BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 23:57

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Odszkodowanie za szkode BMW E46 320d 1998r.
PostNapisane: 25 lutego 2013, 16:55 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 31
Posty: 66
Moje BMW: E46 330d 204km
Kod silnika: M57N
Witam. Kilka dni temu pewien koleś wyjechał mi przed moje autko wynikiem czego była stłuczka :( w której moje BMW ma zagięta maskę błotnik pas przedni stłuczona lampę i kierunkowskaz oraz zarysowany lekko zderzak :zalamany: ( wszystko z lewej strony) . Ile powinno wynieść odszkodowanie i jak to szacują? Firma ubezpieczeniowa sprawcy PZU. Pozdrawiam i dziękuje za pomoc. :ok:


http://zapodaj.net/3ca409136a7c1.jpg.html
http://zapodaj.net/2c5902f2ab8e9.jpg.html
http://zapodaj.net/2b477ace3519a.jpg.html
http://zapodaj.net/168890fa218f2.jpg.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odszkodowanie za szkode BMW E46 320d 1998r.
PostNapisane: 25 lutego 2013, 17:12 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 2371
Lokalizacja: Skierniewice
Moje BMW: e32
Kod silnika: m60b40
wrzuć normalne zdjęcia bp na tym nic nie widac , sa wielkie i długo sie ładują. a tak naprawde ile dostaniesz dowiesz sie po wycenie rzeczoznawcy

_________________
Obrazek

Bo najważniejsza jest Pasja


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odszkodowanie za szkode BMW E46 320d 1998r.
PostNapisane: 25 lutego 2013, 19:35 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 31
Posty: 66
Moje BMW: E46 330d 204km
Kod silnika: M57N
Pisze na forum ponieważ chce się dowiedzieć czy ktoś miał podobny przypadek i ile rzeczoznawca wycenił za szkodę.
Po oględzinach rzeczoznawca przysłał papiery z wyceną na 2780zł lecz za tą kwotę ciężko jest się zmieścić z naprawa.
Wiadomo kupno części malowanie i mechanik. O nowych ori częściach za tą kwotę można zapomnieć.
Dodam ze przy oględzinach całe auto było sprawdzane miernikiem lakieru i lakier był ori. przy przebiegu 260tyś.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odszkodowanie za szkode BMW E46 320d 1998r.
PostNapisane: 25 lutego 2013, 20:00 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
W takim razie napisz odwolanie ze swoja wycena. Mozesz isc do warsztatu i poprosic o ich wycene, ktora przedstawisz ubezpieczycielowi. Mozesz zrobic to sam na podsatwie jakis cen. Zwykle wtedy ubezpieczyciel zaoferuje "krakowskim targiem" troche wiecej. Jak ci pasuje to bierzesz, jak nie to do sądu. Poczytaj forum bo tematy przewijaly sie wielokrotnie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odszkodowanie za szkode BMW E46 320d 1998r.
PostNapisane: 25 lutego 2013, 20:06 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 2371
Lokalizacja: Skierniewice
Moje BMW: e32
Kod silnika: m60b40
to jest kwota bezspora i albo się zgadzasz albo nie , na pewno masz policzone części zamienniki i amortyzacje w wysokości pewnie z 50% Pierwsza wycena to zazwyczaj ok 30% tego co Ci sie na prawde należy :) Wez Pierwsza kasę ,a później odwołanie zawsze możesz wziasc niezależnego rzeczoznawce ale to są koszty tak samo jak sąd. Każdy krzyczy na forum sąd sąd ale mało kto wie jakie to są koszty które trzeba ponieść żeby ruszyć machinę i przy takich kwotach nie opłaca sie. Ubezpieczyciele o tym wiedza i na tym korzystają.

_________________
Obrazek

Bo najważniejsza jest Pasja


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odszkodowanie za szkode BMW E46 320d 1998r.
PostNapisane: 25 lutego 2013, 21:27 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
A czasem nie jest tak, ze jak wezmiesz kase to przystajesz na ich warunki i nie bedziesz juz nic roscil? Co do kosztow sadowych, to nie sa one takie straszne, zakladajac ze wygrasz :) Ja spierajac sie z ubezpieczycielem o kwote 12 tys wplacalem ok 500zl z tego co pamietam. Jak wygrasz to kasa wraca do Ciebie, bo koszty pokrywa przegrany. Co do rzeczoznawcy, to nie jestem pewien jak to wyglada w przypadku kolizji, ale jak ja sadzilem sie o swoja szkode, to sad powolal wlasnego rzeczoznawce. Nie wiem na ile bralby pod uwage opinie oplaconego przeze mnie rzeczoznawcy, ale jesli wiedzialbym ze sprawa bedzie miala final w sadzie, to nie tracilbym kasy na rzeczoznawce. Ubezpieczyciel i tak ma gdzies jego wycene, sad i tak powola swojego i mysle ze wtedy wycena bedzie duzo korzystniejsza niz to co zaproponowalo TU.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odszkodowanie za szkode BMW E46 320d 1998r.
PostNapisane: 25 lutego 2013, 21:46 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
ded napisał(a):
A czasem nie jest tak, ze jak wezmiesz kase to przystajesz na ich warunki i nie bedziesz juz nic roscil?

A to już zależy, jakiej treści ugodę podpiszesz. Oczywiście może się znaleźć taka klauzula - wtedy pozamiatane.
ded napisał(a):
Co do kosztow sadowych

Opłata sądowa to 5% od kwoty, której się domagamy. Do tego koszty sądowe (koszty biegłego np., powołanego przez sąd w toku procesu - to nie jest ten sam biegły, do którego idziemy "prywatnie").
ded napisał(a):
Jak wygrasz to kasa wraca do Ciebie, bo koszty pokrywa przegrany.

Dokładnie, tylko jeszcze wynagrodzenie dla adwokata/radcy prawnego - tu już trzeba się rozliczyć niezależnie od tego, czy się wygrało, czy przegrało ;-)
ded napisał(a):
Co do rzeczoznawcy, to nie jestem pewien jak to wyglada w przypadku kolizji, ale jak ja sadzilem sie o swoja szkode, to sad powolal wlasnego rzeczoznawce.

Tak to z reguły wygląda. Żeby iść do sądu nie trzeba robić sobie prywatnie opinii, ona pozwala na ocenę, czy warto do sądu iść.
ded napisał(a):
Nie wiem na ile bralby pod uwage opinie oplaconego przeze mnie rzeczoznawcy

Brałby, bo to też jest dowód, ale większą wartość dowodową ma opinia biegłego powołanego przez sąd. Mało tego, czasami treść opinii prywatnej rodzi konieczność powołania biegłego sądowego.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odszkodowanie za szkode BMW E46 320d 1998r.
PostNapisane: 25 lutego 2013, 22:00 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
maaaad, nie zgodze sie co do tego, ze oplata to 5% kwoty o ktora sie domagasz. Jak bylem (rok temu), to miala Pani w okienku mowila ze sa "progi", do 5 tys 200zl, do 10 tys 500zl itp. Dane z rekawa, ale mniej wiecej tak to wygladalo w moim przypadku a sprawe zakladalem ubezpieczycielowi bo nie podobala mi sie wysokosc proponowanego odszkodowania.

W moim przypadku wycena szkody przez bieglego sadowego byla korzystna, wycena auta natomiast IMO nieco zanizona (i tak dwa razy tyle co wycenil rzeczoznawca TU). Napisalem odwolanie i prosbe o uzupelnienie opinii, poprawiona wycena auta byla na prawde korzystna a jednoczesnie odpowiadala rzeczywistosci. Zupelnie nie wiedze potrzeby, zeby od razu placic za "swojego" rzeczoznawce.

Koszty radcy trzeba brac pod uwage. Sa firmy, ktore pomagaja, ale one zwykle biora ok 30% od wygranej kwoty wiec sporo. Sama papierologia wcale nie jest skomplikowana, jak ktos mial troche doczynienia z biurokracja, to sobie bez problemu poradzi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odszkodowanie za szkode BMW E46 320d 1998r.
PostNapisane: 25 lutego 2013, 22:24 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Możesz się nie zgodzić, ale tak jest co do zasady - 5%, chyba że składasz pozew w postępowaniu uproszczonym. Wtedy owszem, tak jak piszesz, opłata jest stała i wygląda w następujący sposób:
1) do 2 000 złotych - 30 złotych;
2) ponad 2 000 złotych do 5 000 złotych - 100 złotych;
3) ponad 5 000 złotych do 7 500 złotych - 250 złotych;
4) ponad 7 500 złotych - 300 złotych.
Tyle że nie każda sprawa nadaje się do postępowania uproszczonego, bo jeśli wartość przedmiotu sporu przekracza 10 tys. zł, wówczas sprawa idzie w trybie "zwykłym", i wtedy wysokość opłaty wynosi 5%.

Pozew składałeś na formularzu?

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odszkodowanie za szkode BMW E46 320d 1998r.
PostNapisane: 26 lutego 2013, 09:57 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Wiesz co, to rok temu bylo (a sprawa trwa w najlepsze) i nie pamietam. Kwota byla wyzsza niz 10 tys. Najpierw zaplacilem "w okienku" chyba 300, bo tyle Pani wyliczyla, potem przyslali jeszcze prosbe o 235zl (moge sie mylic) bo tym razem inaczej im wyszlo :P Jak by liczyli 5% od wartosci, to chyba by nie bylo watpliwosci, prawda? Ale nie robmy koledze smietanika w temacie. Koszty zalozenia sprawy nie sa duze a mysle ze przynioslyby pozytywny skutek. Ostatnio gdzies czytalem, ze ubezpieczyciel nie powinien liczyc naprawy na zamiennikach ani potracac za amortyzacje a wtedy taka szkoda typu maska, zderzak, lampa, robi sie bardzo "oplacalna".


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odszkodowanie za szkode BMW E46 320d 1998r.
PostNapisane: 26 lutego 2013, 10:56 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Pani z okienka skasowała Cię jak za postępowanie uproszczone (stąd 300 zł - wartość przedmiotu sporu powyżej 7500 zł), natomiast jak sprawa trafiła do sędziego, to skierował ją do postępowania zwykłego, a w nim opłata wynosi 5%. Sąd wezwał Cię zatem do dopłaty różnicy - jeśli w sumie zapłaciłeś opłaty 535 zł, to sądziłeś się o 10.700 zł. W wyroku sąd zasądził Ci to 535 zł jako zwrot kosztów sądowych i jeszcze pewnie odsetki, skutkiem czego otrzymałeś zapewne kwotę wyższą niż te 10.700 zł.

Prawdą jest, że ubezpieczyciel, wypłacając odszkodowanie, nie ma prawa potrącać sobie żadnej amortyzacji albo narzucać odszkodowania obliczonego na podstawie wartości zamienników. Ubezpieczyciel może zmniejszyć odszkodowanie tylko wówczas, jeśli udowodni, że wartość samochodu (jako całości, a nie jego poszczególnych elementów) po naprawie jest wyższa niż samochodu przed naprawą. Wtedy i TYLKO wtedy.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odszkodowanie za szkode BMW E46 320d 1998r.
PostNapisane: 26 lutego 2013, 17:28 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 31
Posty: 66
Moje BMW: E46 330d 204km
Kod silnika: M57N
Dzięki koledzy czyli jeśli auto było nie naprawiane przed kolizją i miało oryginalne części to te 2780zł które przyznał rzeczoznawca to jest liczone na zamiennikach? Więc dajecie mi do zrozumienia ze mam ubiegać się o ceny ori części a nie robionych małymi chińskimi rączkami. A jeśli to nie pomoże to skierować sprawę do sądu.

Na necie w sklepie bmw ori części kosztują:
maska 1542
pas przedni 1048
błotnik lewy 944
reflektor lewy 1484
kierunkowskaz 87
listwa pod lampę 129 zł

Czyli razem coś ponda 5200zł bez malowania i mechanika

Więc te 2780 to nawet nie jest połowa ceny oryginalnych części a gdzie cała reszta roboty.

Wiem ze nie dostane oferty cenowej na wszystko z serwisu ale bez przesady żeby dostać tylko 2780zł.

Czyli jak napisze odwołanie to mam napisać ceny części z serwisu i koszty ich malowania?
Czy dołączyć wycenę mechanika. Pozdrawiam Wszystkich :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odszkodowanie za szkode BMW E46 320d 1998r.
PostNapisane: 27 lutego 2013, 19:45 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 31
Posty: 66
Moje BMW: E46 330d 204km
Kod silnika: M57N
Dziś dostałem wycenę od BMW i za części malowanie i robociznę wyszło 8753.20 więc proponowane 2780 jest śmieszne. Wysłałem odwołanie i czekam na odpowiedz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odszkodowanie za szkode BMW E46 320d 1998r.
PostNapisane: 27 lutego 2013, 20:28 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 50
Posty: 5951
Lokalizacja: S1 FAST
Moje BMW: 123d 850 F10
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=98534&start=0
ale to bylo na podstawie kosztorysu, czyli bierzesz kase i robisz z tym co chces..
jak chcesz auto naprawiać to do serwisu i serwis zajmie sie tym bezgotówkowo bez twojego udziału, czyli wysyła fa za naprawe do ubezpieczyciela..

_________________
///M jak miłość ///M - najsilniejsza literka na świecie:) co jest lepszego od eMki? dwie eMki i V12
Sprzedam BMW 850i "91, 123d '08, info na http://www.fast-cars.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odszkodowanie za szkode BMW E46 320d 1998r.
PostNapisane: 28 lutego 2013, 09:44 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1097
Lokalizacja: Krakow
Moje BMW: E39 520IA FL
Kod silnika: M54B22
Maja pokryc szkode w 100%, nie moga stosowac zamiennikow ani amortyzacji do tego maja Ci wyplacic calosc odszkodowania z vat. Czesto stosuje sie myk, ze wyplacaja czesc a reszte po przedstawieniu faktur co rowniez jest bezprawne, bo jak juz pisalem ubezpieczyciel ma pokryc cala szkode a czy naprawisz auto czy nie to twoja sprawa.

_________________
Bylo niezapomniane e39, jest drugie e39.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL