BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 22:28

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [Exx] dolewanie miksolu do paliwa :)
PostNapisane: 29 grudnia 2010, 08:01 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 52
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: E36 i coś jeszcze
Kod silnika: m40b18
Opalu jak wiadomo nie wolno lac wiec po co ta propozycja??

_________________
Marcin


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] dolewanie miksolu do paliwa :)
PostNapisane: 29 grudnia 2010, 14:35 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Marcin.bmw napisał(a):
Opalu jak wiadomo nie wolno lac wiec po co ta propozycja??


To był żart, ale zamiast opału może być olej z biedronki . Ponoć też się da jeździć i o ile taniej wyjdzie. Chodzi mi o samo podejście do dbałości o silnik.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] dolewanie miksolu do paliwa :)
PostNapisane: 29 grudnia 2010, 18:37 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 52
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: E36 i coś jeszcze
Kod silnika: m40b18
No da sie jeździc na oleju z biedrony ale silnikami z MB w124 w201 w123 w115 itp

_________________
Marcin


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] dolewanie miksolu do paliwa :)
PostNapisane: 29 grudnia 2010, 19:05 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 172
Lokalizacja: Dwr
Moje BMW: e46 30d
Kod silnika: m57n
Marcin.bmw napisał(a):
Opalu jak wiadomo nie wolno lac wiec po co ta propozycja??

zalezy jakimi furkami mam znajomego smiga paskiem 00rok 110 km i smiga na czerwonce z dodatkiem miksolu i pewnie nic mu sie nie zepsuje pod warunkiem ze bedzie dobrze dawkowal miksol :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] dolewanie miksolu do paliwa :)
PostNapisane: 31 grudnia 2010, 08:20 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 52
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: E36 i coś jeszcze
Kod silnika: m40b18
110km w pasku to dobre silniki, w miare to sie kula i nie psuje, wiesz teraz to juz nie ma co kombinowac bo silniki coraz nowocześniejsze... :kwasny: i lubią narzekac na kola 2-masowe :D

_________________
Marcin


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] dolewanie miksolu do paliwa :)
PostNapisane: 15 stycznia 2011, 03:23 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 71
Lokalizacja: Wieluń
Moje BMW: E36
Kod silnika: M40B18
Do lompa co jak sie silnik rozkraczy straty nie będzie to leja ludzie códa , do silnika tedex od autobusów , do baku opałówe , taniej i co za mocccc :mad:
A zamiast miksola to wolał bym wlać coś lepszego -czerwony od stihla. A jak już to ze sprawdzonego miejsca , przelewają jeszcze gorszy badziew że jednolity nie jest nawet..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] dolewanie miksolu do paliwa :)
PostNapisane: 17 stycznia 2011, 20:30 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 52
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: E36 i coś jeszcze
Kod silnika: m40b18
W sumie ten egzemlarz który stoi w mojej stajni ma juz 266 tys i silnik chodzi jak pszczoła na kazdym zakresie obr, nie dymi i tak dalej, oczywiscie brak lpg...

_________________
Marcin


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] dolewanie miksolu do paliwa :)
PostNapisane: 3 czerwca 2016, 20:48 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 306
Moje BMW: E36
Kod silnika: M51D25
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153947
a ja wypaliłem prawie całą buteleczkę millers olis diesel power ecomax i bardzo fajnie w moim odczuciu się sprawował. jak najbardziej pozytywnie. teraz jestem na etapie latania na pierwszym baku na miksolu i... swoje zdanie już mam. na pewno będę stosował do moich bawarek. :cwaniak: :piwo:

_________________
BMW Diesel <3


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] dolewanie miksolu do paliwa :)
PostNapisane: 17 czerwca 2016, 16:38 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
:hurra:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] dolewanie miksolu do paliwa :)
PostNapisane: 27 czerwca 2016, 13:51 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 619
Lokalizacja: Przemyśl/Wrocław
Moje BMW: e61
Kod silnika: M57N2
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168198
AdamDMI napisał(a):
a ja wypaliłem prawie całą buteleczkę millers olis diesel power ecomax i bardzo fajnie w moim odczuciu się sprawował. jak najbardziej pozytywnie. teraz jestem na etapie latania na pierwszym baku na miksolu i... swoje zdanie już mam. na pewno będę stosował do moich bawarek.


mixol to kiepski wybór, temat dolewania oleju od 2T do diesla jest dość mocno przewałkowany na forum Toyoty : http://avensis.info/viewtopic.php?f=69&t=11501 .
Osobiście w Compakcie dolewałem przez cały czas LM 1052 w ilości 150 200 ml na bak.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] dolewanie miksolu do paliwa :)
PostNapisane: 19 lipca 2016, 12:56 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 67
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: E39 530d
Kod silnika: M57D30
Ostatnio dolałem LM Diesel Spulung do baku (15l paliwa zostało) i moje odczucia się na +. Auto ciszej pracuje, silnik pracuje mięciutko, przestał strzelać "bączki". Co do lania oleju 2T do baku, po przeczytaniu wielu stron osobiście skuszę się na ten zabieg i zdam relację czy auto będzie się zachowywało lepiej niż jazda na "suchym" paliwie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] dolewanie miksolu do paliwa :)
PostNapisane: 10 września 2016, 19:43 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 306
Moje BMW: E36
Kod silnika: M51D25
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153947
rashkiet13 napisał(a):
mixol to kiepski wybór, temat dolewania oleju od 2T do diesla jest dość mocno przewałkowany na forum Toyoty : http://avensis.info/viewtopic.php?f=69&t=11501 .
Osobiście w Compakcie dolewałem przez cały czas LM 1052 w ilości 150 200 ml na bak.


:cwaniak:
czytałem temat, tak samo jak instrukcje obsługi toyot sprzedawanych na rynek RPA... gadałem także z innymi użytkownikami ''jelczy'', oraz poczytałem sobie różne niemieckie fora, zanim sam spróbo wałem mixolu. :piwo: Jeszcze inna sprawa - TDS to całkiem fajny i prosty konstrukcyjnie silnik... nie to co nowsze konstrukcje z ''wodotryskami'' heh.

_________________
BMW Diesel <3


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] dolewanie miksolu do paliwa :)
PostNapisane: 10 września 2016, 20:52 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 44
Posty: 2630
Lokalizacja: in Poland
Moje BMW: 530d e39
Kod silnika: M57
Ja dolewam do paliwa takiego środka LIQUI MOLY 2663 Modyfikator paliwa Diesel 1L i według mnie silnik a raczej układ wtryskowy pracuje bardzo dobrze, w/w środek do każdego tankowania a co 20 tys km Valvoline VPS SynPower Complete Diesel FSC V1 takie coś. :ok: Zapomniałem dodać, że tankuje na lotosie cały czas :ok:

_________________
palczasty - polska


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] dolewanie miksolu do paliwa :)
PostNapisane: 3 listopada 2016, 19:48 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 185
Ja już leje do któregoś z kolei mojego auta olej 2t, ale nie zwykły miksoil taki co kosztuje dyszke za litr, bo taki ma strasznie dużo popiołów i mimo tego, że poprawia smarowanie to zasyfia strasznie silnik.
A co do odczuć po dodaniu tego oleju do paliwa to silnik chodzi bardziej delikatnie, ciszej, ale minusem jest to, ze słabiej przyśpiesza. No ale coś za coś, dzięki temu ( tak sądze), że dodaje do paliwa ten olej nigdy nie miałem żadnego egr, czy dolotu zawalonego syfem :)

_________________
Proste drogi są dla szybkich maszyn, kręte- dla szybkich szoferów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] dolewanie miksolu do paliwa :)
PostNapisane: 4 listopada 2016, 08:00 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
ale są dodatki, które "nawilżają" układ, chronią, czyszczą i dodają kilka cetanów - więc nie wiem po co kombinować

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] dolewanie miksolu do paliwa :)
PostNapisane: 4 listopada 2016, 09:06 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 528
Lokalizacja: KRAKÓW
Moje BMW: E39
Kod silnika: m57d30
Większość pompiarzy mówi że lepiej olej od 2t niż te wasze dodatki , dodatki dobre są aby wyczyścić układ a do nasmarowania olej 2t

_________________
Bandit Machine Wagon


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] dolewanie miksolu do paliwa :)
PostNapisane: 15 listopada 2016, 02:07 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Nie zgadzam się że dodatki nie pomagają i że niby pompiarze zacierają ręce, niezła bzdura...
Odkąd zakupiłem diesla, praktycznie cały czas modyfikuje paliwo, co prawda towarzyszą temu moje naprawy/poprawy klekota, ale to tylko dlatego że chcę go dobrze przygotować pod cipsa. Tak ogólnie to zaczynając przygodę z klekotem spalanie oscylowało mi powyżej 12 litrów czysta ropa, obecnie jest coś ponad 7, jak z webasto to 8 dodam że śmigam jedynie po mieście/obwodnicy trójmiasta. Odczyty live data też cały czas pod kontrolą.
Jakość naszych paliw jest na słabym poziomie, wystarczy skoczyć czy to do niemiec czy nawet na litwę(na litewskim gazie pamiętam jak dzis w e36 zrobiłem 70km więcej na całym zbiorniku).
Tak jak Rora wspomniał są na rynku dedykowane produkty, które z powodzeniem można lać. Osobiście można to porównać do multiwitaminy :D Bo to dosłownie komplex składników o których też wspominał. Obecnie mój wybór padł na archoila ar6900 dmax + jak spadły temperatury depresator jak dobrze pamietam ar6350. I po 50km od zalania poczułem na dupohamowni cetane boostera , auto zaczęło miękko pracować , lepiej się zbierać. Na słuch również mam wrażenie że wtryski ciszej pracują(wg mnie to jest oznaką dobrego składnika poprawiającego smarność), aczkolwiek moje auto jest tak wygłuszone że klekota i tak prawie nie słychać. I w sumie najważniejsze co trzeba wspomnieć to ... dodatki nie naprawią auta, ja leję to czysto profilaktycznie i z zamysłem dbania o cały układ paliwowy.
Dla mnie jedynie na minus jest brak określonego (nie w przedziałach) % składu nie tyle chemicznego co składnikowego. Identyczna sytuacja jak w wyrobach medycznych , lek a suplement diety to dwa różne światy, w suplemencie zawartość składnika x może być 0,00000000000000001% albo 100% trochę loteria.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] dolewanie miksolu do paliwa :)
PostNapisane: 15 listopada 2016, 07:37 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Jak miałem TDS i cudowałem z ropą różnych kolorów ;) to też dolewałem mixolu czy denaturatu jak było konkretnie zimno. Nie zauważyłem żadnych różnic ale ja w sumie miałem sprawne auto. Szybko sobie dopuściłem. Wydaje mi się, że projektantom tych silników/wtrysków/pomp w najkoszmarniejszych snach nie śniło się co "pasjonaci" będą dolewać do paliwa... Obstawiam, że takie "uszlachetnianie" paliwa to tylko kopcenie i dodatkowy nagar ale to tylko moje domysły. Jak ktoś ma uwaloną pompę czy wtryski to niech kupi nową/zregeneruje jak trzeba bo takie cudowanie to mnie śmieszy.

BTW, jako dawny wueskowy drajwer czytałem kiedyś o olejach. Na początku był zalecany LUX bo nic innego nie było. Kiepski był, zastąpił go mixol, który dobrze mieszał się z PB. Ponoć jednak olej do piły łańcuchowej jest dużo lepszy. W WSK jednak niektórzy woleli jeździć na mixolu bo oszczędności były większe niż remont silnika :) Dla mnie to lekko śmieszne, że "dbanie" o silnik niektórzy uskuteczniają przez dolewanie niewiadomoczego zupełnie nie przewidzianego przez producenta do paliwa zamiast naprawę tego co zepsute. Ale każdy robi jak lubi... i go stać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] dolewanie miksolu do paliwa :)
PostNapisane: 15 listopada 2016, 08:16 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
ded, inna konstrukcja zasilania paliwowego (pompa vs. CR) to inne słabe punkty
nie wrzucaj wszystkich dodatków do jednego wora, bo nie testowałeś w tych samych warunkach każdego, więc nie każdy działa lub nie
ded napisał(a):
Ale każdy robi jak lubi... i go stać.

dobrze powiedziane :ok:
mnie nie stać na kosztowne naprawy więc dbam o to co mam :)

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] dolewanie miksolu do paliwa :)
PostNapisane: 15 listopada 2016, 09:01 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Nowsze diesle to chyba :P ciut bardziej wymagające układy. Tak samo jazda na czerwonej stawiam że przyczyni się do szybszego zużycia silnika. Też kiedyś myślałem że to jest olej napędowy zabarwiony aminą, ale jednak jak zacząłem się bawić w destylacje to zupełnie inne krzywe mi zaczęły wychodzić. Tam gdzie ON mi destylował tak OP ani drgnął. Ja również wolę stosować profilaktykę, niż pluć sobie potem w brodę że coś padło. A regeneracja takich wtrysków czy pompy wysokiego ciśnienia to nie są małe pieniądze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL