BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 15:44

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Mandat za przyciemnione szyby
PostNapisane: 23 marca 2016, 11:01 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 649
Lokalizacja: Mińsk Maz.
Moje BMW: E91 335D
Kod silnika: M57N2 306D5
Czy policjant ma prawo wystawić mandat jeśli stwierdzi że szyby są za ciemne ale nie zbada ich miernikiem? Owszem, dowód moze zabrać i to mnie spotkało wczoraj ;) mandatu jednak nie dostałem ale pytanie na przyszłość bo znowu zechce je przyciemnić i chciałbym wiedzieć czy może czekać mnie mandat jesli nie będzie tego badał miernikiem którego u mnie na wsi nie mają ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mandat za przyciemnione szyby
PostNapisane: 23 marca 2016, 13:12 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 34
Posty: 1076
Moje BMW: / Chevrolet Evanda
Kod silnika: T20SED
Garaż: viewtopic.php?f=55&t=171130
Hm...

Mogą Ci wystawić mandat.
Mogą Ci odholować samochód na lawecie.
Dowód zabrali zapobiegawczo żebyś nie stwarzał zagrożenia w ruchu drogowym.

Nie muszą badać szyb miernikiem, gdyż fabrycznie przednie szyby mają przepuszczalność światła 70-80 procent. (Na granicach normy) każde przyciemnienie powoduje znaczny spadek przepuszczalności.
Jeśli nie wierzysz... To jedź na stację diagnostyczną, po foli "lekko ciemniej" wyjdzie Ci z 30-40% przepuszczalności światła.

Także podsumowując szyb przednich w zakresie 180 stopni nie WOLNO przyciemniać nawet 10% bo normalnie szyba ma przepuszczalność światła na granicy normy i każda folia spowoduje spadek przepuszczalności poniżej 70%, także, Policjant nie musi posiadać miernika, a jak się uprze to weźmie Ci dowód, da zakaz dalszej jazdy, wystawi mandat, zatrzyma w miejscu gdzie nie masz gdzie zostawić auta i wezwie lawetę na Twój koszt. :kwasny:

Nawet to całe przyciemnienie piecowe to jest taka jedna wielka ściema, różni się tylko tym że daje to złudzenie że szyba wygląda tak oryginalnie i mało kto się czepia.
A Atest nic nie da bo nie służy on do tego żeby udowodnić ile światła szyba przepuszcza.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mandat za przyciemnione szyby
PostNapisane: 23 marca 2016, 16:22 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Kunio trzeba teraz zedrzeć folię i udać się na stację diagnostyczną a następnie odebrać dowód :hyhy:


Są jeszcze inne możliwości jak podmianka szyb czy też załatwienie przeglądu z tego co wiadomo jest teraz ciężko ale nadal się da ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mandat za przyciemnione szyby
PostNapisane: 23 marca 2016, 16:57 
Offline
Compact z wyboru
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 3741
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: e36 316i
Kod silnika: M43B16
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t ... lit=malina
z tego co słyszałem, to wystarczy że policjant ma słuszne podejrzenia, że coś jest nie tak i już może zabrać dowód, a potem możesz ewentualnie skargi pisać

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mandat za przyciemnione szyby
PostNapisane: 23 marca 2016, 17:54 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 9443
Lokalizacja: PL
kryst16 napisał(a):
Hm...

Mogą Ci wystawić mandat.
Mogą Ci odholować samochód na lawecie.
Dowód zabrali zapobiegawczo żebyś nie stwarzał zagrożenia w ruchu drogowym.

Nie muszą badać szyb miernikiem, gdyż fabrycznie przednie szyby mają przepuszczalność światła 70-80 procent. (Na granicach normy) każde przyciemnienie powoduje znaczny spadek przepuszczalności.
Jeśli nie wierzysz... To jedź na stację diagnostyczną, po foli "lekko ciemniej" wyjdzie Ci z 30-40% przepuszczalności światła.

Także podsumowując szyb przednich w zakresie 180 stopni nie WOLNO przyciemniać nawet 10% bo normalnie szyba ma przepuszczalność światła na granicy normy i każda folia spowoduje spadek przepuszczalności poniżej 70%, także, Policjant nie musi posiadać miernika, a jak się uprze to weźmie Ci dowód, da zakaz dalszej jazdy, wystawi mandat, zatrzyma w miejscu gdzie nie masz gdzie zostawić auta i wezwie lawetę na Twój koszt. :kwasny:

Nawet to całe przyciemnienie piecowe to jest taka jedna wielka ściema, różni się tylko tym że daje to złudzenie że szyba wygląda tak oryginalnie i mało kto się czepia.
A Atest nic nie da bo nie służy on do tego żeby udowodnić ile światła szyba przepuszcza.

AMEN

_________________
BMW E46 Touring
viewtopic.php?f=6&t=150081&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mandat za przyciemnione szyby
PostNapisane: 23 marca 2016, 22:23 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2197
Moje BMW: e60 f25
Kod silnika: m54b30 n52b30
Ale przypuszczenie jest tylko przypuszczeniem i czy bez pomiaru na jego podstawie można ukarać mandatem?
W takim wypadku po co stawiać radary jak wystarczy radiowóz na skrzyżowaniu i przypuszczenia


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mandat za przyciemnione szyby
PostNapisane: 24 marca 2016, 00:33 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1658
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57
Taak zgadzajcie się na ich przypuszczenia, domniemanie winy,podejrzenia popełnienia,przeczucia czy założenia,świat na pewno jest piękny i do końca sprawiedliwy ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mandat za przyciemnione szyby
PostNapisane: 24 marca 2016, 10:41 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 649
Lokalizacja: Mińsk Maz.
Moje BMW: E91 335D
Kod silnika: M57N2 306D5
Folia już zdarta ;) O dziwo trwało to może 5 min. Zero kleju zostało na szybie. No spoko wszystko jasne ale jesli policjant chce mnie ukarać mandatem za ciemne szyby to czy może to zrobić nie sprawdzając tego miernikiem? Skoro ma mnie ukarać to musi mi udowodnić winę, a może ją udowodnić na oko ???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mandat za przyciemnione szyby
PostNapisane: 24 marca 2016, 11:34 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Może- nie może. Jak Ci wystawi mandat i odmówisz to spraw idzie do sądu. Wtedy będzie kosztowało drożej a efekt ten sam. Skargę możesz na niego napisać ale jeśli trafisz na mądrzejszego to Ci zbierze dowód. Jeśli to małe miasto to lepiej odpuść te szyby, bo jak będziesz szedł w zaparte to oni się "uwezmą" i może Cie to kosztować jeszcze więcej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mandat za przyciemnione szyby
PostNapisane: 24 marca 2016, 17:33 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 146
Moje BMW: 435i
kryst16 napisał(a):

Nawet to całe przyciemnienie piecowe to jest taka jedna wielka ściema, różni się tylko tym że daje to złudzenie że szyba wygląda tak oryginalnie i mało kto się czepia.
A Atest nic nie da bo nie służy on do tego żeby udowodnić ile światła szyba przepuszcza.


Co masz na myśli, że szyba przyciemniona piecowo wygląda oryginalnie??

Mój kolega (policjant) robił test na przepuszczalność w jednym samochodzie z czarnymi szybami i okazało się,
iż wszystko było w granicach prawa. Domyślam się, że to właśnie były szyby przyciemnione piecowo bo Ci co je przyciemniają chwalą się, że można z takimi normalnie jeździć na legalu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mandat za przyciemnione szyby
PostNapisane: 24 marca 2016, 21:16 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1658
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57
Kunio napisał(a):
Skoro ma mnie ukarać to musi mi udowodnić winę, a może ją udowodnić na oko ???
na oko może oceniać stan swojej pały :hyhy:,chcąc coś udowodnić musi posiadać niezbite dowody w tym przypadku urządzenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mandat za przyciemnione szyby
PostNapisane: 24 marca 2016, 21:37 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 254
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: Brak
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=146096
Jak policmajster się uprze to wystarczy, że ma podejrzenie iż auto nie spełnia warunków dopuszczenia do ruchu i zatrzymuje Ci dowód rejestracyjny
kolejna rzecz to iż folia jest odcinana ok 5mm od krawędzi szyby i już policjant ma podejrzenie że szyba została oklejona

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mandat za przyciemnione szyby
PostNapisane: 24 marca 2016, 21:55 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2197
Moje BMW: e60 f25
Kod silnika: m54b30 n52b30
Może skierować na badania techniczne ale czy może ukarać mandatem?

Co z tego, że szyba oklejona? Oklejanie nie jest zakazane


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mandat za przyciemnione szyby
PostNapisane: 24 marca 2016, 21:58 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1658
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57
Jeśli mu go oddasz ;),sprawa do sądu w międzyczasie robisz to co dawno miałeś zrobić ;)podejrzenia to nie dowód można wszystkich za wszystko :)a policjant upierać się może w kiblu :przestraszony:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mandat za przyciemnione szyby
PostNapisane: 24 marca 2016, 22:32 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Policjant w kiblu to zastanawia się którą ''pałę'' ma wyjąć :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mandat za przyciemnione szyby
PostNapisane: 25 marca 2016, 10:02 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 649
Lokalizacja: Mińsk Maz.
Moje BMW: E91 335D
Kod silnika: M57N2 306D5
No ok ale dalej nie wiem czy moze ukarać mandatem jeśli stwierdzi na oko że szyba jest oklejona. WG mnie nie bo to nie dowód. Ale jak się uprze to czy może np wezwac lawetę i zabezpieczyć auto na parkingu policyjnym do czasu zbadania miernikiem ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mandat za przyciemnione szyby
PostNapisane: 25 marca 2016, 11:32 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Kunio smutna prawda jest taka że i tak z nimi nie wygrasz :kwasny:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mandat za przyciemnione szyby
PostNapisane: 25 marca 2016, 12:35 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
Artykuł 132 prawo o ruchu drogowym,
Policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie:
1) stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, itd

mowa jest więc wprost i nie czarujmy sie, w przypadku przyciemnianych przednich szyb mógł z tego skorzystać.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mandat za przyciemnione szyby
PostNapisane: 25 marca 2016, 16:27 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1658
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57
Kunio napisał(a):
No ok ale dalej nie wiem czy moze ukarać mandatem jeśli stwierdzi na oko że szyba jest oklejona.
może,jeśli się na to zgodzisz,wtedy sam się jakby "przyznajesz"inaczej mówiąc bierze Cie pod włos.
Kunio napisał(a):
WG mnie nie bo to nie dowód
prawidłowo
Kunio napisał(a):
Ale jak się uprze to czy może np wezwac lawetę i zabezpieczyć auto na parkingu policyjnym do czasu zbadania miernikiem ?
to nie jest traktowane jako przestępstwo tylko wykroczenie https://pl.wikipedia.org/wiki/Mandat_karny będzie próbował straszyć, jak nie ma miernika nie ma dowodu,co za tym idzie jego uzasadnione przypuszczenie opiera się tylko na przeczuciach a przeczucia są różne :hyhy: dobrze rozegrasz w sądzie twoja wygrana-tylko nie zapomnij o wcześniejszych szczegółach ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mandat za przyciemnione szyby
PostNapisane: 25 marca 2016, 18:55 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 649
Lokalizacja: Mińsk Maz.
Moje BMW: E91 335D
Kod silnika: M57N2 306D5
Czyli dalej nie wiem, co w przypadku jakby mnie znowu zatrzymali i chcieli dać mandat (bez badania miernikiem)
Zakładam taką sytuację:
Zatrzymuje mnie policja za ciemne szyby.
Chce zatrzymać dowód i dać mandat. Dowód oddaje, mandatu nie przyjmuję bo badanie na oko to nie dowód. Czyli sprawa trafia do sądu
Policjant zabiera dowód za pokwitowaniem, a jak jest uparty to zabrania dalszej jazdy. Tak czy siak wracam do garażu (albo autem albo auto na lawecie)
Natomiast policjant auta nie ma prawa zabrać na lawecie nawet jesli wg przepisow zagraża ruchowi
Czyli konczy się na zabraniu dowodu. W garazu zdejmuję folie i jadę na przegląd. Dochodzi do rozprawy i sąd mnie ukara czy nie ? Kiedy w koncu będą sprawdzać te szyby??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL