BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 kwietnia 2024, 19:38

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ubezpieczenie MTU doplata
PostNapisane: 23 lutego 2013, 05:06 
Offline
Forumowicz

Wiek: 29
Posty: 226
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: e36
Wiec tak zaczne od tego ze kupilem auto bodajze 12 grudnia jezdzilem nim ponad miesiac bez przerejestrowania ( wiem powinienem po 30 dniach przerejestrowac ) i poprzedni wlasciciel zglosil ubezpieczalni ze ja nabylem auto. Wiec przyszedl do mnie list ze musze doplacic do 20 stycznia 922 zl, a skladka moja wynosi bodajze nie cale 1400 zl na rok. I teraz mam pytanie czy musze to doplacac? Nie moge teraz tak jezdzic skoro ubezpieczenie poprzedniego wlasciciela bylo oplacone do lipca? Jeszcze auta nie przerejestrowalem i na razie nie zamierzalem tego robic chcialem do lipca pojezdzic i wtedy wszystko zalatwic. Dodam ze po tym mialem kontrole policyjna i dalem kwitek poprzedniego wlasciciela od OC i wszystko sie zgadzalo niby...


To jak teraz bym musial doplacic te 922 zl + wtedy w lipcu moja skladke 1400 to by mi wyszlo 2500 zl :przestraszony: to za tyle kupie sobie drugie auto :zdziwko:



W necie wyczytalem ze trzeba isc po 30 dniach ale nie trzeba nic doplacac, wystarczy nie wyrazic zgody na rekalkulacje kosztow i jezdzic na tym ubepieczeniu do konca waznosci to prawda ? czy musze doplacac ? bo nie bardzo mi na reke dawac te 9 stowek ;f


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ubezpieczenie MTU doplata
PostNapisane: 23 lutego 2013, 10:05 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3682
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E39 @ e46 @ e36
Kod silnika: m52b20 @ m43b16
Przerejestrowanie auta to kwestia naj mniej istotna... najważniejsze to wzbogacenie oraz ubezpieczenie OC ;)
A jeżeli chodzi o OC to teraz się nie wymkniesz od opłat :) rozumiem ze masz 18 lat, i zero zniżek-stad ta rekalkulacja...

Skoro kupowałeś auto na siebie to powinieneś się liczyć ze opłaty za OC nie będą małe.
Jedyna opcja to zapłacić, a w miedzy czasie dopisać kogoś ze zniżkami do współwłasności i zarejestrować auto-wtedy to ty możesz domagać się od nich rekalkulacji bo będziesz już jako współwłaściciel...
Lub sprzedać auto, wtedy tez możesz obiegać się o zwrot ubezpieczenia OC za niewykorzystany czas...

adjanCTR napisał(a):
W necie wyczytalem ze trzeba isc po 30 dniach ale nie trzeba nic doplacac, wystarczy nie wyrazic zgody na rekalkulacje kosztow i jezdzic na tym ubepieczeniu do konca waznosci to prawda ? czy musze doplacac ? bo nie bardzo mi na reke dawac te 9 stowek ;f

jak maja zrobić rekalkulacje to i tak zrobią :hyhy:

_________________
Moja R6
viewtopic.php?f=60&t=120270

Moja e39
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=93561

Moja 19letnia e36 (niestety aktualnie już była)
viewtopic.php?f=6&t=104802&p=1262357#p1262357


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ubezpieczenie MTU doplata
PostNapisane: 23 lutego 2013, 10:21 
Offline
Forumowicz

Wiek: 36
Posty: 101
Lokalizacja: Kalisz
MTU to chyba jedno z najdroższych Towarzystw Ubezpieczeniowych na naszym rynku. poprzedni wóz, '95 320i, miałem ubezpieczony w MTU i policzyli mi coś koło 1400 zł (40% zniżek + zwyżka za wiek), obecne '00 330d ubezpieczyłem w TUW, zniżki te same i policzyli mi niecałe 600 zł. kombinuj żeby się pozbyć tego OC (np. sprzedaż auta komuś z rodziny i wypowiedzenie umowy).

_________________
Audi: '95 A4 2.6q -> '98 A4 1.8Tq -> '97 S8 D2 manual -> BMW '99 E46 320d -> '95 E36 320i -> '00 E46 330d -> ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ubezpieczenie MTU doplata
PostNapisane: 23 lutego 2013, 10:54 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 4424
Lokalizacja: sosnowiec
Moje BMW: e91
no nie wiem czy najdroższe.

jest zmiana rzepisów, ale pewie tu ktoś zaraz napisze,
1. możliwe że gość opłacił jedną rate
2. jak przegapiłeś date to musisz zgłosić swoje zniżki, przeliczą ci jeszcze raz, wypowiedzieć oc (jeśli ci nie będzie pasowało) i od daty wypowiedzenia policzą ci zwrot. nie ma już podwójnego oc

_________________
e91 320d hihi
e60 530d wrrr, ahh ohh - [*]
Moja była megafajna 118d
Moja była gruba 330cd
Moja była niebylejaka 530d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ubezpieczenie MTU doplata
PostNapisane: 23 lutego 2013, 12:10 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3682
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E39 @ e46 @ e36
Kod silnika: m52b20 @ m43b16
darcyn napisał(a):
wypowiedzieć oc (jeśli ci nie będzie pasowało)
To mógł zrobić tylko w pierwszych 31 dniach po zakupie auta, teraz może to zrobić tylko przy odsprzedaży auta, lub przy co rocznym końcu polisy z zamiarem przejścia do innej... Co i tak go nie uchroni przed zapłaceniem rekalkulacji...

darcyn napisał(a):
nie ma już podwójnego oc
To fakt ale ja tu nie widzę aby autor miał podwójne OC, a nawet gdyby chciał mieć podwójne OC to powinien je sobie znaleźć także w pierwszych 31 dniach po zakupie auta.

_________________
Moja R6
viewtopic.php?f=60&t=120270

Moja e39
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=93561

Moja 19letnia e36 (niestety aktualnie już była)
viewtopic.php?f=6&t=104802&p=1262357#p1262357


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ubezpieczenie MTU doplata
PostNapisane: 23 lutego 2013, 12:19 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
adjanCTR napisał(a):
I teraz mam pytanie czy musze to doplacac?

No musisz, niestety. Ubezpieczyciel ma prawo zrobić rekalkulację składki nowemu właścicielowi.
adjanCTR napisał(a):
W necie wyczytalem ze trzeba isc po 30 dniach ale nie trzeba nic doplacac, wystarczy nie wyrazic zgody na rekalkulacje kosztow i jezdzic na tym ubepieczeniu do konca waznosci to prawda

Tak to jest z poradami w sieci ;-) Część z nich to bzdury. Tak jak właśnie powyższa - TU robi rekalkulację bez niczyjej zgody.
pet3r napisał(a):
MTU to chyba jedno z najdroższych Towarzystw Ubezpieczeniowych na naszym rynku

Eee tam, nieprawda. Warta: 700 zł, MTU: 400 - tak było u mnie.
adjanCTR napisał(a):
Nie moge teraz tak jezdzic skoro ubezpieczenie poprzedniego wlasciciela bylo oplacone do lipca?

Możesz jeździć bez problemu, OC jest ważne mimo, że nieopłacone. Jak nie opłacisz składki to OC Ci się nie przedłuży automatycznie.

Ma ojciec/mama/brat/siostra jakieś zniżki na OC? Daruj udział w aucie, dopisz jako współwłaściciela i TU powinno uznać ich zniżki jako Twoje.
darcyn napisał(a):
2. jak przegapiłeś date to musisz zgłosić swoje zniżki, przeliczą ci jeszcze raz, wypowiedzieć oc (jeśli ci nie będzie pasowało) i od daty wypowiedzenia policzą ci zwrot. nie ma już podwójnego oc

Z podwójnego OC można zrezygnować, o ile dobrze pamiętam, tylko w sytuacji, gdy jedna z umów zawarta została w trybie automatycznego przedłużenia umowy. Jeśli teraz wypowie tę umowę, którą ma, to wygaśnie ona dopiero w lipcu. Jeśli zawrze teraz drugą, będzie płacił dwie składki.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ubezpieczenie MTU doplata
PostNapisane: 23 lutego 2013, 12:59 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15729
Jest ryzyko jest zabawa ;) . Można po zakupie auta zrezygnować z ubezpieczenia poprzedniego właściciela i ubezpieczyć na siebie w innym TU. Można nie rezygnować i tak jeżdzić, albo się uda (bardzo małe szanse) i rekalkulacji nie będzie, albo się nie uda jak w tym przypadku i trzeba dopłacić.
Co do MTU, jest ok, jeśli ma się 60 % zniżek.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ubezpieczenie MTU doplata
PostNapisane: 23 lutego 2013, 15:18 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23095
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Wydaje mi się że chłopak był zajarany autem i nie myślał od razu po zakupie o takich sprawach jak OC i teraz niestety będzie trzeba zapłacić za ten błąd. Gdyby teraz zrobił darowiznę to będą mu robić rekalkulację po raz kolejny ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ubezpieczenie MTU doplata
PostNapisane: 23 lutego 2013, 15:32 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Jeżeli składka wyjdzie niższa to zapewne sami z siebie nie zrobią, natomiast będą musieli zrobić, jeśli się o to zwróci.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ubezpieczenie MTU doplata
PostNapisane: 23 lutego 2013, 15:44 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3682
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E39 @ e46 @ e36
Kod silnika: m52b20 @ m43b16
Szczurek1986 napisał(a):
Gdyby teraz zrobił darowiznę to będą mu robić rekalkulację po raz kolejny ?
Najpierw musi zapłacić aktualna wzwyżke... a kiedy zdecyduje się na darowiznę w 50% obecnego auta na osobę która ma już historie zniżek to automatycznie może obiegać się o kolejna rekalkulacje-na takiej samej podstawie jak ubezpieczyciel zrobił to w danym momencie :oczami: (to najlepsza opcja dla niego, bo nawet jeszcze nie zarejestrował auta, wiec nic nie ma do stracenia a tylko może zyskać)
maaaad napisał(a):
Jeżeli składka wyjdzie niższa to zapewne sami z siebie nie zrobią, natomiast będą musieli zrobić, jeśli się o to zwróci.
Dokładnie tak :ok:

_________________
Moja R6
viewtopic.php?f=60&t=120270

Moja e39
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=93561

Moja 19letnia e36 (niestety aktualnie już była)
viewtopic.php?f=6&t=104802&p=1262357#p1262357


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ubezpieczenie MTU doplata
PostNapisane: 23 lutego 2013, 16:54 
Offline
Forumowicz

Wiek: 29
Posty: 226
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: e36
dzieki wielkie czyli teraz zaplace to 900 zl i bede mial oc do do lipca tak? i w miedzy czasie darowizne napisac np. mam babcie co ma 60% znizek tylko nie wiem czy ona na to pojdzie co mam zrobic zeby ja przekonac ? od czego zaczac itp? doradzicie co po kolei robic? czyli pisac o darowizne polowy auta na babcie czy calosc darowizne?

macie jakis formularz zeby to wypisac ? zeby wydrukowac czy jak? bo jestem zielony w tych sprawach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ubezpieczenie MTU doplata
PostNapisane: 23 lutego 2013, 17:15 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
A babcia ma prawo jazdy? :D

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ubezpieczenie MTU doplata
PostNapisane: 23 lutego 2013, 17:25 
Offline
Forumowicz

Wiek: 29
Posty: 226
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: e36
po dziadku dostala wszystkie znizki

znalazlem tutaj wzor http://www.mskupin.pl/blog/files/darowizna.pdf i mam go teraz wypisac i gdzie go pokazac? czy musze juz przerejestrowywac auto ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ubezpieczenie MTU doplata
PostNapisane: 23 lutego 2013, 19:46 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15729
adjanCTR napisał(a):
doradzicie co po kolei robic? czyli pisac o darowizne polowy auta na babcie czy calosc darowizne?


Jeśli darowizna będzie dotyczyć całości auta to babcia będzie właścicielem, a tzn, że Ty nie, czyli nie będą Tobie naliczane zniżki.


adjanCTR
-płacisz zwyżkę,
-robisz darowizne na babcie,
-rejestrujesz auto w wydziale komunikacji czyli w dow. rej. jesteś wpisany Ty i babcia,
-występujesz do TU o rekalkulacje.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ubezpieczenie MTU doplata
PostNapisane: 23 lutego 2013, 19:54 
Offline
Forumowicz

Wiek: 29
Posty: 226
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: e36
tylko dziwne jest ze ten poprzedni wlasciciel placil 1200 na rok za oc, a mi wyliczyli 1400 wiec powinienmm zaplacic 200 zl roznicy skoro mi mowil ze na rok oplacony jest. to moze on mnie w konia zrobil i nie bylo oplacone na rok? bo mam kwitek ze zaplacone jest 400 zl tylko na nim daty nie ma za jaki okres to jest oplata ... gdzie powinna byc data na potwierdzeniu zaplaty?


na pieczatce potwierdzenia wplaty ( 342 zl ) oc jego jest data 11.12.12 czyli ten dzien w ktorym nabylem auto... a przyszlo mi do zaplaty 922 zl do 20 stycznia 2013 ze musze oplacic


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ubezpieczenie MTU doplata
PostNapisane: 24 lutego 2013, 09:19 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
adjanCTR, polisa z którą kupiłeś samochód została wystawiona już po nowelizacji ustawy a więc możesz wypowiedzieć ją w każdym czasie w myśl, art 31 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych ( dla tych polis nie ma już terminu 30 dni, idziesz i wypowiadasz kiedy chcesz)

Art. 31.
1. W razie przejścia lub przeniesienia prawa własności pojazdu mechanicznego, którego posiadacz zawarł umowę ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów me-chanicznych, na posiadacza pojazdu, na którego przeszło lub zostało przeniesio-ne prawo własności, przechodzą prawa i obowiązki poprzedniego posiadacza wynikające z tej umowy. Umowa ubezpieczenia OC ulega rozwiązaniu z upły-wem okresu, na który została zawarta, chyba że posiadacz, na którego przeszło lub zostało przeniesione prawo własności, wypowie ją na piśmie. W przypadku wypowiedzenia umowy ubezpieczenia OC, ulega ona rozwiązaniu z dniem jej wypowiedzenia. Przepisów art. 28 nie stosuje się.

maaaad napisał(a):
Możesz jeździć bez problemu, OC jest ważne mimo, że nieopłacone. Jak nie opłacisz składki to OC Ci się nie przedłuży automatycznie.


Odnosząc się jeszcze do sytuacji kolegi to nowy artykuł 31. w ogóle wyłączył możliwość automatycznego wznowienia w przypadku kontynuacji polisy zbywcy po zakupie auta, - "Przepisów art. 28 nie stosuje się". Ta polisa nawet gdyby była opłacona się nie wznowi. Generalnie ustawa zmieniła się na plus dla klienta jednak teraz może okazać się, że osoby które po zakupie zapomną wznowić umowy ubezpieczenia zostaną bez OC a co za tym idzie posypią się kary z UFG.

Do rekalkulacji TU różnie podchodzą. Jedne przepisują polisę bez dopłaty jeśli zbywca ja opłacił w całości inne przeliczają składkę, na to nie ma reguły. Możliwa jest też sytuacja, że na polisie była opłacona tylko pierwsza rata. Polisa taka jest ważna przez cały rok mimo braku opłacenia raty jednak prędzej czy później posiadacz pojazdu dostanie wezwanie, żeby tą ratę zapłacić.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ubezpieczenie MTU doplata
PostNapisane: 24 lutego 2013, 10:38 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3682
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E39 @ e46 @ e36
Kod silnika: m52b20 @ m43b16
Do usunięcia... (złe zrozumiany post :wstyd: )

_________________
Moja R6
viewtopic.php?f=60&t=120270

Moja e39
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=93561

Moja 19letnia e36 (niestety aktualnie już była)
viewtopic.php?f=6&t=104802&p=1262357#p1262357


Ostatnio edytowano 24 lutego 2013, 10:49 przez COUPE, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ubezpieczenie MTU doplata
PostNapisane: 24 lutego 2013, 10:48 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
COUPE, omawiana sytuacja dotyczy nabycia pojazdu z polisą a nie opłacania OC na cały rok. To są dwa oddzielne artykuły w przypadku o którym Ty piszesz nie można iść i wypowiedzieć umowy bo jest za drogo.

COUPE napisał(a):
Miał na to 31 dni od zakupu auta (liczy się data na umowie) -Tu się nic nie zmieniło! Z a tymi 30 dniami to nie jest tak jak ci się wydaje :oczami:


Jeśli znajdziesz artykuł który ma taki zapis w znowelizowanej ustawie to ja poproszę aby zmienił się kolor mojego nicku :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ubezpieczenie MTU doplata
PostNapisane: 24 lutego 2013, 10:53 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3682
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E39 @ e46 @ e36
Kod silnika: m52b20 @ m43b16
Fakt, złe zrozumiałem post, kapnołem się w trakcie kiedy go wysłałem...

Wracając do tematu to w jego przypadku kiedy w pierwszym miesiącu nie znalazł nowego ubezpieczyciela-czyli nie zawarł swojej nowej umowy, to wątpię ze po tym czasie może zrezygnować z obecnej...

_________________
Moja R6
viewtopic.php?f=60&t=120270

Moja e39
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=93561

Moja 19letnia e36 (niestety aktualnie już była)
viewtopic.php?f=6&t=104802&p=1262357#p1262357


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ubezpieczenie MTU doplata
PostNapisane: 24 lutego 2013, 11:32 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Przed nowelizacją art 31. stanowił, że na wypowiedzenie ma się 30 dni, jeżeli nabywca nie wypowie to zmuszony jest kontynuować polisę zbywcy.

Nowy art 31 daje możliwość wypowiedzenia w każdym czasie jednak TU może żądać składki za okres ochrony. Czyli np. kupiłeś auto i wypowiedziałeś po dwóch miesiącach to płacisz za dwa miesiące. Jeśli chodzi o wypowiedzenie nabywcy ( art. 31) ustawa nie nakłada obowiązku posiadania drugiego ubezpieczenia na nabywcę (podwójne OC). Wypowiadasz i ochrona ubezpieczeniowa kończy się o godz 24 danego dnia a jak nie masz innej polisy to dostajesz karę z UFG.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL