BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 17:14

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 270 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d
PostNapisane: 10 września 2016, 19:33 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 98
Moje BMW: 320d
Garaż: E90 http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=165182
Mi też się podoba Twoje podejście
Oby tak dalej ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d
PostNapisane: 11 października 2016, 17:58 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
DaaN, , mini, dzięki ;)
W sumie nic się nie dzieje ciekawego leje jezdze leje i jezdze i tak w kółko :D Ostatnio śmigam na webasto przy temp 5 stopni C jak z rana jade do pracy to w środku mam momentalnie ciepło kwestia 2 min :D Mega sprawa , ciekaw jestem jak będzie się to sprawowało w ujemnych temperaturach, oczywiście spalanie teraz koło 9 z tą przyjemnością :D

Zakupiłem nójki sztuki Nokiany WR A3 205/55/16 dot15

Obrazek

Także niebawem wpadną na auto, zdecydowałem się na nowe i porządne opony, tył napęd i duuużo Nm i wiadomo jak dupa może latać ;)

Z tzw "tuningu" optycznego zamówiłem i lecą do mnie z niemiec żaróweczki H11 8500K odpowiednik osramów hyperów ale homologacją dopuszczającą do ruchu drogowego :twisted: Także do soczewki myślę zrobi to robotę ;) (H7 też mają :P )

Obrazek

Plan też jest na zmianę oświetlenia wnętrza na ledy + oświetlenie lusterek zewnętrznych też złożyć na ledach ;)

Po niedzieli mam ponoć sztywną wizytę w tune-upie. Dzisiaj byłem w Pezalu i takich herezji się nasłuchałem że głowa boli. Chciałem już u nich kupić i zmieniać zawór SCV 700 zł !! :o ale jak zaczęli gadać o jego adaptacji to aż mi się niedobrze zrobiło i póki co czekam na wolną chwilę u profesjonalisty;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d
PostNapisane: 14 października 2016, 08:49 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 33
Posty: 3082
Lokalizacja: Kętrzyn
Moje BMW: 540i
Garaż: Volvo S40 II 2.0d
Miłosz napisał(a):
Po niedzieli mam ponoć sztywną wizytę w tune-upie. Dzisiaj byłem w Pezalu i takich herezji się nasłuchałem że głowa boli. Chciałem już u nich kupić i zmieniać zawór SCV 700 zł !! :o ale jak zaczęli gadać o jego adaptacji to aż mi się niedobrze zrobiło i póki co czekam na wolną chwilę u profesjonalisty;)


No ciekaw jestem co tam wykrzesają z tego diesla ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d
PostNapisane: 20 października 2016, 22:55 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
kupiec_fkl, narazie walczę żeby było jak najbliżej serii, silniki toyoty nie są znane z bonusów mocowych, tutaj raczej jest odwrotnie :rotfl:
Zimówki już wrzucone na auto, na mokrym jak najbardziej ok się śmiga ;)

A teraz tak trochę się działo i ... wpadł też jeden drut mode :/ ale wytłumacze potem why.

Z nowości to dotarły żarówki , ale tylko H11 i tylko jedna z nich była sprawna.... :o dobrze że chłop okazał się w porządku i wyśle mi komplet nowych żarówek na własny koszt.

Obrazek

Ogólnie rozebrałem pół auta żeby je zmienić no ale trudno, najważniejsze że wpadnie nowy komplet - działający :D

Z ciekawostek to zakupiłem sobie endoskop pod androida i pod laptopa, ale trafi najprawdopodobniej do środka do reaktora u mnie na produkcji :D

Obrazek

Obrazek

Fajna zabawka, odświeżanie może nie jest najszybsze, ale jest ok ;)

Odwaliłem też drut mode z amorami, wziąłem używki z pewnych rąk, chłopak na forum lexa sprzedaje graty sprawdzone i z gwarancją. Prawy chyba puścił bo stuka mi na dziurach. Zawieszenie miałem w planie, ale do rozmów mam po nowym roku usiąść. W skrócie współpracuję z dużą firmą w porcie w Gdyni i może uda się coś załatwić z za wielkiej wody ;) Ostatnio jak byłem w porcie to akurat był rozładunek nowych Acur :D

Obrazek

Obrazek

I teraz w sumie jedno z ważniejszych rzeczy kreski.... Po eko kastracji bez zblokowania egra auto wypluło bardzo słaby wynik.

Obrazek

Po moim zaślepieniu egra i wymianie zaworka n75 dzisiaj shamowana na :

Obrazek

Seria ma 177 koni i 400 Nm u mnie jest mniej, ale drążąc temat i rozmawiając z ludźmi którzy dłubią przy toyotach (czyli serwis , chiptuning itd) Niestety ale te auta serii nie trzymają. Na necie są wykresy dcatów z toyot czy lexów i dla przykładu bardzo częsty wynik :

http://vtech.pl/katalog/logo/chip-tunin ... 130-kW.png

Także już jest lepiej, ale rozmawiając z Robertem zasugerował żeby jednak ogarnąć ten zaworek scv bo skakało dziwnie ciśnienie paliwa przy wyższych partiach obrotów, i podejrzewa, że gdyby nie to , to moc by została jeszcze rozwinięta. Zaworek już mam zlokalizowany, zamawiam i wracam do tune-upa na jego założenie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d
PostNapisane: 21 października 2016, 17:42 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 40
Posty: 5953
ciekawy twój serwis i te ekg silnika tez ciekawe..........

_________________
Typer 12/2012-I miejsce
Typer 01/2013-II miejsce...Typer 02/2013-III miejsce...Typer 03/2013-III miejsce...Typer 04/2013-I miejsce..Typer 09/2013-II Miejsce...Typer 12/2013-II miejsce...Typer 03/2014-III miejsce...Typer 05/2014-III Miejsce...Typer 10/2014-II miejsce...Typer 11/2014-II...Typer 12/2014-I..Typer 11 / 2015 - II...Typer 04/2016-III...Typer 08/2016-II..Typer 09/2016-III..Typer 10/2016-III..Typer 05/2017=II...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d
PostNapisane: 21 października 2016, 18:32 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 29637
Lokalizacja: Katowice
Garaż: ///M4 20iA+ LCI
było:
E91 318dA+ LCI
E39 520iA LCI
Mercedes CL600 V12TT
Mercedes C 180 lift
Mercedes E 350 lift
Mini JCW
Audi A6 3.0TDI
Mercedes CLS 350
Yaris d4d
E90 335iA+
E39 530i LCI
E61 535d+
E91 325d
E46 330i
E46 330dA LCI
E46 330i LCI
E39 540iA NV
E46 330i
E34 520i
Lubie tu zaglądać, zawsze konkret :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d
PostNapisane: 25 października 2016, 19:25 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
U mnie właśnie mechanika zawsze na 1szym planie ;)

Zacznę od smutnej wiadomości , poległem z kumplem z wymianą scv, w sumie mnie nakręcał żeby robić :D ale jak sobie pomyślałem że muszę mieć auto sprawne tym bardziej, że w piątek jade na mazury to odpuściłem :( Samo jego umiejscowienie nie rozpieszcza, jest bardzo blisko ściany grodziowej i ciężko tam manewrować.

Zaworek trochę drogi, bo ogólnie cena koło 800 zł jest :/ Chłop od którego brałem chciał 750zł ale udało się stargować do 600 zł :D Lexus ma bardzo nietypową pompę i ciężko zdobyć scv. Do innych modeli można po 300 zł wyrwać...

Obrazek

Obrazek

Za to zostały zrobione klocki tył wraz z amorami

Obrazek

Prawy amor chyba miał dość , jakby trochę spocony, ale jako tako odbijał. Najważniejsze że już mi nic dziwnie nie stuka i trochę lepiej się prowadzi, weitec to nie jest, ale jest plan na poprawę zawieszenia :D

Obrazek

Klocków też jeszcze trochę było, ale teraz będę mieć spokój z tym.

Obrazek

Nie stoi ani niżej ani wyżej, jest równo i stabilnie :P

Obrazek

Podmieniłem żaróweczkę na tą od dectane, zdjęcia nie oddają efektu, ale jest o wiele lepiej jak na żółtych świeczkach :P Na żywo o wiele lepszy efekt.

Obrazek

Do zimy też już jestem przygotowany :D

Obrazek

Zobaczymy czy pomogą i jak się będzie motor zachowywał po tym.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d
PostNapisane: 26 października 2016, 10:20 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 29
Posty: 1082
Lokalizacja: Pisz
Moje BMW: e36 320
Garaż: Smutek kończy się tam gdzie zaczyna się odcinka ! ! !
Strasznie fajny ten lex szkoda tylko ze jest ich tak mały wybór a ceny benzynowych sporo wyższe niż tych diesli :/

_________________
Zobacz i oceń http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=131867&p=1687987#p1687987

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d
PostNapisane: 3 listopada 2016, 21:47 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Timo 1, niestety diesle tańsze, bo sprawiają więcej problemów, ale ja robię auto całkowicie pod siebie i jak za pewne widziałeś parę rzeczy przy osprzęcie silnika zostało poprawionych po fabryce :hyhy: Ogólnie ten seryjny diesel jest ciężki do użytkowania i nie wyobrażam sobie żebym mógł śmigać na tych fabrycznych błędach.
Dzisiaj udało się ruszyć w końcu temat zaworu scv, podjechałem na warsztat zapłaciłem całe 20 zł :D i zawór wymieniony ;) scv to bardzo częsty powód problemów i na dłuższą metę nie ma sensu ich "regenerować" co prawda do weryfikacji czy to zawór pada jak najbardziej można iść w dwie strony , cykanie w nafcie z dodatkiem czyszczącym i polerowanie tłoczka. Na moim były już jakieś ryski i było widoczne jakby delikatne zatarcia. Zdjęcie przykładowe rozłożonego zaworu , u mnie wyglądało identycznie.

Obrazek

A przy moim chyba już ktoś dłubał , bo końcówka była ułamana

Obrazek

Specjalnie patrzyłem jak gość zmienia zaworek i książkowa robota ;) Ładnie go nasmarował , nawet dał nową uszczelkę, której u mnie w zestawie niestety nie było.

Narazie parę km zrobiłem , ale jest lepiej , powyżej tego załamania na wykresie gdzie kończy mi się moc , to auto obecnie dalej ciągnie :super: Póki co chcę tak pośmigać i przetestować jak się sprawuje scv.

Dodam jeszcze że zrobiłem ponad 600 km na dodatku archoila i polecam dla wszystkich użytkowników diesla, a dlaczego to spróbujcie sami ;) Koledze do 318d też kupiłem i również jest zadowolony.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d
PostNapisane: 6 listopada 2016, 13:15 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Moje mody , a raczej podejście dbania o auto i obecnie jazda po mieście zatrzymała się na takim wyniku ;)

Obrazek

Wrzuciłem również w końcu te żarówki dectane i efekt mi się jak najbardziej podoba :hyhy:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zobaczymy jak się będą sprawowały ;) I mam nadzieje że nie padną szybko bo trochę trzeba się narozkręcać żeby się do tego dobrać :P

Z dalszych planów to chciałbym żeby do końca roku wpadł soft ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d
PostNapisane: 6 listopada 2016, 13:25 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 33
Posty: 3082
Lokalizacja: Kętrzyn
Moje BMW: 540i
Garaż: Volvo S40 II 2.0d
Dobre spalanie :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d
PostNapisane: 6 listopada 2016, 14:13 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3900
Moje BMW: M5
Kod silnika: S62/S63
Blok juz robiony czy przed Tobą ta "przyjemność"?

_________________
I miejsce Zlot BMW-Sport 2013, w sumie II miejsce, bo Waldek wygrał finał
III miejsce Zlot BMW-Sport 2014 (pow. 3L)
Mistrz Grand Prix Polski 2014 Street RWD
II wicemistrz GPP 2015 Street RWD
Wicemistrz GPP 2016 Street RWD
Tor Pszczółki 49.5s E39
Tor Koszalin 53.9s E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d
PostNapisane: 6 listopada 2016, 14:58 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Lincoln napisał(a):
Blok juz robiony czy przed Tobą ta "przyjemność"?


Cały motor wymieniony na nowy w aso w wawie w ramach akcji serwisowej ;) Obecnie trochę ponad 50 tys ma przelotu. Inaczej bym nie kupił tego auta :P Pisałem na początku tematu, że jak auto było serwisowane w aso i miało mniej jak 180 czy 170 tys to robili wymiany bez żadnego ale, gorzej mieli Ci co się nie załapali, bo koszt takiej akcji w aso to 13 tys zł.

Niebawem pewnie znowu uderzę na Starogard do dynosest ;) W tune-upie po nawiązaniu współpracy z łysym od miłośnicy czterech kółek -zrób to sam nie mają wolnych terminów ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d
PostNapisane: 6 listopada 2016, 16:15 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 909
Lokalizacja: Tczew
Miłosz napisał(a):
Z dalszych planów to chciałbym żeby do końca roku wpadł soft ;)


Jakiego wyniku się spodziewasz? Lex podatny na chipa jak każdy inny diesel?

_________________
320d Touring - 227 KM i 545 Nm


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d
PostNapisane: 6 listopada 2016, 17:10 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
grzeszak, ciężko szacować to nie jest 320d czy 330d czy 1,9 tdi ;) Tego w porównaniu do wymienionych wcześniej jest o wiele mniej, po za tym dopiero od niedawna sterownik został złamany. Po moich zabiegach podejrzewam że jest seria lub blisko serii, aczkolwiek patrząc po różnych forach czy fejsbuczkach to ludzie na kulejących motorach od 150+ koni uzyskiwali moce w okolicy 200 koni i 415 Nm. U mnie hamownia w tune upie PRZED wymianą scvki pokazała 160/371. Teraz dupohamownia mówi że jest lepiej, ale i czuć to wyraźnie w górnej partii obrotów. Osobiście byłbym zadowolony jakby pokazało 200-210 km i jakieś 420-450Nm, ale to nie priorytet, auto ma mieć mniejszego turbo laga i po prostu przyjemniej śmigać. A uwierzcie że w serii turbo dziura jest masakryczna, jedzie jak popsuty :zakrecony: Jest to tak drażniące jak reklamy w tvnie na polsacie :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d
PostNapisane: 6 listopada 2016, 18:33 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
...ze jeszcze do bawarki nie wrociles- gratuluje wytrwalosci :P

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d
PostNapisane: 6 listopada 2016, 18:37 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
u siostry w 2,0 D4D znajomy mechanik wyczyścił 2x w myjce ultradźwiękowej zaworki SCV - nie to auto :szok:

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d
PostNapisane: 6 listopada 2016, 20:10 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
kszyhu, jakoś tak śmigam od lutego i mimo że nie ma funu z jazdy, takiego jaki był przy e46 qp to jest całkiem przyzwoicie. Spalanie znośne, awaryjność w sumie mała. Teoretycznie mógłbym olać wszystko i tylko lać i śmigać, no ale jak ktoś musi mieć wszystko na tip top to szuka dziury w całym ;)
rorafalki, po przeczytaniu ponad połowy światowego internetu :P ja jednak uderzyłem w nowy zaworek. Zgadzam się w zupełności, że cykanie w nafcie super metoda na weryfikacje problemu ciśnienia paliwa, ale nie jest to długotrwałe bo tam się "niszczy" ten tłoczek. Jednemu pochodzi pół roku innemu miesiąc, nie ma reguły. Na rozsądnego mechanika trafiła Twoja siostra, bo większość to od razu, że wtryski do regeneracji jak są problemy z mocą :rotfl: A to już koszta nie małe.

Zapomniałem jeszcze dopisać że wpadły ledy do środka, nie wszędzie bo za zimno żeby dłubać, ale jak będzie możliwość to zamienię. Ledy bez can bus o takie najzwyklejsze.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d
PostNapisane: 22 listopada 2016, 23:10 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Panowie co powiecie na takie koła w 19 calach ?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

http://www.konfigurator.brock.de/articl ... 0380007175

Felgi firmy Brock model B24
http://allegro.pl/felgi-aluminiowe-19-o ... l#imglayer

Cenowo też spoko, zastnawiam się tylko czy podejdą bez rzeźby.
ET 38 , 8j 235/35/19

Wpadły też takie dodatki, czas przygotować czymś dobrym auto na zimę

Obrazek

A zapach cinamon apple genialny :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d
PostNapisane: 23 listopada 2016, 07:31 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 151
Lokalizacja: Jaworzno
Moje BMW: F11 520d
Uwielbiam takie podejście do auta. Życze powodzenia w modyfikacjach :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 270 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL