BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 00:53

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Exx] szumy cb radio
PostNapisane: 24 lutego 2012, 16:25 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 21
Lokalizacja: Krypno
Moje BMW: e36 SEDAN
Kod silnika: M50B25
witam mam cb radio w swoim bmw e36 i mam problem gdy odpalam silnik i radio mam wlonczone to zaszumi wlaczam xenony to jest piskot i nie mozna sie dogadc i jeszcze mam altene na tylnej klapie i jak wlacze radio i wzmaczniacz to bas slysze w radiu cb.kolega powiedzial zebym dokupil filtr przeciwzakluceniowy to i tak zrobilem ale nic to nie dalo ;/ jest jakis sposob inny na to??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: szumy cb radio
PostNapisane: 24 lutego 2012, 16:38 
Offline
Forumowicz

Wiek: 43
Posty: 224
Lokalizacja: Kaszuby
Moje BMW: brak
Kod silnika: AAH
Jednym słowem generujesz w radiu wszelkie zakłócenia z instalacji elektrycznej auta. Co Ci może pomóc to podpięcie CB bezpośrednio pod aku - załóż magnesik na masę aby zmniejszyć zakłócenia. HIDy zawsze będą siać zakłócenia. Kolejna sprawa jakie masz radio i antenę - tu też może być niewielka przyczyna aż tak dużych zakłóceń.

_________________
Dresiarze to najtroskliwsi ludzie jakich znam. Zawsze jak przechodzę obok nich pytają czy mam jakiś problem?!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: szumy cb radio
PostNapisane: 24 lutego 2012, 16:54 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 21
Lokalizacja: Krypno
Moje BMW: e36 SEDAN
Kod silnika: M50B25
mam radio alan 19 i antene sirio turbo 1000 przykrecona uchwytem sf-40 ale planuje zmienic te radio na inne bo to tez juz i zabytek hehe mysle nad TTI TCB-770


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: szumy cb radio
PostNapisane: 24 lutego 2012, 17:34 
Offline
Forumowicz

Wiek: 43
Posty: 224
Lokalizacja: Kaszuby
Moje BMW: brak
Kod silnika: AAH
Zabytek jakich mało :P Jeśli chcesz zamienić już to TTI nie polecam. Szukaj coś w ten deseń do tej anteny:
- Alan 48 Excel lub Plus
- President min. Johnny II
- Lafayette Zeus
- Alan 121

Inne radia będą odrobinę za słabe w modulacji. Turbo 1000 to 50omowe i niespełna 150wattowe (nie wierzcie w moc 200 i więcej) antena.

Moja rada:
- mocowanie SF zamień na DV (kabel bezpośrednio bez beczki do radia)
- antena po lewej stronie auta aby była z dala od aku
- antenkę zostaw
- zmień radio i podłącz jak napisałem w poprzednim poście
- przy strojeniu rób tak aby było bliżej 1.0 niż 1.1 (w przypadku braku zejścia poniżej 1.5 na kanale 1 - popraw masę mocowania DV)

To takie podstawy. Reszta to już uwarunkowania auta więc trzeba szukać sposobów odizolowania zakłóceń.

_________________
Dresiarze to najtroskliwsi ludzie jakich znam. Zawsze jak przechodzę obok nich pytają czy mam jakiś problem?!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: szumy cb radio
PostNapisane: 25 lutego 2012, 15:25 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 116
Lokalizacja: war-maz
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47N
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=124804
bloku napisał(a):
przy strojeniu rób tak aby było bliżej 1.0 niż 1.1 (w przypadku braku zejścia poniżej 1.5 na kanale 1 - popraw masę mocowania DV)
bloku napisał(a):
antena po lewej stronie auta aby była z dala od aku

:super:
bloku napisał(a):
Turbo 1000 to 50omowe
a która antena do CB nie jest 50 Ohm-owa
bloku napisał(a):
Jednym słowem generujesz w radiu wszelkie zakłócenia z instalacji elektrycznej auta
tzn zbiera wszelkiego rodzaju zakłócenia z instalacji
bloku napisał(a):
Co Ci może pomóc to podpięcie CB bezpośrednio pod aku
fakt
bloku napisał(a):
załóż magnesik na masę aby zmniejszyć zakłócenia
ciekawe rzeczy opowiadasz, może niech kolega zmieni kabel lepiej na lepiej ekaranowany np h155 niż rg58 ( standard)
bloku napisał(a):
Kolejna sprawa jakie masz radio i antenę - tu też może być niewielka przyczyna aż tak dużych zakłóceń.
niewielka :?: Zmiana radia może pomóc i to znacznie, dobrze odfiltrowane radio to podstawa.

- Instalacja od aku
- dobre radio ja np mam President Walker ale są tańsze dobre radia ( żeby nie było nowe Prezydenty szału nie robią większości przypadków, stosunek ceny do jakości)
- Dobry kabel antenowy np h155
- antena montaż najlepiej w dziurę i to najlepiej na środku dachu ( tu już raczej nadawanie/ odbiór byś poprawił)
- Masa jest bardzo ważna, zmasowanie anteny do karoserii, jak magnes to musi być folia aluminiowa pod magnesem.
A najlepiej jak już będziesz chciał coś zadziałać w temacie i np zakupić radio to polecam Ci kolegę Przemka, dzwoń i wyjaśniaj on Ci na pewno dobrze doradzi. Doświadczenie czyni cuda
http://allegro.pl/my_page.php?uid=22568773

_________________
w przyszłości inne takie :-)
http://www.youtube.com/watch?v=_R7fe084gSE
http://www.youtube.com/watch?v=I1dGmSM5UhU
http://www.youtube.com/watch?v=8xfpU0yIpG4


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: szumy cb radio
PostNapisane: 25 lutego 2012, 19:19 
Offline
Forumowicz

Wiek: 43
Posty: 224
Lokalizacja: Kaszuby
Moje BMW: brak
Kod silnika: AAH
Tak dla wyjaśnienia: :-)
1. helikalne anteny nie wszystkie są 50ohm.
2. magnesik - chodzi mi o filtr z magnesem trwałym, który ogranicza skoki napięciowe a co za tym idzie zakłócenia zbierane z instalacji.
3. zmiana radia w tej klasie jakościowej (chodzi mi o typowo amatorskie) nie na dużo się zda. Seryjne filtry z reguły są to dynamiczne filtry wycinające powyżej pasma średniego co oznacza albo eliminację wszystkiego albo małej ilości zakłóceń.

_________________
Dresiarze to najtroskliwsi ludzie jakich znam. Zawsze jak przechodzę obok nich pytają czy mam jakiś problem?!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: szumy cb radio
PostNapisane: 24 marca 2012, 23:00 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 50
Moje BMW: 320d '10, X3 sd '07
Bloku, mylisz się niestety w wielu aspektach.

1. Podpięcie pod aku nic nie da, bo źródłem zakłócenia jest przetwornica od niefabrycznych ksenonów. Czy radio będzie podpięte pod gniazdo zapalniczki, instalację elektryczną czy pod akumulator - nic to nie zmieni.
2. Alan 48 to radio ze słabą modulacją, podobnie Alan 121. Z tych co wymieniłeś Johnny II jest przyzwoity, a zwyczajnie dobry jest Zeus.
3. To czy antena będzie miała 50 Ohm zależy od jej zestrojenia. Nie sprawdzisz tego SWR-miarką, potrzebny jest do tego analizator antenowy. SWR bliski 1 nie oznacza automatycznie impedancji 50 Ohm. Powiem więcej, antena z SWR 1.3 / 50 Ohm jest bardziej skuteczna od anteny z SWR 1.1 /55 Ohm.
4. To ile antena może oddać mocy (czyli wielbiony parametr: moc) nie ma żadnego znaczenia dla przeciętnego użytkownika. Zdecydowana większość osób ma radia 4-watowe, oznacza to, że przy idealnie zestrojonej antenie radio może oddać 4W. Nie ważne, czy antena może przenieść 10W mocy czy 1000W.
5. Turbo 1000 chwilowo jest w stanie oddawać 1000W, nie wiem tylko, czy ktoś ma taką elektrownię w aucie, by tyle mocy oddać :D
6. Helikale na pasmo CB pracują najlepiej przy impedancji 50 Ohm. To jaka impedancja będzie zależy od jej zestrojenia - patrz punkt 3.
7. Jeśli chodzi o filtry przeciwzakłóceniowe są OGROMNE różnice, szczególnie w tej klasie cenowej. Z tanich radii najlepiej wypadają Lafayette, Yosan, Maxon. Bez porównania do modeli Inteka, Alana czy inszych.

To pisałem ja, Przemysław, wspomniany wyżej przez kolegę Bellum :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: szumy cb radio
PostNapisane: 25 marca 2012, 00:39 
Offline
Forumowicz

Wiek: 43
Posty: 224
Lokalizacja: Kaszuby
Moje BMW: brak
Kod silnika: AAH
Może i się mylę. Nie mówię nie. Ale to są moje spostrzeżenia jako użytkownika jak i przydomowego naprawiacza :-) W każdym przypadku były znaczne poprawy. Co do sprzętu...ile ludzi tyle opinii. Ja jednak zawsze sprawdzam na tym samym aucie, stąd moje porównania.

_________________
Dresiarze to najtroskliwsi ludzie jakich znam. Zawsze jak przechodzę obok nich pytają czy mam jakiś problem?!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL