BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 12:55

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Zasady organizacyjne które ułatwią korzystanie z działu.
Gdy w nim zakładasz temat, staraj się ich przestrzegać.

1. Podajemy miejsce - najlepiej dołączyć mapkę z lokalizacją np. z zumi. Proszę napisać też województwo, w którym się dana lokalizacja znajduje.

2. Opisujemy co warto zwiedzić i co omijać.

3. Piszemy miejsca, w których warto zjeść lub zostać na nocleg.

4. Koniecznie proszę o zamieszczenie chociaż kilku zdjęć - głównych zabytków itp.

5. Warto napisać również coś o drogach dojazdowych - o ich stanie, czy warto jechać tą trasą czy wybrać inną.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Niemcy - ciekawe miejsca związane z BMW oraz motoryzacją
PostNapisane: 18 lipca 2015, 14:37 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 44
Czy znacie i moglibyście polecić jakieś ciekawe miejsca związane z motoryzacją, BMW ale również innymi markami, które warto byłyby zobaczenia na terenie Niemiec ? Czy moglibyście się podzielić własnymi obserwacjami, wrażeniami z wizyty w nich ?

Na pierwszy rzut do głowy przychodzi mi BMW Welt, tor Nurburgring, fabryka Alpiny, muzeum Porsche, miejscówka w Berlinie z której zdjęcia wrzuca Gasper co jakis czas - no właśnie, co jeszcze ? Co ma Audi, Mercedes oraz inne marki do zobaczenia ?

Co ciekawego można zobaczyć we Francji,Austri, Szwajcari, Belgi, Holandi, Wielkiej Brytani jeśli chodzi o motoryzację ?

Dzięki za wszelkie sugestie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Niemcy - ciekawe miejsca związane z BMW oraz motoryzacją
PostNapisane: 18 lipca 2015, 17:31 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 223
Lokalizacja: DJ
Moje BMW: e39
Kod silnika: M57D30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=134043
Jeśli chodzi o audi to polecam muzeum w Ingolstadt, bardzo fajne. Tym bardziej, że można wejść nawet na teren fabryki, ale niestety jak ja tam byłem to z jakiś powodów nie udało się. BMW Welt też bardzo fajne, można odrazu Rolls-Royce zobaczyć, oczywiście za odpowiednią opłatą. Mogę szczerze polecić te dwa miejsca, niestety w innych nie byłem więc nie będę się wypowiadał.

Jeszcze dodam, że warto chociaż raz się wybrać na duże targi motoryzacyjne jak: Genewa, Paryż czy Frankfurt (który we wrześniu tego roku będzie). Genewe już trzykrotnie zwiedzałem, w tym roku mam zamiar Frankfurt dla odmiany. Bardzo fajna sprawa dla miłośników motoryzacji. Oprócz bardzo dużej liczby aut, jest również dział z akcesoriami i narzędziami, na którym można zobaczyć wiele nowinek, który chyba najbardziej mi się podobał.

Jeśli sobie coś przypomnę to dopiszę, w Belgii to jedyne co mi przychodzi do głowy to euro space center, muzeum aeronautyki czy nie wiem jak to nazwać. Nie byłem, ale mam nadzieję że już niedługo. Co prawda trochę nie związane z tematem, myślę jednak, że warte zobaczenia :)

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Niemcy - ciekawe miejsca związane z BMW oraz motoryzacją
PostNapisane: 18 lipca 2015, 18:27 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
byłem jakieś 7-8 lat temu, całkiem przyjemnie
http://sinsheim.technik-museum.de/

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Niemcy - ciekawe miejsca związane z BMW oraz motoryzacją
PostNapisane: 19 lipca 2015, 15:36 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 44
Dzieki serdeczne za sugestie i czekam na dalsze. Chciałbym jeszcze zapytać czy ktoś był na Nurburgringu i czy mógłby się podzielić wrażeniami ?

Ile w Niemczech trzeba zapłacić za noclegi i czy moglibyście coś polecić w okolicach tych miejsc wartych zobaczenia ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Niemcy - ciekawe miejsca związane z BMW oraz motoryzacją
PostNapisane: 19 lipca 2015, 18:02 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
-Pawel735- napisał(a):
Ile w Niemczech trzeba zapłacić za noclegi i czy moglibyście coś polecić w okolicach tych miejsc wartych zobaczenia ?

zjeżdżasz z autostrady na nacjonalkę, jedziesz parę kilometrów i w najbliższej miejscowości szukasz budynku z napisem gasthaus. Wyśpisz się, zjesz dobre śniadanie i zapłacisz niewiele. Jeden warunek: musi być przed wieczorem, bo jak się ściemni to małe prawdopodobieństwo, że Ci ktoś otworzy

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL