BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 18:20

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Zasady organizacyjne które ułatwią korzystanie z działu.
Gdy w nim zakładasz temat, staraj się ich przestrzegać.

1. Podajemy miejsce - najlepiej dołączyć mapkę z lokalizacją np. z zumi. Proszę napisać też województwo, w którym się dana lokalizacja znajduje.

2. Opisujemy co warto zwiedzić i co omijać.

3. Piszemy miejsca, w których warto zjeść lub zostać na nocleg.

4. Koniecznie proszę o zamieszczenie chociaż kilku zdjęć - głównych zabytków itp.

5. Warto napisać również coś o drogach dojazdowych - o ich stanie, czy warto jechać tą trasą czy wybrać inną.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: FRANCJA WŁOCHY HISZPANIA-oczywiście samochodem :)
PostNapisane: 7 lutego 2014, 16:42 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2740
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: F10 550i
Witam.
Nowy rok, nowe plany, a jak marzyć to potężnie :)


Planuję jechać w tym roku wlaśnie w któryś z tych Państw.

Włochy/Francja/Hiszpania


Bardzo proszę o informacje, jak z opłatami za autostrady tam? Jak wygląda cenowo?
Oraz przedewszystkim jak pogoda? :)

Chciałbym przedewszystkim by było ciepło, byłem już kiedyś we Włoszech, jedzenie rewelacja, kultura również. Byłem w Rimini w 2006 roku i cenowo nie było tragedi, więc myślę, że w pozostałych krajach będzie podobnie :) Nastawiam się również na zwiedzanie paru miejsc, ale to nie jest priorytet. W każdym kraju jest coś ciekawego, ale to przy okazji :)

Zapraszam do dyskusji i porad :)

Pozdrawiam
Tomek :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: FRANCJA WŁOCHY HISZPANIA-oczywiście samochodem :)
PostNapisane: 7 lutego 2014, 17:58 
Odnośnie Włoch, tutaj masz podobny temat:
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=78&t=98011&start=0


Góra
  
 
 Tytuł: Re: FRANCJA WŁOCHY HISZPANIA-oczywiście samochodem :)
PostNapisane: 7 lutego 2014, 18:41 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 32
Posty: 2977
Lokalizacja: RMI
Moje BMW: e90 330d +
Kod silnika: m57t2
Francja :


Zależy gdzie będziesz jechał, ale ogólnie jazda A2 wychodzi taniej niż A4 i jest mniej bramek.

W Belgii i Francji radzę jechać przepisowo ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: FRANCJA WŁOCHY HISZPANIA-oczywiście samochodem :)
PostNapisane: 7 lutego 2014, 20:41 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 19
Lokalizacja: opoczno
Moje BMW: brak
ale całą francja, czy dół?

mnie ciągnie do monte carlo. trzeba będzie jechać


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: FRANCJA WŁOCHY HISZPANIA-oczywiście samochodem :)
PostNapisane: 7 lutego 2014, 20:48 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
włoskie autostrady są tańsze od francuskich, austriackie winieta, tak samo jak słoweńskie (poza niektórymi tunelami) czy czeskie. Lazurowe wybrzeże - warte zobaczenia. Mniejsze miasteczka mają więcej uroku jak większe. Jadąc z PL to oczywiście Czechy, Austria, ja zahaczyłem o Słowenię, potem Wenecję, chwila nad jeziorem Garda k. Verony i +tydzień w Mentonie (Lazurowe Wybrzeże). Codziennie wycieczka do innego miasta. W drodze powrotnej zajechaliśmy do Szwajcarii i potem powrót przez Liechtenstein i Niemcy. Naprawdę fajne wakacje. Byliśmy w 4 osoby i było :ok:
masz szczegółowe pytania to wal śmiało :)

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: FRANCJA WŁOCHY HISZPANIA-oczywiście samochodem :)
PostNapisane: 7 lutego 2014, 23:25 
Włoch są piękne.. w każdym zakątku jest coś ciekawego.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: FRANCJA WŁOCHY HISZPANIA-oczywiście samochodem :)
PostNapisane: 8 lutego 2014, 00:25 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1884
Moje BMW: E92 335i Msport
Kod silnika: N55
Ja byłem w Hiszpanii samochodem, ale służbowo :)
Jechałem przez Niemcy, Szwajcarię, Francję i Hiszpanie.
Co do opłat to winieta w Szwajcarii kosztuje około 100 zł i jest na ponad rok ważna. Za autostrady we Francji i Hiszpanii wyszło mi coś koło 200 euro tylko teraz nie pamiętam czy w dwie strony czy w jedną :zdegustowany: Generalnie Hiszpanię polecam, bo co prawda było to w zimie i służbowo ale było naprawdę super :) We Francji polecam oglądnąć największy wiadukt na świecie w Milau.
Naprawdę robi wrażenie.

Wyszło mi jakieś 2600 km w jedną stronę i około 1800 zł na samo paliwo (330Ci)
Jak masz jakieś pytania to śmiało ;)

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: FRANCJA WŁOCHY HISZPANIA-oczywiście samochodem :)
PostNapisane: 8 lutego 2014, 08:10 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
Lukasz_S napisał(a):
winieta w Szwajcarii kosztuje około 100 zł i jest na ponad rok ważna


winieta na Szwajcarię jest ważna na rok kalendarzowy, czyli kupując dziś masz ważną do końca 2014. No chyba, że coś się zmieniło

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: FRANCJA WŁOCHY HISZPANIA-oczywiście samochodem :)
PostNapisane: 8 lutego 2014, 08:44 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1884
Moje BMW: E92 335i Msport
Kod silnika: N55
rorafalki napisał(a):
czyli kupując dziś masz ważną do końca 2014

Nie zupełnie ;)
Winieta zawsze jest ważna od 1 grudnia roku poprzedniego do 31 stycznia roku następnego czyli 14 miesięcy :)
Jak kupisz ją dziś to ważna będzie do 31 stycznia 2015

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: FRANCJA WŁOCHY HISZPANIA-oczywiście samochodem :)
PostNapisane: 8 lutego 2014, 08:53 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
faktycznie ;)
zwracam honor :)

PS zmyliła mnie informacja jaką dostałem w punkcie sprzedaży winiet oraz symbol na niej (aktualny rok, np. 12 czy 13)

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: FRANCJA WŁOCHY HISZPANIA-oczywiście samochodem :)
PostNapisane: 16 lutego 2014, 17:32 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2740
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: F10 550i
Panowie, dzięki serdeczene za informacje :)



Planowałem w tym roku pojechać do jakiegoś cywilizowanego kraju, ale pojawił się pomysł by zamiast wczasów zrobić trip po europie i zwiedzić troche świata :)
Planowałem przedewszystkim Rzym, Turyn, Paryż, Barcelone.
We Włoszech byłem i wiem jak jest :D trzeba się uzbroić w cierpliwość w jeździe po mieście, tam poprostu jest inna kultura. Ludzie zatrzymują się, gadają, przepuszczają każdego, tak jak powinno być w kazdym kraju. Natomiast niewiem jak to wygląda w pozostałych krajach, poniewaz nigdy nie byłem tam :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: FRANCJA WŁOCHY HISZPANIA-oczywiście samochodem :)
PostNapisane: 16 lutego 2014, 22:11 
Jeśli chodzi o tak duże miasta, to ja raczej bym się nie pchał samochodem, korki, brak miejsca do parkowania. Chyba lepiej już samolotem, zwłaszcza, że do takich miast są zazwyczaj dobre i w miarę tanie połączenia.

Ja wstępnie też myślałem o Włoszech na wakacje, konkretnie Toskania, ale to jeszcze do przemyślenia. W każdym razie gdybym wybierał się do Włoch to na pewno chciałbym zaliczyć jakieś ciekawsze trasy po drodze, na przykład alpejskie przełęcze w stylu Grossglockner Hochalpenstrasse, Stelvio może trasę wzdłuż jeziora Garda (w filmie Top Gear: The Perfect Road Trip tam jechali), itp. ale to jeszcze muszę poszukać i poukładać mapę.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: FRANCJA WŁOCHY HISZPANIA-oczywiście samochodem :)
PostNapisane: 19 lutego 2014, 07:43 
Offline
Forumowicz

Wiek: 42
Posty: 494
Lokalizacja: holandia
Moje BMW: 5
Kod silnika: m52b28
Tomek-E46, ja polecam hiszpanie :) nie jechałem z pl
wiec autostrady
nl-free
luxemburg-free
francja-od granicy z lux do Hiszpanii-75euro
co do przejazdu prze millau(przejazd płatny około 9eu) może i fajnie ale tzn ze przejeżdżasz przez Paryż a to oznacza korki i to takie ze masakra :szok:
polecam Barcelonę dla mnie miasto nr 1 w europie pod względem klimatu,widoku itd,więc olałbym resztę i pojechał prosto do Barcelony bo nie wiem czy tydzień Ci starczy na ogarnięcie miasta :)
zagadaj do użytkownika Benedykt, on jest z Barcelony więc jak potrzebujesz info to wal do niego
ps-no i nie zapomnij o costa brava-zaczniesz nowy sezon"pamiętnik z wakacji" ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: FRANCJA WŁOCHY HISZPANIA-oczywiście samochodem :)
PostNapisane: 24 lutego 2014, 07:48 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 32
Lokalizacja: Cieszyn
Moje BMW: E36 318
Byłem trzy lata temu na wycieczce autokarowe właśnie Fracja-Włochy-Hiszpania - nazywało się to Prowansja, z uwagi na rejon francjii który zwiedzaliśmy. Wcześniej byłem już w każdym z tych krajów osobno. Co do cen najdroższa jest Francja. Drogi monopol, drogie lokum i nie najtańsze jedzenie. Włochy ceny przystępne porównywalne niekiedy z naszymi. Co do Hiszpanii to według mnie jest najtańsza. Większość jak przeliczysz wychodzi w naszych cenach, a nawet taniej. Jak dobrze pochodzisz to wyborową i sobieskiego też kupisz :) Jedzenie najlepsze we Włoszech i Hiszpanii. Francja jakoś słabiej (może to też wina hoteli w jakich byliśmy i restauracji na jakie trafiliśmy). Co do zwiedzania i miejsc typowo turystycznych to tutaj Francja wygrywa. Wybrzeże lazurowe i prowansja na południu kraju, awinion, cannes, marsylia, st tropez (akurat tam nie miałem okazji być, ale podobno warto) to i klasyczny paryż. Włochy z kolei to wenecja, verona,sycylia oraz warto by było zahaczyć o enklawy: Watykan i San Marino. Hiszpania, podczas wszystkich moich podróży z reguły była miejscem wypoczynku, lecz też tam jest co zwiedzać.
Szczególnie Barcelona: Ogrody Gaudiegi, architektura michała anioła, sagrada familia, stadion barcelony, pokaz grających fontann (przed nim zwiedzanie muzeum sztuki które jest zaraz koło tego), la rambla i pałac guell - czyli najsłynniejsza aleja Barcelony i pałac projektowany przez Gaudiego i słyszałem o Madrycie, że też ciewkawie jednakże logistycznie nie miałem możliwości zobaczyć.

Jest co zwiedzać w tych krajach, jednakże trzeba dobrze zaplanować trasę i uzbroić się w gotówkę. Wstępy do wielu miejsc nie są zawsze darmowe ani tanie. Czasem jest to nawet kilkanaście euro. Jadąc samochodem zawsze można sobie jakieś jedzenie czy alkohol zabrać z Polski i zaoszczędzić na śniadaniach i kolacjach przykładowo ;) Samo paliwo też będzie dużym kosztem. Czasem warto przekalkulować i ocenić czy bardziej nie opłaca się jechać na wycieczkę zorganizowaną właśnie przez te trzy kraje. Jednakże wtedy jesteś uzależniony i nie masz wpływu na zmianę miejsca czy trasy :)

Co do samych autostrad to nie ma winiet tylko normalnie brameczki płatne, ale nie wszędzie.

Miałem okazję już być w 21 państwach, także w razie czego chętnie odpowiem na pytania :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL