BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 15:02

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 397 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: macie problem z lakierem ?? pytać pomoge
PostNapisane: 12 sierpnia 2013, 20:05 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 2202
Moje BMW: e92
Garaż: Jest - E92 http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=158707
Było - E91 http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=147240
Bylo - e46 330d
Prosze te paskudne drzwi ;/

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
320 km / 650nmm by TC :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: macie problem z lakierem ?? pytać pomoge
PostNapisane: 12 sierpnia 2013, 20:13 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
To teraz kolejne pytanie , nie wiesz jaka tam mniej więcej grubość lakieru ? Bite było że koroduje ? Wg mnie , porządny szlif i ponowne malowanie do listwy z cieniowaniem. Czyli metodą spot.

Próg tak samo porządnie oszlifuj i maluj. Jeśli korozja nie jest jakaś mega mocna to jest to do zrobienia. Tyle że drzwi na stół i szlifować całego rudego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: macie problem z lakierem ?? pytać pomoge
PostNapisane: 12 sierpnia 2013, 20:40 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 2202
Moje BMW: e92
Garaż: Jest - E92 http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=158707
Było - E91 http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=147240
Bylo - e46 330d
Nie mam pojecia co do lakieru ale malowane byly jak gosc sie "otarl" o mnie to z prawej strony a z lewej nic sie nie dzialo wiec po prostu urok bmw ;/ A ten próg to tak jakby zlapal rdze od tych drzwi bo dokladnie w tym samym miejscu ..

_________________
320 km / 650nmm by TC :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: macie problem z lakierem ?? pytać pomoge
PostNapisane: 12 sierpnia 2013, 20:47 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Raczej autko dostało strzała i ktoś źle zrobił :P nie na 100% ale zazwyczaj tak jest ;) Tak jak mówiłem znajdz lakiernika który POTRAFI PRZYGOTOWAĆ POWIERZCHNIĘ PRZED LAKIEROWANIEM i Ci ładnie to zrobi. Ten o którym mówiłeś to jakiś leniwy :D

Ps tylko zdjęcia też nie oddają wszystkiego i ja też mogę być w błędzie, ale jeszcze jak coś tam dłubałem to takie rzeczy też były i TRZEBA pozbyć się rudego inaczej za pare mieisięcy znowu wyskoczy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: macie problem z lakierem ?? pytać pomoge
PostNapisane: 13 sierpnia 2013, 06:34 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 2202
Moje BMW: e92
Garaż: Jest - E92 http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=158707
Było - E91 http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=147240
Bylo - e46 330d
Juz mam namiar na lakiernika który za troche wieksze $$ zrobi to tak jak powinno byc zrobione - mam nadzieje ze za rok nie bede musial znowu tego robic ;P

_________________
320 km / 650nmm by TC :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: macie problem z lakierem ?? pytać pomoge
PostNapisane: 13 sierpnia 2013, 07:47 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
TTom3k, przypilnuj , powiedz że chcesz zobaczyć jak będzie to wyglądało bez rudego , w sensie sam szlif , bez podkładów i innych rzeczy przykrywających to miejsce.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: macie problem z lakierem ?? pytać pomoge
PostNapisane: 13 sierpnia 2013, 18:39 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 2202
Moje BMW: e92
Garaż: Jest - E92 http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=158707
Było - E91 http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=147240
Bylo - e46 330d
Miłosz napisał(a):
TTom3k, przypilnuj , powiedz że chcesz zobaczyć jak będzie to wyglądało bez rudego , w sensie sam szlif , bez podkładów i innych rzeczy przykrywających to miejsce.


Okej podziekowal ;)

_________________
320 km / 650nmm by TC :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: macie problem z lakierem ?? pytać pomoge
PostNapisane: 23 września 2013, 14:21 
Offline
Forumowicz

Posty: 205
Lokalizacja: Tarnów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52
Moje rozterki dotycza polakierowania kilku części, mianowicie chodzi mi o e39 w sedanie, kolor fjordgrau, mam zniszczony lakier, rysy w części pomiędzy listwą na drzwiach, a załamaniem idącym przez całą długość boczną samochodu ( wysokość klamki)
Rysunek poglądowy:http://www.m5board.com/vbulletin/attachments/cars-sale-wanted/240737d1367757114-2001-silver-black-m5-w-93500-miles-sale-img_2334.jpg

Czy jest możliwość polakierowania tego żeby nie było bardzo znać? a na pozostałej, starej powierzchni lakieru dokonać korekty.
Prosze o rade, nie mam funduszy na lakierowanie 2-3 elementow w całości, stad musze miec takie podejście. Jaka może być prognozowana cena takiego lakierowania jednego wymienionego w czesci elementu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: macie problem z lakierem ?? pytać pomoge
PostNapisane: 23 września 2013, 19:23 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Nie bardzo kumam co chcesz lakierować i jakie masz uszkodzenia , wrzuć zdjęcia to bym Ci dokładniej opisał ale....
Ogarnij kogoś kto zna się na temacie i zrobi Ci lakierowanie metodą "spot" tzn przykład
na przednich drzwiach pasażera nad listwą Mpaietową masz ryse. To lakieruje się to zamykając w miejscu uszkodzenia , a dalej się cieniuje tak żeby dobrze wyglądało. Dzięki temu może uda Ci się zapłacić za lakierowanie tej Twojej całości tak jakbyś płacił za jedną część np całe drzwi. Reszta defektów na spokojnie do usunięcia polerką ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: macie problem z lakierem ?? pytać pomoge
PostNapisane: 23 września 2013, 20:19 
Offline
Forumowicz

Posty: 205
Lokalizacja: Tarnów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52
od listwy do tego załamania poprostu jest poharatane, obcierka przez cala dlugość, jak by gwoździem ktos przejechał, urok auta z wloch :) szpachlowanie pewne! cały ten fragment ktory opisalem od - do wymaga lakierowania, zaczyna sie to od błotnika przedniego, a kończy na tylnim..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: macie problem z lakierem ?? pytać pomoge
PostNapisane: 21 stycznia 2014, 13:14 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 29
Posty: 825
Lokalizacja: WZY
Moje BMW: E46 Cabrio
Kod silnika: M54B30
Witam,
Zastanawiam się czy po malowaniu rotor będzie gładki, tzn obecnie po piaskowaniu struktura w dotyku przypomina dotyk kostki takiej chodnikowej, tzn jest chropowata:

Obrazek

Czy to po malowaniu podkładami, lakierem itd struktura będzie gładka coś jak tu ?

Obrazek

Może proste pytanie, ale nie znam się tak bardzo na tym i do tej pory nie mialem styczności z powierzchniami po pisakowaniu. Ktoś pomoże ?

_________________
Obrazek
E46 Coupe Lightgelb /// ^ KLIK ^


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: macie problem z lakierem ?? pytać pomoge
PostNapisane: 26 stycznia 2014, 20:17 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 164
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 323Ci
Kod silnika: M52TUB25
Nie mam problemu z lakierem co prawda ale problem pokrewny i może znacie rozwiązanie.
Mam samochód zafoliowany już ponad 2 lata i przez ten okres zebrało się już trochę rysek na folii.
Słyszałem już gdzieś że można ją polerować delikatnym środkiem ściernym typu finish, pytanie jakim i czy ręcznie czy lepiej maszynowo żeby się nie namęczyć. Za sugestie będę wdzięczny


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: macie problem z lakierem ?? pytać pomoge
PostNapisane: 11 marca 2014, 18:43 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 420
Moje BMW: e46 318i
Kod silnika: m43
kto mi powie jak pomalować i co zastosować pod takie brewki na kolor titansibler
http://allegro.pl/brewki-rzesy-bmw-e46- ... 67883.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: macie problem z lakierem ?? pytać pomoge
PostNapisane: 11 marca 2014, 23:00 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 2202
Moje BMW: e92
Garaż: Jest - E92 http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=158707
Było - E91 http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=147240
Bylo - e46 330d
Mam pytanko, chce sobie porobic zaprawki przy dostawczaku - kolor bialy mat, bez polysku. Mozesz polecic jakiej firmy materialy kupic ? Chodzi mi o szpachla, podklad,lakier i czy po wyczyszczeniu rdzawek moge dac od razu podklad?

_________________
320 km / 650nmm by TC :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: macie problem z lakierem ?? pytać pomoge
PostNapisane: 16 marca 2014, 14:02 
Offline
Forumowicz

Posty: 399
Lokalizacja: HGW
Moje BMW: e90 318i
Kod silnika: N46B20B
TTom3k napisał(a):
Mam pytanko, chce sobie porobic zaprawki przy dostawczaku - kolor bialy mat, bez polysku. Mozesz polecic jakiej firmy materialy kupic ? Chodzi mi o szpachla, podklad,lakier i czy po wyczyszczeniu rdzawek moge dac od razu podklad?



Ja w E-klasie robiłem doły drzwi które miały nalot rdzawy w ten sposob- najpierw szlifowałem rdzawe miejscia DO GOŁEJ LŚNIĄCEJ BLACHY. Później podkład EPOKSYDOWY prosto na gołą blachę bez rudego. Uzupełniałem ubytki ewentualne szpachlą, później podkład epoksydowy na to jeszcze raz. Później cały element matowałem i na to baza, później bezbarwny. ( w Twoim wypadku będzie to pewnie odrazu lakier)
tak to w telegraficznym skórcie wyglądalo. Rdza nie wyszła przez całą zimę więc było ok


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: macie problem z lakierem ?? pytać pomoge
PostNapisane: 17 marca 2014, 22:21 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 39
Posty: 1322
Lokalizacja: śląskie
Moje BMW: L2PH2
Kod silnika: F4R
Garaż: Volvo 340 DL
Mam pytanie:
jak zabezpieczyć blachę, która w niektórych miejscach już po oczyszczeniu ma ciemne wżery?
Zrobiłem to jak zawsze, czyli reaktywny Novolu + akryl + baza i na to klar. Wytrzymało pół roku i znowu wyłazi ruda, a blacha była naprawdę dobrze wyczyszczona :/. Dokładniej wychodzą malutkie pęcherzyki.
Nie lepiej byłoby wyczyścić blachę na to epoksyd + baza i klar?
Samochód, to nie BMW, ale P406 i w zasadzie jedyne miejsca, gdzie wychodzi rdza, to uszczelki drzwiowe w okolicy progów. Praktycznie cały czas jest tam wilgoć i pewnie, to jest powodem. Mam 25 letnie Volvo, miałem starego Forda i w żadnym z tych samochodów nie miałem kurna rdzy w tych miejscach :zly:.

_________________
Jeśli widzisz drzewo, w które za chwilę uderzysz to nazywamy to podsterowność. Jeśli go słyszysz i poczujesz to była nadsterowność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: macie problem z lakierem ?? pytać pomoge
PostNapisane: 18 marca 2014, 19:14 
Offline
Forumowicz

Posty: 399
Lokalizacja: HGW
Moje BMW: e90 318i
Kod silnika: N46B20B
Moim zdaniem po oczyszczeniu na ten kawałek epoksyd. Podkład epoksydowy z racji swojej "kompozycji" nie przepuszcza wilgoci, stąd warto go na gołą czystą blachę zarzucić, jeżeli miałbyś nierówności to lekko szpachlą -i ja tutaj na szpachlę nadal daję epoksyd. Szpachla pisząc kolokwialnie-wciąga wodę-dlatego odcinam ją od wilgosci tym epoksydem, później baza i klar.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: macie problem z lakierem ?? pytać pomoge
PostNapisane: 18 marca 2014, 22:51 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 39
Posty: 1322
Lokalizacja: śląskie
Moje BMW: L2PH2
Kod silnika: F4R
Garaż: Volvo 340 DL
12345Artur napisał(a):
Moim zdaniem po oczyszczeniu na ten kawałek epoksyd. Podkład epoksydowy z racji swojej "kompozycji" nie przepuszcza wilgoci, stąd warto go na gołą czystą blachę zarzucić, jeżeli miałbyś nierówności to lekko szpachlą -i ja tutaj na szpachlę nadal daję epoksyd. Szpachla pisząc kolokwialnie-wciąga wodę-dlatego odcinam ją od wilgosci tym epoksydem, później baza i klar.


Będę musiał w ten sposób, to ogarnąć, ale normalnie szlak mnie trafia jak mam jeszcze raz się z tym męczyć :/. Szpachli nie muszę dawać, ponieważ to miejsce jest całkowicie zakryte uszczelką drzwiową. Teoretycznie nawet bazy nie muszę dawać wszędzie. Zastanawiam się tylko, czy na podkład epoksydowy dawać jeszcze bazę i klar, skoro są to miejsca niewidoczne.

_________________
Jeśli widzisz drzewo, w które za chwilę uderzysz to nazywamy to podsterowność. Jeśli go słyszysz i poczujesz to była nadsterowność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: macie problem z lakierem ?? pytać pomoge
PostNapisane: 19 marca 2014, 15:41 
Offline
Forumowicz

Posty: 399
Lokalizacja: HGW
Moje BMW: e90 318i
Kod silnika: N46B20B
hmmm..ewentualnie na wierzch jakimkolwiek sprajem z lakierem na to, skoro to niewidoczne miejsce.... to już kwestia Twoja, ja wiem, że epoksyd daje rade:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: macie problem z lakierem ?? pytać pomoge
PostNapisane: 28 marca 2014, 02:44 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 4674
Lokalizacja: Września
Moje BMW: E60
Kod silnika: M54b25
Garaż: www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=60&t=137687 Днепр
Taki problem z lakierem mam: planuje położyć trochę akrylu matowego z palety RAL. Pierwszy raz będę malował pistoletem. Prawdę mówiąc nawet nie miałem pistolutu w dłoni. Muszę więc coś na tą okazję zakupić. Proszę doradzić mi jaki kupić pistolet.

Pytanie drugie: lakier akryl, dość gęsto dorobiony. Do tego utwardzacz 1:5 podajże. Najpierw dodaje utwardzacz a potem rozcięczam, czy najpierw rozcięczam? Rozcięczam czym? Niektórzy mówią, że nitro, a niektórzy, że nitro zbyt ostre/agresywne... Przygotowana mieszanka jak długo może stać, bo nie wiem też czy mieszać na raz na całą robotę, czy rozbić to na transze. Do pomalowania dwa błotniki motocyklowe +wózek boczny (sama gondola wew i na zew)

_________________
Audi80 '90 1.6 2EE (X2004 - IV2008)
AudiA4 '95 2.8 AAH quattro (IV2008 - VII2009)
530d avant (IX2009 - X2010)530d
E38 740i (I 2011 - XII2017)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 397 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL