BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 16:24

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E61] a [E83] - jakie koszty tych modeli - pomoc przy kupnie
PostNapisane: 8 sierpnia 2011, 09:42 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Witam serdecznie.
Przymierzam się do kupna albo BMW 5 albo X3 z silnikiem 2.0 D .
Najchętniej 177KM.
Napiszcie proszę, jakich kosztów muszę się spodziewać dla tych wersji.
Chcę kupić auto z 2007/2008 roku.
Wydać około 80 tyś.

Mam propozycję E61 od pracownicy BMW, która kupiła auto w 2007 i jeździ nim jako auto prywatne.
Wiem z rozmowy, że wydała c.a. 7000zł na wymianę chłodnicy (nie wiem poco ??) oraz końcówki drążków kierowniczych. Wyposażenia nie znam, auta jeszcze nie widziałem, ale podobno jest w czarnej skórze. Przebieg ok 140tys. km.
Chce za nie ok. 80 tyś. Widziałem inne oferty w cenie od 65 tysi, ale wypowiedzcie się proszę, bo oglądałem już X3 i nie zachwyciło mnie wykonaniem w środku, dlatego myślę też o E61.

Czy silnik 2.0 od 2007 jest jakiś problematyczny? Czy trzeba się liczyć z jakimś większym kosztem ew. naprawy?
Kiedyś czytałem, że kolesiowi poszedł rozrząd przy 260tyś km i wymienił cały silnik bo niby było dla niego taniej.

Dzięki i pozdrawiam,
Piotrek.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E61] a [E83] - jakie koszty tych modeli - pomoc przy kupnie
PostNapisane: 27 lutego 2012, 23:14 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 242
Moje BMW: 520d
Kod silnika: M47
Silnik 2.0d 177 KM w wielu przypadkach bywaly wlasnie roblemy z wadliwym rozrzadem.Nie tyczy sie to kazdego silnika z tej serrii, ale niestety nigdy nie wiadomo.
Jesli kupujesz auto z 2007 roku to bez trudu powinienes dostac silnik 2.0 163KM - ten zdecydowanie neka mniej bolaczek.
Oczywiscie nie jest pozbawiony wad bo zdarzaja sie awarie: pomp wysokiego cisnienia, czasem klapka potrafi sie urwac i wpasc (jak jest to mozliwe w kazdym prawie dieslu BMW), czy tez wtryski przy duzych przebiegach (ale to rowniez tyczy sie nie tylko silnikow 2.0d).
Wiecej powazniejszych wad ten silniki nie posiadaja i jersli 2.0 to ten wlasnie bym polecal ;)

Za 65k raczej dobrego egzemplarza nie kupisz z tych modeli i 80 tysi jest raczej bardziej prawdopodobne.

_________________
Moja 520tka
Obrazek
Moj Kanal YT


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E61] a [E83] - jakie koszty tych modeli - pomoc przy kupnie
PostNapisane: 28 lutego 2012, 19:11 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2776
Lokalizacja: dolnośląskie
Moje BMW: BMW F10 M550D
Kod silnika: N57X
weź pod uwagę te e61 pani z BMW. Generalnie, ktoś ,kto kupił auto z pewną historią i 100% bezwypadkowe nie ma problemów. E60 kupione powypadkowe - to kanał i studnia bez dna ze względu na wysokie zaawansowanie techniczne,światłowody,elektronikę i całą resztę.Tego auta nikt w pierwszym lepszym garażu nie naprawi. Serwis jest drogi i wymaga dużej wiedzy. Dopłać a kupisz sobie w ten sposób spokój.

_________________

EKSPRESY CIŚNIENIOWE DO KAWY JURA TO MÓJ ŚWIAT !!! www.primocaffe.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL