BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 15:09

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: E90 Usuwanie rys z lakieru karoseri
PostNapisane: 1 stycznia 2017, 11:18 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 26
Moje BMW: e90
Kod silnika: n46
Witam panowie jak każdy używam myjki i znam wady jej używania :( co polecacie do usuwania rys na karoserii i na elementach plastikowych (zderzaki) myślałem na początku o paście z K2 ULTRA CUT lub mleczka też z K2 co było by lepsze z tych 2 produktów ? ale zastanawiałem się też nad glinkowaniem lakieru czy ktoś przerabiał ten temat co skuteczniejszy oczywiście wiem że efekt nie będzie na lata ale poprawi trochę wygląd i zakonserwuje lakier i uspokoi moje nerwy na widoczne rysy po myjce i nie tylko. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E90 Usuwanie rys z lakieru karoseri
PostNapisane: 2 stycznia 2017, 11:32 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: e36
Kod silnika: m40b18
Ręcznie rys z BMW raczej nie usuniesz, jeśli masz ori lakier. Możesz pomachać padem TriColour + Ultimate Compound z Mega.
K2 omijaj szerokim łukiem. Jeśli chcesz rysy zamaskować, to kładziesz glaze i na to wosk. Jak będziesz chciał odświeżyć efekt, to quick detailer.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E90 Usuwanie rys z lakieru karoseri
PostNapisane: 17 stycznia 2017, 01:25 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
kubak napisał(a):
Ręcznie rys z BMW raczej nie usuniesz, jeśli masz ori lakier. Możesz pomachać padem TriColour + Ultimate Compound z Mega.
K2 omijaj szerokim łukiem. Jeśli chcesz rysy zamaskować, to kładziesz glaze i na to wosk. Jak będziesz chciał odświeżyć efekt, to quick detailer.


Są różne kosmetyki samochodowe do tego typu zabiegów. Słowo rysa kojaży mi się tylko z taką rysą gdzie jest wyczuwalna pod paznokciem i takiej rysy Meguiar's Ultimate Compound nie usunie nawet w połączeniu z padem TriColor czy innym do aplikacji ręcznej - takie rysy można usunąć tylko podczas korekty mechanicznej często kilkuetapowej, ten zestaw jest bardzo fajny ale do usuwania lekkich przetarć klaru lub hologramów. :ok: Żeby coś tam zamaskować np. hologramy lub bardzo drobne ryski tak jak napisał kolega wyżej, najlepsze, najtańsze i najprostsze wyjście to cleaner+politura+wosk w takiej kolejności :cool:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E90 Usuwanie rys z lakieru karoseri
PostNapisane: 20 stycznia 2017, 12:59 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 957
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E61 / F11
Kod silnika: M57D30 / N57D30
burza30 napisał(a):
co polecacie do usuwania rys na karoserii i na elementach plastikowych (zderzaki)


polecam oddać to komuś, kto się na tym zna

_________________
jestem wielkim fanem car detailingu :P
"Gdy mężczyzna utrzymuje kilka samochodów, to jest to dla niego uczuciowy odpowiednik haremu."


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL