BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 19:53

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane i dotyczące pojazdów nie M, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: biedna M6
PostNapisane: 18 września 2013, 09:37 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1566
Lokalizacja: KBC
Moje BMW: E36 328 Coupe
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=124186
rafal_13 toż to fucking masakra !!!!

_________________
Obrazek



Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: biedna M6
PostNapisane: 18 września 2013, 09:42 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 3058
Lokalizacja: Herzberg/Tiegenhof
Moje BMW: Z3
Niestety usterkowość nowych aut jest wszechobecna,
i przestaje mieć znaczenie czy to BMW/Mercedes/AUDI czy auta tańsze VW/RENAULT itp.

Kto bogatemu zabroni ręcznie zniszczyć na oczach przechodniów tak drogie auto które sprawia tyle problemów...

_________________
"Jeszcze dziś, nawet po tym, co się wydarzyło w Ronde di Andora bardziej boję się, kiedy wychodzę na spacer, niż kiedy prowadzę auto." RK


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: biedna M6
PostNapisane: 18 września 2013, 10:31 
ale co on sie do skrzyni przyczepil... przeciez w m6 tonormalne ze szarpie :rotfl:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: biedna M6
PostNapisane: 18 września 2013, 11:08 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1247
Lokalizacja: Польша
Moje BMW: G70, F92
LeSiO napisał(a):
ale co on sie do skrzyni przyczepil... przeciez w m6 tonormalne ze szarpie :rotfl:



przeciez ten typ tak ma, czego on sie niby spodziewal? mogl kupic 650i z automatyczna skrzynia biegow :znudzony: pewnie nie podobalo mu sie walenie po plecach, to w koncu sam oblozyl auto kijami :D ja tam to lubie ze tak chodzi skrzynia. Wloski kretyn


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: biedna M6
PostNapisane: 18 września 2013, 11:33 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
Ja bardziej stawiam,że nie podobała mu się obrócona panewka lub uszkodzone vanosy ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: biedna M6
PostNapisane: 18 września 2013, 11:44 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1566
Lokalizacja: KBC
Moje BMW: E36 328 Coupe
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=124186
Kij mu w oko :D

_________________
Obrazek



Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: biedna M6
PostNapisane: 21 września 2013, 22:13 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 770
Moje BMW: 740i, M3
--==Mały==-- napisał(a):
A ja tam popieram takie akcje. Auta sa coraz gorsze producenci nawet Ci klasy premium wciskaja ludzia chlam ktorego potem serwisy nie umieja naprawic czy nawet obsluzyc. Wielu ludzi nie ma czasu latac po dwa razy w tygodniu na serwis bo np w Warszawie to strata przynajmniej polowy dnia. Taka usterkowosc w aucie za gruba kase moze irytowac i warto pokazac producenta ze ludzie sie na to nie godza. Mozna zalatwic to w sadzie po cichu a mozna publicznie pokazac co sadzi sie o danym produkcie.


Dokładnie :ok:

Znajomy ma dużo emek, między innymi M6 i uważa że to tragiczny samochód. W zasadzie nigdy nie widziałem żeby nią jeździł, gdzie go spotykam to lata albo M5 E39 albo rzadziej emką E34 i te modele uważa za kwintesencję marki oraz okres jej świetności. Do końca nie rozumiem jak można ignorować pewne atuty M6 na rzecz starszych emek ale jak widać można... A typ w filmie niech sobie niszczy co chce, jego pieniądze. Może bardziej bym się zirytował gdyby jakiegoś klasyka okładał ale M6... przecież to samochód taki sam jak każdy inny z tego segmentu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: biedna M6
PostNapisane: 22 września 2013, 20:17 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 4257
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M6
Kod silnika: S85 S62 M60
Garaż: było: M5e39 '01,
e34 540i '94
Inur napisał(a):
przecież to samochód taki sam jak każdy inny z tego segmentu.

znaczy jaki ? jak Aston DBS ? czy jak 599?
Myśle ze kazde auto z tego segmentu mocno niecodziennego jednak zwraca uwage kiedy jest tak niszczone....

_________________
Obrazek

http://imageshack.com/a/img689/1772/78er.jpg

Sprzedam MANUAL 6-b z M5e39 ~ 3.000 PLN


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: biedna M6
PostNapisane: 24 września 2013, 10:25 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 770
Moje BMW: 740i, M3
Boogie napisał(a):
Inur napisał(a):
przecież to samochód taki sam jak każdy inny z tego segmentu.

znaczy jaki ? jak Aston DBS ? czy jak 599?
Myśle ze kazde auto z tego segmentu mocno niecodziennego jednak zwraca uwage kiedy jest tak niszczone....


Nie znam się na tym ale chyba ani jeden ani drugi? Może błędnie, ale M6 odbieram jako "zwykłe" auto klasy wyższej? Jest w koncu masowo produkowane, bazuje na powszechnym modelu 6er i brakuje mu marki żeby wskoczyć do grupy samochodów które wymieniłeś. Oczywiście u nas takie auta to rarytasy ale to raczej efekt sytuacji majątkowej rodaków.

Takie niszczenie owszem zwraca uwagę i to pewnie autor miał na myśli :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: biedna M6
PostNapisane: 24 września 2013, 10:40 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
To raczej oczywiste że to nie ta półka. Różnica w cenie x3. Ale też nie jest to 525d kombi.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: biedna M6
PostNapisane: 24 września 2013, 10:48 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Inur napisał(a):
Oczywiście u nas takie auta to rarytasy ale to raczej efekt sytuacji majątkowej rodaków.


Co prawda to prawda, polska to biedny kraj i takie auta to u nas rarytasy. Ale wystarczy wejść np. na hamerykanckie forum bmw np. bimmerpost (chociaż nie wiem czy jest w całości hamerykanckie) pierwsze lepsze posty odpalić i spojrzeć co kto ma pod awatarem w garażu.... nie widziałem zadnych e36 , e46 , mało nawet e9X :D Same eFki.
Ale z drugiej strony jak ktoś znajdzie np. takie uzbekistańskie forum bmw to pewnie tam są na etapie jarania się e30 :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: biedna M6
PostNapisane: 24 września 2013, 10:55 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Miłosz napisał(a):
nie widziałem zadnych e36 , e46 , mało nawet e9X Same eFki.


Słabo patrzyłeś.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: biedna M6
PostNapisane: 24 września 2013, 11:22 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 770
Moje BMW: 740i, M3
Miłosz napisał(a):
Inur napisał(a):
Oczywiście u nas takie auta to rarytasy ale to raczej efekt sytuacji majątkowej rodaków.


Co prawda to prawda, polska to biedny kraj i takie auta to u nas rarytasy. Ale wystarczy wejść np. na hamerykanckie forum bmw np. bimmerpost (chociaż nie wiem czy jest w całości hamerykanckie) pierwsze lepsze posty odpalić i spojrzeć co kto ma pod awatarem w garażu.... nie widziałem zadnych e36 , e46 , mało nawet e9X :D Same eFki.
Ale z drugiej strony jak ktoś znajdzie np. takie uzbekistańskie forum bmw to pewnie tam są na etapie jarania się e30 :D


Też to zauważyłem choć może z dominacją F'ek to przesadziłeś. W każdym razie na tych forach E36 to głównie maszyny torowe, E46 to już rzadkość chyba że emka, pełno natomiast 135, 335, M3, M5 i M6 nowej generacji.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: biedna M6
PostNapisane: 24 września 2013, 11:25 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Tak mi się rzuciło w oczy w komentarzach na bimmerpost ;)

Ps no trochę przesadziłem z Fkami hehe ale jak czytam sobie nowości i komentarze to często widać tam Fki ;) Ps ale wiadomo o co chodzi , tam większość samych nowszych modeli.


Ostatnio edytowano 24 września 2013, 11:27 przez Miłosz, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: biedna M6
PostNapisane: 24 września 2013, 11:27 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1247
Lokalizacja: Польша
Moje BMW: G70, F92
Inur napisał(a):
Boogie napisał(a):
Inur napisał(a):
przecież to samochód taki sam jak każdy inny z tego segmentu.

znaczy jaki ? jak Aston DBS ? czy jak 599?
Myśle ze kazde auto z tego segmentu mocno niecodziennego jednak zwraca uwage kiedy jest tak niszczone....


Nie znam się na tym ale chyba ani jeden ani drugi? Może błędnie, ale M6 odbieram jako "zwykłe" auto klasy wyższej? Jest w koncu masowo produkowane, bazuje na powszechnym modelu 6er i brakuje mu marki żeby wskoczyć do grupy samochodów które wymieniłeś. Oczywiście u nas takie auta to rarytasy ale to raczej efekt sytuacji majątkowej rodaków.

Takie niszczenie owszem zwraca uwagę i to pewnie autor miał na myśli :)


Panie M6 to masowka kosztujaca 136-140 tys euro, przy nastepnym modelu 170-185 tys euro.
Co druga 6tka jezdzaca w niemeczach to M6tka. Sprawdz ile wyprodukowali M6, nie sa to zbyt duze liczby

Tomek napisał(a):
Miłosz napisał(a):
nie widziałem zadnych e36 , e46 , mało nawet e9X Same eFki.


Słabo patrzyłeś.


ja widzialem tam pelno trojek poprzedniej generacji E90-E92 320-335


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: biedna M6
PostNapisane: 24 września 2013, 12:21 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 4257
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M6
Kod silnika: S85 S62 M60
Garaż: było: M5e39 '01,
e34 540i '94
Inur napisał(a):
Nie znam się na tym ale chyba ani jeden ani drugi? Może błędnie, ale M6 odbieram jako "zwykłe" auto klasy wyższej? Jest w koncu masowo produkowane, bazuje na powszechnym modelu 6er i brakuje mu marki żeby wskoczyć do grupy samochodów które wymieniłeś.

Rzeczywiście błędnie odbierasz...
BMW wskrzeszając M6 właśnie celowała w auta które wymieniłem, budując auto właśnie według pewnych wytycznych i koncepcji DBS czy 599, co z tego wychodzi komercyjnie, wiadomo, weryfikuje rynek.
Co do powszechności, to myśle że ilość wyprodukowanych sztuk każdego z modeli jest bardzo zbliżona....

_________________
Obrazek

http://imageshack.com/a/img689/1772/78er.jpg

Sprzedam MANUAL 6-b z M5e39 ~ 3.000 PLN


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: biedna M6
PostNapisane: 24 września 2013, 12:58 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 10684
Moje BMW: E46 | E46 M3
Kod silnika: M54B30| S54B32
Boogie napisał(a):
Inur napisał(a):
Nie znam się na tym ale chyba ani jeden ani drugi? Może błędnie, ale M6 odbieram jako "zwykłe" auto klasy wyższej? Jest w koncu masowo produkowane, bazuje na powszechnym modelu 6er i brakuje mu marki żeby wskoczyć do grupy samochodów które wymieniłeś.

Rzeczywiście błędnie odbierasz...
BMW wskrzeszając M6 właśnie celowała w auta które wymieniłem, budując auto właśnie według pewnych wytycznych i koncepcji DBS czy 599, co z tego wychodzi komercyjnie, wiadomo, weryfikuje rynek.
Co do powszechności, to myśle że ilość wyprodukowanych sztuk każdego z modeli jest bardzo zbliżona....

Dobre podsumowanie, celować to sobie mogli a rynek zweryfikował rzeczywistość, niestety ale wysoka awaryjność S85 mocno obniza wartosc tych aut, co widac po allegro czy mobile.de gdzie ladna M5 e39 jest w cenie zblizonej do M5 e60 i nie wiele nizszej od M6

_________________
Obrazek
Because life is too short to drive boring cars.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: biedna M6
PostNapisane: 24 września 2013, 13:40 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 4257
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M6
Kod silnika: S85 S62 M60
Garaż: było: M5e39 '01,
e34 540i '94
Tyle że auto segmentu jak wyżej, jest podobne w awaryjności i problemowości jak M6, a myślę że nawet bardziej, tylko tamte auta używa się mocno sporadycznie...

Jeśli patrzymy na sam dół oferty, to ceny e39 i e60 sie zazębiają, ale jak spojrzysz na lepsze egzemplarze, to jednak jest rząd wielkości różnicy. Kupowanie za 80 tys M6 czy M5 to zabawa dla wyjątkowo odważnych :)

_________________
Obrazek

http://imageshack.com/a/img689/1772/78er.jpg

Sprzedam MANUAL 6-b z M5e39 ~ 3.000 PLN


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: biedna M6
PostNapisane: 24 września 2013, 14:13 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
M jako klasa sama w sobie, topowy model bmw to jedno. Drugie to cena - to czym już była mowa rynek zweryfikował ceny używanych. Natomiast mimo zrozumiałej dopłaty do coupe, cena nowej M6 w porównaniu z M5 jest przesadzona. M6 f13 od 601 tys PLN, M5 f10 od 480 tys PLN, różnica około 120 tys PLN.
W DE różnica między M6, a M5 jest również, około 20 tys € (95 tys PLN), ale w DE ta kwota jest inaczej ''odbierana''.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Ostatnio edytowano 24 września 2013, 14:25 przez renoraines, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: biedna M6
PostNapisane: 24 września 2013, 14:25 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 10684
Moje BMW: E46 | E46 M3
Kod silnika: M54B30| S54B32
Boogie napisał(a):
Tyle że auto segmentu jak wyżej, jest podobne w awaryjności i problemowości jak M6, a myślę że nawet bardziej, tylko tamte auta używa się mocno sporadycznie...

Jeśli patrzymy na sam dół oferty, to ceny e39 i e60 sie zazębiają, ale jak spojrzysz na lepsze egzemplarze, to jednak jest rząd wielkości różnicy. Kupowanie za 80 tys M6 czy M5 to zabawa dla wyjątkowo odważnych :)

no ostatnio widzialem M6 za 80dych na allegro, a M5 to niedlugo za 60 beda najtansze, a to juz poziom mocno sredniego stanu M3 e46
w USA cena nowej M6 to 110k $ czyli połowa ceny nowej z salonu w PL

_________________
Obrazek
Because life is too short to drive boring cars.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL