodzenia. Na niektórych, łagodnych szlakach (np. w Dolinie Kościeliskiej) nie było wcale turystów.

Za tydzień jadę pochodzić po Sudetach. Myślę, że tłumów nie będzie, tym bardziej, że noclegi w schronisku udało się jeszcze zarezerwować w tym tygodniu :)

_________________
Compi, czyli historia o tym jak dołożyć M-Pakiet i jeździć 1,6 na 18stkach

Coupe, czyli historia o tym jak kupić seryjne auto i nie dać się zwariować


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakwaterowanie w Zakopanym
PostNapisane: 14 lutego 2012, 11:06 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1420
Lokalizacja: Nowy Sącz
Moje BMW: E46 Karawan
Garaż: Nie ma....
KotSylwester napisał(a):
Ale do Zakopanego teraz nie polecm jechać. Znajomy szukał noclegów i znalazł w necie informację o stężeniu czegoś tam w powietrzu. Jakieś ogłoszenie lokalne - chodzi o to że nie zalecają przebywania na dworzu np. kobietom w ciąży czy małym dzieciom. Wynika to z tego że wszyscy palą węglem a raczej jakimś miałem i powietrze jest zanieczyszczone. Dzwonił do babki u ktorej mają kwatere i znała teamt... do tego stopnia że powiedziała że może oddać zaliczkę.

O tu coś jest:
http://www.tygodnikpodhalanski.pl/?mod=news&id=14658

Tak zanieczyszczonego powietrza w Zakopanem nie mieliśmy już dawno. Służby Marszałka Województwa Małopolskiego informują, że jeżeli sprawdzą się prognozy, to w najbliższych dniach normy zanieczyszczeń przekroczą poziom alarmowy - będą dziewięciokrotnie wyższe od dopuszczalnej normy.




W tym momencie problem ze smogiem ma całe Podhale. Ostra zima, to ludzie palą w piecach na okrągło. Ale pal sześć palenie węglem.....palą czym sie da - opony, śmieci, plastiki itd. Przykre ale prawdziwe. W Nowym Targu też lepiej nie jest.
Ale, smog nie smog ludzie i tak ciągną do Zakopca :cwaniak:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zakwaterowanie w Zakopanym
PostNapisane: 14 lutego 2012, 11:33 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2547
Lokalizacja: Wawa
Moje BMW: E92
ja do zakopca jezdze do:
http://www.youtube.com/watch?v=NsUBALZkUeg

nie jest to ścisłe centrum, raczej miejsce dla rodzinki z dziećmi.
400m od 3 łatwych stocków ( w tym ośla łączka dla małolatów).

Bardzo duże pokojne i każdy w swoim starym stylu.
Jedyna wada to obiado-kolacje. nie ma menu. są z góry zaplanowane posiłki.
Jednak to jest dodatkowa opcja, a ja jak jestem w górach to i tak zawsze jem na mieście.
za to śniadania 1 klasa.

_________________
Obrazek
Proud to be white - galeria białej E92 - zapraszam!
"SPORT I REKREACJA" - zapraszam do udziału w dyskusji!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zakwaterowanie w Zakopanym
PostNapisane: 14 lutego 2012, 11:33 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Owad, bo nie wiedzą. W TV nie mówią, w prasie nie piszą.... :kwasny:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zakwaterowanie w Zakopanym
PostNapisane: 14 lutego 2012, 11:46 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1420
Lokalizacja: Nowy Sącz
Moje BMW: E46 Karawan
Garaż: Nie ma....
KotSylwester napisał(a):
Owad, bo nie wiedzą. W TV nie mówią, w prasie nie piszą.... :kwasny:



Zgadza się. Ale wydaje się mi, że ludzie, którzy tam jeżdżą mają już zakodowane podświadomie, że pod Tatrami musi być czyste powietrze, woda itd. No ale rzeczywistość nie jest już taka kolorowa. Raz że palą czym się da, a dwa - puszczają do rzek i potoczków taką chemię służącą do wyprawiania skór że głowa boli.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zakwaterowanie w Zakopanym
PostNapisane: 26 listopada 2012, 02:34 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 1782
Lokalizacja: Włodawa/Stoke on Trent
Moje BMW: A8L W12/ E34 518i
Garaż: Bylo:
X5 E70 4.8i
E61 535d
E63 630i
E60 530D
E39 525i
E39 530D
X3 2.5i SE
MB CLS 5.5
Może ktoś coś poleci? Bo szukam i szukam i wszystko co sensowne jest już zajęte ;( może macie jakiegoś znajomego, który wynajmuje pokoje/apartamentu (z naciskiem na to drugie)? a może sami wynajmujecie? Pozdrawiam ;)

_________________
Life is too short to be slow.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zakwaterowanie w Zakopanym
PostNapisane: 29 listopada 2012, 18:42 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1420
Lokalizacja: Nowy Sącz
Moje BMW: E46 Karawan
Garaż: Nie ma....
blademan89, mam kolegę, który wynajmuje pokoje, ale nie w samym Zakopanym tylko to już jest chyba Kościelisko. Więc jak będziesz zainteresowany to podam Ci numer do niego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zakwaterowanie w Zakopanym
PostNapisane: 3 grudnia 2012, 14:29 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 37
Posty: 5210
Lokalizacja: Wołomin
Moje BMW: e30
Kod silnika: m10B18
Garaż: e30 316 '87
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168435
Jak nie oczekujesz luksusów to polecam PALACE na Chałubińskiego. Obiekt z mroczną historią bo w piwnicach hitlerowcy mordowali Żydów. Ma bardzo dobre położenie bo jest praktycznie przy samych Krupówkach, do dworca PKS też blisko. Miejsce w sam raz do przespania się, łazienka w pokoju.
Mnie nic tam nie straszyło :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zakwaterowanie w Zakopanym
PostNapisane: 8 lutego 2013, 08:42 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 489
Lokalizacja: 3CITY
Moje BMW: e46T
Kod silnika: m57+
a ja polecam coś blisko zakopanego, a warunki i ceny lepsze :D http://www.hotelbania.pl/Prawda jest taka, że zakopane stało się stolicą polskiego kiczu, na Krupówkach więcej jest rzeczy z chin niż z Polski, ale co tam Zakopane jak Sopot wylansowane przez niemyślących samodzielnie ludzi którzy biegną za stadem i myślą, że tam gdzie więcej ludzi tam lepiej... Zakopane latem jak najbardziej, ale zimą ? Po co ? Żeby iść gęsiego na Morskie OKO? (można również patrzyć jak męczą się biedne konie, bo balerony muszą jechać bryczką), Żeby dowiedzieć się, że Gubałówka nie działa bo nie dogadali się właściciel gruntu z najemcami, szlak mnie trafia jeśli jadę gdzieś a dowiaduję się jak w Zakopanym, że noclegu za mniej niż 65zł (noc/os ze śniadaniem) nie znajdę bo taką tu trzymają sztamę i nikt poniżej tej nie schodzi, wtedy właśnie nie wytrzymałem i postanowiłem, że nigdy więcej nie pojadę do zakopanego zimą. Wam radzę to samo i chociaż takie mam zdanie o Zakopanym to każdego roku przynajmniej raz muszę zjechać z Kasprowego bo po prostu ciągnie mnie tam strasznie, ale noclegu w Zakopanym już nigdy nie wykupię.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zakwaterowanie w Zakopanym
PostNapisane: 26 marca 2013, 16:41 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Ja tez myślę, że jak Zakopane to okolica. Noclegi w np. w Nowym targu, dużo przestrzeni, dobre miejsce wypadowe i do zakopanego, i na Ciepłe źródła do szaflar, Bukowiny, Bani, i nad zalew Czorszyński i do szczawnicy. Nie ma tam wielkich tłoków, noclegi tanie. A zakopane? Coraz większa dziura... a drogo jak..

_________________
Tajemnica znudzenia ludźmi polega na mówieniu im wszystkiego.
Wolter


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zakwaterowanie w Zakopanym
PostNapisane: 26 marca 2013, 17:38 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 31
Posty: 239
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: e46 325Ci
Kod silnika: M54
Ja bylem w tym roku na sylwestra w domku "willa Bartus" 5-10 min spacerkiem na krupówki. Placilem 50zł za dobe za osobe. Ogolnie bardzo fajny domek, jednak aneks kuchenny troche stary, ale da sie zrobic normalny obiad :). Internetu brak, telewizor jeden stary na swietlicy. Jednak mi to nie przeszkadzalo bo nie pojechalem tam ogladac tv. 2min na tok polana szymoszkowa. Wlasciciel ma busa i jesli sie dogada to za darmo podwozi w okolice zakopanego. Ogolnie polecam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zakwaterowanie w Zakopanym
PostNapisane: 26 marca 2013, 17:59 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Wg.mnie wyjazd wypoczynkowy powinien być pozbawiony: komputera, telewizora i internetu a najlepiej i komórki - ale to praktycznie niewykonalne, chociaż....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zakwaterowanie w Zakopanym
PostNapisane: 28 czerwca 2013, 11:14 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Moje BMW: E90
Ja szukam pensjonatu przyjaznego rodzinie z małym dzieckiem - 13 miesięcy. Najważniejsze że by było czysto i z ogrzewaniem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL