BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 09:59

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: e46 2.8 a koszt ubezpieczenia
PostNapisane: 23 lutego 2013, 09:56 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 37
Posty: 7
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: zbieram
Witam. Panowie może z ktoś z Was "naświetlił" by mi jak wyglądają koszta ubezpieczenia e46 coupe z silnikiem 2.8 (maksymalnie do 2001 roku prod)
Sam planuję kupno tego auta (obecnie bawię sie dopiero z prawem jazdy), wypełniałem już te kalkulatory OC ale to za bardzo pogmwatwane ze względu na niktgóre pytania, więc tak orientacyjnie poprostu chciałbym dowiedzieć się ile płacicie za OC posiadając auto o którym piszę tutaj. Wiem że to są rózne czynniki aby wyliczyć stawkę ale chodzi mi bardziej orientacyjnie jak to się przedstawia mniej/więcej. Z góry dzięki za odpowiedzi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 2.8 a koszt ubezpieczenia
PostNapisane: 23 lutego 2013, 11:18 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Nie dostaniesz jednoznaczniej odpowiedzi na takie pytanie... wizyta u dobrego agenta ubezpieczeniowego i będziesz wszystko wiedział :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 2.8 a koszt ubezpieczenia
PostNapisane: 23 lutego 2013, 11:24 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1097
Lokalizacja: Krakow
Moje BMW: E39 520IA FL
Kod silnika: M54B22
Jak obsługa kalkulatora online jest dla Ciebie za trudna to polecam kupno rowerka trójkołowego a nie e46, które ma prawie dwieście koni pod maska.

_________________
Bylo niezapomniane e39, jest drugie e39.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 2.8 a koszt ubezpieczenia
PostNapisane: 23 lutego 2013, 11:26 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 2371
Lokalizacja: Skierniewice
Moje BMW: e32
Kod silnika: m60b40
w axie płaciłem nie całe 500zl ze współwłaścicielem który miał wszystkie zniżki :hyhy: najlepsza opcja jak na Ciebie bez zniżek myślę że pewnie coś ok 2tyś

_________________
Obrazek

Bo najważniejsza jest Pasja


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 2.8 a koszt ubezpieczenia
PostNapisane: 23 lutego 2013, 11:39 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 37
Posty: 7
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: zbieram
Pawelos napisał(a):
Jak obsługa kalkulatora online jest dla Ciebie za trudna to polecam kupno rowerka trójkołowego a nie e46, które ma prawie dwieście koni pod maska.


Daruj sobie takie komenty bo to tylko świadczy o Twoim poziomie. Chodziło mi o to że w kalkulatorach OC są pytania o poprzedniego ubezpieczyciela lub ile lat posiadam prawo jazdy itp, a w moim przypadku troche ciężko na to odpowiedzieć jak nie mam ani prawa jazdy jeszcze. Chodzi mi TYLKO o wpisy kto ile płaci i mniej więcej sam sobie wywnioskuję czy będzie mnei w ogóle stać na opłacenie takiego auta.

No właśnie tez jak obliczałem to wychodziło mi ok 2 tysięcy. Narazie jak pisałem, chcę sie zorientowac jak to u innych posiadaczy tego auta wyglada. Zawsze mi pozostaje dogadanie się z ojcem i jego 60% zniżek albo kupno 1.6 ^^


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 2.8 a koszt ubezpieczenia
PostNapisane: 23 lutego 2013, 11:51 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 33
Posty: 7716
Lokalizacja: Bolesławiec
Garaż: Mercedes E63 AMG 514KM 2007
Audi A4 b9 2.0TFSI 252KM 2018
kalkulatory rzadko mają coś wspólnego z rzeczywistością. Ja ubezpieczam auta od lat w axa, bo jest najtaniej. Za 528i płaciłem w PZU 1100zł na rok, w axa płaciłbym niecałe 600 :]

_________________
Kiedy ostatni raz wstałeś i pojechałeś na przejażdżkę. Nie dokądś, nie po coś-po prostu by pojeździć. To jest wspaniałe. Bez Telefonu.
Nic mi nie przeszkadza. Tylko ja w mojej małej metalowej skorupie. Czas do myślenia, uporządkowania myśli.
Jeremy Clarkson


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 2.8 a koszt ubezpieczenia
PostNapisane: 23 lutego 2013, 12:36 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1157
Lokalizacja: Mazury
Moje BMW: brak
Garaż: było V8
Kolego, jest tak jak inni piszą, że rozbieżność będzie bardzo duża, jeden płaci 500 drugi 2500.
Jeśli Ty nie masz jeszcze prawka, jesteś młody to musisz liczyć na maksymalną stawkę czyli 100% ubezpieczenia+ zwyżka za wiek.
Tanio nie będzie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: e46 2.8 a koszt ubezpieczenia
PostNapisane: 23 lutego 2013, 12:49 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
Wojtek napisał(a):
Kolego, jest tak jak inni piszą, że rozbieżność będzie bardzo duża, jeden płaci 500 drugi 2500.
Jeśli Ty nie masz jeszcze prawka, jesteś młody to musisz liczyć na maksymalną stawkę czyli 100% ubezpieczenia+ zwyżka za wiek.
Tanio nie będzie


Zgadza się, wiec najprościej odwiedzić agencje ubezpieczeniową w swojej okolicy, która ma ofertę kilkunastu ubezpieczalni i otrzyma sie składki do porównania. Poza tym wszędzie pytają od kiedy posiada się prawo jazdy, o wiek użytkowników auta m.in. po to, żeby dodać zwyżkę za wiek itd, itp.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 2.8 a koszt ubezpieczenia
PostNapisane: 23 lutego 2013, 13:22 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2197
Moje BMW: e60 f25
Kod silnika: m54b30 n52b30
atos1987 napisał(a):
Pawelos napisał(a):
Jak obsługa kalkulatora online jest dla Ciebie za trudna to polecam kupno rowerka trójkołowego a nie e46, które ma prawie dwieście koni pod maska.


Daruj sobie takie komenty bo to tylko świadczy o Twoim poziomie. Chodziło mi o to że w kalkulatorach OC są pytania o poprzedniego ubezpieczyciela lub ile lat posiadam prawo jazdy itp, a w moim przypadku troche ciężko na to odpowiedzieć jak nie mam ani prawa jazdy jeszcze. Chodzi mi TYLKO o wpisy kto ile płaci i mniej więcej sam sobie wywnioskuję czy będzie mnei w ogóle stać na opłacenie takiego auta.


Też nie rozumiem jaki masz problem z kalkulatorami?
Tam gdzie pytają o staż zaznaczasz "mniej niż jeden rok" czy podobne opcję i przechodzisz dalej. Kalkulatory posiadają też takie opcje jak "pierwsze ubezpieczenie auta" lub podobną więc to też nie problem jeśli dopiero kupiłeś auto.
Przecież te kalkulatory nie są stworzone dla ludzi którzy przenoszą ubezpieczenie z miejsca na miejsce ale także dla tych którzy ubezpieczają auto po raz pierwszy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 2.8 a koszt ubezpieczenia
PostNapisane: 23 lutego 2013, 13:48 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 37
Posty: 7
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: zbieram
Nie pamietam dokładnie już jakie to były pytania w kalkulatorze ale wiem ze były 2-3 takie "dziwne". Taki młody to już nie jestem bo 26 lat ukończyłem więc jedna wzywżka mniej ;]. Wolę wypytać wszystko co i jak jeśli o m52tub28 chodzi zanim zostanę posiadaczem kiedykolwiek auta z takim motorem.
Wiem że czynniki składające sie na ubezpieczenie to m.in trzymanie auta,miejsce zamieszkania etc etc.
Dlatego nie chodzi mi tu o wypowiedzi żebym sobie kupił rowerek a nie prawie 200konne auto, może jakbym miał o te 5-6 lat mniej to bym myślał w kategorii aby moc była , teraz myśle inaczej a wybór takiej jednostki to nie jest moje widzimisie do latania bokiem.
Sumując, nadal czekam na kolejne wypowiedzi posiadaczy e46 2.8.

Paradoksem jest też to że niektórzy ubezpieczyciele pytają m.in. o okres posiadania prawa jazdy a u innego można ubezpieczyć auto nie posiadając nawet prawa jazdy. Kolegi siostra nie posiada prawa jazdy a ubezpieczyła i zarejestrowała na siebie męża samochód.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 2.8 a koszt ubezpieczenia
PostNapisane: 23 lutego 2013, 14:24 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1642
Lokalizacja: Włocławek
Moje BMW: e46
Kod silnika: m52tub25
renoraines napisał(a):
Zgadza się, wiec najprościej odwiedzić agencje ubezpieczeniową w swojej okolicy, która ma ofertę kilkunastu ubezpieczalni i otrzyma sie składki do porównania.
Chyba prostszej odpowiedzi nie ma.

_________________
Mapa google osób z interfejsami do BMW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 2.8 a koszt ubezpieczenia
PostNapisane: 23 lutego 2013, 14:52 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Ja bym się zastanowił czy na pierwsze autko w ogóle jest sens kupować tak mocny silnik żeby nie było po krótkim czasie iż poniesie Cię fantazja i boom :P Zwykłe zadrapania przy początkowych jazdach itd to boli a tak kupić sobie 1.6L nie jakieś wychuchane jak się oboje to się oboje trudno :P Co do samego kosztu ubezpieczenia dałem Ci odpowiedź w pierwszym poście :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 2.8 a koszt ubezpieczenia
PostNapisane: 23 lutego 2013, 14:52 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1097
Lokalizacja: Krakow
Moje BMW: E39 520IA FL
Kod silnika: M54B22
atos1987 napisał(a):
Paradoksem jest też to że niektórzy ubezpieczyciele pytają m.in. o okres posiadania prawa jazdy a u innego można ubezpieczyć auto nie posiadając nawet prawa jazdy. Kolegi siostra nie posiada prawa jazdy a ubezpieczyła i zarejestrowała na siebie męża samochód.


A jaki problem aby byc posiadaczem samochodu nie majac prawa jazdy? Kazde TU ubezpieczy samochod komus kto nie ma prawa jazdy, nawet moze miec znizki jak jest wspolwlasciciel, ktory je posiada.
Miejsce garazowania czy fakt posiadania garazu tez nie maja nic do rzeczy te pytania sa zadawane w przypadku AC, przy OC ida z automatu.
Wchodzisz sobie na strone np AXA, robisz kalkulacje i mozesz ta polise od razu kupic, stawka bedzie taka jak w kalkulatorze, pod warunkiem, ze podales prawdziwe dane. Pytanie ile ktos placi za OC jest bez sensu, kazde TU ma swoje stawki, ktore sa zroznicowane zaleznie od miejsca zamieszkania, posiadanych znizek, kontunuacji ubezpieczenia itp itd. Ubezpieczenia samochodu X w Krakowie kosztuje 500zl a w Katowicach moze kosztowac 1000zl.
Chcesz miec znizki to zarejestruj auto na siebie a kogos kto ma znizki dopisz jako wspolwlasciciela, po roku bezszkodowej jazdy bedziesz mial juz 10%.

_________________
Bylo niezapomniane e39, jest drugie e39.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 2.8 a koszt ubezpieczenia
PostNapisane: 23 lutego 2013, 15:37 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1864
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Garaż: E39 523iT, E46 318i, E36 328iA Individual, E61 530xD
Pawelos napisał(a):
po roku bezszkodowej jazdy bedziesz mial juz 10%.



pod warunkiem ze ma ukonczone 25 lat. jesli nie ma to caly czas do osiagniecia wieku 25 lat bedzie mial naliczana zwyzke w wysokosci 60-70% w zaleznosci od TU.

_________________
E39 523i Touring M52TUB25, E46 318i M43TUB19, E36 328iA Touring Individual M52B28


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 2.8 a koszt ubezpieczenia
PostNapisane: 23 lutego 2013, 15:50 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1097
Lokalizacja: Krakow
Moje BMW: E39 520IA FL
Kod silnika: M54B22
Zywiec napisał(a):
Pawelos napisał(a):
po roku bezszkodowej jazdy bedziesz mial juz 10%.



pod warunkiem ze ma ukonczone 25 lat. jesli nie ma to caly czas do osiagniecia wieku 25 lat bedzie mial naliczana zwyzke w wysokosci 60-70% w zaleznosci od TU.


Dlatego pisze zeby wzial wspolwlasciciela ktorego znizka bedzie honorowane a jemu zaczna sie naliczac.

_________________
Bylo niezapomniane e39, jest drugie e39.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 2.8 a koszt ubezpieczenia
PostNapisane: 23 lutego 2013, 15:55 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3682
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E39 @ e46 @ e36
Kod silnika: m52b20 @ m43b16
Najpierw zdaj prawo jazdy, później polecam potłuc się autem klasy ,,mieszczuch,, a później pomyśl nad zakupem auta o mocy 200 koni co i tak nie oznacza ze to jest rozsądny wybór :]

_________________
Moja R6
viewtopic.php?f=60&t=120270

Moja e39
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=93561

Moja 19letnia e36 (niestety aktualnie już była)
viewtopic.php?f=6&t=104802&p=1262357#p1262357


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 2.8 a koszt ubezpieczenia
PostNapisane: 23 lutego 2013, 16:05 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2197
Moje BMW: e60 f25
Kod silnika: m54b30 n52b30
Zywiec napisał(a):
Pawelos napisał(a):
po roku bezszkodowej jazdy bedziesz mial juz 10%.



pod warunkiem ze ma ukonczone 25 lat. jesli nie ma to caly czas do osiagniecia wieku 25 lat bedzie mial naliczana zwyzke w wysokosci 60-70% w zaleznosci od TU.



atos1987 napisał(a):
Taki młody to już nie jestem bo 26 lat ukończyłem


Te dłuższe posty też czasami warto przeczytać :wstyd:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 2.8 a koszt ubezpieczenia
PostNapisane: 23 lutego 2013, 16:17 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Ja ze wspolwlascicielem z max znizkami place 500 w mbanku. Taniej nie znalazlem. Jak wezmiesz auto na siebie to bez znizek wroze Ci kwote 1000-3000 zaleznie od firmy ubezpieczeniowej. Na pierwsze auto (jesli ma byc RWD) proponuje trojeczke z r4 i ASC. Moze warto zastanowic sie nad e36, czesto pierwsze auto wybiera sie pod wplywem impulsu, majac watpliwa wiedze o mechanice itp. A takie 318 (latwiej o zadbane w dobrej cenie) tanio kupisz i szybko sprzedasz jak bedziesz juz wiedzial "co Cie kreci".


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 2.8 a koszt ubezpieczenia
PostNapisane: 23 lutego 2013, 16:40 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 37
Posty: 7
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: zbieram
Obecnie w domu jest e39 m52b20 no i troszkę silnik jednak przy mały jak na takie auto.. Ale może mi się tak wydawac z pozycji pasażera ;] r4 napewno nie kupię , na początku miało być e46 2.0 ale każdy mówi że jak ma się kupowac 2Litry to lepiej już 2.8 bo i koszta są niewiele wyższe w OC, spalaniu .. a radość z jazdy bez porównania. e36 chodzi mi też po głowie ale to już temat na iiny dział .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 2.8 a koszt ubezpieczenia
PostNapisane: 23 lutego 2013, 17:27 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 2371
Lokalizacja: Skierniewice
Moje BMW: e32
Kod silnika: m60b40
wszystko tak naprawdę zależy od ubezpieczalni , jedni dają zwyżkę za wiek inni nie a jeszcze inni mają próg przy 30. Tak samo jest z pojemnością np. axa nie bierze tego pod uwagę , znów inni dają zwyżkę za markę i klasę samochodu.

_________________
Obrazek

Bo najważniejsza jest Pasja


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL