BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 10:00

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Zasady organizacyjne które ułatwią korzystanie z działu.
Gdy w nim zakładasz temat, staraj się ich przestrzegać.

1. Podajemy miejsce - najlepiej dołączyć mapkę z lokalizacją np. z zumi. Proszę napisać też województwo, w którym się dana lokalizacja znajduje.

2. Opisujemy co warto zwiedzić i co omijać.

3. Piszemy miejsca, w których warto zjeść lub zostać na nocleg.

4. Koniecznie proszę o zamieszczenie chociaż kilku zdjęć - głównych zabytków itp.

5. Warto napisać również coś o drogach dojazdowych - o ich stanie, czy warto jechać tą trasą czy wybrać inną.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Radom - Kołobrzeg - jak jechać?
PostNapisane: 2 września 2014, 09:43 
Jako, że pierwszy raz jadę do Kołobrzegu, zastanawiam się który pojechać:
a) Stryków, Toruń, Grudziądz, Świecie, Tuchola, Bobolice, Białogard, Kołobrzeg, 580km / 7h - tak "mówi" google maps
do Grudziądza wiem jaka jest droga, a dalej.... ?
b) Stryków, Poznań, Nowy Tomyśl, Świebodzin, Gorzów Wlk, Szczecin, Nowogard, Kołobrzeg, 680km / 7h j.w.
do Świebodzina wiem... do Szczecina z tego co kojarzę droga bardzo dobra i jak się nie dobrze pamiętam były odcinki drogi dwujezdniowej, mały ruch (ostatnio jechałem 3 lata temu), jak dalej od Szczecina do Kołobrzegu?

Z góry dziękuję za pomoc ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Radom - Kołobrzeg - jak jechać?
PostNapisane: 2 września 2014, 09:58 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
opcja nr 1 - tak jechałem, 4 tyg. temu jechał mój kolega - optymalnie, może nie jest to super nawierzchnia (za Grudziądzem), ale daje radę

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Radom - Kołobrzeg - jak jechać?
PostNapisane: 2 września 2014, 10:05 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
a) jechałem w tym roku do Mielna tą drogą do Grudziądza wiadomo autostrada to najlepsze wyjście a dalej jest przewalone boczne drogi co prawda dość dobrej jakości ale ciągle przez miejscowości na tym odcinku masz ok 10+ fotoradarów z czego z 5 przenośnych wyglądających jak śmietniki/skrzynki elektryczne + ok 3 patrole z laserami w tym słynny Biały Bór gdzie przychodzą mandaty za przekroczenie o 1-2km/h trzeba się uzbroić w janosika ew CB i cierpliwość ale mimo wszystko każda inna droga zajmie Ci tyle samo i do tego nadrobisz ok 100-150km nie ma sensownej drogi z Wawy/Radomia do Koszalina/Mielna/Kołobrzegu google maps podaje realne czasy przy mega szybkiej jeździe skrócisz go max o 30-40min.
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Radom - Kołobrzeg - jak jechać?
PostNapisane: 2 września 2014, 10:18 
rybik napisał(a):
a dalej.... ?


bez szalu. Ogolnie malowniczo, duzo lasow, o rozsadnej porze tylko TIRy, z czego najwiecej do Swiecia, potem juz tylko jednostkowe przypadki. najgorsze co bylo, tj. Chojnice omija sie obwodnica (kiedys tam byly okrutne koleiny). W wiekszosci droga bez pobocza. Jak wjedziesz na dlugie lotnisko, mozesz sprawdzic Vmaxa, o ile jakas sarenka nie wyskoczy :P Stosunkowo duzo zwierzyny. Ja lubialem ta droge, ale nie moge jej polecic.

Niestety, Colberg troche juz za daleko, zeby przez GDA jechac i juz ten wariant bedzie lepszy.

Aha, miedzy Czluchowem i Bobolicami, jest Bialy Bor i Rzeczenica. Te dwie gminy rywalizuja, kto wiecej zarobi na fotoradarach. Co Prawda przegrywaja z Kobylnica (to sa eksperci), ale i tak sa bardzo pomyslowi, takze uwazac trzeba :)

rybik napisał(a):
do Świebodzina wiem... do Szczecina z tego co kojarzę droga bardzo dobra i jak się nie dobrze pamiętam były odcinki drogi dwujezdniowej, mały ruch (ostatnio jechałem 3 lata temu), jak dalej od Szczecina do Kołobrzegu?


Masakra Kolo Gorzowa, choc nie wiem jak teraz, w marcu bylo strasznie, ale od Gorzowa juz S3 pod Szczecin nie ma problemow, 2 pasy i ogien. Do Szczecina nie wjezdzasz, tylko w lewo na GDA (nie zapomnij nie skrecic w 2 zjady w lewo :P) pozniej A6 zmienia sie w S6, potem w 6 :D Nastepuje to bardzo szybko, ale 6 nie jest AZ tak zla, wiekszy ruch niz na drodze opisanej wyzej, ale mniej zakretow, zazwyczaj wszedzie jest pobocze z 2 stron, knajpe polecam Marysienke jak tanio i dobrze potrzebujesz zjesc :P Goleniow, Nowogard nie sprawiaja trudnosci. Omija sie te miejscowosci. Zwlaszcza nowogardzka obwodnica daje rade :) Potem jak zjedziesz z 6, jakies 50km przed Colbergiem, wiadomo, drogi 4 kategorii.

Jezdzac na poludnie jezdzilem obiema, ALE jadac na polnoc jest 3. opcja.

i 4.

3. To z Toronto odbic na Pytgoszcz i tam dalej az do Chaplinka i do gory.

4. Opcja to W POznaniu odbic do gory, Pila, Waucz i Chaplinek.

Okolice Chaplinka to Drawski Park Krajobrazowy, fajnie tam sie przejechac.

Na Twoim miejscu, jechalbym raz jedna, a raz druga droga, aby troche pozwiedzac :) Zadna praktycznie nie bedzie najszybsza.. Najmniej jednak meczaca bedzie opcja z S3, czyli lecim na Szczecin ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Radom - Kołobrzeg - jak jechać?
PostNapisane: 2 września 2014, 12:09 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 35
Posty: 1695
Lokalizacja: LLU
Fryderyk napisał(a):
Masakra Kolo Gorzowa, choc nie wiem jak teraz, w marcu bylo strasznie

od skwierzyny otwarta juz jest s3 do gorzowa wiec caly czas jest ekspresowka, druga opcja dluzsza droga ale praktycznie caly czas dwupasmowka. :)

Mozna jeszcze przed toruniem zjechac na bydgoszcz 10 przez lisi ogon zeby nie pchac sie przez miasto potem na koronowo, sępólno krajenskie, tak by bylo najkrocej, droga w miare, tylko na fotki uwaga ale to w kazdej wiosce na pomorzu ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Radom - Kołobrzeg - jak jechać?
PostNapisane: 2 września 2014, 12:18 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 4674
Lokalizacja: Września
Moje BMW: E60
Kod silnika: M54b25
Garaż: www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=60&t=137687 Днепр
Fryderyk napisał(a):
4. Opcja to W POznaniu odbic do gory, Pila, Waucz i Chaplinek.

To jest dobra opcja, tylko że: zjedź z A2 we Wrześni, leć na Gniezno (możliwy jeden fotopstyk tuż przed Gnieznem - Cielimowo) i dalej Piła, Wałcz i Czaplinek. Zaoszczędzisz zakorkowanego Poznania, a tak nawet w godzinach szczytu utkniesz max 4x5min w Gnieźnie.

_________________
Audi80 '90 1.6 2EE (X2004 - IV2008)
AudiA4 '95 2.8 AAH quattro (IV2008 - VII2009)
530d avant (IX2009 - X2010)530d
E38 740i (I 2011 - XII2017)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Radom - Kołobrzeg - jak jechać?
PostNapisane: 2 września 2014, 12:19 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
wojtasWLK napisał(a):
Mozna jeszcze przed toruniem zjechac na bydgoszcz 10 przez lisi ogon zeby nie pchac sie przez miasto potem na koronowo, sępólno krajenskie, tak by bylo najkrocej, droga w miare, tylko na fotki uwaga ale to w kazdej wiosce na pomorzu


wg mnie najgorsza opcja, dłuży się i same fotoradary + spory ruch

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Radom - Kołobrzeg - jak jechać?
PostNapisane: 2 września 2014, 13:52 
Tego się obawiałem... mnóstwo wiosek i fotoradary. Będę jechał w nocy, więc z "suszarką" nie powinni stać.
Myślałem, żeby ściągnąć rejestracje z przodu... z tyłu fotoradar zrobi zdjęcie? :D.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Radom - Kołobrzeg - jak jechać?
PostNapisane: 2 września 2014, 13:54 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
nie zapomnij o hologramie :rotfl:

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Radom - Kołobrzeg - jak jechać?
PostNapisane: 2 września 2014, 13:58 
Nigdy go nie przyklejam :D


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Radom - Kołobrzeg - jak jechać?
PostNapisane: 2 września 2014, 14:13 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 477
Lokalizacja: Poznań
Moje BMW: E46
Kod silnika: M54B25
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=134889
rybik napisał(a):
z tyłu fotoradar zrobi zdjęcie?


Zrobi :)

A co do przejazdu przez Gorzów, o którym ktoś pisał wyżej, to jest już ok. Wcześniej był objazd i rzeczywiście było gorzej.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Radom - Kołobrzeg - jak jechać?
PostNapisane: 2 września 2014, 16:19 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2657
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: E46 Turbo
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... &start=184
Trochę śmiesznie wygląda trasa na Świebodzin, Szczecin, trochę jakby naokoło :rotfl: Z 2 tyg temu jechałem Radom-Mielno opcją a) i wg mnie jechało się na tyle sprawnie, że nie ma co kombinować ze Szczecinem :)
Jadąc w dzień niestety trzeba się pogodzić, że w każdym miasteczku i każdej wiosce noga z gazu bo na 99% gdzieś będzie się chowała straż miejska z fotoradarem. W nocy nie widziałem ani jednego więc tu tylko czujność na stacjonarne czyli nie trzeba zwalniać w każdej mieścinie tylko w co drugiej bo i tak od groma tego dziadostwa :rotfl:

_________________
adamomotorsport.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Radom - Kołobrzeg - jak jechać?
PostNapisane: 2 września 2014, 16:33 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
Dokładnie w nocy te śmietniki są pochowane więc jest tego mniej o połowę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Radom - Kołobrzeg - jak jechać?
PostNapisane: 2 września 2014, 18:33 
Adam_94, Niby wygląda śmiesznie, ale trasa lepsza i tylko 100km dalej, które można nadrobić jadąc z większą prędkością.

W nocy startuję, przemyślę jeszcze którędy... :D


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL