BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 20:41

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Przedłużona polisa i chora składka OC
PostNapisane: 9 marca 2013, 19:48 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 206
Lokalizacja: Podkarpacie
Moje BMW: e34
Kod silnika: M50B20
Witam.
Panowie sam sobie zawaliłem. Miałem oc w inter risk. Zapomniałem sobie że 25 lutego mi się kończy i przyszło mi od nich pismo że w przypadku nie wypowiedzenia umowy przedłuża się ona automatycznie. Mam 24 lata i w tym roku mam już 50% zniżek. Wyliczyli mi oc za e34 2.0 prawie 1400 zł. Kolega ma znajomego ubezpieczyciela który wyliczył by mi to o wiele mniej. Tylko czy da się teraz coś z tym zrobic? Proszę o poradę osoby które miały z czymś podobnym doświadczenie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przedłużona polisa i chora składka OC
PostNapisane: 9 marca 2013, 20:31 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 48
Posty: 1605
Lokalizacja: śląsk/Gliwice
Moje BMW: 530 diesel
Kod silnika: M57D30
Garaż: Moje Byłe Sreberko
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=101097

Moja Obecna CZARNA PERŁA
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 3#p1477693

Moje obecne GRAYowe e61 SILVER BULLET
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=163310
Teraz?
Nic nie zrobisz - płać i płacz, niestety.
Jak ma się w d...pie składki to tak jest kolego. Następnym razem będziesz bardziej pilnować - tyle.
Masz małą nauczkę :(

BTW - jak mogłeś przegapić składkę? Nie rozumiem tego. Mam trochę lat na karku i nigdy nie zdarzyło mi się przegapić składki za OC, NIGDY.
Za chwilę głowę zgubisz stary.

_________________
Moje Byłe Sreberko

Moja Obecna Czarna Perła


Mój Obecny GRAY Silver Bullet

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przedłużona polisa i chora składka OC
PostNapisane: 9 marca 2013, 20:54 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3682
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E39 @ e46 @ e36
Kod silnika: m52b20 @ m43b16
Loona Thic napisał(a):
Mam trochę lat na karku i nigdy nie zdarzyło mi się przegapić składki za OC, NIGDY.
Za chwilę głowę zgubisz stary.
Śmiechem żartem, ale w kadencji mojej e39 już 2 lata pod rząd zapomniałem zapłacić corocznej składki.
Pierwszym razem się dowiedziałem jak przyszło do mnie pismo (miesiąc jeździłem bez ważnej polisy) , a drugim razem sam się zorientowałem ze jeżdżę 2 tygodnie bez polisy... Tyle dobrego ze polisy same się wznawiały-wiec prawnie wszystko było pod kontrolą... Jedynie co musiałem to zrobić przelew i czekać na nowa polisę poczta... ;) (Te wpadki mogę tłumaczyć tym że na chwile obecną posiadam kilka dowodów rej. a to jest troszkę inaczej niż w przypadku 1 auta)

Każdemu się może zdarzyć ;) Przyzwyczaiłem się ze zawsze mnie informował agent ubezpieczeniowy smsem, lub listem o kończących się polisach a tutaj mały zonk bo nic nie dostałem ;)
parcelant napisał(a):
Mam 24 lata i w tym roku mam już 50% zniżek. Wyliczyli mi oc za e34 2.0 prawie 1400 zł.
To ile u nich kosztuje podstawa przy tej pojemności?
Aha, a do tej pory ile u nich płaciłeś za cały rok OC?
Masz 50% zniżek a jak z wiekiem???

_________________
Moja R6
viewtopic.php?f=60&t=120270

Moja e39
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=93561

Moja 19letnia e36 (niestety aktualnie już była)
viewtopic.php?f=6&t=104802&p=1262357#p1262357


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przedłużona polisa i chora składka OC
PostNapisane: 10 marca 2013, 08:37 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
parcelant, nowa ustawa daje możliwość wypowiedzenia podwójnego ubezpieczenia w przypadku gdy jedna z polis zawarta została na zasadzie "wznowienia automatycznego". Jeżeli miałbyś polisę OC wykupioną w innym TU to możesz iść do InterRisk i zgłosić wypowiedzenie z art 28a ustawy. Zadzwoń do InterRisk i powiedz, że masz inną polisę i chciałbyś wypowiedzieć to ubezpieczenie z art 28a i zobaczysz co Ci powiedzą. Piszę tak dlatego, że TU czasem różnie podchodzą do definicji podwójnego ubezpieczenia a nie ma sensu się tu nad tym rozwodzić, lepiej zadzwoń.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przedłużona polisa i chora składka OC
PostNapisane: 10 marca 2013, 11:08 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
1400 przy 50% zniżek to ile będzie przy zerowych zniżkach ? :/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przedłużona polisa i chora składka OC
PostNapisane: 10 marca 2013, 11:44 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1157
Lokalizacja: Mazury
Moje BMW: brak
Garaż: było V8
Jeśli masz 50% to w tej firmie również powinni Ci dać taką zniżkę a nie wierzę, że za 2litry wyliczyli 2800 jako całość :przestraszony: ja w zeszłym roku za 4litry miałem niecałe 1500zł jako podstawę składki.
Jak się nic nie da zrobić to wykup na pół roku albo na krócej jak się da.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przedłużona polisa i chora składka OC
PostNapisane: 10 marca 2013, 11:50 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 41
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47N
1400zł to raczej bez żadnej zniżki :szok: ja mam 22 lata i za 2.0 nie całe 700zł tez 50% zniżek

_________________
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=129624


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przedłużona polisa i chora składka OC
PostNapisane: 10 marca 2013, 11:52 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 41
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47N
w tym mam zwyżke za wiek bo nie mam ukończonych 24lat:)

_________________
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=129624


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przedłużona polisa i chora składka OC
PostNapisane: 10 marca 2013, 14:25 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 206
Lokalizacja: Podkarpacie
Moje BMW: e34
Kod silnika: M50B20
Loona Thic napisał(a):
Teraz?
Nic nie zrobisz - płać i płacz, niestety.
Jak ma się w d...pie składki to tak jest kolego. Następnym razem będziesz bardziej pilnować - tyle.
Masz małą nauczkę :(

BTW - jak mogłeś przegapić składkę? Nie rozumiem tego. Mam trochę lat na karku i nigdy nie zdarzyło mi się przegapić składki za OC, NIGDY.
Za chwilę głowę zgubisz stary.

Loona Thic, Co wnosi Twoja wypowiedź? Szukam porady do zaistniałej sytaucji a nie jakichś Twoich morałów. Za takie wypowiedzi z góry dziękuje.
COUPE napisał(a):
To ile u nich kosztuje podstawa przy tej pojemności?
Aha, a do tej pory ile u nich płaciłeś za cały rok OC?
Masz 50% zniżek a jak z wiekiem???

W tamtym roku też zapłaciłem sporo bo coś nie całe 1300 ale to było tak że kupiłem wtedy samochód i przedłużyłem oc wcześniejszcego właściciela. W sumie to dobrze nie pamiętam jak to było. Pomyślałem ch*j ścierpię...
Ale tym razem się "trochę" wkurzyłem. Nie wiem czy przypadkiem w tym roku nie jest tam 70% zwyżki za wiek bo coś mi tak kiedyś agent ubezpieczeniowy mówił. Po prostu chore!

jawa85 napisał(a):
parcelant, nowa ustawa daje możliwość wypowiedzenia podwójnego ubezpieczenia w przypadku gdy jedna z polis zawarta została na zasadzie "wznowienia automatycznego". Jeżeli miałbyś polisę OC wykupioną w innym TU to możesz iść do InterRisk i zgłosić wypowiedzenie z art 28a ustawy. Zadzwoń do InterRisk i powiedz, że masz inną polisę i chciałbyś wypowiedzieć to ubezpieczenie z art 28a i zobaczysz co Ci powiedzą. Piszę tak dlatego, że TU czasem różnie podchodzą do definicji podwójnego ubezpieczenia a nie ma sensu się tu nad tym rozwodzić, lepiej zadzwoń.

Dzięki jawa85, o taką odpowiedź mi chodziło :) zadzwonię i zapytam. Tylko na razie nie wykupiłem żadnej polisy. Co wtedy z tym okresem między ich przedłużeniem a nową polisą. Bedę musiał zapłacic tylko za ten okres?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przedłużona polisa i chora składka OC
PostNapisane: 10 marca 2013, 17:50 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 48
Posty: 1605
Lokalizacja: śląsk/Gliwice
Moje BMW: 530 diesel
Kod silnika: M57D30
Garaż: Moje Byłe Sreberko
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=101097

Moja Obecna CZARNA PERŁA
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 3#p1477693

Moje obecne GRAYowe e61 SILVER BULLET
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=163310
Dużo wnosi parcelant - bo to jest Twoja nieodpowiedzialność - tylko i wyłącznie.
Jak jesteś nieodpowiedzialny to teraz są tego konsekwencje.
I nie szukaj teraz usprawiedliwienia.
Sorry za surową ocenę i prawienie morałów (jak to nazwałeś) - ale nie wiem jak to inaczej nazwać.

Spróbuj wypowiedzieć z art. 28 - to co Ci tłumaczył java85 - ale ponieważ NE MIAŁEŚ podwójnej polisy - tu uważam, że nie masz szans.
A gdzie byłeś jak Ci wysłali tą polisę?
Nie wysyłają po terminie tylko na kilka dni przed - jako propozycja.
I mogę się założyć że tu też tak było - tylko miałeś to albo głęboko, albo nie miałeś kasy - stwierdziłeś że jakoś to będzie. Pójdę potem bo teraz mi się nie chce.

_________________
Moje Byłe Sreberko

Moja Obecna Czarna Perła


Mój Obecny GRAY Silver Bullet

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przedłużona polisa i chora składka OC
PostNapisane: 10 marca 2013, 18:23 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
teroz to już pipka ;) Trzeba się pilnować. Jak koledzy wcześniej napisali... jeśli nie zawarłeś nowej - drugiej polisy przed końcem aktualnie obowiązującej = to nie masz szans na rozwiązanie umowy która została automatycznie przedłużona.

Z resztą mam takie same zdanie jak Loona Thic, morały morałami... trzeba było się pilnować. Jestem pewien, że ubezpieczyciel przed końcem polisy (dobry miesiąc, jak nie więcej) wysyła pocztą propozycje kolejnej ze skalkulowaną stawką i musisz się do niej ustosunkować. Wedle prawa OC musi mieć ciągłość i Jeśli nie zgadzasz się na zaproponowane warunki to jako ubezpieczony jesteś zobowiązany przynajmniej dzień przed końcem polisy - złożyć pisemnie wniosek o rozwiązanie umowy,

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przedłużona polisa i chora składka OC
PostNapisane: 13 marca 2013, 20:16 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 206
Lokalizacja: Podkarpacie
Moje BMW: e34
Kod silnika: M50B20
Loona Thic napisał(a):
Dużo wnosi parcelant - bo to jest Twoja nieodpowiedzialność - tylko i wyłącznie.
Jak jesteś nieodpowiedzialny to teraz są tego konsekwencje.

Nieodpowiedzialny?? Chłopie weź się ogarnij... dla mnie nieodpowiedzialny jest ktoś kto np. jeździ pod wpływem.
Czasem ma się na głowie ważniejsze sprawy niż samochód i OC. Tyle w temacie.
Koniec OT.

Co do samego tematu sprawa załatwiona.
Zrobiłem tak jak kolega jawa85, doradził. Dzięki :)
Byłem u swojego agenta i powiedział że nie ma z tym najmniejszego problemu. Nowa polisa zawarta dzisiaj. Cena? trochę powyżej 700 zł tak że o wiele lepiej. W tym samym dniu wypowiedzona stara polisa i będę musiał jedynie im zapłacic za okres od przedłużenia do zawarcia nowej polisy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przedłużona polisa i chora składka OC
PostNapisane: 13 marca 2013, 21:36 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Idź do brokera, który ma interrisk i niech ci policzy od nowa oc. Jak wyliczy taniej to kup i zaplać. Miałem kiedyś taką historię. Z kontynuacji im wyszło 2500zł :) A po rekalkulacji u brokera 950zł. Zapłaciłem 950 i sie odczepili. OC nadal u nich miałem tylko inaczej policzone i to samo Tobie radzę.

Teraz mi się kończyło OC w liberty z kontynuacji im wyszlo 1280zł po kalkulacji przez brokera 568zł... Niewielka różnica :zdziwko:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przedłużona polisa i chora składka OC
PostNapisane: 14 marca 2013, 00:02 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 1374
Lokalizacja: Łódź Widzew
Garaż: Wymiana uszczelniaczy zaworowych bez demontażu głowicy: https://sprzedajemy.pl/wymiana-uszczeln ... nr65354533


Wzmocnienie podłogi BMW e46 e36: https://sprzedajemy.pl/naprawa-mocowani ... nr53378978

Wymiana opon,Pozostała mechanika. ISTA INPA
Możesz wypowiedzieć polise oc.masz na to 30 dni. od bodajże wznowienia umowy.

_________________
Wymiana uszczelniaczy zaworowych bez demontażu głowicy: https://sprzedajemy.pl/wymiana-uszczeln ... nr65354533
Wzmocnienie podłogi BMW e46 e36: https://sprzedajemy.pl/naprawa-mocowani ... nr53378978

Wymiana opon,Pozostała mechanika. ISTA INPA
Kodowanie BMW seria E ICOM


Osoby z interfejsem BMW https://www.google.com/maps/d/edit?mid= ... 066388&z=7


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przedłużona polisa i chora składka OC
PostNapisane: 14 marca 2013, 09:13 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
parcelant napisał(a):
Nowa polisa zawarta dzisiaj. Cena? trochę powyżej 700 zł tak że o wiele lepiej. W tym samym dniu wypowiedzona stara polisa i będę musiał jedynie im zapłacic za okres od przedłużenia do zawarcia nowej polisy.

hmmm Szczerze powiem, że zdziwiłeś mnie. Dobrze wiedzieć ;)

no to może z innej beczki... W zeszłym roku pod koniec maja kończyła mi się polisa (PZU). Jak to wiadomo, te 2 tyg. przed zacząłem szukać innej oferty bo to co mi oferowało PZU na przedłużenie było powiedzmy "nieopłacalne". Najkorzystniejszą oferte znalazłem w MTU (u pośrednika na poczcie). Szczególnie chodziło mi oto, aby zwyżka za wiek poniżej 25r była jak najniższa, lub jej nie było. Podkreślałem to wielokrotnie podczas wizyty, ale pani pośrednik dzwoniła przy mnie nawet do centrali w Gdańsku!? Otrzymała info, że w moim wieku nie będzie problemu i zmieszczę się rocznikowo w progu wiekowym - nie do 24 ale juz od 25. Tak więc zadowolony i doinformowany - polise podpisałem. Do tygodnia miały przyjśc do mnie pocztą papierki. Minęły 2tyg - cisza. Przeszedłem się do pośrednika i okazało się, że przyszła do niego korekta, iż jednak nie kwalifikuje się do omawianego wczesniej progu wiekowego i będzie zwyżka... zamiast bodajże 580zł - będzie 850 :oczami: Pewnie wyobrażacie sobie moje wkurrr...
Odrazu chciałem rozwiązywać umowę, ale po konsultacji z innym posrednikiem zajmującym się ubezpieczeniami - stwierdził, że gra nie warta świeczki, gdyż OC wg prawa musi mieć ciągłość i gdybym rozwiązał umowe zapłaciłbym kare. mój pośrednik podobno złożył w moim imieniu pisemną skarge na MTU, za wprowadzanie klienta w błąd, ale na tym się skończyło. W rezultacie musiałem dokonać nadpłaty.

ładnie zrobili mnie w wałeczka co? Ale po waszych stwierdzeniach wychodzi na to, że bez problemu mogłem rozwiazać umowe z MTU i podpisać umowe gdzie indziej. Great :super: Człowiek cały życie się uczy

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przedłużona polisa i chora składka OC
PostNapisane: 14 marca 2013, 12:27 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Wróbel91 napisał(a):
Możesz wypowiedzieć polise oc.masz na to 30 dni. od bodajże wznowienia umowy.


Temat wałkowany wcześniej więc nie ma potrzeby pisania informacji która na gruncie nowej ustawy jest nieaktualna.

kszyhu, to nie jest tak jak myślisz. Nowe przepisy stosujemy do polis zawartych po 10.02.2012 dodatkowym warunkiem przy wypowiedzeniu podwójnego OC jest wymóg aby jedna polisa była wznowiona "automatycznie" czyli na zasadzie art 28 ustawy. Ty poszedłeś do pośrednika i wykupiłeś polisę świadomie przed końcem okresu ubezpieczenia i takiej polisy nie wypowiesz choćbyś miał inna polisę OC na o samo auto.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przedłużona polisa i chora składka OC
PostNapisane: 14 marca 2013, 12:56 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
aaa dobrze wiedzieć. Czyli jednak pośrednik miał racje. To jedynie MTU mnie w wała zrobiło.

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL